Падача заявы на атрыманне візы для ўз'яднання сям'і ў Германіі

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Mervewehrl
    Удзельнік

    Прывітанне сябры, я пачатковец сярод вас. Я шмат шукаў на форуме, але, магчыма, не заўважыў. Таму я не знайшоў і вырашыў адкрыць новую тэму.

    Мы з жонкай пажаніліся месяц таму ў Даніі. Мая жонка літаральна немка. У мяне ёсць віза ў Германію, якая дзейнічае да 27 кастрычніка, з апошнімі 90 днямі, якія засталіся з майго 10 дзён.
    Падчас гэтага працэсу мы шмат даследавалі, таму што мая жонка сказала, што я магу падаць заяўку з Германіі. Я валодаю нямецкай мовай на ўзроўні А2. Я быў на курсах і ў Германіі, і ў Турцыі, але ў мяне яшчэ няма сертыфіката Гётэ. Мой тэрмін занадта вялікі, і мы нанялі самага здаровага адваката і пагаварылі з адвакатам.

    Юрыст сказаў нам, што я магу падаваць дакументы на візу ў нямецкіх раённых аддзяленнях. Ён сказаў, што мы павінны спачатку пайсці ў муніцыпалітэт і атрымаць дазвол на шлюб у Даніі, а потым, што мая праца ў раённым аддзяленні была пакінута на волю выпадку. Для сертыфіката Гётэ мы прагледзелі ўсе краіны, не кажучы ўжо пра Турцыю, Германію, дату, гэта значыць, калі я магу атрымаць яго да заканчэння тэрміну візы, на жаль, гэта немагчыма і няма даты блізкай да лістапада. Бо гэтая даведка была неабходная для падачы візы.

    Аднак пасля прадстаўлення дакументаў у канцылярыі губернатара, юрыст сказаў, што калі я пакажу курсы, якія я наведваў, калі я скажу, што буду здаваць экзамен Гётэ пазней, і калі я дакажу, што я магу крыху гаварыць, гэта з ініцыятывы афіцэра, з якім я сутыкнуўся, што ён можа даць мне спецыяльную паперу на права застацца (права застацца і чакаць у Германіі падчас чакання сямейнай візы).

    Карацей кажучы, калі я задаў тыя ж пытанні візаваму кансультанту ў Турцыі, ён сказаў, што адзінай установай, упаўнаважанай для атрымання гэтай візы, з'яўляюцца консульства Германіі ў Турцыі, і што я не магу падаць заяўку з Германіі. Але нямецкі юрыст, які займаецца гэтымі справамі, сказаў адваротнае.

    Я вельмі напружыўся. Аднак я на ўсялякі выпадак запісаўся на экзамен у Фрайбургу на 25 кастрычніка. Я павінен вярнуцца да 27-га, але мы падумалі, што гэта магчымасць даказаць маімі курсавымі работамі і дакументам аб заяўцы на экзамен, што, магчыма, калі я падам дакументы на візу загадзя, я буду здаваць гэты экзамен з Германіі.

    Хто-небудзь ведае ці мае досвед гэтай сітуацыі? У мяне галава баліць, час абмежаваны. Мая жонка настойвае на тым, што гэта праўда, але я думаю, што яна прапускае той момант, што я грамадзянін Турцыі. Вы ведаеце, што гэта цяжка для нас. Калі хто-небудзь валодае інфармацыяй на гэтую тэму і хоча падзяліцца ёю, я быў бы вельмі ўдзячны. Загадзя дзякую 

    Nesibe з
    Удзельнік

    Дазвольце сказаць вам, як сказаў ваш адвакат, ваша праца залежыць ад выпадку. :) Мне вельмі шкада, але няма вялікай магчымасці, нават калі вы атрымаеце там пасведчанне, вы павінны вярнуцца ў Турцыю і атрымаць у Турцыі візу для ўз'яднання сям'і. Ёсць выпадкі, якія прымаюцца без вяртання ў Турцыю. Я ведаю, што такая сітуацыя можа адбыцца без вяртання ў Турцыю, толькі ў выпадку асоб, якія шукаюць прытулку. Аднак у іншых абставінах вы, нягледзячы ні на што, вяртаецеся ў Турцыю і, на жаль, падаеце заяўку ў консульства Германіі ў Турцыі.

    volkanxnumx
    Удзельнік

    Перш за ўсё, я спадзяюся, што гэта падарожжа, у якое вы распачалі, завершыцца як мага хутчэй і найлепшым чынам для вас, мой сябар.
    Мой знаёмы прыехаў з Турцыі па турыстычнай візе. Перад заканчэннем тэрміну візы ён здаў экзамен А1 у Германіі і перамог. Потым яны пажаніліся з яго жонкай у муніцыпалітэце, і ён атрымаў від на жыхарства.Маё сціплае меркаванне, што для таго, каб атрымаць від на жыхарства такім чынам, неабходныя дзве рэчы.
    1- жонка, якая ведае сваю справу і не здасца перад тварам бюракратыі і будзе дамагацца свайго права да канца
    2 - сустрэць добрага афіцэра, які можа праяўляць ініцыятыву
    Сябры, якія доўгі час жывуць у Германіі, лепш зразумеюць, што я маю на ўвазе.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Твая жонка ў парадку. адзін. Калі ў яго ёсць праца, ён мае добры прыбытак, у той час як у вас вельмі мала шанцаў, вы можаце атрымаць сесію ў Германіі, гэта на меркаванне афіцэра. Я чуў, што шлюбныя справы ў Даніі, якую я буду разглядаць як афіцэра, не так проста будуць удавацца ў падрабязнасці. Афіцэр лепшы за нас, чаму ты не ажаніўся ў Германіі і г.д. Яны ведаюць, каб не ісці ў TR, каб зэканоміць час на ўз'яднанне сям'і і г.д. Я не хачу, каб вы адчувалі сябе дрэнна, але вы павінны быць рэалістамі, калі ваш муж мае добрую працу, у вас ёсць 100 шанцы са 2%, не напружвайцеся дарма, не давайце грошы на адваката, самае лепшае - вярнуцца ў TR, заняцца ўз'яднаннем сям'і, гэта будзе танней, мая сціплая парада.

    Mervewehrl
    Удзельнік

    Дарагія сябры, вялікі дзякуй за цікавасць і прапановы. Я з вамі згодны. Я лічу, што гэта найлепшы спосаб падаць заяўку на сямейную візу, не губляючы часу. Я дакладна не думаю, што сітуацыя з маім знаходжаннем складаная і што яны будуць праяўляць ініцыятыву для нас, калі будзе такі тып візы, як сямейная. У жонкі добры заробак і праца, а я не такі. Дакументы, якія я магу паказаць, абмежаваныя, у мяне яшчэ няма нават сертыфіката А1, і я думаю, што гэта будзе мара. За апошнія дзесяць дзён мы паедзем туды і зарэгіструем шлюб у муніцыпалітэце. Пасля нам адкрыліся консульскія дарогі. :) Падзялюся з вамі напрацоўкамі. Я спадзяюся, што ў мяне не будзе шмат праблем на пашпартным кантролі за астатнія 10 дзён. :)

    бессардэчны
    Удзельнік

    Калі я правільна разумею, я прыйду. Не, віза для ўз'яднання сям'і будзе праблемай. Я мяркую, што калі вы зрабілі, то вы памыляецеся. Пры ўз'яднанні сям'і статус даходаў мужа і жонкі ў tr не мае значэння. Калі стан вашага мужа/жонкі добры, запусціце свой шлюб у Rathaus, пакуль вы знаходзіцеся ў Германіі, але вам спатрэбіцца некаторы час, каб вярнуцца ў tr. Вы вернецеся без праблем, не турбуйцеся пра гэта, галоўнае, каб даходы вашай жонкі былі дастатковымі для таго, каб зарабіць на жыццё, калі вы прыедзеце ў Германію. Я не ведаю, у якім вы штаце, арэндная плата ў залежнасці ад штата 1-1500 еўра. Думаю, як заробак хопіць.

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Дарагія сябры, вялікі дзякуй за цікавасць і прапановы. Я з вамі згодны. Я лічу, што гэта найлепшы спосаб падаць заяўку на сямейную візу, не губляючы часу. Я дакладна не думаю, што сітуацыя з маім знаходжаннем складаная і што яны будуць праяўляць ініцыятыву для нас, калі будзе такі тып візы, як сямейная. У жонкі добры заробак і праца, а я не такі. Дакументы, якія я магу паказаць, абмежаваныя, у мяне яшчэ няма нават сертыфіката А1, і я думаю, што гэта будзе мара. За апошнія дзесяць дзён мы паедзем туды і зарэгіструем шлюб у муніцыпалітэце. Пасля нам адкрыліся консульскія дарогі. :) Падзялюся з вамі напрацоўкамі. Я спадзяюся, што ў мяне не будзе шмат праблем на пашпартным кантролі за астатнія 10 дзён. :)

    сябры ўжо далі патрэбны адказ, хачу толькі зрабіць некалькі дапаўненняў. У мяне была такая ж праблема 3 гады таму, і мы спыталі ў Rathaus адразу пасля таго, як пажаніліся. Мы пажаніліся ў Германіі, але ў Германіі візы на ўз'яднанне сям'і не выдавалі. Яны сказалі вярнуцца і падаць заяўку на візу для ўз'яднання сям'і.
    Я кажу, атрымайце дакумент А1, не губляючы часу. Яны не будуць патрабаваць дакумент аб вашым даходзе, яны проста хочуць, каб ваша дзяўчына была ў Германіі, будзьце ўпэўненыя.

    Жадаю лепшага.

    Mervewehrl
    Удзельнік

    Калі я правільна разумею, я прыйду. Не, віза для ўз'яднання сям'і будзе праблемай. Я мяркую, што калі вы зрабілі, то вы памыляецеся. Пры ўз'яднанні сям'і статус даходаў мужа і жонкі ў tr не мае значэння. Калі стан вашага мужа/жонкі добры, запусціце свой шлюб у Rathaus, пакуль вы знаходзіцеся ў Германіі, але вам спатрэбіцца некаторы час, каб вярнуцца ў tr. Вы вернецеся без праблем, не турбуйцеся пра гэта, галоўнае, каб даходы вашай жонкі былі дастатковымі для таго, каб зарабіць на жыццё, калі вы прыедзеце ў Германію. Я не ведаю, у якім вы штаце, арэндная плата ў залежнасці ад штата 1-1500 еўра. Думаю, як заробак хопіць.

    Evet öyleymiş, eşimin durumu ve maaşı iyi. Ev olarak büyükailesinin evinde kalıyoruz. O evi göstereceğimiz icin kira açısından da maaş açısındanda sıkıntımız yok cok sükür. 20 kasım a aile birlesimi randevumu aldım arkadaslar. Hayırlısı olsun insallah

    Mervewehrl
    Удзельнік

    сябры ўжо далі патрэбны адказ, хачу толькі зрабіць некалькі дапаўненняў. У мяне была такая ж праблема 3 гады таму, і мы спыталі ў Rathaus адразу пасля таго, як пажаніліся. Мы пажаніліся ў Германіі, але ў Германіі візы на ўз'яднанне сям'і не выдавалі. Яны сказалі вярнуцца і падаць заяўку на візу для ўз'яднання сям'і.
    Я кажу, атрымайце дакумент А1, не губляючы часу. Яны не будуць патрабаваць дакумент аб вашым даходзе, яны проста хочуць, каб ваша дзяўчына была ў Германіі, будзьце ўпэўненыя.

    Жадаю лепшага.

    Сёння мы тэлефанавалі ў Rathaus, і яны сказалі, што калі б ты не выйшла замуж у Даніі, мы дазволілі б табе застацца тут, але ты выйшла замуж у Даніі, а не ў Германіі. Рады, што я прачытаў тое, што вы напісалі. Я б застаўся ўнутры і пашкадаваў бы, што не ажаніўся ў Германіі. Але, наколькі я разумею, ўсяму спрабуюць знайсці прыкрыццё і адправіць. Добра, што вы мне сказалі, яны вырашылі знайсці такую ​​​​адмазку і даслаць яе мне, таму мы прадухіліць расчараванне перад ад'ездам. Я дамовіўся пра сустрэчу з сям'ёй са Стамбула. Поспехаў, хлопцы, я буду трымаць вас у курсе падзей.

    Mervewehrl
    Удзельнік

    Таксама, сябры, я здаваў іспыт у Фрайбургу 25 кастрычніка для Гётэ. Як вы думаеце, у Германіі гэты экзамен больш складаны? Ці можаце вы мне што-небудзь прапанаваць? Шчыра кажучы, я крыху ўсхваляваны, мне цікава, ці змагу я атрымаць дату іспыту ў Турцыі.

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Таксама, сябры, я здаваў іспыт у Фрайбургу 25 кастрычніка для Гётэ. Як вы думаеце, у Германіі гэты экзамен больш складаны? Ці можаце вы мне што-небудзь прапанаваць? Шчыра кажучы, я крыху ўсхваляваны, мне цікава, ці змагу я атрымаць дату іспыту ў Турцыі.

    А цяпер дазвольце мне пракаментаваць тое, што са мной адбылося на гэтую тэму. Я здаваў экзамен у Анкары. Паколькі даты іспыту ў Стамбуле былі запоўненыя, я запісаўся з Анкары і паехаў на 1 дзень. 1 настаўнік быў туркам. Усе людзі перада мной былі туркамі. Такім чынам, маё хваляванне крыху ўляглася, і неяк я сказаў, што перада мной туркі, таму я адчуў палёгку і загаварыў.

    Аднак, калі вы здаеце экзамен у Германіі, усе вашы настаўнікі будуць немцамі, але калі яны сустрэнуць гэта ў індывідуальным інтэрв'ю, яны будуць туркамі. Так што я не ведаю. Калі ты ўпэўнены ў сваіх ведах, ты здасі экзамен.Я думаю, што, калі б я здаваў экзамен у Германіі, я б не змог гэтага зрабіць, таму што ў стрэсавыя моманты я крыху нерваваўся.
    Гэта цалкам залежыць ад вас і вашых ведаў. Але калі вы спытаеце мяне, калі вы ўпэўненыя ў сваіх ведах, калі вы кажаце, што вы гэта зробіце, лепш было б атрымаць сертыфікат А1 у Германіі. Гэта не паўплывае на працэс, таму што гэта не будзе перавагай, паколькі гэта тая ж установа, якая праводзіць экзамен. Але калі вы прыедзеце сюды, вы атрымаеце першы стрэс для іншых іспытаў, калі вы здасце экзамен у Германіі.

    Вырашаць вам

Адлюстраванне 10 адказаў - ад 1 да 10 (усяго 10)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.