Урок 9: Назоўнікі ў нямецкай мове

> Форумы > Драпіны асноўныя Курсы нямецкай мовы > Урок 9: Назоўнікі ў нямецкай мове

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Лара
    наведвальнік
    Імя (па сутнасці)

    На нашых папярэдніх уроках мы давалі папярэднюю інфармацыю па прадметах, якія не патрабуюць шмат граматычных ведаў і асабліва на аснове навыкаў запамінання, і падрабязна разглядалі некаторыя прадметы.
    На гэтым уроку мы пазнаёмім з прадметам, які патрабуе вялікай увагі, некаторыя часткі якога трэба запомніць і не мець на ўвазе.

    Калі коратка яго вызначыць, словы, якімі мы называем сутнасці, называюцца імёнамі. Напрыклад, кампутар, школа, пакой, хатні стол, мара, Ахмет, кніга і г.д. словы - гэта імёны.
    Як і ў турэцкай мове, адзіночна-множны лік, абстрактна-канкрэтны,
    Ёсць такія тыпы, як простасастаўныя, спецыяльныя.
    Падобным чынам, у нямецкай мове, як і ў нашай мове, назоўнікі могуць ужывацца ў розных задачах у сказе і могуць выкарыстоўвацца ў формах адзіночнага і множнага ліку.
    альбо яны могуць быць спалучаны ў адпаведнасці са станамі назоўніка (-е стан, -і стан і г.д.).
    Падлічана, што на нямецкай мове прыблізна 200.000 250.000-XNUMX XNUMX імёнаў. У нямецкай мове ініцыялы імёнаў пішуцца з вялікай літары, без розніцы паміж уласнымі імёнамі і назвамі родаў.
    Іншымі словамі, пачатковыя літары ўсіх назоўнікаў трэба пісаць з вялікай літары, але ў нямецкай мове перад усімі агульнымі назоўнікамі мы называем Artikel (der – das – памерці).
    (Тэма артыкулаў будзе разглядацца ў наступных раздзелах.)
    У нямецкай мове ёсць 3 тыпы назоўнікаў, кожнае імя ўваходзіць у адну з гэтых трох груп.
    Да іх адносяцца:

    1-) Мужчынскія імёны (мужчынскі тып)
    2-) Жаночыя імёны (жанчына, тып)
    3-) бясполых імёны (нейтральны тып)

    У нямецкай мове артыкль слоў мужчынскага роду звычайна «der».
    Артыкул жаночага роду - "die", а бесполы - "das". Аднак гэтая інфармацыя даецца ў якасці абагульнення. Ёсць некаторыя выключэнні.
    Па гэтай прычыне пры вывучэнні новых слоў будзе вельмі карысна звярнуць увагу на навучанне разам з артыкулам (артыкул будзе падрабязна разгледжаны ў наступным раздзеле).
    У нямецкай мове можна зрабіць абагульненне накшталт «такія словы мужчынскага роду, такія словы жаночага роду і такія словы ніякага роду».
    Ніжэй прыведзена класіфікацыя мужчынскага, жаночага і нейтральнага слоў
    Хоць некаторыя элементы гэтай класіфікацыі пэўныя, ёсць некаторыя нязначныя выключэнні з іх.

    1-) Пол Мужчынскі Імёны з:
    Мы вывучалі папярэднія дні, месяцы, назва сезонаў, кірунак і ветру імёны, усе істоты, што падлога з'яўляецца мужчынам, большасць валют, большасць і большасць з назваў горных, -ichi, -ig, імёны Жаночага Тыпу сканчаюцца-АСТ літар.

    2-) Пол Жаночыя імёны з:
    Самкі жывуць для ўсіх лікаў, садавіны, дрэў, рэк з назвамі кветак, назваў рэк і з, -а, -EUR з'яўляецца -ung, -heit, МО, пераважная большасць імёнаў, якія заканчваюцца -keit літарамі жаночага полу Пол.

    3-) з бясполымі імёнамі:
    Пераважная большасць краін і назвы гарадоў, як жанчыны і мужчыны агульная назва, якое выкарыстоўваецца для жывых і жывых мышанятаў, вынікаюць з металу назоўнікаў і дзеясловаў або прыметнікаў ўсе імёны мужчын і жанчын.

    Вышэй было зроблена абагульненне. Хоць мы лічым, што гэтая класіфікацыя будзе карыснай для вас, нам нашмат больш карысна паглядзець артыкулы слоў, якія трэба вывучыць (нават калі яны адносяцца да любой групы з вышэйпералічаных).
    У наступным раздзеле будзе дадзена інфармацыя пра артыкулы і іх выкарыстанне. Паколькі гэта вельмі важная праблема, мы рэкамендуем вам уважліва яе праглядзець і жадаем поспеху.

    Вера - асноўны сродак здабыцця жыцця і вечнасці, а таксама ключ да шчасця
    (BSN)
    seytanxnumx
    Удзельнік

    скажам, гэтыя
    дэр г.дробная сошка
    willkommen
    мужчынскае імя?
    і іншыя жаночыя імёны паводле іх слоў


    Я думаю, што я крыху пераблытаў??? :-

    seytanxnumx
    Удзельнік

    у адваротным выпадку проста
    назвы дзён, месяцаў, пары года, напрамкі і назвы ветру, усе істоты, пол якіх мужчынскі, вынік слоў іх валют - en, -ich, -ig, -ast

    yazyagmuruxnumx
    Удзельнік

    угур, выключэнні вельмі заблытаныя, гэта просты спосаб зрабіць дыскрымінацыю, але гэта вас здзіўляе, лепш за ўсё вывучаць назвы з артыкуламі, напрыклад, калі вы кажаце, што аўтаматычна, вам адразу прыходзіць у галаву, вы можаце зразумець гэта па запамінанні, пост прыходзіць спантанна

    seytanxnumx
    Удзельнік

    Я разумею, вы маеце рацыю, гэта быў дыёд у мінулых выпусках.
    цяпер трэба набыць слоўнік
    тады можна сказаць, што спачатку вывучыце словы з іх артыкуламі, потым перайдзіце да граматыкі
    гэта правільна ?

    yazyagmuruxnumx
    Удзельнік

    Думаю, угур, спачатку раствары граматычныя структуры, потым запомні словы, потым зрабі гэта простымі прапановамі і зрабі ўсё больш складаным, дружа, табе не трэба браць слоўнік у Інтэрнэт-слоўніку, ты можаш глядзець на словы з іх артыкуламі. Ты таксама можаш паглядзець іх, ты можаш іх убачыць праз шмат часу і вывучыць граматыкі на дадзены момант. Зрабі гэта, павер, спачатку вельмі проста, мне таксама было цяжка.

    seytanxnumx
    Удзельнік

    Зразумела, адразу пачынаю працу ;) Зноў Данке

    данке шон ;)

    Леня
    Удзельнік

    Ці прыходзяць якія-небудзь артыкулы да пачатку дзеясловаў?

    a_loh ў
    Удзельнік

    Ці прыходзяць якія-небудзь артыкулы да пачатку дзеясловаў?

    Не, я не думаю, што дзеясловы больш выкарыстоўваюцца, напрыклад; sehen (бачыць-глядзець) kommen (прыходзіць) wissen (ведаць) Like ich sehe, ich komme, ich weiss… Прабачце, калі ласка, мой сціплы адказ. З найлепшымі пажаданнямі..

    yazyagmuruxnumx
    Удзельнік

    дзеясловы не прыходзяць у пачатак артыкула, атласныя дзеясловы прыцягваюць сябе паводле часоў, напрыклад, kommen = я прыходжу зараз gekommen = я прыйшоў у мінулым, гэта значыць, дзеяслоў цягне сябе, іншае правіла зараз не патрэбна, вядома, iich te komme du або kommst er таксама знаходзяць яго ў воку, калі яно паведамляецца

    Леня
    Удзельнік

    Дзякуй =)

    tan_umut_xnumx
    Удзельнік

    Danke schön. :) Es ist scher aber sehr schön ……………… :)

    tan_umut_xnumx
    Удзельнік

    Прабачце, я напісаў гэта няправільна. гэта значыць Es ist schwer aber sehr schön будзе

    tan_umut_xnumx
    Удзельнік

    Хіба я не пісаў тое самае?

    sedayld
    Удзельнік

    Дзякуй за інфармацыю… Я пакуль не змог вырашыць гэтую праблему… Я пакуль запісаў гэтую праблему ў сваім нататніку. :D
    Думаю, я буду лепш разбірацца ў будучыні :)

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 37)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.