Ваш майстар-муляр Ахмет...

> Форумы > кафэ almancax > Ваш майстар-муляр Ахмет...

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    emosh
    Удзельнік

    Я думаю, што гэта самая смешная аварыя ў свеце. ;D

    Паважаны Эмін Батур, намеснік генеральнага дырэктара кампаніі KIPTAS, адной з устаноў сталічнага муніцыпалітэта, распавёў пра смешную аварыю, якая адбылася на адной з будоўляў, і даслаў ліст, які муляр напісаў свайму начальніку з нагоды гэтага інцыдэнту.

    Паважаны кіраўнік будаўніцтва,

    Я напісаў гэта ў справаздачы аб няшчасным выпадку як памылку планавання.
    Вы не палічылі гэтага дастатковым, і папрасілі мяне падрабязна растлумачыць гэта. Падзеі, якія прывялі мяне да шпіталізацыі на дадзены момант, былі менавіта такімі, якія я апісаў ніжэй.

    Як вядома, я муляр.
    Да таго часу, як я скончыў працу на шостым паверсе будынка, там засталося крыху цэглы. Неабходна было апусціць гэтыя цэглу, я меркаваў, што гэта каля 250 кг.

    Я спусціўся ўніз, знайшоў бочку, прывязаў да яе трывалую вяроўку, падняўся на шосты паверх.
    Я працягнуў вяроўку праз калаўрот і павесіў канец уніз.
    Я зноў спусціўся ўніз і пацягнуў вяроўку па бочцы на шосты паверх.
    Я прывязаў канец вяроўкі да цвёрдага месца і зноў падцягнуў.
    Я заліў усю цэглу ў бочку.

    Я спусціўся ўніз, развязаў канец вяроўкі, якую прывязаў.

    Калі я развязаў вяроўку, раптам апынуўся ў паветры.
    Як мне яго не знайсці? Я каля 70 кілаграмаў. Ён падцягнуў мяне, калі 250-кілаграмовая бочка ўпала тварам уніз.
    Ад хвалявання і здзіўлення я не мог падумаць адпусціць вяроўку.

    На паўдарозе мы сутыкнуліся з поўнай бочкай.
    Я думаю, што за гэты час мне зламалі два правых рэбры.

    Як толькі я ўстаў, мае два пальцы зачапіліся за калаўрот з вяроўкай.
    У мяне за гэты час таксама зламаліся пальцы.

    Тым часам дно ствала, якое стукнулася аб зямлю, выйшла, а цэгла была раскідана па ўсім.
    Калі ствол палегчыў, на гэты раз я пачаў апускацца, а ствол пачаў падымацца, і мы зноў сутыкнуліся са ствалом напалову.
    За гэты час таксама была зламана галёнка левай нагі.

    Я вырашыў пакінуць вяроўку з выратавальным ручніком. Калі я падняў галаву, я ўбачыў, што пустая бочка ішла да мяне з тварам.
    Я думаю, менавіта так ён трэснуў у чэрапе.

    Я страціў прытомнасць, я расплюшчыў вочы ў бальніцы. Я прашу Усявышняга Алаха абараніць усіх сваіх слуг ад такіх нябачных няшчасных выпадкаў, з павагай цалую вам рукі.

    Ваш майстар-муляр Ахмет…

    jentzsch2
    Удзельнік

    Дай Бог хутчэйшага выздараўлення.Што казаць,як мульцік...

    sevval
    Удзельнік

    Гэта сапраўды смешны выпадак, але скажам, што няшчасны выпадак мінуў ;D ;D

Адлюстраванне 2 адказаў - ад 1 да 2 (усяго 2)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.