19 курса: Нямецкі-Халі імя (у datif Лекцыя)

> Форумы > Драпіны асноўныя Курсы нямецкай мовы > 19 курса: Нямецкі-Халі імя (у datif Лекцыя)

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Лара
    наведвальнік
    ІМЯ-Е ХАЛІ (DATİV)

    Давальны робіцца шляхам замены вырабы.
    Код Яны змяняюцца наступным чынам:

    дэр ў Artikel дем,

    Ён таксама становіцца дас артыкула,

    дэр паміраюць Artikel стаць,

    Artikel стаць Эймена,

    Einen ў зрабіце артыкул,

    Я keinem ў KEIN артыкуле,

    Keine артыкул прыводзіцца ў keinen.

    Тут мы хацелі б адзначыць; З нагоды стану назвы бываюць зусім розныя сітуацыі.
    Чым больш практыкі і практыкі вы практыкуеце, тым прасцей і больш
    Вы можаце быць хутка знаёмыя. У наступных раздзелах будзе шмат прыкладаў гэтых тэм.
    і мы дадзім практыкаванні. Паспрабуйце зрабіць некалькі практыкаванняў самастойна.
    Звярніцеся па дапамогу ў сітуацыях, якіх вы не ведаеце. Памятаеце, чым больш вы займаецеся, тым больш
    чым карацей будзе ваш час навучання, і праблемы стануць пастаяннымі. Працягнем зараз
    .

    der Schüler (студэнт)


    dem Schüler (да студэнта)
    das Kind (дзіця)


    dem Kind (да дзіцяці)
    die Frau (жанчына)


    кажа фраў (жанчыне)
    ein Haus (дом)


    einem Haus (да дома)
    kein Haus (не дом)


    keinem Haus (не дом)
    eine Frau (жанчына)


    einer Frau (жанчыне)
    keine frau (не жанчына)


    keiner Frau (не да жанчыны)
    Выконвайце правілы вышэй у getirilmiştir.lütf прыклад тут.

    Пры апісанні множнага ліку назоўнікаў некаторыя назоўнікі ў множным ліку прымаюць у канцы -n альбо -en.
    Гэтыя імёны звычайна былі апошнімі літарамі -schaft, -heit, -keit, -in, -lei, -rei, -ung.
    Сярод згаданых назоўнікаў тыя, у якіх артыкль «дэр» ператвараюцца ў -е, а артыкль «дэр» ператвараецца ў «дэм».
    і слова выкарыстоўваецца ў форме множнага ліку, гэта значыць множнага ліку з суфіксамі -n або -en і артыкулам
    Усе назоўнікі з «der» заўсёды ўжываюцца ў форме множнага ліку ў форме назоўніка -e. Гэта выключэнне толькі
    Гэта не асаблівасць, якая характэрная для стану -e, яна дзейнічае для ўсіх станаў назвы. Для прыкладу,
    Артыкль слова student - "der". І гэтае слова становіцца множным, калі ў канцы дадаецца суфікс -en.
    Такім чынам, прыведзенае вышэй выключэнне адносіцца да гэтага слова, таму гэтае слова не ўтрымлівае адзіночнага ліку і множнага ліку.
    Возьмем выпадак і -е.

    дэр Студэнт (імя адзінага і склону) (Student)
    памерці Studenten (назоўнік ў множным ліку і назоўным склоне) (студэнты)
    дзем Studenten (імя адзінага і давальны) (Student)
    Калі прааналізаваць вышэйапісаная сітуацыя цалкам можа зразумець вельмі зручна вышэй выключэнняў.

    Склоны-А дзяржава будзе разглядаць ніжэй.
    усе назоўнікі ў множным ліку ў назоўным склоне, як вядома артыкул «памерці» адбываецца.
    Прычына, па якой мы не разглядалі множны лік у выпадку -i ў папярэднім раздзеле, заключаецца ў тым, што множны лік
    Не было зменаў у выпадку назоўнікаў -i.
    Прычына, па якой мы прымаем гэта, заключаецца ў тым, што назоўнікі ў множным ліку змяняюць стан -е стану назоўніка.
    (Як бачыце, усё на гэтай мове мае свае выключэнні. Калі вы шмат займаецеся,
    У будучыні гэтыя страшныя правілы будуць такімі ж простымі і звыклымі, як і множанне з двух на чатыры.)

    Каб змяніць назоўнікі множнага ліку на -e, артыкль «die» перад назоўнікам множнага ліку змяняецца на «den» і
    У канцы назоўніка дадаецца літара «н». Калі апошняя літара множнага ліку назоўніка «н», то літара «н»
    (Калі ласка, прачытайце прыведзенае правіла яшчэ раз).

    напрыклад
    Vat памірае (множны лік назоўны і вінавальны) (бацькі)
    дэ Vater (у множным ліку і давальны) (бацька)
    Як бачна ў прыкладзе вышэй, мы змянілі артыкул «die» на «den» і дадалі яго ў множны лік у канцы назоўніка.
    Паколькі літары "n" няма, мы дадалі літару "n", каб зрабіць -e.

    прыклад:
    памерці Frauen (множны лік назоўны і вінавальны) (жанчыны)
    дэ Frauen (у множным ліку і давальны) (жанчыны)
    Як бачна вышэй, артыкль "памерці" ператварыўся ў "логава" ў склоне -е назоўніка і назоўніка
    Паколькі множны лік ужо заканчваецца літарай «n», дадатковая літара «n» да назвы не дадавалася.

    Такім чынам, ці толькі артыкль «die» выкарыстоўваецца з назоўнікамі множнага ліку? No Неазначальныя артыклі з назоўнікамі множнага ліку
    У папярэдніх раздзелах мы заяўлялі, што яго можна выкарыстоўваць (адмоўна-нявызначана).
    Тады хай некалькі прыкладаў розных добра з getirliş ў нявызначаны артыкль.
    Як вядома, «ein» і «eine» не ўжываліся з назоўнікамі множнага ліку, таму што гэтыя словы азначаюць «адзін».
    Гэта значэнне супярэчыць множнаму ліку назоўніка. Вы калі-небудзь чулі пра «а кнігі»?
    Гэта значэнне з'яўляецца нонсэнсам, таму яго трэба выкарыстоўваць толькі як "кнігі". Такім чынам, "ein" і "eine"
    Яны не выкарыстоўваюцца ў множным ліку. Давайце растлумачым на прыкладзе;
    Слова ein Buch (кніга) адзінкавае, таму яно адносіцца толькі да адной кнігі.
    Кніга з'яўляецца слова «Эйн Bücher» як даступны «Bücher» выкарыстоўваецца.
    Ён таксама пазначыць імя падзейны «е» і «зрабі» Мы не выкарыстоўваем гэты артыкул.

    прыклад:
    Эйн Buch (назоўны склон і адзінае лік) (кніга)
    (Назоўнага склону і множны лік) (кнігі)
    Bucherer (давальнага множны лік) (кніга)
    У прыведзеным вышэй прыкладзе, паколькі слова Bücher не мае артыкула перад сабой, толькі
    была дададзена літара “н” і слова стала -е
    .

    “Keine” можа выкарыстоўвацца перад назоўнікам у множным ліку. Давайце зробім гэта на прыкладзе.
    Keine Bank (без падставы) (назоўны склон)
    Keine Banken (не банкаў) (назоўнага множны лік)
    keinen Banken (не банкаў) (давальнага множны лік)
    У адмоўным множным ліку «keine» змяняецца на «keinen».

    У гэтым раздзеле мы прадставілі розныя спосабы выкарыстання, звязаныя з формай назвы.
    Яны кажуць, што замежныя мовы няўдзячныя, колькі б вы ні запаміналі, паўтаралі і не практыкаваліся
    ніколі не быць пастаянным. Не згаджайцеся на тое, што вы тут чыталі.
    Паспрабуйце самі перакласці шмат слоў у розныя формы назоўніка.
    Дасягненні ...

    Жыццё, але мала капіталу. Многія рэчы, якія неабходныя.

    Цікава, калі вы былі створаны толькі для свету, што вы марнуеце на гэта ўвесь свой час!
    (BSN)

    жалеза
    Удзельнік

    вельмі падрабязнае тлумачэнне. Дзякуй.

    малітва
    Удзельнік

    Мне было вельмі цікава па гэтай тэме, вы вельмі лёгка мяне зразумелі. Вялікі дзякуй!

    acecik
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй
    супер апавяданне і тлумачэнне ..

    Sanem
    Удзельнік

    Я чытаў гэты прадмет з кнігі, я мала што разумеў, цяпер я магу яго зразумець лепш.

    yazyagmuruxnumx
    Удзельнік

    Насамрэч, тэма здаецца складанай. Я выдатна спраўляўся з назоўнікавымі станамі, але я думаю, што ў мяне пачаліся няўдачы ў працы і электронных станах. Я быў бы рады, калі б вы далі мне метад, як лепш зразумець гэтую тэму . :'(

    МухаяяeM
    Удзельнік

    Вам трэба дасканала зразумець прадмет, запомніць правілы і шмат папрактыкавацца ў гэтым.
    Калі вы не будзеце шмат практыкавацца, вы не зможаце добра зразумець тэму і, магчыма, не зможаце высветліць, у якім стане знаходзіцца аб'ект у сказе, калі ў будучыні мы пяройдзем да структур прапаноў.
    Па гэтых прычынах трэба запамінаць і адрозніваць усе формы назвы, напрыклад паводкі.
    Дасягненні ...

    кветка ружы
    Удзельнік

    Danke schön

    You цуд
    Удзельнік

    dem guten mann = добраму чалавеку
    der guten frau = добрая жанчына
    dem guten kind = добрая кокуга

    Нам будзе ўсё лепш і лепш тут HURAAAAAA  :)

    memolixnumx
    Удзельнік

    : - [Добры дзень, я пачатковец на гэтым сайце, тэмы вельмі прыемныя. Я ўпарта спрабую вучыцца. Я ведаю, што вучуся, але калі справа даходзіць да складання прапаноў, я не ведаю, я не магу скласці прыгавор. Так што прабачце і не наважваюся размаўляць. Загадзя дзякуй.

    Derwisch
    Удзельнік

    : - [Добры дзень, я пачатковец на гэтым сайце, тэмы вельмі прыемныя. Я ўпарта спрабую вучыцца. Я ведаю, што вучуся, але калі справа даходзіць да складання прапаноў, я не ведаю, я не магу скласці прыгавор. Так што прабачце і не наважваюся размаўляць. Загадзя дзякуй.

    прывітанне,

    Нельга складаць сказы, не думаючы па-нямецку. Вы можаце зрабіць гэта, перайшоўшы на сайт. У бліжэйшыя дні вас сустрэнуць з гэтым даследаваннем.
    Супакойцеся.

    LG
    Derwisch

    acelyaxnumx
    Удзельнік

    Насамрэч, тэма здаецца складанай. Я выдатна спраўляўся з назоўнікавымі станамі, але я думаю, што ў мяне пачаліся няўдачы ў працы і электронных станах. Я быў бы рады, калі б вы далі мне метад, як лепш зразумець гэтую тэму . :'(

    Добры дзень, я пачаў тэму ў раздзеле базы ведаў, якая паказвае спражэнне займеннікаў, гэта значыць асабовых займеннікаў, па склонах назоўніка. Думаю, гэта вам крыху дапаможа. Поспехаў, прывітанне…

    супі
    Удзельнік

    Я шчыра дзякую вам за інфармацыю пра slm, маё пытанне ў тым, наколькі я магу развязаць нямецкую мову на гэтым сайце.

    МухаяяeM
    Удзельнік

    Праз тыдзень ты пачынаеш спяваць, як салавей  :D :D

    Селіна
    Удзельнік

    спакойнай ночы я звычайна працую дапазна і гадзіны, вядома, гэта не робіць нікога :( Зараз я ў Францыі і думаю пераехаць у Германію на працягу 1 або 2 месяцаў. Я спрабую вывучыць нямецкую мову, выкарыстоўваючы гэты сайт, але я затрымаўся ў адсутнасці чалавека, які валодае нямецкай мовай. Вашы выразы вельмі добрыя, але гучныя. калі б гэта было ў прыкладах.

    МухаяяeM
    Удзельнік

    Спадзяюся, гэта адбудзецца ў будучыні.

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 54)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.