Экзамен па ўз'яднанні з сям'ёй A1 ?????

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    hcrsvml
    Удзельнік

    СЯБРЫ, ці ёсць сярод вас хто толькі што здаваў экзамен?Буду рады, калі вы дасце мне інфармацыю пра тое, што знойдзена ў лістах і картках. ЦКРЛР.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Дружа, знайдзі ў лістах старыя літары, яны ёсць на сайце, паспрабуй, усе выходзяць аднолькавымі без змен.

    мой рай
    Удзельнік

    Дружа, знайдзі ў лістах старыя літары, яны ёсць на сайце, паспрабуй, усе выходзяць аднолькавымі без змен.

    Тыя, што на гэтым сайце, ці тыя, што на сайце Гётэ?

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Няважна, дастаткова хаця б 2-3 разы праглядзець усе ўзоры літар, такія ж, як і тут, у Гётэ. Калі іх сабраць, усяго не будзе 30 літар. Гэта лёгка каб праглядзець іх у цэлым. Пасля таго, як вы вывучыце ўсе іх дома, праблем не ўзнікне, і гэта не заканчваецца толькі адной літарай. Ліст патрабуе толькі 10 балаў, каб зрабіць усё астатняе. важна

    мой рай
    Удзельнік

    Няважна, дастаткова хаця б 2-3 разы праглядзець усе ўзоры літар, такія ж, як і тут, у Гётэ. Калі іх сабраць, усяго не будзе 30 літар. Гэта лёгка каб праглядзець іх у цэлым. Пасля таго, як вы вывучыце ўсе іх дома, праблем не ўзнікне, і гэта не заканчваецца толькі адной літарай. Ліст патрабуе толькі 10 балаў, каб зрабіць усё астатняе. важна

    Вы памыляецеся, кожны раздзел каштуе 25 балаў.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Я не памыляюся, ліст на 10 балаў. У якім раздзеле гэты ліст? Ці не шрайбен? Там ніводнай літары няма, ёсць іншыя тэмы, на якія трэба пісаць. Я не т сказаць раздзел, а гэта 10 балаў.Чытай уважліва тое, што ты напісаў.

    Вы памыляецеся, кожны раздзел каштуе 25 балаў.

    netalman па
    Удзельнік

    Прывітанне,

    на жаль, вы памыляецеся. Раздзел Schreiben (Напісанне) складаецца з 25 пунктаў і напісання лістоў і запаўнення формы.
    Літара за літарай у агульнай складанасці 17 балаў. Напісана па інструкцыі, якую яны даюць. Загаловак і развітанне атрымліваюць па 1 балу, колькасць дырэктыў у сярэдзіне дзеліцца на 15. У форме даецца 8 балаў і адзін тэкст. Паводле гэтай інфармацыі, задаецца 5 пытанняў. 1,66 бала кожны.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Хацеў расказаць пра базавыя балы. У базавых балах кожны раздзел - 15 балаў. У лісце базавы бал 10. Гэта я меў на ўвазе, вядома, тады памнажаецца на 1,66, потым яны акругляюцца і пляскаюцца.На самай справе, гэта тая самая мова, на якой мы размаўляем.

    netalman па
    Удзельнік

    Прабачце, што вымушаны яшчэ раз пісаць, але так званы базавы бал - гэта нешта іншае. Але гэты экзамен не мае 15 базавых балаў, наадварот, у раздзеле «Чытанне і аўдзіраванне» 15 пытанняў, кожнае з якіх ацэньваецца ў 1,66 бала. Гэта значыць у суме 25 балаў.

    У раздзеле «Пісьмо» Ліст складае 17 балаў, форма складаецца з 5 пытанняў, таму гэта 5 х 1,66: 8 балаў.

    У размове значэнне пытанняў і адказаў моцна адрозніваецца адно ад аднаго. На самай справе, вусная ацэнка занадта доўгая і падрабязная для мяне, каб тлумачыць прама зараз. Карацей кажучы: прапаноў з пытаннямі і просьбамі амаль у два разы больш, чым прапаноў з адказамі, і пры выстаўленні адзнак настаўнікі ацэньваюць па 3 сістэмах ацэнкі. Ступень зразумеласці адказу вучня, уменне складаць сказы, доўгі ці кароткі адказ і інш. Яны ацэньваюцца ў адпаведнасці з некаторымі крытэрыямі, напрыклад. Такім чынам, ёсць поўныя адзнакі, паўадзнакі і нулі. Але калі вы кажаце поўныя балы або паловы балаў, вы атрымліваеце поўныя балы або палову кошту гэтага сказа. Напрыклад, ён не змог задаць поўнае пытанне з 3 баламі, таму атрымаў палову.

    мой рай
    Удзельнік

    Прабачце, што вымушаны яшчэ раз пісаць, але так званы базавы бал - гэта нешта іншае. Але гэты экзамен не мае 15 базавых балаў, наадварот, у раздзеле «Чытанне і аўдзіраванне» 15 пытанняў, кожнае з якіх ацэньваецца ў 1,66 бала. Гэта значыць у суме 25 балаў.

    У раздзеле «Пісьмо» Ліст складае 17 балаў, форма складаецца з 5 пытанняў, таму гэта 5 х 1,66: 8 балаў.

    У размове значэнне пытанняў і адказаў моцна адрозніваецца адно ад аднаго. На самай справе, вусная ацэнка занадта доўгая і падрабязная для мяне, каб тлумачыць прама зараз. Карацей кажучы: прапаноў з пытаннямі і просьбамі амаль у два разы больш, чым прапаноў з адказамі, і пры выстаўленні адзнак настаўнікі ацэньваюць па 3 сістэмах ацэнкі. Ступень зразумеласці адказу вучня, уменне складаць сказы, доўгі ці кароткі адказ і інш. Яны ацэньваюцца ў адпаведнасці з некаторымі крытэрыямі, напрыклад. Такім чынам, ёсць поўныя адзнакі, паўадзнакі і нулі. Але калі вы кажаце поўныя балы або паловы балаў, вы атрымліваеце поўныя балы або палову кошту гэтага сказа. Напрыклад, ён не змог задаць поўнае пытанне з 3 баламі, таму атрымаў палову.

    Ну правяраюць, ці няма памылкі ў напісанні ліста, то бок ці будзе зняцце балаў ці проста правяраюць, ці зразумелі?

    netalman па
    Удзельнік

    прывітанне,

    Як яны даведаюцца, што вы разумееце, калі вы не напішаце правільныя адказы???:)

    Вам неабходна напісаць адказ у адпаведнасці з указаннямі ў лісце. Дапусцім, вы памыліцеся, адпаведна панізіцца і адзнака.

    Чаму я гэта кажу? Часам у заданні ў лісце гаворыцца: «У вас вечарынка, запрашайце сяброў», але некаторыя людзі разумеюць гэта як «у вашага сябра вечарынка» і пішуць ідэальны ліст, без граматычных памылак і слоў, але адзнака, якую ён атрымлівае -0-. Таму што ён не выконваў інструкцыі, дадзены ў лісце. Але на самой справе, калі вы разумееце прыведзеную літару, але памылкова напісалі слова або ёсць падобныя дробныя памылкі, то яны адпаведна здымаюць вашу адзнаку, а не выдаляюць усе.

    мой рай
    Удзельнік

    прывітанне,

    Як яны даведаюцца, што вы разумееце, калі вы не напішаце правільныя адказы???:)

    Вам неабходна напісаць адказ у адпаведнасці з указаннямі ў лісце. Дапусцім, вы памыліцеся, адпаведна панізіцца і адзнака.

    Чаму я гэта кажу? Часам у заданні ў лісце гаворыцца: «У вас вечарынка, запрашайце сяброў», але некаторыя людзі разумеюць гэта як «у вашага сябра вечарынка» і пішуць ідэальны ліст, без граматычных памылак і слоў, але адзнака, якую ён атрымлівае -0-. Таму што ён не выконваў інструкцыі, дадзены ў лісце. Але на самой справе, калі вы разумееце прыведзеную літару, але памылкова напісалі слова або ёсць падобныя дробныя памылкі, то яны адпаведна здымаюць вашу адзнаку, а не выдаляюць усе.

    Я не пытаўся ў гэтым сэнсе, напрыклад, пісаць libe замест liebe, пісаць halo замест halo, я пытаўся, ці робіцца запіс, калі забываюцца некалькі такіх літар, усё роўна зразумела, што вы маеце на ўвазе пад гэтымі двума лісты, але я спытаў, шукаюць яны памылку праграмнага забеспячэння ці, вядома, робяць нататкі, гэта нармальна.

    netalman па
    Удзельнік

    Так, на жаль, яны яго выдаляюць.

    берке0808
    Удзельнік

    Прывітанне, сябры, я здаваў экзамен 4 красавіка ў Анкары і здаў наступныя балы: аўдзіраванне - 25 балаў, пісьмо - 25 балаў, інтэрв'ю - 25 балаў, пісьмо - 25 балаў, пісьмо - 15 балаў, ліст - 10 балаў, форум - 30 балаў, 15 пытанняў з'яўляюцца ў экзамене з аўдзіраваннем, 15 пытанняў на аўдзіраванні, XNUMX пытанняў у пісьмовай форме. НЯХАЙ ДАПАМАЖА ВАМ БОГ, звярніце ўвагу. Што вам трэба зрабіць, гэта выкарыстоўваць слова, якое з'яўляецца разам з тэмай на картках з малюнкамі сказ, інакш яны яго не прымуць і прапусцяць.

Адлюстраванне 13 адказаў - ад 1 да 13 (усяго 13)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.