Як я магу ўзяць маю Турцыю даступных тавараў?

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    reyyan ў
    Удзельнік

    Прывітанне сябры. У мяне ёсць 4-5 чамаданаў рэчаў, якія трэба везці ў Турцыю. Мне дорага абыйдзецца перавозіць яго самалётам. Ці можаце вы сказаць мне цэны з дастаўкай? (Шчыра кажучы, я не мог знайсці транспартныя сродкі, таму што месца, дзе я жыву, невялікае. Я атрымаў інфармацыю толькі з турэцкага рынку, дзе мне паведамілі пра транспартныя сродкі, якія перавозяць садавіну і гародніну з Германіі ў Турцыю, але таксама сказалі, што там могуць быць рызыкую страціць мае рэчы.) Або калі вы купляеце дадатковыя рэчы пры куплі авіябілета, вы плаціце 2 еўра за кілаграм. Я чуў, што вы маеце права перавозіць 46 кілаграмаў, але не ведаю, наколькі гэта праўда Я таксама ведаю, што калі я падарожнічаю з Lufthansa, я маю права перавозіць 100 кілаграмаў. Але мой чамадан важыць каля XNUMX кілаграмаў. Я таксама вазьму з сабой ноўтбук. Што мне рабіць для яго? Я пакажу вам свой рахунак. У мяне няма інфармацыі па гэтай праблеме, таму што я ніколі не браў з сабой кампутар. :) Я быў бы вельмі рады, калі б хто-небудзь ведаў пра гэтыя праблемы.

    https://www.almancax.com/almanca-alfabesi-das-deutsche-alphabet.html

    гуру
    Удзельнік

    прывітанне REYYA, удачы. Вы вяртаецеся ў TR?

    Я прывёз свае рэчы, калі ехаў у Турцыю з Германіі. За кожны 1 кг самалёта яны атрымліваюць 7 еўра.

    Я прывёз каля 15 пасылак стандартнага памеру, у тым ліку посуд, прас і кававаркі, а таксама электрапрыборы, аплаціў 300 еўра.

    Вы можаце патэлефанаваць турэцкай кампаніі ў Інтэрнэце
    google enter TUBAY ТРАНСПАРТНЫ БРУЧСАЛ


    Вам не трэба выстаўляць рахунак-фактуру на ноўтбук. Кожны чалавек носіць з сабой ноўтбук, падручнік або калодкі. Тэлевізар павінен быць на шляху да вялікіх уладанняў у Германіі, робячы электронныя рахункі-фактуры oluyor.turkiye павінен падабацца яму. Я ношу па 2 ноўтбукі кожны раз, калі еду, да сёння нічога не выйшла.

    Суднаходныя кампаніі просяць шмат грошай за 100 кг. Таму што яны даюць вам 1 кантэйнер. Тая ж цана, якая перавозіць 1 кг у гэтым кантэйнеры, такая ж, як і цана 100 кг. Насіце з сабой кантэйнер для канапы, калі хочаце, 1 талерку, калі хочаце.

    dejavuxnumx
    Удзельнік

    Прывітанне сябры. У мяне ёсць 4-5 чамаданаў рэчаў, якія трэба везці ў Турцыю. Мне дорага абыйдзецца перавозіць яго самалётам. Ці можаце вы сказаць мне цэны з дастаўкай? (Шчыра кажучы, я не мог знайсці транспартныя сродкі, таму што месца, дзе я жыву, невялікае. Я атрымаў інфармацыю толькі з турэцкага рынку, дзе мне паведамілі пра транспартныя сродкі, якія перавозяць садавіну і гародніну з Германіі ў Турцыю, але таксама сказалі, што там могуць быць рызыкую страціць мае рэчы.) Або калі вы купляеце дадатковыя рэчы пры куплі авіябілета, вы плаціце 2 еўра за кілаграм. Я чуў, што вы маеце права перавозіць 46 кілаграмаў, але не ведаю, наколькі гэта праўда Я таксама ведаю, што калі я падарожнічаю з Lufthansa, я маю права перавозіць 100 кілаграмаў. Але мой чамадан важыць каля XNUMX кілаграмаў. Я таксама вазьму з сабой ноўтбук. Што мне рабіць для яго? Я пакажу вам свой рахунак. У мяне няма інфармацыі па гэтай праблеме, таму што я ніколі не браў з сабой кампутар. :) Я быў бы вельмі рады, калі б хто-небудзь ведаў пра гэтыя праблемы.

    Прывітанне, Рэйя,

    Перш за ўсё, я рэкамендую насіць ноўтбук з сабой падчас падарожжаў, як ручную паклажу. Страхавая выплата за шкоду пры загрузцы электронных рэчаў у багажны адсек самалёта не прадугледжана. Па сутнасці забаронена загружаць электронныя прадметы ў багажны адсек. Вядома, вы можаце загрузіць яго, але калі вы загрузілі яго на паперу, авіякампаніі паставілі такі прадмет, каб пазбегнуць праблем з аплатай вам, сказаўшы, што праблема ваша.

    Па-другое, міжнародная норма багажу авіякампаній складае 30 кг. Норма ручной паклажы складае 8 кг. Вядома, такія авіякампаніі, як Pegasus і Sun Express, якія прадаюць танныя білеты, імкнуцца атрымаць прыбытак пры залішняй аплаце багажу, скараціўшы норму багажу да 20 кг.
    Калі вы скажаце 100 кілаграмаў багажу; Калі вы прыязджаеце ў Турцыю з кампаніяй, якая прызнае права на 30-кілаграмовы багаж (Turkish Airlines і г.д.), грузаадпраўшчык з маіх парад да 33 кілаграмаў ужо не гучыць, калі больш Турхаваяёл 2-3 кілаграмы. Падрыхтуйце ручную паклажу 8 фунтаў у якасці ручной паклажы.
    Такім чынам, вы можаце прывезці з сабой прыкладна 40-45 кілаграмаў.

    Рэкамендую адправіць астатнія рэчы поштай альбо грузам. Калі б вы адпраўлялі з Турцыі ў Германію PTT, я б рэкамендаваў. Але я не ведаю, якая ўстанова працуе там так, але, напэўна, гэта DHL. Вы павінны атрымаць кошт ад DHL.
    Зразумела, змест багажу таксама важна. Калі ў вас ёсць электронныя тавары, не адпраўляйце іх такім чынам. Але калі ў вас ёсць толькі асабістыя рэчы, вы можаце адправіць іх поштай без праблем. Каб не ўзнікала такіх праблем, як затрыманне на мытні, не павінна быць электронных элементаў.

    Калі вы робіце канчатковае вяртанне, не забудзьцеся атрымаць у консульстве "канчатковы дакумент аб вяртанні". Гэтая папера нават дае права на пераезд без аплаты мытных плацяжоў. Нават калі вашы рэчы затрымаліся на турэцкай мытні, вы можаце атрымаць іх з дапамогай гэтай паперы, без праблем.

    1963
    Удзельнік

    кампанія pegasus каштуе 5 TL за кілаграм, вы можаце набыць дадатковы багаж, купляючы квіткі.

    dejavuxnumx
    Удзельнік

    кампанія pegasus каштуе 5 TL за кілаграм, вы можаце набыць дадатковы багаж, купляючы квіткі.

    5 тл. Для ўнутраных рэйсаў.
    На міжнародных рэйсах, калі вы дадаеце дадатковы багаж у момант куплі білета, 5.50 TL, што, калі вы купляеце нумар падчас браніравання Калі яны кажуць, што ў вас ёсць залішні багаж у аэрапорце і хочуць заплаціць, вы заплаціце 6 еўра за кілаграм.

    1963
    Удзельнік

    Я не сказаў нічога іншага, я купіў білет у 5 тл., Цяпер ён складае 5.5, таму розніцы няма вялікай :) Акрамя таго, груз DHL займае каля 1-5 еўра за 6 кг і дабіраецца да месца прызначэння вельмі доўга, гэта займае 1-1,5 месяца.

    dejavuxnumx
    Удзельнік

    Я не сказаў нічога іншага, я купіў білет у 5 тл., Цяпер ён складае 5.5, таму розніцы няма вялікай :)

    Ну добра, тады я думаў, што вы сказалі, прабачце, я дадаў гэта ў поле.

    Ён не можа дадаць больш за 20 кілаграмаў дадатковага багажу. У яго 100 кілаграмаў багажу, і ён усё яшчэ не можа зрабіць сваю працу, каб узяць 40 кілаграмаў + ручную паклажу. Гэта павінна ісці поштай ці іншым шляхам. Калі ён скажа, што даплаціць за астатнія 60 кілаграмаў, яму давядзецца выдаткаваць у 10 разоў больш, чым вартасць прадметаў унутры. :)

    1963
    Удзельнік

    ды спакойна, калі 60, нават з кілаю грузавых кампаній, якія адпраўляюць занадта дарагія, каб прыбыць, будуць мець справу на мытні ў электронных артэфактах, якія паступаюць у Турцыю, таксама вельмі. Калі дастаўка самай таннай у Германіі, як PTT DHL, у Турцыі я пайшоў 3 дні, пакет даслаў да 32 кг вагой 18 еўра, заплаціў 1 кг папяровай упакоўкі 18 дзён Я пайшоў і заплаціў 9 еўра 
    ps3 страчаны ў бэкэндзе, не знойдзены

    dejavuxnumx
    Удзельнік

    так, у Германіі я адправіў 60 дні пакет, які я адправіў да 3 кг вагі, напрыклад, занадта дарагі РТТ будзе мець справу на мытні ў электронным эсіялары, калі самы час атрымаць самы танны груз, які паступае ў Турцыю, DHL Турцыя, калі адправіць нават з астатнімі 32 кілаграмамі, грузавыя прадпрыемствы заплацілі 18 еўра за 1 кг папяровай упакоўкі Я пайшоў за 18 дзён, заплаціў 9 еўра 
    ps3 страчаны ў бэкэндзе, не знойдзены

    Рэйя, лепш вазьмі свой чамадан па кавалачках, калі збіраешся ехаць сюды яшчэ раз. У адваротным выпадку ўсялякія выдаткі каштуюць дорага. Па жаданні Турцыя прыедзе на знаёмы праезд, каб прывезці астатніх. Іншымі словамі, ці будуць яны ехаць у іншы горад, чым вы будзеце ехаць у TR, яны накіруюць іх у горад, у якім вы знаходзіцеся, з грузам у Турцыі. Астатнія чамаданы дастаткова лёгка ўвайсці ў TR

    reyyan ў
    Удзельнік

    Дзякуй кожнаму за каментарыі. так, гуру, я думаю. Я планую вярнуцца ў Турцыю да канца гэтага года. Здаецца, больш выгадна знаходзіцца ў маёй краіне з пункту гледжання бізнесу і прыватнага жыцця.

    У чамаданах, якія я бяру, у электронным выглядзе няма такога паняцця, як маё адзенне. Хм-м-м, гэта праўда, каб забраць з каментарыяў прадметы, якія я разумею, каштавала б даражэй, чым змест чамаданаў. Здаецца, найбольш лагічна прымаць гэта ў дзве партыі. У мінулым годзе я ездзіў з "Люфтансай", і яе права насіць было 23 23 розныя чамаданы і 46 кілаграмаў. Але выпадковасцяў у гэтым годзе ў Lufthansan не было прамых рэйсаў у Анкару. прыбыў непасрэдна ў Стамбул. танна адпраўляць пасылкі з Германіі ў Турцыю з Германіі ў Турцыю, але вельмі дорага. Я шукаў.

    гуру
    Удзельнік

    Як я ўжо казаў, вы будзеце прыязджаць і сыходзіць 1 * 2 разы, што зноў было білетам на самалёт.
    Думаю, што можна ўзяць самалётам, а астатняе справіцца транспартам.
    У мяне было 15 каробак, думаю, унутры было шмат рэчаў, палова дома ўсё роўна каштавала каля 300 еўра. гэта прыйшло без праблем

    reyyan ў
    Удзельнік

    Прывітанне, Рэйя,

    Перш за ўсё, я рэкамендую насіць ноўтбук з сабой падчас падарожжаў, як ручную паклажу. Страхавая выплата за шкоду пры загрузцы электронных рэчаў у багажны адсек самалёта не прадугледжана. Па сутнасці забаронена загружаць электронныя прадметы ў багажны адсек. Вядома, вы можаце загрузіць яго, але калі вы загрузілі яго на паперу, авіякампаніі паставілі такі прадмет, каб пазбегнуць праблем з аплатай вам, сказаўшы, што праблема ваша.

    Па-другое, міжнародная норма багажу авіякампаній складае 30 кг. Норма ручной паклажы складае 8 кг. Вядома, такія авіякампаніі, як Pegasus і Sun Express, якія прадаюць танныя білеты, імкнуцца атрымаць прыбытак пры залішняй аплаце багажу, скараціўшы норму багажу да 20 кг.
    Калі вы скажаце 100 кілаграмаў багажу; Калі вы прыязджаеце ў Турцыю з кампаніяй, якая прызнае права на 30-кілаграмовы багаж (Turkish Airlines і г.д.), грузаадпраўшчык з маіх парад да 33 кілаграмаў ужо не гучыць, калі больш Турхаваяёл 2-3 кілаграмы. Падрыхтуйце ручную паклажу 8 фунтаў у якасці ручной паклажы.
    Такім чынам, вы можаце прывезці з сабой прыкладна 40-45 кілаграмаў.

    Рэкамендую адправіць астатнія рэчы поштай альбо грузам. Калі б вы адпраўлялі з Турцыі ў Германію PTT, я б рэкамендаваў. Але я не ведаю, якая ўстанова працуе там так, але, напэўна, гэта DHL. Вы павінны атрымаць кошт ад DHL.
    Зразумела, змест багажу таксама важна. Калі ў вас ёсць электронныя тавары, не адпраўляйце іх такім чынам. Але калі ў вас ёсць толькі асабістыя рэчы, вы можаце адправіць іх поштай без праблем. Каб не ўзнікала такіх праблем, як затрыманне на мытні, не павінна быць электронных элементаў.

    Калі вы робіце канчатковае вяртанне, не забудзьцеся атрымаць у консульстве "канчатковы дакумент аб вяртанні". Гэтая папера нават дае права на пераезд без аплаты мытных плацяжоў. Нават калі вашы рэчы затрымаліся на турэцкай мытні, вы можаце атрымаць іх з дапамогай гэтай паперы, без праблем.

    Добры дзень, ці будзе патрэбны дакумент аб канчатковым вяртанні, які я атрымаю ў консульстве, толькі для электронных тавараў? Я гэтага не разумею!! У любым выпадку ў мяне няма ніякіх электронных элементаў. Я думаю прадаць іх усіх тут. Тэлевізар, халадзільнік, пральная машына…..і г.д.. Вядома, было б нядрэнна, калі б у мяне была альтэрнатыва, напрыклад, павезці гэта ў Турцыю, але гэта здаецца складаным. Такім чынам, якія яшчэ дакументы мне трэба атрымаць у консульстве па вяртанні? Цікава, ці ведаеце вы?

    reyyan ў
    Удзельнік

    Як я ўжо казаў, вы будзеце прыязджаць і сыходзіць 1 * 2 разы, што зноў было білетам на самалёт.
    Думаю, што можна ўзяць самалётам, а астатняе справіцца транспартам.
    У мяне было 15 каробак, думаю, унутры было шмат рэчаў, палова дома ўсё роўна каштавала каля 300 еўра. гэта прыйшло без праблем

    Вы маеце рацыю, дазвольце мне таксама даследаваць гэта. Думаю, адразу ўсё вырашыцца. Я мяркую, што ў вас не было вялікіх хатніх рэчаў, так? (халадзільнік, пральная машына і г.д.) Я правяду праверку таго, што вы перадалі. Дзякуй гуру. Акрамя таго, я пытаюся, колькі важаць вашы тавары, таму што мне цікава, ці спаганяюць яны дадатковую плату за дастаўку пасля таго, як пэўная вага перавышае пэўную вагу.  :) Я пытаюся, бо ў мяне няма інфармацыі па гэтых пытаннях.

    гуру
    Удзельнік

    Не, я проста ўзяў адзенне і невялікі кухонны посуд да посуду. коўдравая падушка ці нешта падобнае.
    Наколькі я памятаю, куплялі яго па памеры кардона, а не па вазе.

    dejavuxnumx
    Удзельнік

    Добры дзень, ці будзе патрэбны дакумент аб канчатковым вяртанні, які я атрымаю ў консульстве, толькі для электронных тавараў? Я гэтага не разумею!! У любым выпадку ў мяне няма ніякіх электронных элементаў. Я думаю прадаць іх усіх тут. Тэлевізар, халадзільнік, пральная машына…..і г.д.. Вядома, было б нядрэнна, калі б у мяне была альтэрнатыва, напрыклад, павезці гэта ў Турцыю, але гэта здаецца складаным. Такім чынам, якія яшчэ дакументы мне трэба атрымаць у консульстве па вяртанні? Цікава, ці ведаеце вы?

    Па сутнасці, "канчатковае вяртанне ў Турцыю" - гэта закон аб магчымасці перавезці ўвесь дом. Але я не магу сцвярджаць, што валодаю вельмі падрабязнымі ведамі. Я думаю, што найлепшую інфармацыю можна атрымаць у консульстве асабіста. Акрамя таго, калі вы прапрацавалі там больш за 5 гадоў, вы маеце права прывезці ў Турцыю адну машыну без выплаты мытнай пошліны, калі напэўна збіраецеся вярнуцца. Калі вы хочаце, вы таксама можаце даследаваць гэта. Я думаю, калі вы набярэце ў Google «прывезці машыну ў Турцыю з Германіі», вы ўбачыце сайты, дзе можна атрымаць падрабязную інфармацыю. Іншымі словамі, гэта не ахоплівае адзін электронны элемент.

    Акрамя таго, у Германіі дзейнічае закон аб вяртанні. Яны аказваюць дапамогу перасяленню турак, якія вяртаюцца. Гэты закон таксама трансляваўся па тэлебачанні. Проста таму, што немцы робяць захады, каб вярнуць туркаў. Мяркую, вы можаце атрымаць гэта ў цэнтры працы альбо ў любой інстытуцыі, у якой вам дапамогуць, у выглядзе падрабязнай інфармацыі. Вядома, яны будуць шукаць нейкія ўмовы, але карысна даведацца, магчыма, гэта тое, ад чаго вы можаце атрымаць выгаду.

    Калі вы збіраецеся зрабіць пэўную аддачу, добра вывучыце іх, я думаю, што перад вамі могуць быць іншыя варыянты, акрамя перавозкі багажу разам з багажом. Я ведаю, што нават калі вы працавалі там, нават страхавыя выплаты на ваша імя могуць быць перададзены турэцкай установе сацыяльнага забеспячэння шляхам хадайніцтва. Іншымі словамі, ваша сітуацыя адрозніваецца ад перавозкі грузаў, я думаю, у вас ёсць некаторыя дадатковыя правы, таму што вы вярнуліся. Я прапаную вам даследаваць.
    Я зноў спрабую дапамагчы, калі што-небудзь мы ведаем

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 22)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.