Мая жонка ЕС / ЕЭС (якія не жывуць у сваёй уласнай краіне), якая УВАГА!

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    sibernetike
    Удзельнік

    Калі ваш муж - грамадзянін ЕС і жыве ў краіне, якая не з'яўляецца яго / яе роднай краінай, не звяртайцеся з заявай аб уз'яднанні сям'і, калі вы не хочаце доўга чакаць .. усё, што вам трэба, гэта шэнгенская віза, якую вы можаце атрымаць праз 1-2 дні. Я памыліўся, падаў заяву на ўз'яднанне сям'і, ужо 1 месяцаў чакаю візы, якую магу атрымаць праз 2-7 дні. Вы можаце зрабіць гэты перыяд чакання ў краіне прызначэння. Грамадзянам ЕС / ЕЭС вельмі лёгка атрымаць шэнгенскую візу, і для вашай інфармацыі патрабуецца менш дакументацыі.

    EL-TURCO
    Удзельнік

    Зараз ваша сітуацыя моцна адрозніваецца ад сітуацыі з іншымі сябрамі. Вы можаце ўвесці іншых у зман такой назвай і зместам. Таму што ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Румыніі, а вы туркам. Прычына, па якой гэта заняло так шмат часу, заключаецца ў тым, што ў яго быў уласны дом і пакінуў працу пасля таго, як вы падалі няпоўныя дакументы. Гэта было недастаткова. Потым вы пераехалі з Мюнхена ў Берлін і вашы дакументы былі аўтаматычна пераведзены туды, і вы страцілі дадатковы час. Калі б вы падавалі дакументы на звычайную турыстычную візу, вы б атрымаў візу за 3 дні, як вы сказалі (вядома, мы мяркуем, што не адмовілі), але з гэтай візай яна можа доўжыцца максімум 3 месяцы.Вы застанецеся ў Германіі, а потым павінны вярнуцца. Таму што ВЫ не з'яўляецеся грамадзянінам ЕС. Не ведаю, ці змагу я гэта патлумачыць? Я адчуў неабходнасць зрабіць гэта, каб мае сябры не памыліліся...

    sibernetike
    Удзельнік

    Зараз ваша сітуацыя моцна адрозніваецца ад сітуацыі з іншымі сябрамі. Вы можаце ўвесці іншых у зман такой назвай і зместам. Таму што ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Румыніі, а вы туркам. Прычына, па якой гэта заняло так шмат часу, заключаецца ў тым, што ў яго быў уласны дом і пакінуў працу пасля таго, як вы падалі няпоўныя дакументы. Гэта было недастаткова. Потым вы пераехалі з Мюнхена ў Берлін і вашы дакументы былі аўтаматычна пераведзены туды, і вы страцілі дадатковы час. Калі б вы падавалі дакументы на звычайную турыстычную візу, вы б атрымаў візу за 3 дні, як вы сказалі (канечне, мы мяркуем, што не адмовілі), але з гэтай візай яна можа доўжыцца максімум 3 месяцы.Ты застаешся ў Германіі, а потым мусіш вярнуцца. Таму што ВЫ не з'яўляецеся грамадзянінам ЕС. Не ведаю, ці змагу я гэта патлумачыць? Я адчуў неабходнасць зрабіць гэта, каб мае сябры не памыліліся...

    Вы можаце падаць заяву на атрыманне віду на жыхарства ў Германіі (калі ваш муж знаходзіцца з вамі), якім бы спосабам вы не ўехалі пасля ўезду ў Германію (у тым ліку незаконным)

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Уключаючы ўз'яднанне сям'і, гэта значыць, калі грамадзянін жанаты і ўязджае ў Германію з турыстычнай візай, ці могуць яны доўга заставацца з гэтай візай?

    sibernetike
    Удзельнік

    Уключаючы ўз'яднанне сям'і, гэта значыць, калі грамадзянін жанаты і ўязджае ў Германію з турыстычнай візай, ці могуць яны доўга заставацца з гэтай візай?

    Так, калі ў шлюбе з грамадзянінам ЕС.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    На якой падставе вы гэта кажаце? Ну, у вас ёсць доказ? У вас ёсць дакумент? Вы паказваеце, дзе вы пішаце ў законе, у якім законе?

    Так, калі ў шлюбе з грамадзянінам ЕС.

    EL-TURCO
    Удзельнік

    Так, калі ў шлюбе з грамадзянінам ЕС.

    Калі вы раскажаце нам прэзентацыю і даведаецеся, як гэта працуе? Тыя, хто чакае тыднямі і месяцамі, нічога не чакаюць.
    - Падаць заяўку - гэта іншае (зразумела, можна падаць), але атрымаць від на жыхарства - гэта іншая справа. Вы падаеце дакументы, потым усё вяртаецца на кругі свая, у вас сям'я і вяртаюцца.
    ха, але, як я ўжо сказаў, вы ведаеце тое, чаго мы не ведаем, а не чулі, тады давайце ведаць.
    — А калі так, то чаму вы ўсё яшчэ ў Турцыі і чакаеце візу?
    цсклер.

    sibernetike
    Удзельнік

    Калі вы раскажаце нам прэзентацыю і даведаецеся, як гэта працуе? Тыя, хто чакае тыднямі і месяцамі, нічога не чакаюць.
    - Падаць заяўку - гэта іншае (зразумела, можна падаць), але атрымаць від на жыхарства - гэта іншая справа. Вы падаеце дакументы, потым усё вяртаецца на кругі свая, у вас сям'я і вяртаюцца.
    ха, але, як я ўжо сказаў, вы ведаеце тое, чаго мы не ведаем, а не чулі, тады давайце ведаць.
    — А калі так, то чаму вы ўсё яшчэ ў Турцыі і чакаеце візу?
    цсклер.

    Як я ўжо згадваў у першым паведамленні, я памыліўся і падаў заяву на ўз'яднанне сям'і, таму трапіў у гэтую сітуацыю. Тым часам правілы ЕС прымяняюцца да грамадзян ЕС, якія жывуць у іншай краіне, чым іх уласная. Немцы з'яўляюцца грамадзянамі ЕС, але калі яны жывуць у іншай краіне, чым Германія, яны могуць атрымаць выгаду з выгод заканадаўства ЕС (Freizüg / EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Такім чынам, вы маеце на ўвазе сваю прэзентацыю? Калі чалавек, які з'яўляецца грамадзянінам ЕС, жыве ў іншай краіне ЕС і ажаніцца, яго жонка возьме звычайную візу і верне звычайную візу на сесію.

    Як я ўжо згадваў у першым паведамленні, я памыліўся і падаў заяву на ўз'яднанне сям'і, таму трапіў у гэтую сітуацыю. Тым часам правілы ЕС прымяняюцца да грамадзян ЕС, якія жывуць у іншай краіне, чым іх уласная. Немцы з'яўляюцца грамадзянамі ЕС, але калі яны жывуць у іншай краіне, чым Германія, яны могуць атрымаць выгаду з выгод заканадаўства ЕС (Freizüg / EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    sibernetike
    Удзельнік

    Такім чынам, вы маеце на ўвазе сваю прэзентацыю? Калі чалавек, які з'яўляецца грамадзянінам ЕС, жыве ў іншай краіне ЕС і ажаніцца, яго жонка возьме звычайную візу і верне звычайную візу на сесію.

    Так. У заканадаўстве ЕС ужо дакладна сказана, што чалавеку, які накіроўваецца да мужа і жонкі-члена ЕС, нельга прапаноўваць падаць дакументы на доўгатэрміновую візу альбо падаць заяву на ўз'яднанне сям'і. Калі муж і жонка члена ЕС застануцца больш за 3 месяцы пасля прыбыцця, яны павінны падаць заяву на жыхарства.

    Для гэтага запісу

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    На гэты сеанс

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    альбо для ўваходу (пасля адкрыцця старонкі выбірайце "Заставацца на борце да 3 месяцаў")
    у межах сеансу (пасля адкрыцця старонкі выбірайце "Заставацца на борце больш за 3 месяцы")

    альбо вы можаце праглядзець яго на нямецкай мове.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Я не стаўлю турэцкую мову як памылку перакладу.

    гэтыя спасылкі - гэта ўсяго некалькі тысяч спасылак.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Добра, я ніколі не чуў пра такое, каб вы казалі, што чалавек атрымлівае грамадзяніна і жыве ў Італіі. Гэты грамадзянін Германіі непасрэдна ў жаданні ўзяць шлюб з натхненнем з Турцыі можа прыйсці, калі выйсце звязацца з турыстычнымі візамі ў Італіі і вы можаце канвертаваць тут сесію турыстычнай візы

    Не думаю, што будзе так, але буду шукаць.

    Калі турыст прыедзе, калі патрэбныя дакументы з грамадзянамі, акрамя таго, каб ажаніцца ў Германіі, але сесія не па кішэні, яна хоча аднавіць скамянелы твар у сям'і, каб прымяніць умовы і курс моўнага сертыфіката.

    Бейбарс
    Удзельнік

    Так. У заканадаўстве ЕС ужо дакладна сказана, што чалавеку, які накіроўваецца да мужа і жонкі-члена ЕС, нельга прапаноўваць падаць дакументы на доўгатэрміновую візу альбо падаць заяву на ўз'яднанне сям'і. Калі муж і жонка члена ЕС застануцца больш за 3 месяцы пасля прыбыцця, яны павінны падаць заяву на жыхарства.

    Для гэтага запісу

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    На гэты сеанс

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    альбо для ўваходу (пасля адкрыцця старонкі выбірайце "Заставацца на борце да 3 месяцаў")
    у межах сеансу (пасля адкрыцця старонкі выбірайце "Заставацца на борце больш за 3 месяцы")

    альбо вы можаце праглядзець яго на нямецкай мове.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Я не стаўлю турэцкую мову як памылку перакладу.

    гэтыя спасылкі - гэта ўсяго некалькі тысяч спасылак.

    МРБ. З'яўляюцца

    Я чытаў спасылкі, якія вы згадалі, а менавіта verdigniz .. ні адна з гэтых спасылак не кажа пра тое, што вы можаце прыехаць з турыстычнай візай і ператварыць яе ў ўз'яднанне сям'і .. Вы таксама можаце прачытаць нямецкую мову, выбраўшы моўныя параметры ўверсе справа на гэтых старонках . 

    Дазвольце мне падзяліцца з вамі тэкстам і спасылкай нямецкага юрыста на гэтую тэму;

    Wie Sie bereits angedeutet haben, entsteht dabei das Problem, dass der Visumszweck falsch ist, unabhängig davon, ob Ihre Braut die Heirat відавочны ausgeschlossen hat; das Visum wird für einen bestimmten Grund, zum Beispiel Tourismus erteilt; wenn dann von diesem Grund abgewichen wird, zum Beispiel durch eine Arbeitsaufnahme oder eine Eheschließung, wird quasi automatisch von falschen Angaben bei der Visumsbeantragung ausgegangen.

    гэта спасылка: https://www.deutsche-anwaltshotline.de/rechtsberatung/101176-kann-ein-nicht-eu-buerger-mit-einem-schengen-visum-einen-deutschen-in-daenemark-heiraten-ohne-eine-ausweisung-zu-fuerchten

    Адвакат адказвае немцу, які ажаніўся ў Даніі, і чалавеку, які прыехаў у Еўропу з грамадзянінам Украіны Шэнгенвізум .. і ў сваім тлумачэнні ён кажа, што з-за ўвядзення ў зман консульства яны могуць імгненна адмяніць турыстычную візу, калі вы паедзеце акрамя вашай рэальнай мэты атрымання турыстычнай візы.

    § 39
    Verlängerung eines Aufenthalts im Bundesgebiet für längerfristige Zwecke

    Über die im Aufenthaltsgesetz Doğrugelten Fälle hinaus можа ein Ausländer einen Aufenthaltstitel im Bundesgebiet einholen oder verlängern lassen, wenn

    прыватны Staatsangeheriger eines у Анганге II der Verordnung (EG) Nr. 539/2001 aufgeführten Staates ist und sich rechtmäßig im Bundesgebiet aufhält oder ein gültiges Schengen-Visum für kurzfristige Aufenthalte (§ 6 Absatz 1 Nummer 1 des Aufenthaltsgesetzes) besitzt, sofern die Voraussetzungen eines Anspruchs auf Erusfentha

    Сесія 39, артыкул 3 закона аб пражыванні

    Гэты артыкул рэгламентуе прымяненне і падаўжэнне сесіі. Згодна з законам, краіны ў спісе, які згадваецца ў законе і які я пазначыў чырвоным, з'яўляюцца краінамі, якія маюць права ўезду ў Германію без візы, напрыклад, Бразілія (Турцыя ў спісе адсутнічае). краіны могуць падаць заяўку на жыхарства пасля прыбыцця з турыстычнай візай. У першым сказе закона, закон KANN у месцы, якое я пазначыў фіялетавым. Там напісана.. можна даць, не сказана, што абавязкова трэба даць .. Іншымі словамі, Упраўленне па справах замежнікаў можа адправіць чалавека назад у яго краіну і папрасіць яго атрымаць візу для ўз'яднання сям'і, нават нягледзячы на ​​гэты закон.. Грамадзяне Турцыі нават не ўключаны ў гэтую сітуацыю.. Каб высветліць гэтую праблему крыві , прыклад з іншага закона - "Sie" павінны in der Regel abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 у Fallen des Satzes 1 Nr. 1 erteilt werden» — прыклад з закона, які не мае ніякага дачынення да гэтага пытання. У прыкладзе, які я прывёў, дзяржаўны служачы не мае ініцыятывы, таму што ён кажа, што яна павінна быць прадастаўлена, таму што ў законе сказана Soll.. але што тычыцца нашай галоўнай тэмы, у законе сказана Канн, што азначае, што ён пакідае гэта на ініцыятыву Упраўлення па справах замежных спраў. .. і пытанне, якое ён пакідае гэтай ініцыятыве, зусім не тычыцца турэцкіх грамадзян, таму што Турцыі няма ў спісе, згаданым законам..

    У выніку нават не існуе закона, які рэгламентуе, што грамадзянін Турцыі, які прыехаў з турыстычнай візай, хоча ажаніцца і падоўжыць візу .. Як вы ўжо згадвалі вышэй, ён можа ўвесці ў зман гэта консульства, калі офіс замежнікаў хоча паглядзець на такую ​​сітуацыю .. гэта значыць, намер атрымаць турыстычную візу з мэтай шлюбу на самай справе іншы. .

    Зараз пяройдзем да жывых прыкладаў; https://www.forum-ukraine.de/forum/index.php?page=Thread&postID=73551#post73551 сітуацыя пары, якая прыйшла і пажанілася з турыстычнай візай з гэтым серыялам па гэтай спасылцы;

    Я забетанаваны Fall ist die Frau ist mit einem 90 Tage Multi Schengenvisum nach Deutschland gekommen. Die Papiere vom OLG waren fertig und es gab einen Termin beim Standesamt.
    Die Heirat wurde zuvor bei der zuständigen ABH angezeigt. Diese hat mit der Visastelle in Kiew Telefoniert und die Sache gemeldet.
    Gleich nach der Eheschließung wurde bei der ABH der Reisepass mit Visum (Шэнген), das A1 Zertifikat, Nachweis der Krankenversicherung, Gehaltswachweise der letzten 3 Monate sowie der Nachweis über ausreichend Wohnraum eingereicht.
    Es wurde sofort die Familienzusammenführung gemacht und positiv bescheinigt, eine Fiktionsbescheinigung für 3 Monate ausgestellt damit required werden konnte, und der elektronische Aufenthaltstitel beantragt.
    Усё, што вам трэба, гэта 120 еўра і 30 хвілін. Eine Ausreise war nicht erforderlich.

    Улетку дзіця зноў жаніцца на ўкраінскай дзяўчыне. У Германіі яны перадаюць дакументы, якія я адзначыў чырвоным, у офіс замежнікаў, каб дзяўчына зноў не ехала ў сваю краіну і не падавала заяўку на сесію. офіс замежнікаў тэлефануе ў консульства ў Кіеве, заяўка падаецца, заяўка падаецца, віза для ўз'яднання сям'і атрымана часова. Прыём сесіі без неабходнасці выязджаць ..

    Я магу прывесці яшчэ некалькі прыкладаў, але няма неабходнасці пашыраць тэму і турбавацца пра гэта .. Давайце напішам кароткі змест сітуацыі ..

    З турыстычнай візай у Нямеччыну прыязджайце, жаніцеся і як атрымаць законы грамадзяніна Турцыі, які хоча падаць заяўку на паседжанне перад паездкай у Германію, а таксама еўрапейскія законы, якія не дазваляюць ні аднаму закону, які рэгулюе правы на арэнду .. тэорыя ў асноўным для замежнікаў. кола ў залежнасці ад адпраўкі турэцкіх грамадзян у Турцыю і ўз'яднання сям'і хоча падаць заяву на візу. Калі ў Інтэрнэце ёсць шмат прыкладаў .. адна на тысячу ініцыятыў агенцтва замежнікаў выкарыстоўвае памяшканне, калі дадзеныя пасля завяршэння працы, у тым ліку СЕРТЫФІКАТ А1, таму ён хоча зрабіць гэта ясна .. але я б не вяртаўся ў краіну у грамадзяніна Турцыі hiçbir не можа прэтэндаваць на правы, а Турцыя вяртаецца назад, а заяўнікі на візу для ўз'яднання сям'і павінны .. 98% прадстаўнікоў замежных дзяржаў накіроўваюць гэтых людзей у Турцыю ..

    Бейбарс
    Удзельнік

    .

    sibernetike
    Удзельнік

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Старонкі 14 – 15 – 16 (я не перакладаю, таму што многія муж і жонка грамадзяне ЕС, верагодна, ведаюць хаця б трохі англійскай мовы, і гэта проста для іх інфармавання)

    Гэта дакладна кажа пра тое, што я маю на ўвазе. Для грамадзян ЕС дзейнічаюць законы ЕС.

    Закон, які ўжываецца ў Германіі для гарманізацыі заканадаўства ЕС

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EU – FreizügG/EU )

    Бейбарс
    Удзельнік

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Старонкі 14 – 15 – 16 (я не перакладаю, таму што многія муж і жонка грамадзяне ЕС, верагодна, ведаюць хаця б трохі англійскай мовы, і гэта проста для іх інфармавання)

    Гэта дакладна кажа пра тое, што я маю на ўвазе. Для грамадзян ЕС дзейнічаюць законы ЕС.

    Закон, які прымяняецца ў Германіі на адпаведнасць заканадаўству ЕС

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EU – FreizügG/EU )

    Слухай, я хацеў табе напісаць ваду, якую я хацеў табе напісаць .. У прыведзеных спасылках той, хто прыязджае з турыстычнай візай, не кажа, што ператворыць сваю візу ў сесію .. Зразумела, я напісаў табе непасрэдна ад юрыста і закона .. вось тут ты згадваеш першую спасылку са старонкі прамая каціроўка

    Ваша права пражываць больш за тры месяцы падпарадкоўваецца пэўным умовам.
    характар ​​гэтых умоў залежыць ад вашага статусу ў прымаючай краіне ЕС.

    Прыведзены вышэй сказ з'яўляецца тэкстам загалоўка артыкула, які пачынаецца са спасылкі, якую вы далі, што вы можаце зрабіць праз 3 месяцы .. Не ведаю, ці трэба мне перакладаць, але дазвольце напісаць усё роўна ..

    Заставацца з правам пражывання праз 3 месяцы залежыць ад пэўных правілаў, якія вызначаюцца ў залежнасці ад вашага статусу ў гэтай краіне-члене.

    Іншымі словамі, ні ў адным з прыведзеных прыкладаў нічога не сцвярджае, што вы прыязджаеце з турыстычнай візай, а потым можаце пераўтварыць яе ў права жыхарства, уступіўшы ў шлюб. Акрамя таго, гэта можа нават увесці консульства ў зман. Так і ёсць.. У артыкул я прывёў вышэй ад адваката, я напісаў, што гэта сказаў адвакат..

    sibernetike
    Удзельнік

    Пражыванне пасля 3 месяцаў залежыць ад статусу вашага мужа, а не ад вас.
    Калі ваш муж вырашыў застацца больш чым на 3 месяцы або ўжо быў там больш за 3 месяцы, калі ваш муж працуе, шукае працу або знаходзіцца на ўліку ў цэнтры занятасці, яму / ёй трэба толькі забяспечыць жыллё, няма патрэбен дагавор арэнды. Аднак, калі ён студэнт або не працуе, у яго павінны быць грошы на банкаўскім рахунку, нерухомасць і прыватная страхоўка. Гэта асаблівыя ўмовы, пра якія вы згадвалі вышэй.

    Мая мэта - пераканацца, што вашы сябры ў маёй сітуацыі не зробяць тую ж памылку, што і я. Але зважаючы на ​​тое, што я сказаў, кожны можа самастойна даследаваць і трактаваць напісанае па-свойму. Паколькі я правёў гэта даследаванне пасля падачы заяўкі, я не магу вярнуцца назад. Калі я не атрымаю ніякіх вынікаў да 1 ліпеня, я адклікаю сваю візавую заяву і падаю дакументы на атрыманне «ўязной візы».

    2.2. Уезд і пражыванне членаў сям'і з трэціх краін
    2.2.1. Ўязныя візы
    Як прадугледжана ў артыкуле 5(2), дзяржавы-члены могуць патрабаваць членаў сям'і з трэціх краін
    пераезд або далучэнне да грамадзяніна ЕС, на якога распаўсюджваецца Дырэктыва, для атрымання ўязной візы.
    Такія члены сям'і маюць не толькі права на ўезд на тэрыторыю дзяржавы-члена, але
    таксама права на атрыманне ўязной візы18. Гэта адрознівае іх ад іншых трэціх краін
    грамадзяне, якія не маюць такога права.
    Члены сям'і з трэціх краін павінны быць аформлены як мага хутчэй і на падставе ан
    паскораная працэдура з бясплатнай кароткатэрміновай візай. Па аналогіі з арт
    23 Візавага кодэкса19 Камісія лічыць, што затрымкі больш чым на чатыры тыдні не з'яўляюцца
    разумны. Улады дзяржаў-членаў павінны накіроўваць членаў сям'і адносна
    тып візы, на які яны павінны падаць заяўку, і яны не могуць патрабаваць ад іх падаць заяўку на доўгатэрміновую,
    візы для пражывання або ўз'яднання сям'і
    . Дзяржавы-члены павінны прадастаўляць такім членам сям'і кожнаму
    магчымасць атрымаць неабходныя візы. Дзяржавы-члены могуць выкарыстоўваць платныя тэлефонныя лініі або паслугі
    знешняй кампаніі, каб наладзіць сустрэчу, але яна павінна прапаноўваць магчымасць прамога доступу
    у консульства членам сям'і з трэціх краін.
    Паколькі права на атрыманне ўязной візы вынікае з сямейнай сувязі з ЕС
    грамадзянін, дзяржавы-члены могуць запатрабаваць толькі прад'явіць сапраўдны пашпарт і доказы
    сямейнай сувязі20 (а таксама залежнасць, цяжкія стану здароўя, трываласць партнёрства,
    дзе гэта дастасавальна). Ніякіх дадатковых дакументаў, такіх як пацверджанне пражывання, не дастаткова
    рэсурсы, можа спатрэбіцца ліст-запрашэнне або зваротны білет.

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 48)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.