я магу застацца разведзеным

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Waitingwaiting
    Удзельнік

    Прывітанне ўсім. Я ўжо пытаўся пра візы, але, на жаль, гэтым разам гаворка ідзе пра развод. Адносіны паміж мной і маёй жонкай даволі дрэнныя, як бы мы ні стараліся гэта пераадолець, здаецца, што гэтага не адбудзецца, і, шчыра кажучы, я больш не магу гэтага трываць. 12 мая нашаму шлюбу споўніцца 3 гады, але апошні раз офіс па справах замежнікаў падоўжыў маю візу на 3 гады, таму я атрымаю пастаянную візу ў наступным годзе пры звычайных абставінах. Але якія будуць наступствы, калі мы расстанемся раней за гэты тэрмін?Ці ўсё роўна будзе праблемай, калі мы пачнём жыць паасобку, нават калі мы не развядземся? Калі хто-небудзь з вас сутыкаўся з падобнымі сітуацыямі або ведае пра такія праблемы, я быў бы вельмі рады, калі б яны маглі дапамагчы. Загадзя дзякуй.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Добры дзень, на форуме шмат каментароў на гэтую тэму, кожны раз даводзіцца пісаць адно і тое ж. Вы таксама не запісалі грамадзянства свайго мужа. Калі ваш муж - немец, вы павінны жыць у адным доме на працягу 2 гадоў, а калі ваш муж - турак, вы павінны жыць у адным доме на працягу 3 гадоў (гэты перыяд пачынаецца з моманту атрымання вамі карты жыхарства). 

Адлюстроўваецца 1 адказ (усяго 1)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.