ісці як выпускнік універсітэта .. некалькі пытанняў ..

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    саваспойраз
    Удзельнік

    Усім прывітанне. Я працягнуў 2-гадовую адукацыю ў галіне турызму і гасцінічнага менеджменту і скончыў яе 4 гады: (выпускнік бізнес-адміністравання). У майго сваяка ёсць рэстаран у Германіі, і ён хоча атрымаць яго тут у якасці кіраўніка рэстарана або кіраўніка бізнесу .Пытанне, якое я хачу задаць, ці магу я працаваць у гэтай сферы? Таму што вы паступаеце на тую, якую вы скончылі. Яны працуюць над даследаваннем кафедраў. Мой сваяк будзе выконваць усе ўмовы, харчаванне, пражыванне і г.д. і працоўны кантракт будзе складаць больш за 56000 еўра. Я хачу ўзяць з сабой жонку і дзіця. Ці дастаткова гадавога брута заробку ў 56000 еўра для візы і блакітнай карты? Акрамя таго, куды мой сваяк павінен падаць заяву на мяне ў Германіі?» Я хачу ўзяць з сабой жонку і дзіця, калі паеду. У нас з жонкай агульны банкаўскі рахунак. Ці будуць праблемы з візай? Буду ўдзячны, калі вы растлумачыце мне гэтае пытанне. Дзякуй усім у загадзя».

    саваспойраз
    Удзельнік

    Ці ёсць хто-небудзь, хто можа дапамагчы з гэтымі праблемамі?

    бессардэчны
    Удзельнік

    Вітаю, людзі мала разбіраюцца ў гэтых пытаннях, таму і не пішуць. Дазвольце мне сказаць вам тое, што я больш-менш чуў.Перш за ўсё, калі прадпрыемства хоча прывезці работнікаў з-за мяжы, гэта значыць з-за межаў Еўропы, яно не павінна знайсці чалавека, які займаўся б гэтай прафесіяй у Германіі. Іншымі словамі, вы павінны шукаць работнікаў сярод беспрацоўных у Германіі, калі вы не можаце знайсці іх, у Еўропе дазволена, што калі вы не можаце знайсці іх з краін ЕС, вы можаце прывезці іх з TR. Тваю пазіцыю можа заняць кожны, я тут не ведаю твае моўныя навыкі. Трэба мець прафесію, якой няма нават у краінах Еўрасаюза, а не ў Германіі, і заробак будзе цалкам дастатковым.На мой асабісты погляд, я чуў, што парадак такі. Я не думаю, што Германія дазволіць прывозіць рабочых з-за мяжы, калі столькі беспрацоўных, трэба разважаць такой логікай. Я не хачу выглядаць негатыўна, але гэта маё меркаванне.

    саваспойраз
    Удзельнік

    Дзякуй за ваш адказ. Аднак у адпаведнасці з гэтым новым законам аб іміграцыі, як вы заяўлялі раней, яны сказалі, што людзей спачатку шукаюць з Еўропы. Аднак я чытаў у некалькіх месцах, што патрабаванне шукаць спачатку з Еўропы было выдалена з гэтым законам. Я спадзяюся, што так. Гэта можа адбыцца толькі калі вы так скажаце. Дзякуй. За ваш адказ. Ці ёсць месца ці крыніца, дзе мы можам атрымаць інфармацыю па гэтай тэме? Я быў бы ўдзячны, калі б хто-небудзь, хто ведае, мог напісаць я Дзякуй.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Асабіста я не ведаю, дзе ўзяць інфармацыю, але знаёмыя, якія ведаюць, могуць напісаць. Посьпехаў вам, усё-такі вы найперш пра сям’ю думаеце, сытуацыя ў Турэччыне вядомая, няхай Бог дапамагае.

    У майго сваяка ёсць рэстаран у Германіі
    Тое, што ідзе пасля гэтага сказа, для мяне, шчыра кажучы, мала што значыць.
    Я не хачу вас адчайваць, але кожны, хто зараз жыве ў Германіі, са мной пагодзіцца. На жаль, такіх паняццяў, як сваякі, дзядзькі, цёткі і дзядзькі, тут не існуе. Спецыяльна для тых, хто прыязджае з Турцыі, як і мы, дадатковага няма! Яны могуць даваць колькі заўгодна гарантый, крытыкаваць або быць вельмі добрымі людзьмі. Або, незалежна ад таго, наколькі добра экіпіраваны і адукаваны вы хочаце, у іх вачах вы будзеце чалавекам, які прыехаў у Германію, таму што яны не маглі нічога зрабіць у Турцыі і мае патрэбу ў мяне. 2+2=4.

    Дагэтуль я ніколі не бачыў і не чуў пра чалавека, які быў шчаслівы або паспяховым, прыехаўшы ў Еўропу, давяраючы сваім сваякам. Гэта ўсё гісторыі. Прыязджай у Нямеччыну як рабочы, прыязджай як турыст, прыязджай як жанаты, але не заходзь да дзвярэй сваякоў! Ніхто не прывязе кагосьці з Турцыі, каб ён сядзеў сюды, кажучы: «Ідзі сюды, брат мой дарагі, дружа мой дарагі, ідзі па парадку». Самае большае, што яны робяць, гэта тое, што яны карыстаюцца вашым няведаннем нямецкай мовы і права, і прымушаюць вас працаваць бясплатна за грошы, за якія ніхто іншы ў Германіі не будзе працаваць, і падаюць вам гэта як дабраславеньне. Вы пашкадуеце аб гэтым. Дасведчаныя людзі мне ўвесь час казалі адно і тое ж: родныя не будуць, дык навошта ім гэта рабіць і г.д., і я гэта абараняў. Аказваецца, яны сапраўды гэта робяць. Карацей кажучы, сваяцтва ў Еўропе існуе толькі сярод сем'яў, якія пусцілі тут карані. Калі вы родам з Турцыі, вы адзін чалавек. Як толькі вы вывучылі мову, шлях, манеры, з такімі невукамі ў Германіі нават не павітаешся.

    віншаванні

    бессардэчны
    Удзельнік

    Yafes 100 de 100 katılıyorum artık görüştüğüm kimse yok arkadaş olarak yasadigik yerde tabiki hepsinden uzaklaştım almanyada. Insanları kucumsemem ama insana birsey katmaz burada doğan büyüyen cahil menfaatçi nankör kesim yeni gelenlerde uzak dursun Allah'a yakın bana uzak olsunlar…

    тарпон
    Удзельнік

    Усім прывітанне. Я працягнуў 2-гадовую адукацыю ў галіне турызму і гасцінічнага менеджменту і скончыў яе 4 гады: (выпускнік бізнес-адміністравання). У майго сваяка ёсць рэстаран у Германіі, і ён хоча атрымаць яго тут у якасці кіраўніка рэстарана або кіраўніка бізнесу .Пытанне, якое я хачу задаць, ці магу я працаваць у гэтай сферы? Таму што вы паступаеце на тую, якую вы скончылі. Яны працуюць над даследаваннем кафедраў. Мой сваяк будзе выконваць усе ўмовы, харчаванне, пражыванне і г.д. і працоўны кантракт будзе складаць больш за 56000 еўра. Я хачу ўзяць з сабой жонку і дзіця. Ці дастаткова гадавога брута заробку ў 56000 еўра для візы і блакітнай карты? Акрамя таго, куды мой сваяк павінен падаць заяву на мяне ў Германіі?» Я хачу ўзяць з сабой жонку і дзіця, калі паеду. У нас з жонкай агульны банкаўскі рахунак. Ці будуць праблемы з візай? Буду ўдзячны, калі вы растлумачыце мне гэтае пытанне. Дзякуй усім у загадзя».

    Дазвольце мне падзяліцца тым, што я ведаю па гэтай тэме. Да прыняцця гэтага закона аб іміграцыі, як пісалі сябры, калі ў вас не было вельмі канкрэтнай працы, нямецкая дзяржава аддавала перавагу Германіі і краінам ЕС.
    У адпаведнасці з новым законам аб іміграцыі, які ўступіў у сілу ў сакавіку, гэта стала прасцей. Перш за ўсё, што вам трэба зрабіць, гэта праверыць эквівалентнасць вашага дыплома на вэб-сайце Anabin у Германіі. Ці распаўсюджваецца гэтая праца ў Германіі на ваш дыплом Дапусцім, у вас ёсць грошы на працягу 700 месяцаў на заблакіраваным рахунку ў вашым банку, пры ўмове, што мінімальная сума штомесячных выдаткаў складае 6 еўра, і вы прад'явіце гэта нямецкім уладам. Ваш сваяк дашле вам запрашэнне на працу, або вы атрымаеце 6-месячную візу для пошуку працы. Вядома, тым часам вам трэба прад'явіць нямецкім уладам, што вы ведаеце пэўны ўзровень нямецкай мовы. Напрыклад, яны хочуць C1 для лекараў. Сэктар, у якім вы будзеце працаваць, можа патрабаваць узроўню B1. гэта ў Турцыі.Калі вы скажаце, што паедзеце туды і навучыцеся, вы не зможаце атрымаць візу. Чалавек пытаецца ў вас, ці збіраецеся вы шукаць працу ці вывучаць мову.
    Калі ваш сваяк скажа, што гэты чалавек мой супрацоўнік і што гэта наш кантракт, вы можаце падаць гэты дакумент афіцыйным уладам і застацца там. Калі ў вас ёсць сіняя карта, вы можаце лёгка ўзяць сваю сям'ю, але калі ў вас звычайны працоўны статус, можа спатрэбіцца некаторы час, каб атрымаць іх.
    Гэта тыя праблемы, пра якія я ведаю, магчыма, я напісаў іх няпоўна, але, наколькі я сачу, агульная працэдура працуе блізка да гэтага.
    Акрамя таго, я б сціпла параіў вам, што незалежна ад таго, наколькі моцныя вашыя сваякі, вы паедзеце ў геаграфію з іншай культурай, іншай рэлігіяй, іншай мовай. Думаю, хаця б 6 месяцаў ці 1 год таму, паглядзіце на сістэму і парадак для сябе і вырашыць, ці можаце вы зрабіць гэта як сям'я ці не, тады зрабіце гэты крок. . Праяўляць асцярожнасць заўсёды добра. Здаралася, што не ўсё ішло так, як хацелася, ёсць вяртанне ў Турцыю аднаму, а ёсць вяртанне з сям'ёй.

    Nesibe з
    Удзельнік

    Добры дзень, замест таго, каб кансультавацца тут, я думаю, што, паколькі ваш сваяк вельмі хоча, каб вы прыехалі, ён павінен звярнуцца ў неабходныя інстанцыі і падзяліцца з вамі падрабязнай інфармацыяй аб тым, якім шляхам вы павінны ісці. Што тычыцца сямейных адносін, я згодны на 100% з тым, што сказалі іншыя сябры. Так што, калі вы хочаце прыехаць, вы павінны прыйсці за свой кошт. Акрамя таго, вам трэба даведацца, што патрабуецца для працоўнай візы для вашай прафесійнай групы. Але заблакаваныя акаўнты дзейнічаюць для ўсіх прафесійных груп. Узровень мовы адрозніваецца ў залежнасці ад прафесійных груп. Плюс месца жыхарства і г.д. Ёсць шмат працэдур. Я думаю, што ў Турцыі ёсць кансультацыйныя кампаніі для такіх аперацый. Вы можаце працаваць над працэсам з надзейнай кампаніяй.

Адлюстраванне 8 адказаў - ад 1 да 8 (усяго 8)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.