Бескарыснасці Integrationskurs.

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Каан
    Удзельнік

    Зыходзячы з майго глыбокага вопыту, у мяне будзе некалькі сціплых прапаноў пачаць курс і тых, хто толькі пачаў.

    Integrationskurs - бескарысная і бессэнсоўная акцыя, асабліва пасля нядаўняга ўварвання імігрантаў. (Я не кажу пра гэта, гэта было трохі карысна і змястоўна 2 гады таму)

    Жадаю вам абавязкова разгледзець гэтыя прапановы.

    1. Не менш за палову ўдзельнікаў, якія прыходзяць на курс; Паколькі імігранты будуць складацца з людзей, якія атрымліваюць дапамогу па беспрацоўі або сацыяльную дапамогу, было б вельмі няправільна чакаць, што курс будзе прадуктыўным. Марнаванне часу і грошай…
    2. Агульная паспяховасць класа не з'яўляецца абавязковай для настаўніка, ён вядзе ўрок і выходзіць з яго, ведае, што ў яго атрымліваецца ці не атрымліваецца. Такім чынам, у студэнтаў звычайна няма мэты быць паспяховымі. Марнаванне часу і грошай…
    3. Заняткі звычайна перапоўненыя, і, улічваючы, што ўдзельнікі павінны плаціць незалежна ад таго, плацяць яны ці не, урокі не актыўныя. Марнаванне часу і грошай…
    4. Паколькі агульная працягласць курсу невялікая (хто можа дасягнуць узроўню B600 за 1 гадзін, B1 азначае магчымасць свабодна валодаць нямецкай мовай у паўсядзённым жыцці, акрамя літаратурных тэкстаў і дзелавых умоў, tugce_doerjer :)) ) мабыць немагчыма засвоіць, бо тэмы апрацоўваюцца хутка. Марнаванне часу і грошай…
    5 ... ..
    6 ...
    7 ...

    Спіс выглядае так...

    Што рабіць…

    Не варта забываць, што новая краіна - гэта новае жыццё. Гэта няпроста, нават першыя гады вельмі цяжкія. Абсалютна, 2-3 гады не варта марнаваць час.

    Напэўна, побач з вамі ёсць прыватны курс. Даследаванне і знайсці правераны прыватны курс. У пачатку курса 3-месячная стаўка складае каля 1500-2000 €. Вы пройдзеце доўгі шлях з 9 да 12 месяцаў навучання. Тады будзе значна прасцей палепшыць мову самастойна. (не мой уласны досвед, які я бачыў у 2-3 людзей вакол сябе)

    şimidiiiiii Сапраўдная праблема - гэта грошы грошы грошы.

    На самай справе, гэта нармальна, ёсць нешта, што называецца aushilfe, teilzeit. Напрыклад, калі вы працуеце па выхадных на працягу 1 месяцаў на працягу 8 месяца, ёсць 2-месячная плата за курс. На самай справе, калі вы будзеце працаваць гэтыя восем гадзін уначы, вы будзеце працаваць 8 выхадных і атрымліваць 4 € штомесяц на працягу 450 месяцаў. Зразумела, яны не даюць усіх грошай адразу, максімум 450 у месяц.

    Насрэдзін Ходжа зваліўся з даху, і з кожнай галавы пачуўся голас. Ходжа сказаў: пакіньце пустое слова, прывядзіце мне таго, хто ўпаў з даху.

    На жаль, калі вы ідзяце на курс, гэта праблема, калі вы не наведваеце курс, гэта месца, дзе тыя, хто хоча вывучыць нямецкую мову, не могуць знайсці тое, на што спадзяюцца. Я ведаю, што я шмат ваяваў у класе, напрыклад, мой сябар побач з ім мачыў пазногці, пакуль ён мокры, у нас была сварка. :D Я магу налічыць шмат падобных рэчаў, калі вы скажаце, што курс не карысны? Вядома, гэта адбываецца асабліва для людзей, якія лічаць, што нават слова вельмі важна.

    Самае галоўнае - зрабіць гэта зноў пасля курсу і па магчымасці размаўляць па-нямецку. Я забараніў дома размаўляць на іншых мовах, акрамя нямецкай :D

    Зараз Каан яшчэ горш, бо імігранты прыязджаюць, не ведаючы ні слова, і калі ў іх узнікаюць цяжкасці, настаўнік павінен паўтарыць для іх адзін і той жа прадмет. У нашым класе быў в'етнамскі, таму мы апрацоўвалі мадальныя дзеясловы на працягу 3 тыдняў. Настаўнік змяніў тэму, калі пачалі гаварыць пра клас.

    Як я ўжо казаў, незалежна ад таго, чым можна апраўдвацца, людзі, якія сапраўды хочуць вывучыць гэтую мову, вучацца, на гэтым сайце шмат доказаў.

Адлюстроўваецца 1 адказ (усяго 1)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.