Грамадзянскае будаўніцтва

> Форумы > Бізнэс і працоўнае жыццё ў Германія > Грамадзянскае будаўніцтва

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    лунацік
    Удзельнік

    Прывітанне, я еду ў Германію з сям'ёй. Я інжынер-будаўнік з 4-гадовым стажам. Я не валодаю нямецкай мовай, як мне знайсці працу, як толькі я выйду? Праз колькі месяцаў-гадоў нешта вернецца ў належнае?

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Прывітанне, я еду ў Германію з сям'ёй. Я інжынер-будаўнік з 4-гадовым стажам. Я не валодаю нямецкай мовай, як мне знайсці працу, як толькі я выйду? Праз колькі месяцаў-гадоў нешта вернецца ў належнае?

    Прывітанне,

    Перш за ўсё, калі вы прыязджаеце сюды з уз'яднаннем сям'і з нямецкай мовай на ўзроўні A1, абавязковыя інтэграцыйныя і моўныя курсы, якія вы павінны прайсці, займаюць 6 месяцаў. Але, вядома, гэты курс адкрываецца не так, як вы прыйшлі. Ёсць людзі, якія чакаюць адкрыцця гэтага курса праз 5 месяцаў ці 2 месяцы. Бог ведае, як доўга можна чакаць з-за Кароны. Я кажу гэта не для таго, каб адбіць ваш энтузіязм, не зразумейце гэта няправільна. Калі ў вас няма англійскай мовы, немагчыма працаваць інжынерам, не маючы прынамсі ўзроўню В2 нямецкай мовы. Адкуль я ведаю? Быў старэйшы брат, які гадамі працаваў інжынерам на інтэграцыйным курсе. Ён таксама прыехаў у Германію з працай жонкі (яго жонка таксама была інжынерам) з блакітнай карткай.

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Прывітанне, я еду ў Германію з сям'ёй. Я інжынер-будаўнік з 4-гадовым стажам. Я не валодаю нямецкай мовай, як мне знайсці працу, як толькі я выйду? Праз колькі месяцаў-гадоў нешта вернецца ў належнае?

    Будаўніцтва - адна з самых запатрабаваных прафесій у Германіі. Для гэтага вам спачатку трэба падаць эквівалентнасць.
    Вы можаце праясніць сваю сітуацыю з дапамогай гэтага сайта:  https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/index.php

    Вядома, адной эквівалентнасці будзе недастаткова. Як сказала Леавуман у сваёй сяброўцы, спачатку трэба вывучыць мову. Калі вы не можаце атрымаць эквівалент, гэта азначае, што ваш дыплом не прыняты нямецкімі ўладамі. Гэта, безумоўна, адаб'ецца на яго заробку. Бо пісьменства для немцаў самае галоўнае. яны ніколі, ніколі не выконваюць слоўную працу. Нават самая маленькая рэч, папяровы арыгінал дакумента вельмі важны. На тэхніку можна паступіць ва ўнівэрсытэт тут, можна атрымаць эквівалентнасьць.Я думаю, вам трэба вучыцца 1 год, а потым вы можаце здаць іспыты і пераканацца ў эквівалентнасьці аддзяленьня, якое не мае эквівалентнасьці. аднак, вы можаце падаць заяўку на працу з дакументамі, якія ў вас ёсць, не маючы эквівалентнасці і не паступаючы ва ўніверсітэт, але паколькі званне інжынернае, мова абавязкова спатрэбіцца.

    Вам спатрэбіцца не менш за 1 год пасля прывыкання да навакольнага асяроддзя, сацыялізацыі, вывучэння мовы, арыентацыі на сацыяльнае жыццё. Вядома, гэта цалкам залежыць ад вас. Гэты тэрмін можа быць скарочаны або падоўжаны. Жадаю поспехаў і ўдачы ў гэты час.

Адлюстраванне 2 адказаў - ад 1 да 2 (усяго 2)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.