Урок 23: Прыметнікі і словазлучэнні з прыметнікамі ў нямецкай мове

> Форумы > Драпіны асноўныя Курсы нямецкай мовы > Урок 23: Прыметнікі і словазлучэнні з прыметнікамі ў нямецкай мове

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    МухаяяeM
    Удзельнік
    Прыметнікі і прыметнікі па-нямецку

    • I. прыметнікі
    • [/спіс]

      стан актываў, колер, форма, лік, паслядоўнасць, месца і г.д. Гэта называецца прыметнікі, якія апісваюць прыкметы слова.
      Прыметнікі выкарыстоўваюцца ў спалучэнні з імёнамі і імя раней.

      велізарны ў садзе доўга таполі ...
      асіны дрэвы ў садзе ...

      Дзеці, якія граюць у парку прыгожы дзеці, іх рукі чырвоны паветраныя шары ...
      Дзеці гуляюць на дзіцячай пляцоўцы, паветраныя шары ў руках ...

      малады чалавек, састарэлыя Ён даў чалавеку ў аўтобусе ...
      Адам даў чалавеку ў аўтобусе ...

      Выдаліць цёмныя мы становімся незразумелыя прапановы з прыметнікамі напісаных словамі азначае памяншэнне ад görüyoruz.özellikl прыбірае апошняя прапанова ў прыведзеным вышэй сказе з sıfattır.sıfat прапаноў.
      Калі мы хочам вызначыць стан актываў зноў, колеру, формы, колькасці, паслядоўнасці, размяшчэнне і г.д. Чырвоныя прыметнікі дарэчы, якія абазначаюць ўласцівасці denir.örneg, вялікія, маленькія, старыя, старыя, новыя, прыгожыя, выродлівыя словы, як прыметнікі.
      (У турэцкай граматыцы гэтыя словы не з'яўляюцца прыметнікамі, калі яны выкарыстоўваюцца асобна, гэта проста назоўнікі. Аднак, калі яны выкарыстоўваюцца з такім назоўнікам, як «чырвоная ручка», яны набываюць уласцівасці прыметніка, і ў гэтым выпадку «чырвоная ручка» становіцца словазлучэнне прыметніка. Калі гэтыя словы стаяць перад дзеясловам, то Яны называюцца прыслоўямі.)

      У нямецкай мове прыметнікі такія як jung (малады), grün (зялёны), gut (добры).
      Прысуд можа выкарыстоўвацца асобна, яна на самай справе апісваецца як канверт зноў.
      Аднак колькасць прыметнікаў, якія выкарыстоўваюцца ў адзіночку такім чынам, па-нямецку вельмі мала.
      Прыметнікі патрабуюць, каб імя побач з вялікай часткай, ужо асноўная задача прыметнікаў таксама сам-насам з nitelemektir.dolayı любога прысутнасць «чырвоны», а не ўспрымаць словы як назвы «чырвонага шар» будзе больш прыдатным для вызначэння ў якасці прыметніка чырвоных слоў, слова.

      Некаторыя найбольш ужывальныя прыметнікі ў нямецкай мове:

      кішка: Добра
      Шлехт: дрэнна
      hässlicher: непрыгожа
      schön: добры
      grün: зялёны (і адзін тытульны ўсе колеры)
      Юнг: малады
      Дно: пажылыя людзі
      Фол: лянівы
      Gesund: здаровая
      каленчатыя Пацыентаў
      Tiefe: нізкая
      хох: высокая
      Fleissig: працавіты
      Клейн маленькі
      Neu: новы
      Дно: стары
      Клуг: разумны
      Sauber: чысты
      мовы: доўгія
      .
      .
      .

      Што можа быць звязана з выкарыстаннем прыметніка ў адзіночку прыметніка шмат інфармацыі yoktur.bura у праўдзівых праблемах, якія мы будзем разглядаць прыметнік фразы, якія найбольш часта выкарыстоўваюцца там, дзе.

    • II. прыметнік становішча
    • [/спіс]

      Адзін або некалькі прыметнікаў, адзін або некалькі імёнаў, колер, форма, лік і гэтак далей. з пункту гледжання кваліфікацыйных прыметнікаў да групы слоў ён назваў фразы.
      Напрыклад, чырвоныя шары, зялёны гальштук, хуткі працэсар, малады чалавек, высокую таполю дрэвы, такія як групы слоў з'яўляецца пункт прыметнік.
      У той час як у турэцкай мове прыметнікавыя фразы ўтвараюцца спалучэннем прыметніка і назоўніка, для прыметнікавых фраз на нямецкай мове выкарыстоўваецца наступны агульны ўзор:

      Код + ADJ + NAME

      Ён размешчаны паміж імем прыметнікаў, як паказана ў прыведзенай вышэй артыкуле цвілі.
      Паколькі ў нямецкай мове існуюць пэўныя тыпы артыкулаў, такія як пэўныя, няпэўныя, адмоўныя неадназначныя, прыметнікі таксама прыстасоўваюцца да артыкула.
      цяжкае і прыметнікі адрозніваюцца па кожнай артыкуле дадае alır.Bu Таго часу, дадатак, прынятыя прыметніка проста змяніць у адпаведнасці з артыкулам, што
      Было б няправільна сказаць, што.
      Гэта дадае прыняты, Код, адзіным або множны лік адбываецца змяняецца ў залежнасці ад стану імя.

      Артыкул: DER - SIS - месны з дас ПРАВІЛЫ ДЛЯ ІМЯ

      ADJ дадаць у артыкул + ADJ + E + назва каманды

      Прыметнік: гнілата: Чырвоны
      Імя: дас Buch Кнігі
      Фразы: дас Rote Buch (Чырвоная кніга)

      Прыметнік: ніжэй: пажылыя людзі
      Імя: Mann дэр людзі
      Фразы: дэр Alte Манна (стары)

      Прыметнік: Клейн: Невялікі
      Імя: памерці Блюм: Кветка
      Фразы: Die Kleine Blume (маленькія кветкі)

      Як відаць з прыкладаў, якія мы выкарыстоўваем сказаць штампы-DAS выкарыстоўваць артыкул у прыметнікаў-A дадаваных ювелірных вырабаў.
      Для вышэйпрыведзеныя прыклады былі ў адзіным ліку, множны лік назоўнікаў Давайце зараз паглядзім.
      Як вы ведаеце, ён казаў у артыкул з склонамі.
      Пакуль не Родны множны лік імя, на гэты раз, ювелірныя вырабы, ювелірныя вырабы, якія мы выкарыстоўваем так ювелірныя вырабы дададуць прыметнік.

      Прыметнік: гнілата: Чырвоны
      Назва: Die Бушэр Кнігі
      Фразы: Die Roten Bucher (Чырвоныя кнігі)

      Прыметнік: ніжэй: пажылыя людзі
      Імя: памерці СПОСАБ Адам
      Фразы: памерці Alten СПОСАБ (старыя)

      Прыметнік: Клейн: Невялікі
      Імя: памерці Blumen: Кветкі
      Фразы: памерці Kleinen BLUMEN (маленькія кветкі)

      Ein Artikel - E ФРАЗА з правіламі, NAME

      Як мы ведаем, неазначальны артыкул der і das - гэта ein, а нявызначаны - артыкул eine.
      Ён павінен быць зроблены з артыкулам у Эйн пунктах:

      дадаюць Е + сэкс для імя (DAS) ткі ADJ ES + ІМЯ

      E + назоўнік мужчынскага роду (DER) ADJ дадаецца да каманды + NAME

      EINE + ДЛЯ ЖЕНСКІХ ГЕНЕРАЛЬНЫХ ІМЕН (ДАДАЦЬ) ДАДАЦЬ ЮВІЛЬНІКУ НА РЭГУЛЯЦЫЮ + НАЗВА

      Неабходна запомніць вышэйпаказаныя правілы, як і іншыя.

      Прыметнік: ніжэй: пажылыя людзі
      Імя: Mann дэр людзі
      Фразы: Эйн змяніць Манна (стары чалавек)

      Прыметнік: Клейн: Невялікі
      Імя: памерці Блюм: Кветка
      Фразы: Kleine Blume зрабіце (маленькі кветка)

      Прыметнік: гнілата: Чырвоны
      Імя: дас Buch Кнігі
      Фразы: Эйн Rotes Bucher (чырвоная кніга)

      Як вы памятаеце, е і е артыкула не былі выкарыстаныя ў множным ліку.
      Таму, як правіла, надаецца склонах:

      ADJ Е + дададзеная ІМЯ ювелірна

      Прыметнік: ніжэй: пажылыя людзі
      Імя: Mann дэр людзі
      Фразы: які змяняе СПОСАБ (старых)

      Прыметнік: Клейн: Невялікі
      Імя: памерці Блюм: Кветка
      Фразы: Kleine BLUMEN (маленькія кветкі)

      Прыметнік: гнілата: Чырвоны
      Імя: дас Buch Кнігі
      Фразы: Rote Bücher (Чырвоныя кнігі)

      Мы прывялі прыклады вышэй прыметнікаў, якія выкарыстоўваюцца з асаблівай імем.
      Прыклады усе назвы адбыліся ў назоўным.
      Мы будзем разглядаць ўкладанні, дададзеныя да ёмістасці для іншых формаў імя ў наступным ўроку.
      Акрамя таго, прыметнікі паводле назоўніка па-нямецку; Прыметнікі, якія ўжываюцца ў форме I, дзеляцца на тры як прыметнікі, ужытыя ў форме -E, і прыметнікі, ужытыя ў форме -In.

      Мы жадаем Вам поспехаў.

      Калі вы хочаце смаку і задавальнення ад жыцця, ажывіце сваё жыццё верай, упрыгожце яго адданасцю і захавайце, пазбягаючы грахоў.

      Сказаў Нурсі

    …таямніца…
    Удзельнік

    Дзякуй адміністратару…. ;D Я прачытаў толькі канец, так што тут ёсць некалькі ВЫКЛЮЧЭННЯЎ... так:) Я накшталт ведаў аб гэтай тэме, таму я не разглядаў яе, але я разгледжу гэта пазней, я мяркую, што я магу больш нідзе не знайсці такога яснага тлумачэння... япі:) у любым выпадку дзякуй... :angel:

    вугаль
    Удзельнік

    працы SAGLIK

    gevezexnumx
    Удзельнік

    ЖАДАЕМ ПОСПЕХАЎ У ВАШЫХ НАМЫЛАННЯХ.. ВЯЛІКІ ДЗЯКУЙ...

    Майкл ў
    Удзельнік

    : policy: Вялікі дзякуй паштальён... Вы прынеслі мне вельмі радасную вестку... пляскай:) танцуй:)

    ма-ба
    Удзельнік

    Дзякуй і дзякуючы вашым намаганням

    МухаяяeM
    Удзельнік

    Мы жадаем Вам поспехаў.

    пароль
    Удзельнік

    teşekkürler

    прывідны
    Удзельнік

    Мне вельмі карысныя вашы ўрокі. Дзякуй за ежу.

    лордзіфа
    Удзельнік

    Я думаю, што мы можам прыняць форму намінатыва, калі складаем сказы з дзеясловам «sein».

    «Der Mann ist alt». Ці я раблю гэта няправільна?

    ўзор
    Удзельнік

    Гэта атрымалася вельмі добра, дзякуй

    Талос
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй, настаўнік, патрэбная інфармацыя.

    блакітны
    Удзельнік

    Гэта дзіўна, я прачытаў столькі кніг, каб зразумець гэта, цяпер я ўдзельнік, я рады, што зрабіў, не хвалюйся пра гэта :) чаму я не адкрыў цябе раней ……….

    Schwertl ў
    Удзельнік

    Дзякуй.. (нават настаўнік рэкамендуе гэты сайт у школе, вы вельмі добра спраўляецеся са сваёй працай... :))

    Sıla ястраб
    Удзельнік

    Ёсць вельмі добрыя ўрокі хлоп :) хіхі :)

Адлюстраванне 14 адказаў - ад 1 да 14 (усяго 14)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.