Сям'я Рэюньён A1 Сертыфікацыя і дзеянне.

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    blackrainxnumx
    Удзельнік

    Усім прывітанне, сябры, ёсць вельмі бязладныя тэмы, і калі мы хочам зрабіць транзакцыі, сабраўшы іх усіх разам, усё лезе адна ў адну. Для прыкладу я думаў, што іспыт быў здадзены пасля вяселля, і ўвесь гэты час быў марным, і я мог атрымаць сваё пасведчанне. Давайце зараз напішам крокі.

    Уз'яднанне сям'і на вяселле мы робім у Турцыі.
    1 - Вы ідзяце да сямейнага лекара, да якога вы звязаны, і кажаце, што ў вас будзе вяселле, і для гэтага вам трэба зрабіць аналіз крыві і рэнтгена. Калі абодва бакі могуць зрабіць гэты працэс так, быццам нечая рэзідэнцыя ў Турцыі, гасцям не трэба рабіць месца для пражывання. Здаючы кроў у сямейнага лекара, яны выдадуць вам паперу, і з гэтай паперай вы пойдзеце на рэнтген на туберкулёзную вайну. Яны бяруць 20 рэнтгенаўскіх рэнтгенаўскіх здымкаў на чалавека. Пасля таго, як вы зробіце там транзакцыю, вы можаце пайсці і атрымаць вынікі днём. На наступны дзень вы можаце пайсці да свайго сямейнага лекара з гэтай паперай і здаць аналізы крыві. А пакуль трэба звярнуцца да сямейнага лекара з фотаздымкам пашпарта мужчыны і дамы. Ваш справаздача атрымана. З найлепшымі пажаданнямі.
    2 - Перад тым, як адправіцца за днём вяселля, калі ваша пасведчанне асобы не павінна быць больш за 6 гадоў, я дакладна не памятаю перыяд, таму што наш такі, нас папрасілі спачатку змяніць кашалёк. Для гэтага нам трэба пайсці і змяніць сваю ідэнтычнасць ад насельніцтва. Так што, калі ваша асоба старая, не марнуйце час і едзьце на вяселле дарэмна, пайдзіце і зменіце сябе. Змяніўшы пасведчанне асобы, вы можаце пайсці і атрымаць дзень. Больш нічога для вяселля не патрабуецца. Патрабуецца 6 фотаздымкаў пашпарта.

    Мы скончылі вясельную частку.

    Мы прыйшлі на экзамен А1

    Сябры, я здаў экзамен, вывучыўшы сябе, не прайшоўшы ніводнага курса, з першага экзамену, які я здаў, атрымаў 54, а з другога экзамену атрымаў 65, і я здаў тут задачу - здаць гэты экзамен, усё роўна, усё роўна атрымаеце 100, калі мы паедзем у Германію ці іншую краіну, будзе толькі іх родная мова. Мы пераадолеем гэтую моўную справу. Зараз падлічым, што нам трэба зрабіць для экзамену a1.
    Калі мы збіраемся здаваць іспыт у Стамбуле.
    1-Перш за ўсё, вы заходзіце ў банк Япыкрэдзі і кажаце, што хочаце заплаціць збор за экзамен і збор за іспыт А1 па нямецкай гётэ ў рамках плацяжоў. Гэта каштуе прыблізна 255 TL. Яны дадуць вам дзве квітанцыі, адну - для прызначэння і адну - для паступлення на экзамен. На жаль, вы плаціце ў паветры грошы, каб запісацца на экзамен. Калі вы ўвайшлі ў гэты шлях, не шукайце логікі, ваш нервовы каэфіцыент павялічыцца. Пасля таго, як мы пакладзём грошы ў банк, на наступны дзень патэлефануйце на гэты нумар 0212/373 58 08 і ўкажыце, што вы хочаце здаць экзамен у Стамбуле і хочаце ўзяць дзень для іспыту. На тэму падрыхтоўкі да іспыту сябры падзяліліся лістамі ў Facebook, і так, калі вы падрыхтуеце ўзоры лістоў, вы гарантавана атрымаеце 25 балаў ад ліста. Нямецкая сертыфікат А1 і даведачная старонка на Facebook. У частцы чытання і праслухоўвання дастаткова будзе зрабіць мноства прыкладаў. Вы можаце знайсці мноства прыкладаў у Інтэрнэце ў раздзеле пра прадстаўленне. Вы можаце знайсці яго, зрабіўшы добрае даследаванне па зняцці карты. Сур'ёзных складанасцей няма, вы можаце зрабіць гэта, не ідучы на ​​курс. Пасля здачы экзамену на наступны дзень вынікі экзамену даставяцца вам да дзвярэй з грузамі Ups.
    Калі мы збіраемся здаваць іспыт у Анкары.
    2- Калі вы збіраецеся здаваць экзамен у Анкары, я думаю, што вы можаце паступіць сюды, выкладчыкі вельмі добрыя і дапамагаюць. Тут вам трэба спачатку заплаціць за сустрэчу. Мы плацім плату за сустрэчу ў памеры 28 TL у банку Yapıkredi, кошт 3.5 TL і кошт 31.50 TL. Пасля таго, як вы пазначыце грошы за сустрэчу ў банку Yapıkredi як Анкара, на наступны дзень вы патэлефануеце па нумары 0212/373 58 08, хочаце запісацца на сустрэчу ў Анкару, і яны скажуць вам, што вам трэба заплаціць 270 TL за плату за экзамен дайце дзень, і вы павінны заплаціць яго на працягу 10 дзён пасля таго, як вы зробіце плацёж. Вам не трэба шукаць месца зноў, яны не просяць страціць квітанцыю, але ўсё ж, калі вы ідзяце на экзамен, працэдуры у Анкары тыя самыя. Вы можаце атрымаць вынікі экзамену адсюль на працягу 2 дзён, альбо вы можаце папрасіць іх даслаць яго кур'ерам.

    Я здаў экзамен, зараз я ўнёс 17 лір у банк Япі Крэды, каб зноў прызначыць візу. Не хвалюйцеся, у вас будзе шмат грошай. :)
    Для прызначэння пашпарт павінен складаць не менш за 1 год з даты прызначэння. Калі няма, прыйдзецца памяняць пашпарт. Калі вы хочаце змяніць пашпарт, вам трэба паказаць сваё апошняе сямейнае становішча, калі вы не змянілі ніводнай часткі пасля вяселля, таму, калі ласка, зменіце пасведчанне асобы і падайце заяўку на пашпарт. Цяпер я чакаю, пакуль мне дадуць пашпарт, і падзялюся тым, як нам трэба дзейнічаць у консульскіх працэдурах.

    **** Так, я кажу вам частку консульскага прызначэння, хлопцы ****
    Перш за ўсё, мы плацім 17 TL, што з'яўляецца зборам за прызначэнне ў Германіі, банку Yapıkredi пад назвай плацяжоў. У квітанцыі абавязкова пакажыце свой нумар ідэнтыфікатара TC і імя і прозвішча. Атрымаўшы нашу квітанцыю, вы тэлефануеце ў адміністрацыйны офіс на наступны дзень і ўказваеце, што хочаце запісацца на сустрэчу, і яны адправяць запытаныя дакументы на ваш адрас электроннай пошты. Гэтая частка досыць простая, не стамляйцеся для працэсу прызначэння.

    3,14
    Удзельнік

    –> Дзякуй за намаганні, брат, гэта было вельмі растлумачана. халай :)

    blackrainxnumx
    Удзельнік

    Сардэчна запрашаем, братка, ёсць шмат ілжыва вядомых ісцін, і інфармацыя вельмі раскідана справа і злева.

    blackrainxnumx
    Удзельнік

    Так, давайце пяройдзем да консульскіх працэдур, я разумею, што ў гэтым няма чаго баяцца. Калі вашаму партнёру неабходна сабраць дакументы перад паходам у консульства, калі вы з'яўляецеся грамадзянінам Турэцкай Рэспублікі, пражывайце ў Германіі наступным чынам. (Яны запытваюць розныя дакументы ў грамадзян Германіі, таму ў мяне няма ніякай інфармацыі на гэты конт.)
    Перш за ўсё, мы запаўняем дзве формы заяўкі на візу, запаўняем яе ў двух экзэмплярах, не маем іх ксеракапіравання, але мы таксама запаўняем неабходны дадатковы дакумент у адпаведнасці з артыкулам 55 закона аб жыхарстве, ён ужо знаходзіцца ў той самай заяве на візу старонка формы. мы запаўняем іх па-нямецку.
    Мы робім 2 ксеракопіі пашпарта і пасведчання асобы вашага мужа і жонкі. Вы таксама просіце свайго мужа адсканаваць вашу карту жыхарства і дакумент на жыхарства ў Германіі. Мы таксама робім 2 фотакопіі з іх.
    Пазней мы атрымліваем уласнае поўнае пасведчанне аб узоры рэгістрацыі насельніцтва ў дырэкцыі насельніцтва, раздзел думак павінен быць поўным, неабходна напісаць інфармацыю пра ўсіх бацькоў, братоў і сясцёр і мужа і жонку, а таксама патрабуецца 2 ксеракопіі.
    Мы бярэм узор міжнароднай рэгістрацыі шлюбу з таго ж месца. Калі вы скажаце формулу B, яны дадуць правільную, і мы робім дзве яе ксеракопіі.
    Трымайце пры сабе 4 біяметрычныя фатаграфіі.
    Мы прыкладаем арыгінал і 1 ксеракопіі нашага дакумента А2.
    Вось і ўсё, сябры, калі ласка, не забудзьцеся мець пры сабе 60 еўра + 5 еўра і 30 TL за дастаўку.

Адлюстраванне 3 адказаў - ад 1 да 3 (усяго 3)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.