Развод і пражыванне ў Германіі

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    PhoneMan
    Удзельнік

    Прывітанне ўсім,

    Мая жонка - грамадзянка Турцыі, Германія. Мы жанатыя 9 гадоў і маем 2 дзяцей з падвойным грамадзянствам. Турцыя прыйшла ў TR 7 гадоў, і мы жылі пасля таго, як ажаніліся з маёй жонкай. Мы вырашылі пасяліцца ў Германіі 1.5 года таму і пасяліліся. Я зрабіў дзіцячую сустрэчу сям'і. У мяне сесія да лістапада 2018 года. Я скончыў тут узровень нямецкай мовы В1, і Jobcenter накіруе мяне на курсы В2 і С1 дзякуючы маёй прафесіі. Мая жонка працуе, і мы не залежым ад НДДКР. Але мы хочам развесціся, бо не можам ладзіць. Гэта будзе развод па перамовах. Але я не працую ні на адной працы, я тэхнік-машыншчык і не магу знайсці працу, пакуль не змагу вывучыць нямецкую мову альбо прасунуты ўзровень. і калі мы хочам развесціся, НДДК дадуць мне дом і г.д. Але ці будзе гэта праблемай для майго занятку? Лістапад 2018 - апошні дзень. Калі яны ствараюць праблемы, калі я саджуся, і яны адпраўляюць мяне назад, гэта будзе вялікай праблемай для нашай сям'і, таму што мы жывем дзеля сваіх дзяцей. :) . Ці можа хто-небудзь, хто мае веды, прасветліць мяне? Што мы можам зрабіць? Падчас трэнінгавай падтрымкі гэтага цэнтра працы я буду працаваць цэлы дзень, і ў мяне не будзе прафесіі, дзе я магу аплачваць страхаванне. Гэта праблема для сесіі?

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Вяртання няма, таму што ў вас ёсць дзеці, не хвалюйцеся, гэта нармальна

    PhoneMan
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй за адказ,

    Магчыма, гэта дапамагае сябрам, якія трапілі ў маю сітуацыю,

    Мы даведаліся пра гэта ў кансультацыі з адвакатам.

    Ён сказаў, што калі я звычайна падаю заяву ў Германію праз сваю жонку, нам трэба быць тут шлюбам 3 гады, мне трэба было працаваць на адным і тым жа месцы як мінімум 1 год у якасці застрахаванага, і такім чынам я мог бы без праблем развесціся падчас пражывання.

    Але ён сказаў, што, паколькі я прыехаў сюды з уз'яднаннем сям'і з дзецьмі, я мог падаваць іск і разводзіцься, калі толькі хацеў, незалежна ад часу пражывання. Я кажу, што 100% тых, хто прыйшоў пасля сустрэчы дзяцей з дзецьмі, няма абсалютна ніякіх праблем, і яны сказалі, што сёння вы развядзіцеся праз 3 месяцы.

    гэта кароткі змест :)

Адлюстраванне 2 адказаў - ад 1 да 2 (усяго 2)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.