атрымаць бестэрміновую сесію без B1

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    сансей
    Удзельнік

    Прывітанне сябры,

    Я жыву ў Германіі 7 гадоў. Я замужам за грамадзянінам Германіі, у нас двое дзяцей, і яны грамадзяне Германіі. Я працую ІТ у вельмі добрай нямецкай кампаніі і добра зарабляю. На жаль, па нейкіх прычынах мне не ўдалося атрымаць сертыфікат В1. Па гэтых прычынах яны даюць пастаянную сесію на 1 год. У мяне няма часу хадзіць на курсы і г.д. Ці ёсць у мяне шанец, калі я дам яго адвакату? Ці што мне рабіць?

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Прывітанне, я падаў заяўку на грамадзянства па заканчэнні 6 гадоў, і яны адправілі яго назад з-за адсутнасці толькі 1 дакумента. Яны хочуць новы, таму што дакумент formula1 у Турцыі стары? Калі я раней падаваў дакументы на бестэрміновую прапіску, не далі з-за адсутнасці дакументаў. Мяркую, што гэта адбудзецца і з вамі. Калі не выконваць умовы, яны, вядома, не даюць. Шчыра кажучы, я не думаю, што гэта вырашыцца з адвакатам.


    Чакаеш 1 месяц, каб атрымаць тэрмін з аддзялення замежнікаў, а трэба 3 месяцы, пакуль прыйдзе карта, яшчэ раз сфатаграфуешся, запоўніш анкету, складаная сітуацыя. Шмат клопатаў. Заканчваецца перыяд паўтарэння, зноў тыя ж транзакцыі, у мяне b1, але мне даюць 1 год і 1 год, таму што я беспрацоўны.

    Ohne ідэал
    Удзельнік

    B1 - гэта не вы. Гэта самы важны з арыгінальных дакументаў. Патрабаванне B1 з інтэграцыяй.

    aras.xnumx
    Удзельнік

    Прывітанне b1, за колькі месяцаў ты скончыў які стан

    Nesibe з
    Удзельнік

    Прывітанне b1, за колькі месяцаў ты скончыў які стан

    B1 не складана, колькі гадоў вы жывяце ў Германіі? Калі вы будзеце вучыцца да іспыту 1 месяц, вы добра правядзеце час. Не перашчыруйце. Я купіў яго адразу пасля 1 года жыцця. Баяцца b1 няма чаго. На youtube ужо ёсць шмат інфармацыі, кантэнту і тэм для экзамену. Пазбаўцеся ад гэтага як мага хутчэй 😇.

    Nesibe з
    Удзельнік

    B1 не складана, колькі гадоў вы жывяце ў Германіі? Калі вы будзеце вучыцца да іспыту 1 месяц, вы добра правядзеце час. Не перашчыруйце. Я купіў яго адразу пасля 1 года жыцця. Баяцца b1 няма чаго. На youtube ужо ёсць шмат інфармацыі, кантэнту і тэм для экзамену. Пазбаўцеся ад гэтага як мага хутчэй 😇.

    дзяржава Баварыя

    бессардэчны
    Удзельнік

    Супрацоўнік у Ausländerbehörde можа праявіць ініцыятыву і прызнаць, што ваш нямецкі дастатковы, і даць бестэрміновы сеанс, але ёсць верагоднасць 1%. Вам не трэба хадзіць на курс B1, вы можаце вучыцца непасрэдна ў інтэрнэце і здаваць экзамен, у вас няма магчымасці сказаць, што ў вас няма часу. Калі вы хочаце вучыцца па 1 гадзіне кожныя дзень, ты будзеш гатовы да іспыту праз 2-3 тыдні.Я не разумею, у чым справа з адвакатам.У Германіі няма юрыдычнай практыкі, не марнуйце грошы.

    volkanxnumx
    Удзельнік

    Прывітанне сябры,

    Я жыву ў Германіі 7 гадоў. Я замужам за грамадзянінам Германіі, у нас двое дзяцей, і яны грамадзяне Германіі. Я працую ІТ у вельмі добрай нямецкай кампаніі і добра зарабляю. На жаль, па нейкіх прычынах мне не ўдалося атрымаць сертыфікат В1. Па гэтых прычынах яны даюць пастаянную сесію на 1 год. У мяне няма часу хадзіць на курсы і г.д. Ці ёсць у мяне шанец, калі я дам яго адвакату? Ці што мне рабіць?

    З павагай,
    Сябры згадалі некаторыя рэчы, я хацеў бы дадаць некалькі рэчаў.
    Перш за ўсё, у Германіі важную ролю адыгрывае ініцыятыва афіцэра, які афармляе вашыя дакументы, на жаль, некаторыя людзі трапляюць у навіны пра сваю працу.
    Калі вы з'яўляецеся перад афіцэрам, ведаючы вашыя законныя правы, вы наперадзе 1-0 ва ўсіх адносінах.
    Я не ведаю, як апошнія заканадаўчыя нормы. Мне трэба правесці некаторыя даследаванні ў час, але тое, што большасць людзей не ведае; У Германіі няма такога паняцця, як патрабаванне да курса.

    Такім чынам, атрымаць сертыфікат, удасканальваючы сябе, можна толькі здаўшы экзамен b1.

    У працэсе атрымання майго нямецкага грамадзянства сказалі, што трэба прайсці інтэграцыйны курс, таму я сказаў, што не, гэта неабавязкова, я буду вучыцца і здаваць экзамен самастойна, што я і зрабіў.Хто ведае, той ведае ...

    Такім чынам, карацей кажучы, калі вы давяраеце сваёй нямецкай мове, калі вы можаце гаварыць перад афіцэрам і гаварыць па-нямецку, калі ён зразумее, што вы вышэй за ўзровень B1, ён не зможа папрасіць у вас дакумент. напісана ў законе ясна і зразумела!

    Калі ваш нямецкі не на гэтым узроўні, вы можаце перайсці на VHS і зарэгістравацца на бліжэйшую дату экзамену і атрымаць B1 без неабходнасці ісці на курс.

    Mfg.

Адлюстраванне 8 адказаў - ад 1 да 8 (усяго 8)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.