7 курс: Нямецкія пытанні, звязаныя ўзоры

> Форумы > Драпіны асноўныя Курсы нямецкай мовы > 7 курс: Нямецкія пытанні, звязаныя ўзоры

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Лара
    наведвальнік

    Мы разглядалі пытанне лічбаў на нашых апошніх уроках.
    У гэтым уроку мы ўключым шмат прыкладаў пра лічбы і дапаможам вам старанна ўзмацніць гэтую праблему.
    Давайце ўспомнім спачатку меншыя лікі, а потым разгледзім большыя і больш складаныя лікі.

    8: Acht

    9: Neu

    18: Achtzehn

    19: neunzehn

    20: Цванциг

    38: Dreissig унд Acht

    39: Neue унд Dreissig

    99: Neue унд neunzig

    100: HUNDERT (або е HUNDERT)

    108: Acht HUNDERT

    110: HUNDERT Zehn

    200: Zwei HUNDERT

    220: Zwei HUNDERT Цванцига

    225: fünf унд цвай HUNDERT Цванцига

    255: fü унд цвай HUNDERT fünfzig

    987: зибен унд Neu HUNDERT achtziger

    999: Neu Neu унд HUNDERT neunzig

    1000: Tausend (або е Tausend)

    1005: Tausend fünf

    5000: fünf Tausend

    1008: Tausend Acht

    8000: Acht Tausend

    1100: HUNDERT Tausend (або Эйн Эйн HUNDERT Tausend)

    1111: HUNDERT Tausend эльф (альбо: Эйн Эйн HUNDERT Tausend эльф)

    1115: HUNDERT Tausend fünfzehn

    1120: HUNDERT Tausend Цванцига

    1234: Tausend унд цвай HUNDERT Vier Dreissig

    4321: Tausend драй Vi унд айн HUNDERT Цванцига

    9516: fünf Neue-х HUNDERT Tausend Sechzehn

    10000: Zehn Tausend

    10001: Zehn Tausend Eins

    10005: Zehn Tausend fünf

    50000: fünfzig Tausend

    50005: fünfzig Tausend fünf

    50055: fünfzig Tausend унд fünf fünfzig

    50123: fünfzig HUNDERT Tausend драй унд Цванцига

    50498: fünfzig унд Acht HUNDERT Vier Tausend neunzig

    54321: fünfzig Tausend драй Vi унд айн унд HUNDERT Цванциг

    12345: zwölfte HUNDERT Tausend драй унд fünf vierzig

    98765: neunzig унд Acht HUNDERT Tausend fünf унд зибен sechzig

    100000: HUNDERT Tausend (або Tausend е HUNDERT)

    100004: HUNDERT Vier Tausend

    400000: Vier HUNDERT Tausend

    400400: HUNDERT Vier Vier HUNDERT Tausend

    404000: Vier HUNDERT Vier Tausend

    440000: Vier HUNDERT Tausend vierzig

    444444: vier hundert vier und vierzig tausend vier hundert vier und
    vierzig

    123456: Цванцига HUNDERT Tausend драй унд Vier унд Sechs HUNDERT fünfzig

    987654: Neu achtziger HUNDERT Tausend унд Sechs зибен унд HUNDERT Vier fünfzig

    742683: зибен vierzig HUNDERT Tausend унд цвай драй унд Sechs HUNDERT achtziger

    999999: Neu neunzig HUNDERT Tausend Neue унд Neu Neu унд HUNDERT neunzig

    У пачатку нашых урокаў мы згадвалі, што тэма лічбаў мае вялікае значэнне.
    Вельмі карысна будзе зрабіць шмат практыкаванняў самастойна, каб быць больш практычным і хуткім.
    Гэтым урокам мы закрываем пытанне лічбаў.
    Калі ў вас узніклі цяжкасці, вы не разумееце альбо боўтаецеся, мы тут.

    Прачытаць значна больш шырокую лекцыю гэтага курса НІМЕЦКІЯ ЧЫСЛЫ, якія пішуць і чытаюць вы можаце націснуць на спасылку.

    О душа мая гаротная! Ці вечнае тваё жыццё? У вас ёсць цвёрдыя сувязі, якія вы застанецеся да наступнага года, магчыма, да заўтра? Цябе бядуе вечнасць тавахума. Для вашага задавальнення вы сапсаваны, быццам застанецеся ў вечным свеце. Калі б ён разумеў, што яго жыццё кароткае, і ён ідзе без цікавасці. Вядома, прысвяціць аднаго са сваіх дваццаці чатырох прыгожага і прыемнага, камфортнага і міласэрнага служэння, якое будзе спрыяць шчасцю сапраўднага вечнага жыцця; Можа, сур'ёзнае замілаванне і прыемнае задавальненне выклікаюць раздражненне.
    (Слова)
    ведзьма
    Удзельнік

    Я зрабіў прыклады, якія вы прывялі.
    Было вельмі прыемна яго ўзмацніць.
    Вялікі дзякуй

    Аднак у некаторых месцах вы напісалі ein, а не eins. У яго ёсць правіла? Я гэтага не зразумеў???

    МухаяяeM
    Удзельнік

    А пакуль звярніце ўвагу на адрозненне паміж ein і eins...

    Ананімны
    наведвальнік

    Камбінацыя правапісу лічбаў хоць трохі бянтэжыць :D

    tan_umut_xnumx
    Удзельнік

    Я гаварыў, што не магу па-сапраўднаму вывучыць нямецкую мову ў віртуальным асяроддзі, але я быў яшчэ раз узрушаны, спадзяюся, што ўсе, хто мае вялікі працоўны ўклад, у добрых руках, я спадзяюся, што мы атрымаем шмат узнагарод за іх намаганні. :););););););););););););););););););););););)

    sedayld
    Удзельнік

    Я таксама час ад часу затрымліваюся з ein і eins, але, думаю, зразумею пазней
    Пакуль, здаецца, я бачыў гэта на 7-м уроку…..Думаю, гэта стане зразумела, калі буду займацца дома. :)
    Дзякуй за вашу працу :)

    Атлантыда
    Удзельнік

    Ідзе вельмі добра, хлопцы, мы ўсе добра ведаем, што скончылі ўсе выпускі.

    fikri_on з'яўляецца
    Удзельнік

    Здароўе ў вашай руцэ лепш зразумець, калі ўбачыць тут розныя лічбы. але вы не напісалі тут чытанне лічбы 1200 як zwölfhundret. гэта злавіла мне галаву. Я пайду студэнтам і буду вельмі пераплятацца з лічбамі. таму я занадта засяроджаны. Поспехаў з.

    crackxnumx
    Удзельнік

    мой выраз вельмі добры

    дзякуй усім

    паводка
    Удзельнік

    ПРЫВІТАННЕ, Я ВЫВУЧАЎ НЯМЕЦКУЮ МОВУ 3 ДЗІ. ЛІЧБЫ ВЕЛЬМІ ДОЛГІЯ І СКЛАДАНЫЯ, АЛЕ НАСАКРУДЫ МОЖНА ЗРАБІЦЬ ПРАКЦЭЙ НА ПРЫКЛАДАХ. АЛЕ Я ПА-СЯГОДНЯ ЗАЦЯЖАНЫ НА ІНЦЫДЭНЕ ЭЙН І ЭЙНС І НЕ МАГУ ГЭТА ЗРАЗУМЕЦЬ. КАЛІ ХТО МОЖА ТЛУМАЧЫЦЬ ГЭТА , Я БЫЎ СХАДАВАЦЦА ГЭТАГА. ДЗЯКУЙ УСІМ ЗА НАВУЧАННЕ. З-ЗА ЯГО ВАЛАСОЎ. І КУХАРА...

    імперыі
    Удзельнік

    ПРЫВІТАННЕ, Я ВЫВУЧАЎ НЯМЕЦКУЮ МОВУ 3 ДЗІ. ЛІЧБЫ ВЕЛЬМІ ДОЛГІЯ І СКЛАДАНЫЯ, АЛЕ ГЭТА МОЖНА ЗРАБІЦЬ ПРАКЦЭЙ НА ПРЫКЛАДАХ. АЛЕ Я ПА-СЁЛЮ ЗАЦЯЖАНЫ НА ІНЦЫДЭНЕ EIN AND EİNS І НЕ МАГУ ГЭТА ЗРАЗУМЕЦЬ. КАЛІ ХТО МОЖА ГЭТА ТЛУМАЧЫЦЬ, МНЕ БЫЛА ХАЦЕЦЦА. ДЗЯКУЙ УСІМ. З-ЗА ІХ. І КУХАЦЬ…

    Яго асноўная лінія заключаецца ў наступным: Калі вы выкарыстоўваеце толькі лічбу "1" як "1", вы кажаце "eins". Як у прыкладзе ніжэй.
    напрыклад: 10001: zehn tausend eins
    Калі вы збіраецеся выкарыстоўваць дзве лічбы, акрамя «11», як у «21, 31, 41 ….91», вы выкарыстоўваеце іх як «ein». Я прывёў прыклад абодвух. Наступным чынам.
    такія як: 101271: hundert eins tausend zwei hundert ein und siebzig

    Я спадзяюся, што змагу патлумачыць.

    Я згодны з маім сябрам, вы выкарыстоўваеце eins толькі тады, калі кажаце eins zwei drei, у іншых выпадках вы выкарыстоўваеце проста ein. ein і eine - гэта адмоўныя астаткі. Выкарыстоўваецца, калі пра нешта гавораць упершыню, напрыклад, das ist ein buch або das ist ein tisch. Спадзяюся, я вам дапамог.

    zu_spat
    Удзельнік

    Наша тэма пра лічбы, мой прыгожы сябар ;)   Як я ведаю падзею, пра якую вы кажаце, eins выкарыстоўваецца ў ein das і der s, а таксама змяняецца ў пытаннях.
    Я згодны з inperio.
    Selametle

    LEE 19
    Удзельнік

    Данке яд.

    p_kilicarsl
    Удзельнік

    Дзякуй, інфармацыя свабодная і апісальная ў рэальнасці.

    vervaroz
    Удзельнік

    Я схапіў лічбы, нямецкія нумары былі не такімі жорсткімі :P

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 20)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.