Пражыванне, неабмежаванае права на пражыванне ў Германіі і нямецкае грамадзянства..!!

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Бейбарс
    Удзельнік

    Гэтыя ніткі знікаюць разам напісана пад рознымі назвамі, я хачу змяніць гэтую подпіс пад ім працаваў, каб аднавіць, калі ёсць сябры, якія хочуць як карысць яны могуць звязацца са мной у подпісы падзелу, каб дадаць маё даследаванне тым адтуль ..

    Visum – віза: гэта права, якое даецца консульствамі на тэрмін максімум 3 месяцы.

    Aufenthaltserlaubnis – Права на пражыванне: гэта права на часовае пражыванне, якое прадастаўляецца Упраўленнем па справах замежнікаў Германіі.

    Unbefristet, Niderlassungserlaubnis – неабмежаваная сесія: раней Unbefristet, цяпер вядомая як Niderlassungserlaubnis, неабмежаваныя правы на жыхарства

    Потым Deutsche Staatsangehörigkeit, нямецкае грамадзянства для тых, хто жадае яго ў любым выпадку

    Зараз, калі вы атрымалі візу праз уз'яднанне сям'і і вы прыехалі ў Германію.Першае, што вам трэба зрабіць, гэта як мага хутчэй, нават калі ў вас ёсць час, пайсці ў офіс па справах замежнікаў і падаць заяўку на пражыванне - Aufenthaltserlaubnis.

    ..Калі ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Германіі, вы спачатку атрымаеце від на жыхарства на 1 або 2 гады, а потым зноў на 1 або 2 гады, калі вы яго падоўжыце. Калі вы скончыце ў агульнай складанасці 3 гады, вы маеце права падаць заяўку на неабмежаваную візу - Niederlassungserlaubnis. Гэта прадугледжана 28-м абзацам 2-га артыкула Закона аб месцы жыхарства.Дадаю спасылку ніжэй, жадаючыя могуць зайсці і прачытаць адтуль нямецкую версію..

    Спасылка: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/28-familiennachzug-zu-deutschen

    ..калі ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Турцыі, вы атрымаеце права на жыхарства на 1 або 2 гады, працягласць вар'іруецца ў залежнасці ад горада, пакуль вы не скончыце гэтыя 5 гадоў.У канцы 5-га года вы можаце падаць заяўку на неабмежаваная віза - Niederlassungserlaubnis, калі вы таксама адпавядаеце іншым умовам, напрыклад, 60 месяцаў. Напрыклад, унясенне выплат у пенсійны фонд, гэта значыць праца. Гэтыя ўмовы вызначаюцца 9 бакамі, пералічанымі ў 2-м абзацы артыкула 9. Закона аб сесіі, з іншымі ўмовамі можна азнаёміцца ​​па спасылцы.

    Спасылка: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/9-niederlassungserlaubnis

    – Безумоўна, нават калі ваш муж – немец або турак, адна з асноўных умоваў – гэта тое, што вы павінны наведаць інтэграцыйныя курсы і быць паспяховым перад атрыманнем бестэрміновай візы –


    Пяройдзем да нямецкага грамадзянстве:

    Права натуралізацыі ў цэлым рэгулюецца артыкуламі 8, 9 і 10 Закона аб грамадзянстве. Адпаведна, артыкул 8 рэгулюе агульныя правы, артыкул 9 - правы тых, хто ўступіў у шлюб з нямецкім мужам, а артыкул 10 - правы астатніх замежнікаў, гэта значыць тых, хто не ўступіў у шлюб альбо які нейкім чынам застаецца ў Германіі.

    8 правы тых, хто атрымаў .. Es адпаведна. і 9. Ён рэгулюе рэчывы. Гэты артыкул таксама нічога не ведае пра полюсный seneyl не пісаць. Вы прыехалі ў Нямеччыну, але на практыцы выходзіць замуж ESL 5. У канцы года, нямецкае грамадзянства, прымяняецца, калі выканаць іншыя ўмовы, якія вы маеце на вашым праве. іншыя ўмовы, almancay ведаюць, робяць тэст на атрыманне грамадзянства ў германіі праве мець асноўную інфармацыю, такую ​​як сацыяльную дапамогу і іншыя, каб атрымаць тут .. Я дадаю ў гіперспасылак Madd РЫЗЫКА ..

    8. Артыкул Спасылка: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,8
    9. Артыкул Спасылка: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,9

    Спасылкі на звязаныя з прыкладаннямі на дадзены момант: https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml

    Артыкул 10 рэгламентуе права набыцця грамадзянства Германіі для грамадзян Турцыі. Адпаведна, адна з умоў - прабыць у Германіі 8 гадоў і выканаць іншыя ўмовы, якія выконваюцца тымі, хто жанаты на вышэйзгаданым.

    10. Артыкул Спасылка: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,10

    гэта каля сесіі ўсяго закона па гэтай спасылцы:

    https://www.jusline.de/Aufenthaltsgesetz_%28AufenthG%29_Langversion

    Грамадзянства законы з цікавасцю ў гэтай спасылцы:

    https://www.gesetze-im-internet.de/rustag/BJNR005830913

    Вы можаце знайсці.

    Калі ў вас ёсць пытанні, вы можаце задаць іх тут. Спадзяюся, гэтая тэма дапамагла тым, хто гэтага хацеў..

    EL-TURCO
    Удзельнік

    у рукі здароўя ..

    Бейбарс
    Удзельнік

    у рукі здароўя ..

    Дзякуй, спадзяюся, што мы не няправільна выказалі сітуацыю. Таму я таксама даў спасылкі на вякі. Калі хто хоча пацвердзіць, можа таксама праверыць гэта там.

    здароўе Бейбарс ў рукі становіцца вельмі прыгожым. Так sorucam выкананне гэта кожная дзяржава па тым жа шляху маёй працы? таму што маё германскае грамадзянства ў мінулым, якія жылі тут адзін год і 8 5 быць gerekiyormus даў падатковыя рахункі. жанчына пасля іх выканання для атрымання грамадзяніна было. ня турак жанчына выйшаў з В'етнама. можа быць, у вас ёсць іншае прыкладанне?

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Tuğçe я рашэнне быць я думаю, усюды ў той жа мне, як вы чытаеце lazım грамадзянін Германіі ажаніўся на адной з 3 гадоў у Нямеччыне яшчэ трэба будзе выйсці замуж за грамадзяніна неабходных і 2 гадоў, каб атрымаць неабходную суму ў канцы года 5 вы doguyor.bayb права грамадзянства, каб атрымаць пасылае гэта linkde https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml  Там гаворыцца тое ж самае, што і я. І правіла 8 гадоў дзейнічае для тых, чый муж і жонка з'яўляюцца грамадзянамі Турцыі.

    Бейбарс
    Удзельнік

    здароўе Бейбарс ў рукі становіцца вельмі прыгожым. Так sorucam выкананне гэта кожная дзяржава па тым жа шляху маёй працы? таму што маё германскае грамадзянства ў мінулым, якія жылі тут адзін год і 8 5 быць gerekiyormus даў падатковыя рахункі. жанчына пасля іх выканання для атрымання грамадзяніна было. ня турак жанчына выйшаў з В'етнама. можа быць, у вас ёсць іншае прыкладанне?

    як правіла, закон аб грамадзянстве ўсе замежнікі для простага роду, напісаў гарызонт вышэй .. сёлета выплата падатку пытанне 5 з'яўляецца ўжо не па нацыянальнасці, Niederlassungserlaubnis тэ geciyor .. эс 8 і 9 правы gecme грамадзянства немцаў. арганізацыі агента. Спасылаючыся таксама не існуе ў гэтай прафесіі ў гэтым годзе. У xnumx.mad 8 для магчымага года прайшло ..
    – Цяпер, калі не праходзіць год, чым адрозніваюцца правы на грамадзянства тых, хто мае нямецкую жонку? Гэта мае розніцу на практыцы. Я прывёў прыклад з муніцыпалітэта Дзюсельдорфа. На афіцыйнай старонцы муніцыпалітэта згадваецца 5 гадоў.

    Ну, а паколькі год у рашэнні не пазначаны, то ўсюды можа быць розным. Жанчына тут сама сказала, што 8 гадоў. і плацілі падаткі за 5 гадоў.

    Я атрымаў візу на 3 гады для ўз'яднання сям'і. Гэтыя суры адрозніваюцца ў іншых месцах для мужа і жонкі грамадзяніна Германіі. Усюды па-рознаму, я не зразумеў, таму і пайшло. Ёсць дзяржава, кожны ў гэтай дзяржаве падтрымлівае парадак па сваім жаданні. Ніхто нікому не можа даць выразнага адказу, таму што права адной дзяржавы не распаўсюджваецца на другую. :палітыка:

    Бейбарс
    Удзельнік

    Ну, а паколькі год у рашэнні не пазначаны, то ўсюды можа быць розным. Жанчына тут сама сказала, што 8 гадоў. і плацілі падаткі за 5 гадоў.

    Я атрымаў візу на 3 гады для ўз'яднання сям'і. Гэтыя суры адрозніваюцца ў іншых месцах для мужа і жонкі грамадзяніна Германіі. Усюды па-рознаму, я не зразумеў, таму і пайшло. Ёсць дзяржава, кожны ў гэтай дзяржаве падтрымлівае парадак па сваім жаданні. Ніхто нікому не можа даць выразнага адказу, таму што права адной дзяржавы не распаўсюджваецца на другую. :палітыка:

    Няма сувязь там, назву ці не праўда, зараз не змяняецца ад дзяржаўных законаў правінцыі, Там «s адрозніваюцца толькі ў дробязях, у пакоі ў стане kendins інтарэсаў Duuri .. часопіс аб правах і рэчах усяго almanyay, такіх як грамадзянства вялікі заклапочанасць цэны .. няма розьніцы законаў у такіх вялікіх рэчах .. так адзін існуе толькі адзін закон аб грамадзянстве закона сесіі ..

    гуляць у вас правоў, ёсць прыклады перад мной diyorusn прадмета .. толькі нямецкі ESL жанатых іржаньня правоў грамадзянства адукацыі новага з'явілася ў годе 2005 .. магчыма gecti're казаць пра тое, што грамадзянства атрымана ў папярэднім перыяд, у адпаведнасці з новым законам, вам 10. Вы не падлучаныя да матэрыялу па 8 гадоў 9 ўмовы .. гэта ўжо. explicitily yaziyor 9 ў матэрыяле. Артыкул diyorki 8. і 9. Да позні, каб атрымаць правы грамадзянства, калі ён кажа .. на момант напісання гэтага тлумачальных старонак на афіцыйным сайце ў Дзюсельдорфе ў многіх іншых старонках можна рэдагаваць там, я выконваю ўмова артыкула сектара ..


    Ну, канечне, тая жанчына была крыху старэйшая, мне здаецца, яна атрымала візу да 2005 году, глядзіце, я жанчыну пра гэта не пытаўся. Тады гэта нармальна. окей :)

    Бейбарс
    Удзельнік

    Ну, канечне, тая жанчына была крыху старэйшая, мне здаецца, яна атрымала візу да 2005 году, глядзіце, я жанчыну пра гэта не пытаўся. Тады гэта нармальна. окей :)

    Паглядзіце, гэта артыкул з Мюнхена; Ён выразна напісаў, што тым, у каго муж і жонка немкі, будзе лягчэй адносна працягласці;

    Die Ermessenseinbürgerung (§§ 8, 9 этап)
    Die Ermessenseinbürgerung gilt für bestimmte Ausländergruppen wie zB Ehegatten von
    Deutschen, anerkannte Flüchtlinge, ehemalige deutsche Staatsangehörige etc, die unter
    erleichtert з Voraussetzung (= kürzer з Aufenthaltszeit) eingebürgert Werden können.
    Für Ehegatten von Deutschen gilt in der Regel eine Wartezeit von drei, für anerkannte
    Flüchtling фон Sechs Jahren. 
    https://www.auslaenderbeirat-muenchen.de/publi/staatsang.pdf

    Тое самае напісана на старонках Дортмунда і Бохума, таму я іх не дадаю, каб тэма не зацягнулася ў год.

    Я разумею. У любым выпадку, у нас яшчэ ёсць некалькі гадоў, каб паглядзець на гэтыя вакансіі, да таго часу гэта зменіцца ў 50 разоў больш :haha:

    Бейбарс
    Удзельнік

    Я разумею. У любым выпадку, у нас яшчэ ёсць некалькі гадоў, каб паглядзець на гэтыя вакансіі, да таго часу гэта зменіцца ў 50 разоў больш :haha:

    `

    Ці збіраецеся вы стаць грамадзянінам Германіі?

    EL-TURCO
    Удзельнік

    Я думаю, што нямецкае грамадзянства ўжо не такое прывабнае, як было раней.
    -Самае галоўнае, што трэба ўлічваць, гэта тое, што калі чалавек, які мае пэўны тып занятасці, становіцца грамадзянінам Германіі, сертыфікаты SSK-Baghkur паміраюць.Ну, людзі, у Турцыі пенсійны ўзрост называлі пенсіённым узростам у магіле, яны паняцця не мелі людзі тут нават не ў магіле, а толькі калі костка высахла (Хто хоць трохі ведае пра сярэдні ўзрост Турцыі, са мной пагодзіцца! Мы не можам жыць 85-90, як немцы….
    Калі 65-гадовай жанчыне кажаш «Ома», яна кідае на цябе позірк: «У нашых 55-60 талія здохла, я скончыла» і не ўстае (абагульненне).
    – 2. Права валодаць маёмасцю ў Турцыі 8. Калі я не памыляюся, да 5 гадоў таму замежнікі не маглі набываць нерухомасць у Турцыі, продаж дамоў спыніўся - можа, быў прыняты новы закон, я не ведаю шмат пра гэта.
    -Ёсць іншы бок гэтага свету, людзі хочуць быць пахаванымі там, дзе нарадзіліся (прынамсі, я).
    – Нават калі б у мяне было 4 нямецкія пашпарты, мне б не патрэбны быў пашпарт, па якім за тысячу кіламетраў было б відаць, што я турак…
    – Ход цягніка зусім нядрэнны.Калі пашанцуе, нядрэнна было б правесці лета ў цягніку, калі гадоў 50-60.. Прыедзем яшчэ, хай я прадам яго маці свет...
    гэта мая ідэя.

    Бейбарс
    Удзельнік

    Я думаю, што нямецкае грамадзянства ўжо не такое прывабнае, як было раней.
    -Самае галоўнае, што трэба ўлічваць, гэта тое, што калі чалавек, які мае пэўны тып занятасці, становіцца грамадзянінам Германіі, сертыфікаты SSK-Baghkur паміраюць.Ну, людзі, у Турцыі пенсійны ўзрост называлі пенсіённым узростам у магіле, яны паняцця не мелі людзі тут нават не ў магіле, а толькі калі костка высахла (Хто хоць трохі ведае пра сярэдні ўзрост Турцыі, са мной пагодзіцца! Мы не можам жыць 85-90, як немцы….
    Калі 65-гадовай жанчыне кажаш «Ома», яна кідае на цябе позірк: «У нашых 55-60 талія здохла, я скончыла» і не ўстае (абагульненне).
    – 2. Права валодаць маёмасцю ў Турцыі 8. Калі я не памыляюся, да 5 гадоў таму замежнікі не маглі набываць нерухомасць у Турцыі, продаж дамоў спыніўся - можа, быў прыняты новы закон, я не ведаю шмат пра гэта.
    -Ёсць іншы бок гэтага свету, людзі хочуць быць пахаванымі там, дзе нарадзіліся (прынамсі, я).
    – Нават калі б у мяне было 4 нямецкія пашпарты, мне б не патрэбны быў пашпарт, па якім за тысячу кіламетраў было б відаць, што я турак…
    – Ход цягніка зусім нядрэнны.Калі пашанцуе, нядрэнна было б правесці лета ў цягніку, калі гадоў 50-60.. Прыедзем яшчэ, хай я прадам яго маці свет...
    гэта мая ідэя.

    – Ці дакладна скончыцца тэрмін гэтых SSK? Напрыклад, мой сваяк, юрыст, сказаў мне, што ў Турцыі можна залічыць час працы ў Германіі, ці дакладна яны адпаведна забілі месячныя?
    - Гэтыя замежнікі не мелі права валодаць уласнасцю ў Турцыі да нядаўняга часу, як вы сказалі, але ў рамках гарманізацыі законаў ЕС гэта змянілі. Яны далі магчымасць валодаць маёмасцю праз кампанію. Цяпер яны збіраліся каб змяніць і гэта. Я не ведаю, што яны зрабілі, але яны таксама могуць набываць маёмасць без непасрэднага пасярэдніцтва кампаніі. Вядома, яны прызнаюць права. У свеце закон мяняецца раз на тыдзень у Турцыі..

    – Як вы згадалі, ёсць іншы бок гэтага свету, але мы таксама павінны думаць пра гэта з гэтага пункту гледжання, у свеце ёсць шмат магіл паплечнікаў і акінчы, якія не былі пахаваны на сваёй радзіме.. Я нават чытаў некалі, што ў цэнтры Эўропы і нават у сярэдзіне Нямеччыны былі рэйдэрскія магілы.. Вядома, мы не паплечнікі і не акінчы. :)

    . Акрамя заходніх умоў, пра якія вы згадалі, я таксама думаю пра гэта .. Калі туркі, якія жывуць у Германіі, будуць заставацца ў Германіі на працягу доўгага часу, усе яны павінны мець грамадзянства Германіі .. У адпаведнасці са зручнасцю альбо цяжкасцямі. лобі для выбарчага патэнцыялу .. Вядома, мы збіраемся пад адным дахам у Германіі. Наколькі рэальна было б весці нашу дзейнасць, але па меншай меры 500.000 2 армян у Францыі павінны мець у парламенце Германіі больш за XNUMX мільёны туркаў якія жывуць у Германіі, робяць тое, што могуць зрабіць для Сарказі.

    Зразумела, мы правыя і левыя сярод нас. Алаві-суніт, не рэлігійны. прычашчэнне ці не .. акрамя таго, каб быць у нашым bölündügü шмат уласнай рэўнасці да масавага руху ic, адной з самых вялікіх праблем, якія патрэбны asmamiz .. як хаця б тут, каб вы думалі пра інтарэсы Турцыі і нацыі ў лабіраванні пошук мусіць быць унутры. калі сёння праводзіцца даследаванне. Ці трапіць Турцыя ў еўрапейскі саюз .. вы не можаце патрапіць у бок вінтоўкі Турцыі, у Еўропе будуць выкарыстоўваць галасы, мяркую ..

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    abu bass, каб да канца, калі гаворка заходзіць пра хаклісін SSK, прыйшла новая асамблея, але я дакладна ведаю змест жалобы, калі, і я не думаю, што гэта ўжо ёсць пасля таго, як мой узрост 23 гадоў у Турцыі не здзейсніў ні аднаго дня страхоўкі, нават выплаты ўклады зрабілі так універсітэцкае жыццё, якое займаецца застрахаваным бізнесам, ніколі не заканчвае школу oldukd, а ўжо непасрэдна Германія пытаецца пра тое, каб прадставіць населеныя пункты, чаму я маю gecmeyim.avantaj грамадзянства, каб даведацца больш і правы голасу, як пры прызнанні права на пазбягайце абыходжання з незнаёмцам у так яся вельмі oluyor.s балгарыя нервовы занадта турэцкі грамадзянін трымаецца на дзвярах людзей, якія потым almanvatadnaslig, што ў канчатковым рахунку, гэта жорсткасць yuzunden.türkiye тавары, як пра права набыць ужо ўсіх нас загадзя грамадзянства bulunduğu будзе нанесена на блакітную карту, таму што мы ведаем сістэму, мы ўсе ўжо менш за ўсё робім тое, што ярадыг пра тое, як kullanilams gerektiğni і blue kartd таксама выходзяць з новых законаў, якія яны маюць у Турцыі пасля ўступлення ў сілу галасаванняаперацыі gerceklestirebilcek набыццё зямлі прыём такіх заявак можа ўжо блакітныя карты yapiliyor..b закон пашыраны olcak больш актыўны і sunulcak як альтэрнатыва грамадзяніну Германіі, які нарадзіўся ў Турцыі гадоў у нас ёсць Турцыя Бэксан нават ужо вінцік ўваходнай дуснай прычыны аварыі не жыве turkiyede turkiyede атрымалі некалькі тысяч турэцкіх грамадзян, якія пражываюць у Аланьядане. Я думаю, яны карыстаюцца грамадзянствам да нас з усіх бакоў ..

    – Ці дакладна скончыцца тэрмін гэтых SSK? Напрыклад, мой сваяк, юрыст, сказаў мне, што ў Турцыі можна палічыць час працы ў Германіі, ці дакладна па гэтым забівалі месячныя?
    - Гэтыя замежнікі не мелі права валодаць маёмасцю ў Турцыі да нядаўняга часу, як вы сказалі, але ў рамках гарманізацыі законаў ЕС яны змянілі гэта.. Яны далі магчымасць валодаць маёмасцю праз кампанію. Цяпер яны былі збіраюцца змяніць і гэта. Я не ведаю, што яны зрабілі, але яны таксама могуць набываць маёмасць без непасрэднага пасярэдніцтва кампаніі. Вядома, яны прызнаюць права. У свеце закон мяняецца раз на тыдзень у Турцыі..

    – Як вы згадалі, ёсць іншы бок гэтага свету, але мы таксама павінны думаць пра гэта з гэтага пункту гледжання, у свеце ёсць шмат магіл паплечнікаў і акінчы, якія пахаваны не на сваёй радзіме.. Я нават чытаў, што ў сэрцы Эўропы, нават у сярэдзіне Нямеччыны ёсьць рэйдэрскія магілы.. Вядома, мы не паплечнікі і не акінчы. :)

    . Акрамя заходніх умоў, пра якія вы згадалі, я таксама думаю пра гэта: калі туркі, якія жывуць у Германіі, застануцца ў Германіі на працягу доўгага часу, усе яны павінны мець грамадзянства Германіі .. У адпаведнасці з яе зручнасцю ці цяжкасцямі. лобі Для выбарчага патэнцыялу .. вядома, наш дах. Для нас было б рэальна сабрацца і правесці лабісцкую дзейнасць у Германіі, але па меншай меры 500.000 2 армян Францыі павінны мець, каб нямецкі парламент рабіў тое, што ён можа зрабіць для сарказіі, больш за XNUMX мільёны туркаў, якія жывуць у Германіі ...

    Зразумела, мы правыя і левыя сярод нас. Алаві-суніт, не рэлігійны. прычашчэнне ці не .. акрамя таго, каб быць у нашым bölündügü шмат уласнай рэўнасці да масавага руху ic, адной з самых вялікіх праблем, якія патрэбны asmamiz .. як хаця б тут, каб вы думалі пра інтарэсы Турцыі і нацыі ў лабіраванні пошук мусіць быць унутры. калі сёння праводзіцца даследаванне. Ці трапіць Турцыя ў еўрапейскі саюз .. вы не можаце патрапіць у бок вінтоўкі Турцыі, у Еўропе будуць выкарыстоўваць галасы, мяркую ..

    EL-TURCO
    Удзельнік

    скажы мне адказаць

    – У мяне ёсць амаль 3500 дзён страхавога стажу ў TR і плюс ваенная служба! Яны знікаюць, калі я станаўлюся грамадзянінам Германіі. Але мая праца ў Германіі дадаецца, калі я хачу выйсці з TR. Узрост выхаду на пенсію вельмі прыдатны ў TR. Паколькі я сказаў, што сярэдняя працягласць жыцця ў Германіі складае 77% для мужчын, 82% для жанчын і 60% для жанчын у TR. Яна вагаецца каля 65-80%. Ну, паколькі я турка Туркаглу і з-за спадчынных прычын, я не веру, што ўбачу 90-XNUMX%...
    -Калі закон аб падвойным грамадзянстве стане неабмежаваным для нас, туркаў (у цяперашні час 18-23), як ён прымяняецца да грамадзян іншых краін ЕС, тады я стану грамадзянінам. Калі спатрэбіцца, я буду чакаць 10 гадзін на балгарскай мяжы. не пройдзе з-за майго турэцтва... Грамадзянства няма абмежаванняў. 10 гадоў нельга вымяраць 15 гадамі. Усё роўна гэта. Не. Як ні дзіўна, гэтым пытаннем цікавіцца палітык, якога завуць Макалістэр, хоць ён двайны грамадзянін, негатыўна ставіцца да пытання падвойнага грамадзянства, але есць вяршкі...
    – Як вы сказалі, я не кампаньён і не рэйдэр, калі магчыма, мая магіла павінна быць у Турцыі (я гэта кажу, хоць жонка ў мяне немка!!!)
    -Лепшае, што мы робім, - гэта тое, што мы не можам скончыць нічога так, як пачалі! У нас шмат праектаў, але няма канца. Вось чаму канцэпцыя лабіявання вельмі доўгая. Вось, Турэцкая партыя была заснавана ў Брэмене апошнім часам годзе яна ў мінулым месяцы перайшла ў ХДС, яе старшыня і намеснік... Пра якую палітыку ідзе гаворка...
    - Ні на каго не крыўдуй, але пакуль гэтыя курдскія грамадзяне маюць праблемы сярод нас, наша барацьба не скончыцца (на жаль, ёсць тыя, хто не можа перанесці жыццё пад адным сцягам... У любым выпадку, гэта іншая тэма для абмеркавання, калі ласка, не каментуйце гэтае пытанне, інакш пытанне заблытаецца.
    -Уфук, я сам жыў у Аланіі гадоў 15-16. Мой правы сусед па кватэры быў, напрыклад, немец. Таму я так і кажу, бо калі мне споўніцца 50, я таксама ўцяку :-) Вядома , спачатку я павінен пагасіць доўг за куплены дом. :-)

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 41)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.