Пераход на нямецкае грамадзянства

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    volkanxnumx
    Удзельнік

    Прывітанне сябры,
    Ці ёсць сярод вас мінакі, якія прыбылі з Турцыі ў Германію, грамадзянства Германіі?
    Калі так, вы маглі б падзяліцца, з якога горада вы падаеце заяўку і колькі месяцаў / гадоў займае ўсяго.
    Добрага форуму ўсім...

    https://www.almancax.com/almanca-aylar-ve-mevsimler.html

    двайняты
    Удзельнік

    Шчыра кажучы, мне цікава адказаць на гэтае пытанне. Прайшло два з паловай гады, як я прыехаў у Германію. Паколькі мая жонка з'яўляецца грамадзянінам Германіі, я думаю, што я маю права падаць заяўку пасля заканчэння 3 гадоў. Я праходзіў курс Orientierung і атрымаў свой сертыфікат з поўнымі баламі. Я таксама атрымаў свой апошні нямецкі сертыфікат B2, і цяпер я збіраюся ў C1. Я проста зараз не працую. Я не ўпэўнены, ці ёсць у сям'і патрабаванне працаваць у дадатках. На мінулым тыдні мы патэлефанавалі ў офіс замежнікаў, і мы пазнаёмімся. Яны сказалі, што вы падаеце заяўку за месяц да таго, як скончацца 3 гады. Ці будуць нашы веды па нямецкай мове вымярацца там ці будуць дастаткова сертыфікаты? Мне патрэбныя каментары ад сяброў, якія ведалі гэта раней.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Перш за ўсё, калі вы не атрымаеце дапамогу ад дзяржавы, калі ваш прыбытак добры, гэта не будзе праблемай, калі працуе толькі натхненне. Важны момант, ці атрымаеце вы дапамогу ад дзяржавы. Проста прагучаў невялікі цікавы дакумент b2: у вас зараз працуе С1, і вы баіцеся, што ён будзе зроблены на нямецкай мове? Гэта я разумею з таго, што яны кажуць. Нават у В1 дастаткова і экзамену. У гэтым няма нічога зручнага.

    двайняты
    Удзельнік

    Дзякуй за адказ @Бяздушны. На самай справе там напісана, што B1 дастаткова, але ў мяне ёсць знаёмы, які жыве тут ужо шмат гадоў. Яны даставілі яму шмат клопатаў. Пакладзіце перад сабой газету і вазьміце яе, рэзюмуйце і г.д. і задавайце пытанні. Чалавек, пра якога я кажу, без праблем размаўляе па-нямецку. Можа, з-за таго, што ў іх не было сертыфіката, выклікалі праблему, я не ведаю. Я мяркую, што падыходы могуць адрознівацца ў залежнасці ад штата і афіцэра, з якім вы сутыкаецеся. У любым выпадку, без лішніх слоў, гэты чалавек адклікаў сваю заяўку. У Інтэрнэце таксама шмат інфармацыйнага забруджвання. Вось чаму я хацеў скарыстацца ведамі вас, вопытных людзей.

    бессардэчны
    Удзельнік

    У тым выпадку, які вы апісалі, вы самі назвалі прычыну, вы кажаце, што ў яго няма атэстата, навошта яму вучыцца, калі ў яго ёсць атэстат? Спадзяюся, я мог растлумачыць…

    istanbullu з'яўляецца
    Удзельнік

    Прывітанне,

    Калі ваш муж - грамадзянін Германіі (і вы выконваеце іншыя жаданыя эканамічныя і сацыяльныя ўмовы), вы можаце атрымаць грамадзянства ў агульнай складанасці за 3,5-4 гады. Гэта можа вар'іравацца ў залежнасці ад сітуацыі ва ўсіх. блакітную карту з консульства альбо з Турцыі пасля гэтага вы можаце атрымаць адразу пасля выдалення з насельніцтва.

    Па заканчэнні 3-х гадоў вы можаце падаць заяўку адразу пасля атрымання прэпарата Унефрифритет. (B1 + einbürgerunsprüfung ужо павінны былі быць урэгуляваны) У маім выпадку яны былі вельмі асцярожныя, каб я ўжо не працаваў (яны хочуць разлік заработнай платы ці банкаўскіх плацяжоў) і што я рэгулярна плаціў rentenversicherung. Акрамя таго, афіцэр там размаўляе з вамі, хаця і не шмат, але гэта не так складана для таго, хто прымае B1.

    Перш чым увайсці ў гэты працэс, яны высылаюць вам спіс дакументаў і правяраюць, ці падыходзіце вы. Я думаю, што тыя, у каго ёсць пытанні, звяртаюцца непасрэдна ў Auslanderamt па электроннай пошце, яны паведамляюць вам, ці маеце вы права падаць заяўку.

    Супакойцеся.

    istanbullu з'яўляецца
    Удзельнік

    Я атрымаў такую ​​пошту яшчэ да апошняй падрыхтоўкі. Я пакідаю гэта як прыклад для запытаных дакументаў. Мая сітуацыя была ў тым, што ў маёй жонкі быў верны вер, і ў мяне было kleinunternehmen im.

    Дарэчы, узор уліку насельніцтва напісалі па-турэцку.:)

    Ich bitte daher um Mitteilung, ob Sie in Besitz der nachfolgenden Unterlagen sind:

    – Гультыгер Рэйзепас

    – gultiger Aufenthaltstitel (eAT)

    - Насельніцтва

    – Heiratsurkunde mit deutscher Übersetzung

    – Einbürgerungstest

      Hinweis: Sollten Sie den Test noch nicht abgelegt haben melden Sie sich bitte zoom Einbürgerungstest and und teilen mir bitte den Testtermin mit

    – Sprachnachweis B1 (TELC, DSH або Goethe-Sertifikat)

    Альтэрнатыўны зум Einbürgerungstest / Sprachnachweis können auch vorgelegt werden: 

    – Nachweis Integrationskurs (mit den 3 Sertifikaten: BAMF-Sertifikat Integrationskurs, TELC-Sertifikat für Zuwanderer und Bescheinigung Leben in Deutschland / 33 Fragen)

    – Mietvertrag oder Nachweis Eigentum

    – Kindergeldbescheid

    – Rentenversicherungsverlauf

    – unbefristeter Arbeitsvertrag

    – die letzten 3 Gehaltsabrechnungen

    Альтэрнатыва: unsfristeter Arbeitsvertrag und Rentenversicherungsverlauf Ihrer Frau und die letzten 3 Gehaltsabrechnungen.

    Ich schaue mir dann die Unterlagen mal і цяжарная цяжарная Ihnen eine Rückmeldung.

    Bitten teie Sie mir auch mit, sofie Sie in der Vergangenheit wegen Straftaten verurteilt пагоршыць сіндром.

    ► Hinweis: Im Einbürgerungsverfahren werden ua Auskünfte beim Bundeszentralregister, Polizei und Verfassungsschutz eingeholt. Im Verfahren selbst haben Sie dann zu versichern, dass unrichtige oder unvollständige Angaben zur Ablehnung oder Rücknahme der Einbürgerung sowie zu einer Freiheits- oder Geldstrafe (§ 42 StAG) führen können.

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Ну, зараз у мяне ёсць усе дакументы. Я маю на ўвазе, што пры жаданні я магу стаць грамадзянінам Германіі. Але я вельмі шмат думаю пра тое, што будзе для мяне плюсам і мінусам. Я хачу, каб заўтра жыць у Турэччыне, на дзень спазніўся і зноў з маім турэцкім грамадзянствам. Маёй працы там няма. У рэшце рэшт, я маю тут бестэрміновае месца жыхарства і маю тыя ж правы, што і грамадзяне Германіі.
    Што вы кажаце, хлопцы, дазвольце мне атрымаць нямецкае грамадзянства?

    бессардэчны
    Удзельнік

    Вітаю, нават калі вы адмаўляецеся ад турэцкага грамадзянства, вам даюць сінюю карту. Гэта блакітны. З карткай вы не толькі маеце права галасаваць і быць абраным, гэта значыць, вы не можаце галасаваць або быць кандыдатам на выбарах у Турцыі... Акрамя гэтага, ваша права на спадчыну, ваша права заставацца на нявызначаны час, ваш права на працу і г.д., усе твае правы застаюцца такімі ж, як і ў грамадзяніна Турцыі. Мая парада - атрымаць нямецкае грамадзянства, калі ў цябе ўвогуле ёсць права думаць. Калі ён гэтага не дае, у мяне ёсць план вярнуцца праз 10 ці 15 гадоў. Я хачу атрымаць грамадзянства і з'ехаць. Калі я пашкадую аб гэтым заўтра ці паслязаўтра, у мяне, па меншай меры, ёсць шанец вярнуцца. Як вы ведаеце, калі вы знаходзіцеся за межамі Германіі на працягу 6 месяцаў, вы можаце застацца на нявызначаны час. Твае правы гінуць, ты не можаш вярнуцца

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Вітаю, нават калі вы адмаўляецеся ад турэцкага грамадзянства, вам даюць сінюю карту. Гэта блакітны. З карткай вы не толькі маеце права галасаваць і быць абраным, гэта значыць, вы не можаце галасаваць або быць кандыдатам на выбарах у Турцыі... Акрамя гэтага, ваша права на спадчыну, ваша права заставацца на нявызначаны час, ваш права на працу і г.д., усе твае правы застаюцца такімі ж, як і ў грамадзяніна Турцыі. Мая парада - атрымаць нямецкае грамадзянства, калі ў цябе ўвогуле ёсць права думаць. Калі ён гэтага не дае, у мяне ёсць план вярнуцца праз 10 ці 15 гадоў. Я хачу атрымаць грамадзянства і з'ехаць. Калі я пашкадую аб гэтым заўтра ці паслязаўтра, у мяне, па меншай меры, ёсць шанец вярнуцца. Як вы ведаеце, калі вы знаходзіцеся за межамі Германіі на працягу 6 месяцаў, вы можаце застацца на нявызначаны час. Твае правы гінуць, ты не можаш вярнуцца

    дзякуй за адказ
    Мяркую, я атрымаю нямецкае грамадзянства, брат. Лепш за ўсё, я мяркую, што заўсёды добра быць грамадзянінам таго месца, дзе жывеш.

    volkanxnumx
    Удзельнік

    Добры дзень, дарагія рэзідэнты форуму,

    Пасля доўгага перыяду я набыў грамадзянства Германіі. Дазвольце мне расказаць вам крыху пра працэс. Я спадзяюся, што інфармацыя, якую я прадставіў, будзе карыснай.

    Сакавік 2017: Прыбыццё ў Германію

    Верасень 2019: падача заявы на грамадзянства Германіі
    - былі дадзены неабходныя дакументы.

    (Мой статус на момант падачы заявы; жанаты на жонцы-немцы, меў 3-гадовую прапіску, поўную працу, пасведчанне мовы b1 і пасведчанне аб грамадзянстве.)

    Травень 2020: Першы ліст ад Ландрасамта (г.зн. я проста чакаў, калі прыйдзе мая чарга да мяне ў першыя 8 месяцаў. У ходзе гэтага працэсу ніякіх дзеянняў прынята не было).
    - Запытаныя дакументы выдадзены.

    Жнівень 2020: 2-і ліст ад Ландрасамта
    -Запытаныя дадатковыя дакументы былі прадастаўлены

    Верасень 2020: 3-і ліст ад Landrasamt (натуралізацыя гарантавана)
    З гэтым дакументам;

    Верасень 2020: заява аб выхадзе з грамадзянства Турцыі ў консульства
    - Заяўка зроблена, а працэс запаўнення суправаджаецца онлайн-сістэмай адсочвання.

    Лістапад 2020: Атрыманне пасведчання аб грамадзянстве ў консульстве з дазволам:
    – Атрыманы дакумент быў накіраваны ў Landrasam.

    Снежань 2020: Атрыманне пасведчання аб грамадзянстве Германіі:
    – быў апошні ліст з ландрасамта. Я запісаўся на прыём і асабіста атрымаў пасведчанне аб грамадзянстве Германіі.

    У той жа дзень у муніцыпалітэце была зроблена заяўка на атрыманне дакумента аб грамадзянстве, пашпарта і дакумента, які сведчыць асобу. Тэрмін чакання 4-6 тыдняў.

    Дзякуючы працэсу Corona, увесь працэс паміж першай заявай і датай, калі я атрымаў пасведчанне аб грамадзянстве, праходзіў у выглядзе ліста і тэлефона. Вось чаму я думаю, што працэс займае пстрычку даўжэй, чым звычайна.

    Для мяне гэты працэс быў складаным, доўгім і дарагім. Я спадзяюся, што ваша праца прывядзе хутчэй. Могуць быць рэчы, якія я забыў альбо напісаў няпоўна, я магу пісаць у прыват, калі вы хочаце, я магу дапамагчы сваім ведам і вопытам.

    Добрага форуму сябры...

    бессардэчны
    Удзельнік

    Перш за ўсё, віншую Волкана, я думаю, што вы прынялі самае лагічнае рашэнне. Заўсёды найбольш лагічна даць найбольшую гарантыю, абраць грамадзянства замест бестэрміновага, або выбраць грамадзянства, калі ёсць бестэрміновае пражыванне. Я думаю, што больш разумна сказаць: «Я куплю», вы не ведаеце, што будзе заўтра. Так шмат. Каментую, шчыра кажучы, забыўся, што напісаў, хачу напісаць у азнаямленчых мэтах. Спадзяюся, я не пісаў гэтага раней, а калі пісаў, прашу прабачэння. :) Месяцаў 4-5 таму я адправіў электронны ліст у МЗС і спытаў, ці праўда, што калі ты атрымліваеш В1, перыяд чакання скарачаецца да 7 гадоў.Мне сказалі, што звычайна ты павінен жыць 8 гадоў . У электронным лісце было пазначана, што калі ў вас ёсць B1, вы можаце стаць натуралізаваным грамадзянінам праз 7 гадоў, калі ў вас ёсць B2, вы можаце стаць грамадзянінам праз 6 гадоў. Вядома, для гэтых незамужніх або разведзеных людзей, так як Волкан жанаты з грамадзянкай Германіі, ён мае права на грамадзянства праз 3 гады.Дазвольце мне таксама сказаць гэта, каб не было блытаніны. Мае 7 гадоў пражывання заканчваюцца ў кастрычніку наступнага года. Калі я вылечуся ад гэтай хваробы, я хацеў бы пачаць vollzeit і стаць грамадзянінам Германіі, удачы нам 😊

    volkanxnumx
    Удзельнік

    Дзякуй брат😀 Спадзяюся, што ўсё будзе добра..

    istanbullu з'яўляецца
    Удзельнік

    Дзякуй брат😀 Спадзяюся, што ўсё будзе добра..

    Поспехаў, вы можаце атрымаць блакітную карту ў консульстве або ў аддзелах рэгістрацыі актаў грамадзянскага стану ў Турцыі. Я купіў яго падчас майго візіту ў Турцыю. Яны папрасілі плату ў памеры 15 лір, і вы атрымаеце крайні тэрмін, перш чым адправіцца. Турэцкі ідэнтыфікацыйны нумар не мяняецца, так што нічога асабліва не змянілася, але калі ў вас ёсць банкаўскі рахунак, вас прымушаюць падпісаць паперу аб тым, што вы маеце падатковыя абавязацельствы за мяжой. (калі вы паведаміце). Я думаю, што гэта мала чым адрозніваецца ад падвойнага грамадзянства, акрамя галасавання і працы ў дзяржаўным сектары.

    віншаванні

    volkanxnumx
    Удзельнік

    Дзякуй Стамбулу.

    У вас ёсць свой уласны працэс; Я думаю, што калі вы напішаце, з якога горада вы падалі заяўку і колькі месяцаў/гадоў у вас гэта заняло, вы дасце больш карыснай інфармацыі людзям, якія шукаюць інфармацыю па гэтай тэме.

    Таму што, калі я адкрываў гэтае пытанне, мяне цікавіла, хто з якога горада і ў які час атрымаў нямецкае грамадзянства, а не тое, якія дакументы мне патрэбныя. Канкрэтны перыяд чакання і працэдура вар'іруюцца ў залежнасці ад штата/гарада, і можна падумаць, што калі я атрымаю некаторую інфармацыю пра гэта падчас чакання ў гэтым працэсе, я магу зрабіць параўнанне. Падобна таму, як большасць з нас задаюць пытанне, колькі часу зойме працэс атрымання візы, чакаючы візы для ўз'яднання сям'і.
    Дарэчы, няўжо на вялізным форуме няма іншых сяброў, якія прыехалі з Турцыі і сталі грамадзянамі Германіі?
    З павагай, добрыя форумы.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Усе знаходзяцца тут падчас афармлення візы, але пасля бестэрміновага пражывання ці грамадзянства яны ўцякаюць, бо ў іх тут не засталося працы. На жаль, многія людзі эгаісты. Тут не складана дзяліцца і дапамагаць, як вы.

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 19)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.