Ці прымаецца сертыфікат A1 у консульстве Германіі?

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    хусейінкантурк
    наведвальнік

    Мне трэба пасведчанне А1 для ўз'яднання сям'і. Таму я пайшоў на самы вядомы ў Адане курс замежных моў - Kökdil - і падаў заяўку. Аднак чалавек, на якога я падаў дакументы, сказаў мне, што мне не трэба ехаць на экзамен у Гётэ, Анкара. Паколькі ÖSD мае дамоўленасці, я буду здаваць экзамен там, дзе буду праходзіць курс, інакш кажучы, на каранёвай мове. Дапусцім, я здаваў экзамен, які мяне цікавіў, на каранёвай мове і атрымаў пасведчанне .. Ці можа консульства выклікаць праблемы? Дык ці трэба атрымліваць сертыфікат ад інстытута Гётэ? На сайце консульства ÖSD кажа, што з ім можна заключыць кантракт, але давайце, усе купляюць Гётэдэн. Хто-небудзь не атрымлівае сертыфікат ад Гета і атрымлівае сертыфікат з курсаў з ÖSD і ідзе ў консульства?

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Selamun aleykum

    Пералік дакументаў, неабходных для ўз'яднання сям'і ў Германіі
    'Пацверджанне базавых ведаў нямецкай мовы, агульнаеўрапейскай мовы
    мінімальны ўзровень A1 (http://www.europaeischer-referenzrahmen.de): A1
    ўзровень, чатыры элементы, звязаныя з веданнем мовы (разуменне, размова, чытанне і пісьмо)
    Яна ахоплівае. Рашэнне заяўніка аб тым, як і дзе атрымаць веданне нямецкай мовы
    дае. Аднак моўны сертыфікат А1 павінен быць выдадзены ўпаўнаважанай установай. У Турцыі
    Інстытут Гётэ "Start Deutsch 1" (http://www.goethe.deз дыпломам аўстрыйскай мовы
    (ÖSD) "Grundstufe Deutsch 1" (http://www.osd.at). Арыгінал моўнага сертыфіката
    павінны быць прадстаўлены. Прадстаўленне вышэйзгаданага моўнага пасведчання, візы
    азначае, што сертыфікат валодання мовай будзе аўтаматычна прыняты.
    не прыходзіць ".

    Я думаю, прытрымлівацца таго, што напісана тут. Ніколі не рызыкаваць сваёй працай.

    selametle

    Мне трэба пасведчанне А1 для ўз'яднання сям'і. Таму я пайшоў на самы вядомы ў Адане курс замежных моў - Kökdil - і падаў заяўку. Аднак чалавек, на якога я падаў дакументы, сказаў мне, што мне не трэба ехаць на экзамен у Гётэ, Анкара. Паколькі ÖSD мае дамоўленасці, я буду здаваць экзамен там, дзе буду праходзіць курс, інакш кажучы, на каранёвай мове. Дапусцім, я здаваў экзамен, які мяне цікавіў, на каранёвай мове і атрымаў пасведчанне .. Ці можа консульства выклікаць праблемы? Дык ці трэба атрымліваць сертыфікат ад інстытута Гётэ? На сайце консульства ÖSD кажа, што з ім можна заключыць кантракт, але давайце, усе купляюць Гётэдэн. Хто-небудзь не атрымлівае сертыфікат ад Гета і атрымлівае сертыфікат з курсаў з ÖSD і ідзе ў консульства?


    Назва сертыфіката, выдадзенага goethe telc, я вывучыў нямецкую мову на іншым курсе і здаў там экзамен. У пасведчанні, які я атрымаў на pzer, гаворыцца, што тэлекамунікацыя падобная на сертыфікат, выдадзены Гётэ. Калі я не ведаю няправільна Ösd Österreiches sprachdiplom і пакой, якую яны кажуць.

Адлюстраванне 2 адказаў - ад 1 да 2 (усяго 2)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.