Вяртанне забытага мовы (Што рабіць)

> Форумы > Агульныя курсы нямецкай мовы і нямецкі A1 Family Reunion > Вяртанне забытага мовы (Што рабіць)

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Mentat
    Удзельнік

    Добры дзень!

    Я бачыў нямецкую мову ў сярэдняй школе, як бы вы на гэта ні глядзелі, прайшло 6 гадоў, тады ў мяне таксама быў сертыфікат b1. Я вельмі добра памятаю граматыку, магу з цяжкасцю перакладаць пэўныя тэксты. (Папярэджанні, юрыдычныя заключэнні падобныя на кантракты, але, як я ўжо казаў, у мяне шмат цяжкасцей, слова занадта кароткае). Маё месца будзе іншым, калі я буду свабодна размаўляць па-нямецку там, дзе працую ў нашы дні.

    З чаго пачаць, каб адначасова запомніць мову і палепшыць сваё маўленне? Які курс мне прайсці? Я жыву ў Стамбуле, глядзеў у Інстытуце імя Гётэ, але, думаю, час рэгістрацыі састарэў, іншых курсаў я не ведаю. Я не магу зразумець, якасць гэта ці не, напэўна, курс, які я пачаў. Што рабіць?

    Калі вы добра вывучылі гэтую нямецкую мову, лепш за ўсё чытаць кнігі, глядзець тэлевізар і размаўляць. яны прымусяць вас зноў запомніць мову. Вывучаная мова не з'яўляецца незабыўнай, яна становіцца проста тупой і вяртаецца, калі вы яе слухаеце.

    Вы можаце пайсці ў моўны цэнтр Стамбула. Сертыфікат, які яны даюць, сапраўдны, і яны вельмі добрыя. Я паехаў туды, здаў іх з 91 года.

Адлюстроўваецца 1 адказ (усяго 1)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.