18 курс: iмя (Akkusativ Лекцыя) Нямецка-Халіма

> Форумы > Драпіны асноўныя Курсы нямецкай мовы > 18 курс: iмя (Akkusativ Лекцыя) Нямецка-Халіма

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Лара
    наведвальнік
    ІМЯ-I ХАЛІ (AKKUSATİV)

    Імёны на нямецкай мове (за выключэннем, якое мы прывядзем крыху пазней), змяніўшы свае артыкулы
    Артыкулы змяняюцца наступным чынам:

    Код «дэр» Для таго, каб пакласці, што ў-імёны, «кажа ён» азначальны артыкль «The» Мы зменім форму.
    ARTIKEL «даш» або «памерці», калі ніякіх зменаў не зроблена ў артыкуле і імёны.
    Артыкул як «Eine» слова-неразмеркаванага нязменным, калі таксама.
    Артыкул у «е» змяняецца пад словам «Einen» прымае форму. (Der)
    як «Kein» слова застаецца нязменным.
    як «Kein» мадыфікуецца пад словам «keinen» прымае форму.

    Давайце разгледзім згаданае вышэй выключэнне;
    Пры апісанні множнага ліку назоўнікаў некаторыя назоўнікі ў множным ліку прымаюць у канцы -n альбо -en.
    Гэта былі імёны з апошнімі літарамі -schaft, -heit, -keit, -in, -lei, -rei, -ung.
    Сярод гэтых назоўнікаў з артыклем «der» пры пераўтварэнні назоўніка ў вінавальны склон артыкль «der» пераходзіць у «den».
    і слова выкарыстоўваецца ў форме множнага ліку, гэта значыць множнага ліку з суфіксамі -n або -en і артыкулам
    Усе назоўнікі з «der» заўсёды ўжываюцца ў форме множнага ліку ў вінавальным склоне назоўніка. Гэта выключэнне толькі
    -i не з'яўляецца асаблівасцю, характэрнай для штата, яна дзейнічае для ўсіх штатаў назвы.
    Гэта правілы для -i стану назвы. Глядзіце прыклады ніжэй.

    ПРОСТАЯ ФОРМА


    вінавальны склон

    der Mann (мужчына)


    дэн Ман (мужчына)
    der Ball (мяч)


    ад Баль
    der Sessel (крэсла)


    den Sessel (месца)
    Як бачна, гаворыцца ў артыкуле не ідзе добра, і ніякіх зменаў у словах.

    дэр студэнт


    ад Studenten (студэнт)
    der Mensch (чалавек)


    ад Menschen (народ)
    Словы былі
    Ён ужываўся ў правапісе множнага ліку на -i.

    das Auge (вока)


    das Auge (вока)
    das Haus (дом)


    das Haus (дом)
    die Frau (жанчына)


    die Frau (жанчына)
    жазло (сцяна)


    жазло (сцяна)
    Як паказана вышэй, і ніякіх зменаў у Дас паміраюць у артыкуле і словы.

    ein Mann (адзін чалавек)


    Эйнен Ман (мужчына)
    ein Fisch (адна рыба)


    einen Fisch (рыба)
    Кейн Ман (не мужчына)


    keinen Mann (не мужчына)
    Кейн Фіш (не рыба)


    keinen Fisch (не рыба)
    Як паказана Ein-Einen і CE-keinen змена існуе.


    keine frau (не жанчына)


    keine frau (не жанчына)
    keine Woche (не тыдзень)


    keine Woche (не тыдзень)
    Як відаць вышэй, у артыкулах eine і keine і словах няма ніякіх змен.

    Халяльны круг шырокі, яго дастаткова для задавальнення. Няма неабходнасці грашыць. (Словы)
    zegroz
    Удзельнік

    Дзякуй за вашы намаганні…

    yazyagmuruxnumx
    Удзельнік

    У выпадку з імем я збіраўся спытаць нешта, што прыходзіць мне ў галаву з раздзела, дзе некаторыя словы напісаны шчыльна. Orn (der student: student) (den studenten: student), чаму мы пішам слова student, дзе мы выкарыстоўваем слова "заняты", мы не пішам студэнтаў, мы вельмі шмат звяртаемся да гэтага прадмета. Я ПАЧНА ПАЧАЦЬ НЕ ГЛЯДЗЯЦЬ)

    yazyagmuruxnumx
    Удзельнік

    адміністратар, на маё пытанне да гэтага часу не адказалі, я быў бы рады, калі б вы прасвяцілі мяне па гэтым пытанні.

    nalanw
    Удзельнік

    Burda den Studenten не множны лік, гэта адзіночны лік і вінавальны склон....
    У вінавальным склоне ўсе множныя ліку прымаюць DIE….
    У давальным склоне множны лік утвараецца ад логава і ў канцы слова дадаецца суфікс н…..

    ЕЭК
    Удзельнік

    Калі слова "KEİN" знаходзіцца ў форме назоўніка, артыкль становіцца "KEİNEN" для das. Гэта "KEINEN" толькі для артыкула der? Я тут вагаўся. дзякуй...

    Назира
    Удзельнік

    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=21.0

    Тут вы можаце знайсці інфармацыю пра кеін.
    Шукай спачатку ..

    You цуд
    Удзельнік

    AKKUSATIV = ІСМІН (I) КІЛІМ
    DER = DEN
    ПАМЕРЦЬ = ПАМРЫЦЬ
    DAS = DAS

    ICH = I = MEINEN = VATER = МАЙ БАЦЬКА
    DU = SEN = DEINEN = VATER = ВАШ БАЦЬКА
    ER = O = SEINEN = VATER = ЯГО БАЦЬКА
    SIE = O = IHREN = VATER = ЯГО БАЦЬКА
    ES = O = СЯМЕН = VATER = ЯГО БАЦЬКА
    WIE = BIZ = НЕПАКАЗАНЫ = VATER = НАШ БАЦЬКА
    IHR = SIZ = EUREN = VATER = ВАШ БАЦЬКА
    SIE = ONLAR = ihren = VATER = ІХ БАЦЬКА
    SIE = SIZ = IHREN = VATER = ВАШ БАЦЬКА

    RUF DEN VATER ___ ПАЗВІЦЬ БАЦЬКУ Як высветлілася, вінавальныя склоны ўзнікаюць толькі імгненна, і ў любым выпадку самым простым быў вінавальны склон. :)
       

    tan_umut_xnumx
    Удзельнік

    Я хачу спытаць у кагосьці.:) Вы ведаеце, слова "ein" становіцца "einen" для артыкула der, але ці застаецца "ein" такім жа для das?

    tan_umut_xnumx
    Удзельнік

    Дазвольце яшчэ спытаць вас, напрыклад, чаму ў сказе ёсць der Wand “An der Wand ist ein poster”???

    Атлантыда
    Удзельнік

    Паставіўшы (En) укладанне, напрыклад, meinen vater, дзякуй вялікі, бацька мой, я зразумеў.

    назмерт
    Удзельнік

    Прывітанне, сябры, я згодны з гэтым сайтам, але нам трэба пагутарыць разам, каб палепшыць сябе.
    Я таксама вывучаю нямецкую мову, я быў бы вельмі ўдзячны, калі б вы мне таксама дапамаглі .auf wiedersehen!

    казёл
    Удзельнік

    Das site ist viel schön, danke lehrer für deutsch…

      ад firat…

    Ананімны
    наведвальнік

    З павагай, я новы член. Перш за ўсё, я жадаю здароўя за вашыя намаганні па стварэнні добрага сайта.
      Вохін? Ак адказаў на пытанне.
    во? Адказ на пытанне - dat.
    in, auf, neben, vor, unter, hinter, über, an, zwischen (у прыназоўніках)
    Акк. альбо дат. ва, дзе мы тусуемся? Ён спытае і дасць вам правільны адказ.

    Я Мінтай
    Удзельнік

    А К К                                           Д А Т І В   Г Э Н Т І В
    DER den einen – keinen – meinen dem einem – keinem – meinem des eines – keines – meines
    SIS die eine – keine – meine der einer – keiner – meiner der einer – keiner – meiner
    DAS das eines – keines – meines dem einem – keinem – meinem des eines – keines – meines (тут суфікс S дадаецца ў канцы слова артыкула)
    ПАМРЫ (МНОЖНА) die keine – meine den keinen – meinen der keiner – майнер
    Мяркую, гэта тое, што вы хацелі даведацца, я спадзяюся, што гэта дапаможа.

    ozgexnumx
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй за тлумачэнні, але мяне хвалююць назоўны, вінавальны і давальны склоны, я іх вельмі добра разумею. Ці зразумеем, што гэта назоўны, вінавальны і давальны праз пытальныя формы?????????????????
            Прыклад:Nominativ……wer?……was? Аккусатив……..вен? і што? 
              Давальны склон………мы? гора? і хто? Мы навучыліся гэтаму на курсе, калі пытанне такое, wer? Ці варта адказваць назоўным і вінавальным артыклямі????? ЗАРАДЗЯЙ ВЯЛІКІ ДЗЯКУЙ!!!

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 52)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.