20 курса: імя (Genitiv Лекцыя) Нямецка-Халі ў

> Форумы > Драпіны асноўныя Курсы нямецкай мовы > 20 курса: імя (Genitiv Лекцыя) Нямецка-Халі ў

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Лара
    наведвальнік
    ІМЯ (GENITIV)

    Звычайна ў па-турэцку няма такога паняцця, як -in state.
    Сітуацыя звычайна сустракаецца як назоўнік у турэцкай мове. Напрыклад, «дзверы школы»,
    «Фарба на сцяне», «Швэдар Алі» і г.д.
    Як і ў іншых выпадках, -in выпадак атрымліваецца шляхам змены артыкулаў назоўнікаў.
    Гэта змяненне адбываецца наступным чынам;

    дэр артыкул будзе дез і адзін з -es або -s ювелірныя вырабы з'яўляюцца апошнім словам.
    дас артыкул будзе дез -es або -s і адзін з ювелірных вырабаў з'яўляецца апошнім словам.
    дэр паміраюць артыкул не будзе ніякіх зменаў у слове. (у множным ліку імёнаў, якія выкарыстоўваюцца для таго ж.)
    Artikel Эйнес адбываецца і адзін з -es або -s ювелірных вырабаў з'яўляецца апошнім словам.
    етег ня зрабіце ніякіх зменаў у слове.
    Kein артыкул keines адбываецца і адзін з -es або -s ювелірных вырабаў з'яўляецца апошнім словам.
    Keine артыкул Keiner не будзе якіх-небудзь змяненняў у слове.

    Змены, якія адбываюцца, калі стан вышэй намалявана.
    Калі вы звернеце ўвагу, мы выкарысталі прапанову накшталт «адна з чароў, атрыманых getiril.
    Дык які мы прывязем?
    Калі імя моносиллабическое, “-es ir дадаецца да канца.
    Калі імя больш чым аднаго склада, дадаецца “-s.

    Калі ласка, азнаёмцеся з наступнымі прыкладамі.

    der Vater (бацька)


    des Vaters (бацька)
    das Haus (дом)


    des Hauses (дом)
    das Auto (аўтамабільны)


    des Autos (пра аўтамабіль)
    der Mann (мужчына)


    des Mannes (мужчынскі)
    Як відаць вышэй, артыкулы say і das ператвараюцца ў des і словы -es, -s
    дадаецца адно з упрыгожванняў.
    die Frau (жанчына)


    der Frau (жанчыны)
    die Mutter (маці)


    der Mutter (ад маці)
    Як вы можаце бачыць вышэй, die ператвараецца ў артыкул der, і слова не мяняецца.
    Гэта выкарыстанне таксама адносіцца да множнага ліку:
    die Mütter (маці)


    der Mütter (маці)
    die Autos (аўтамабілі)


    der Autos (пра аўтамабілі)
    Як ...

    Зараз давайце прыклады неадназначных артыкулаў;
    ein Bus (аўтобус)


    eines Busses (пра аўтобус)
    ein mann (чалавек)


    eines mannes (чалавека)
    eine Frau (жанчына)


    einer Frau (жанчыны)
    keine frau (не жанчына)


    keiner Frau (не жаночая)
    kein аўтобус (не аўтобус)


    keines Busses (не з аўтобуса)
    У прыведзеных вышэй прыкладах замест «не аўтобус», «не аўтобус», замест «не аўтобус»,
    Таксама можна вывесці значэнне «без аўтобуса».

    Былі таксама выключныя правілы, устаноўленыя для папярэдніх раздзелаў, і пра дзяржавы.
    (Словы, якія прымаюць -n, -en у канцы множнага ліку.)
    Мы заявілі, што ён сапраўдны для становішча спраў, таму мы не разглядаем яго зноў тут.
    Прывядзём некалькі прыкладаў;
    der Türke - Des Türken
    студэнт - студэнт
    Можна даць у якасці прыкладаў.

    Вывучыце гэтыя прыклады, каб вы маглі правільна імі карыстацца, і нават калі вы іх не задавальняеце,
    Паспрабуйце зрабіць прыклады самастойна.
    Мы жадаем Вам поспехаў ...

    Ваша згода павінна быць чароўнай у вашых справах. Калі ён задаволены, не важна, калі ўвесь свет пакрыўджаны. Калі ён прымае, калі ўсе людзі адмаўляюцца, гэта не дае ніякага эфекту. Пасля таго, як ён ухваліць і прыме, калі ён пажадае і прыме мудрасць, ён прымусіць людзей прыняць яе і прыняць, нават калі вы не хочаце прасіць. Такім чынам, у гэтай паслузе галоўнай мэтай павінна быць толькі згода Усявышняга Алаха. (Лемаляр)
    YASAR
    Удзельнік

    ВАШ ВЫРАЗ І ПІСЬМЯ ЯК ВЕЛЬМІ ДЗЯКУЙ ДЗЯКУЙ.

    СЕЙДА
    Удзельнік

    Сардэчна дзякуй за выдатнага кухара

    tuce_xnumx
    Удзельнік

    сапраўды павучальна, але лепш, калі мы паспрабуем крыху больш, але дзякуй

    мехмет–кая
    Удзельнік

    ВАШ ВЫРАЗ І ПІСЬМЯ ЯК ВЕЛЬМІ ДЗЯКУЙ ДЗЯКУЙ.

    Віншую вас з працай і жадаю далейшых поспехаў.

    beeph ў
    Удзельнік

    Ёсць дзеясловы, якія выкарыстоўваюцца з давальным і аккусатыўным... Напрыклад, fragen = пытацца заўсёды аккусатыўны..

    Frag mich nicht. як не пытай мяне...

    любові

    Дзякуй за інфармацыю, якую вы далі, але як гэта заўсёды akkusativ, калі Фраген узяў за сабой, ці не так?

    nalanw
    Удзельнік

    , Не Калі вы паглядзіце на персаналізаваныя персаналіі (асабістыя займеннікі). Mich Akkusativ рэж.

    blackwolf_xnumx
    Удзельнік

    Dankeschön

    beeph ў
    Удзельнік

    , Не Калі вы паглядзіце на персаналізаваныя персаналіі (асабістыя займеннікі). Mich Akkusativ рэж.

    Я паглядзеў, што стан аккусатыў -і ператвараецца ў стан датаў -е
    Калі вы кажаце * не пытайцеся мяне *, я думаю, што гэта ператвараецца ў асабісты займеннік --e, я думаю, што сітуацыя звязана з дзеясловам faragen

    мужчыны кінулі працу, яны старанна кадзіравалі сваю мову, каб ніхто, акрамя іх, не мог вучыцца.

    У гэтым годзе мы ўбачым нямецкую мову ў школе
    Я спадзяюся, што змагу навучыцца, я вельмі гэтага хачу

    Я iborot
    Удзельнік

    Дзякуй, вельмі добрая праца, паверце, вельмі карысная……

    Куртбей
    Удзельнік

    Дзякуючы іх вельмі павучальным намаганням

    анштэйн
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй за інфармацыю, якой вы падзяліліся, мяркую, гэта будзе вельмі карысна, калі я буду працаваць, але калі я змагу працаваць з бідэ :)

    вельмі добры выраз, дзякуй. Як мы выкарыстоўваем genitivi ў сказе? Я хачу некалькі прыкладаў пра гэта, я быў бы ўдзячны, калі б вам было цікава ..

    acelyaxnumx
    Удзельнік

    Прафесар, я вялікі дзякуй за вашы намаганні і інфармацыю. Я стварыў невялікую табліцу пра стан назвы. Спадзяюся, памылкі няма.
    Назоўнік der / ein / kein die / eine / keine das / ein / kein die (множны лік) keine
    (звычайны стан) der Mann die Frau das Auto die Kinder

    Akkusativ den / einen / keinen die / eine / keine das / ein / kein die / keine
    (-i выпадак) ад Mann die Frau das Auto die Kinder

    Dativ dem / einem / keinem der / einer / keiner dem / einem / keinem den / keinen
    (у выпадку) dem Mann der Frau dem Auto den Kindern

    Genetiv des / eines / keines der / einer / keiner des / eines / keines der / keiner
    (дзяржавы) des Mannes der Frau des Autos der Kinder

    kelebekgib
    Удзельнік

    Ваша паспешная карціна вельмі прыемная, але ёсць некалькі няправільных рэчаў. Напрыклад, Nominate-i - гэта не простая форма, яна напісана ў дужках. Акрамя таго, пашырэнне Das Auto будзе не Auto, а Auto.

    acelyaxnumx
    Удзельнік

    Дзякуй за папярэджанне, Сэйда. Я прапусціў гэта, але выправіў. danke schön…

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 51)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.