Еўрапейскі Савет агульную мову Крытэрыі (A1-A2-B1-B2-C1-C2)

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    МухаяяeM
    Удзельнік

    Якія еўрапейскія крытэрыі агульнай мовы?

    Агульная еўрапейская сістэма ведання моў - гэта праграма, заснаваная Саветам Еўропы, якая ўстанаўлівае ўзроўні вывучэння мовы ў выразных, зразумелых стандартах і апісвае, якім узроўнем можа зрабіць навучальнік. У цяперашні час яго рэалізуюць многія краіны ЕС, кандыдаты ў ЕС і краіны, якія не ўваходзяць у ЕС. Згодна з гэтымі крытэрамі ўзроўні ведаў замежнай мовы складаюцца з ўзроўню 1 як A2, A1, B2, B1, C2 і C6.
    Еўрапейскія крытэрыі агульнай мовы збірае моўныя навыкі ў пяць асноўных груп:

    • Праслухоўванне

    • Чытайце

    • Размова (Дыялог)

    • Вуснае выказванне (маналог)

    • Пісьмовыя выразы

    Выкладанне праводзіцца з збалансаваным развіццём усіх пяці навыкаў з выкарыстаннем сучаснай метадалогіі зносін.

    Узровень мовы ў адпаведнасці з агульнымі еўрапейскімі крытэрыямі:

    A1
    Можа разумець і выказваць звычайныя прапановы і простыя прапановы ў паўсядзённым жыцці, выказваючы канкрэтныя патрэбы. Ён можа прадставіць сябе і іншых, задаць пытанні аб асабістай інфармацыі іншых людзей (напрыклад, дзе яны жывуць, ведаць, хто яны) і адказваць на такія пытанні. Калі ён размаўляе павольна і ясна і рыхтуецца дапамагчы яму, ён можа проста пагадзіцца.

    A2
    Можа разумець прапановы і часта выкарыстоўваюцца выразы ў прамых выразах (напрыклад, інфармацыю пра чалавека, яго сям'і, пакупак, бізнесу і навакольнага асяроддзя). Можа быць зразумета ў простых і звычайных сітуацыях, простай і прамой перадачы знаёмых і знаёмых праблем. Можна растлумачыць месца, адукацыю, блізкія ўмовы і сітуацыі, якія непасрэдна звязаны з патрэбамі, з простымі тлумачэннямі.

    B1
    Можа зразумець асноўныя моманты прадмета, калі стандартная мова дакладна выкарыстоўваецца ў такіх знаёмых прадметах, як школа, праца, вольны час і г.д. Вытрымлівае большасць сітуацый, якія ўзнікаюць падчас падарожжаў у месцах, дзе размаўляюць па-нямецку. Можа праявіць сябе ў знаёмых прадметах і сферах, якія ўяўляюць асабісты інтарэс, на простым узроўні і шляхам аб'яднання тэм. Можа апісваць падзеі і перажыванні, мары, надзеі і мэты, коратка абгрунтоўваць і тлумачыць свае погляды.

    B2
    Разуменне зместу складаных тэкстаў па канкрэтных і абстрактных прадметах і абмеркаванне ў іх галінах. У звычайнай гутарцы ён можа размаўляць і спантанна і свабодна размаўляць з кім-то, хто размаўляе на роднай мове, так што ў абодвух не будзе складана. Студэнты змогуць выразна і падрабязна выказвацца ў самых розных прадметах. Можа выказаць сваё асабістае меркаванне па бягучым пытанні і пералічыць перавагі і недахопы розных варыянтаў.

    C1
    Умець разумець доўгія тэксты з багатым зместам і раскрываць схаваныя значэнні. Ён выяўляе сябе спантанна і свабодна і не часта шукае слова, якое ён не ведае / не памятае. Магчымасць гнуткага і эфектыўнага выкарыстання мовы ў паўсядзённым жыцці, працоўным жыцці, прафесійнай адукацыі і вышэйшай адукацыі. Яны могуць выразна, выразна і сістэматычна выяўляцца ў складаных сітуацыях і могуць мець зносіны з іншымі тэкстамі, выкарыстоўваючы розныя стратэгіі.

    C2
    Ён можа зразумець усё, што чуў і чытаць без працы. Абагульніце звесткі, атрыманыя з пісьмовых альбо вусных крыніц, апраўдайце іх і тлумачце. Ён можа выяўляць сябе свабодна і цалкам спантанна, выказваючы тонкія адрозненні ў сэнсах нават у складаных сітуацыях.

    узнёслы
    Удзельнік

    Дзякуй, Мухарэм, гэта было сапраўды добрае і поўнае тлумачэнне...

    дэтэктыў
    Удзельнік

    На самай справе, я шмат чаму навучыўся на курсах раней. Аднак прайшло шмат часу. Я думаю, што мой узровень нямецкай мовы можа быць A1.

    senayxnumx
    Удзельнік

    Я думаю, што мой A2 :(      Я пайшоў з C2, але ў мяне ёсць вочы на ​​B1. :)

    bekiref ў
    Удзельнік

    Я больш A1 :D дзякуй за інфармацыю, дарэчы

    satisfactixnumx
    Удзельнік

    мой ўзровень больш b1
    няма запалохвання :D

    mehmetemirxnumx
    Удзельнік

    прывітанне сябры B1 сертыфікат, які вы хацелі б прыняць у любы час, я быў бы ўдзячны

    mehmetemirxnumx
    Удзельнік

    чаму ніхто не адказвае

    halegul
    Удзельнік

    mehmetdemiray b1 Сярэдні ўзровень нямецкай мовы выдаецца пры здачы экзамену ў канцы 6-месячнага курса нямецкай мовы (інтэграцыя).

    mehmetemirxnumx
    Удзельнік

    Дзякуй halegül за ваш адказ. Ці ёсць установа, якая прапануе гэты курс, альбо яго можна ўзяць з любога курса? Загадзя дзякуй.

    выснову
    Удзельнік

    Я ўсё яшчэ на ўзроўні А1. Спадзяюся, калі я здам экзамен, то змагу перайсці на іншыя.  ;)

    ЭСМА 41
    Удзельнік

    Дзякуй за абмен, спадар Мухарэм.

    Калі я не памыляюся, гэта павінен быць C2....  ;D
    Ён можа зразумець усё, што чуў і чытаць без працы. Абагульніце звесткі, атрыманыя з пісьмовых альбо вусных крыніц, апраўдайце іх і тлумачце. Ён можа выяўляць сябе свабодна і цалкам спантанна, выказваючы тонкія адрозненні ў сэнсах нават у складаных сітуацыях.

    збянтэжаны:) апладысменты:)

    узнёслы
    Удзельнік

    Дзякуй за абмен, спадар Мухарэм.

    Калі я не памыляюся, гэта павінен быць C2....  ;D
    Ён можа зразумець усё, што чуў і чытаць без працы. Абагульніце звесткі, атрыманыя з пісьмовых альбо вусных крыніц, апраўдайце іх і тлумачце. Ён можа выяўляць сябе свабодна і цалкам спантанна, выказваючы тонкія адрозненні ў сэнсах нават у складаных сітуацыях.

    збянтэжаны:) апладысменты:)

    ВАУ, што ты, Эсма... ;D хлоп :) окей :)

    Калі б я мог аднойчы зрабіць гэта...:)

    ЭСМА 41
    Удзельнік

    Дай Бог табе здароўя.

    Гэта адбываецца, калі вы працуеце, нават калі ў вас ёсць такая настойлівасць, вы нават можаце дасягнуць узроўню С3.  :)

    Я жыву сваім жыццём нямецкі Я правёў яго падчас школы, гэта будзе так доўга. ;D

    Я таксама зайздрошчу вашай турэцкай мове, хацеў бы, каб я мог размаўляць як вы.  ;)

    Я збіраю тэму разам, гэта адбываецца, калі я працую, як я пісаў вышэй (без распаўсюджвання тэмы).

    Настойлівасць і цярпенне... Гэтага дастаткова, вядома, трэба крыху розуму. 

    Жадаю ўсім поспехаў на гэтай дарозе.  ;)

    ЭСМА 41
    Удзельнік

    InsAllah узнёслы.

    Гэта адбываецца, калі вы працуеце, нават калі ў вас ёсць такая настойлівасць, вы нават можаце дасягнуць узроўню С3.  :)

    Я жыву сваім жыццём нямецкі Я правёў яго падчас школы, гэта будзе так доўга. ;D

    Я таксама зайздрошчу вашай турэцкай мове, хацеў бы, каб я мог размаўляць як вы.  ;)

    Я збіраю тэму разам, гэта адбываецца, калі я працую, як я пісаў вышэй (без распаўсюджвання тэмы).

    Настойлівасць і цярпенне... Гэтага дастаткова, вядома, трэба крыху розуму.  ;D

    Жадаю ўсім поспехаў на гэтай дарозе.  ;)

    азцюрк03
    Удзельнік

    Я ведаю 4 мовы, у тым ліку нямецкую!Я чалавек, які перавярнуў агульнамоўныя крытэры Еўрапейскага савета з ног на галаву, кафэ:) Але зараз я чакаю візу, але не змог сустрэцца з каханым:( Што было б, калі б я ведаў 4 моваў, а не 14, галачка:)

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 40)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.