Спачатку змешвалі маю галаву

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    caglarka
    Удзельнік

    СЯБРЫ, Я ВЫПУСКІЎ ІНЖЭНЕРА РЫБЛАЎСТВА Ў УНІВЕРСІТЭТУ EGE І МОЙ ДЫПЛОМ ПА БАЛОНСКІМ ПРАЦЭСУ
    НАШЫ ДЭКАН І НАСТАЎНІКІ ПАСТАЯННА СКАЗАЛІ, ШТО ГЭТА ДАСТЫЎНА Ў ЕЎРОПЕ, АЛЕ У МАЕЙ ГАЛАВЕ СТАЮЦЬ ПЫТАЛЬНІКІ,

    1- ЦІ ПАТРЭБНА АТРЫМАЦЬ МАЁ ДЫПЛОМ, КАЛІ Я ЕДУ Ў ГЕРМАНІЮ? КУДЫ ПАДАВАЦЬ ЗАЯВУ, КАЛІ Я КУПЛЯЮ?

    2- ЦІ ТРЭБА ЗАРАБЛЯЦЬ АЎСБУЛДЫНГ? (МНЕ ПАВІННЫ 2 ЦІ 3 ГОДЫ?)

    caglarka
    Удзельнік

    Тым часам я збіраюся пайсці на моўныя курсы і цалкам вывучыць мову, як прапанавалі іншыя нашы сябры, таму ў мяне ёсць здольнасці да мовы, і я ХАДАЮ ВУЧЫЦЦА. ГЭТА АСОБНАЯ ПРАЦОЎНАЯ СУВЯЗЬ

    Каан
    Удзельнік

    першы
    https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/
    адрас дапаможа вам з дыпломнай дзіркай.

    Другі выпуск Што тычыцца морапрадуктаў, то ў Германіі вы, безумоўна, будзеце мець больш высокую рэпутацыю, чым у Турцыі.

    caglarka
    Удзельнік

    kaanK дзякуй, мой сябар за адказ.

    Я праверу спасылку. Акрамя таго, як вы сказалі, калі мы гаворым «Інжынер рыбалоўства», мы становімся пасмешышчам у нашай краіне. Я вучыўся 4 гады, схема падрыхтоўкі 5 гадоў. У мяне добры ўзровень англійскай мовы і я дайвер на 3 зоркі, у мяне шмат бранзалетаў, але кажуць пачынаць з заробку 1300 TL у прыват. Калі я хачу паступіць у дзяржаву, ёсць праблема КПСС. Мы ўжо сталі прадметам кпінаў як прафесія, у кожным фільме і ў кожным серыяле ёсць прыклады. Але ёсць факт, паверце мне, што нават Турцыі вельмі патрэбныя рыбалоўныя інжынеры, але палітыка ў краіне і г.д. забівае гэтую прафесію. Наша краіна ў будучыні зразумее, што гэтая прафесія не менш важная, як і быць лекарам. З задавальненнем чытаю сваю прафесію і ніколі аб гэтым не шкадую. А пакуль кажуць, прыязджай і пачынай працаваць у Германіі з заробкам 3000 еўра. Удачы, пойдзем паглядзім.

    лепщик
    Удзельнік

    прывітанне;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Прапаную зазірнуць па гэтай спасылцы. Акрамя таго, 3000 € - гэта, верагодна, заробак брута, які, на мой погляд, эквівалентны 2100 € нета. Калі гадавы заробак брута менш за €49600, вы не можаце атрымаць дазвол на працу. Вы можаце паглядзець pdf ніжэй.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    caglarka
    Удзельнік

    прывітанне;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Прапаную зазірнуць па гэтай спасылцы. Акрамя таго, 3000 € - гэта, верагодна, заробак брута, які, на мой погляд, эквівалентны 2100 € нета. Калі гадавы заробак брута менш за €49600, вы не можаце атрымаць дазвол на працу. Вы можаце паглядзець pdf ніжэй.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    мой сябар мадэльер, гэта значыць, што мне будуць плаціць больш? :D :D :D

    лепщик
    Удзельнік

    На жаль, гэта не значыць, што вы будзеце атрымліваць большы заробак. Калі вы знойдзеце працу і заключыце кантракт, урад Германіі высвятляе, ці нізкая вам зарплата, калі праца з рынкавым коштам 6000 каштуе вас за 5000, гэта не дазволена. Прычына ліміту ў 49600 еўра мін заключаецца ў тым, каб у краіну прыязджалі кваліфікаваныя людзі. Паколькі некваліфікаваны чалавек не можа атрымаць гэтую зарплату, яны стварылі аўтаматычную абарону. Гэтыя ўмовы распаўсюджваюцца на тых, хто хоча атрымаць блакітную карту ЕС і працаваць у Германіі. Сіняя карта ЕС мае шмат пераваг.

    Другая альтэрнатыва — пасяліцца ў Германіі, атрымаўшы дазвол на працу без атрымання сіняй карты ЕС. Для яго ён павінен мець адну з прафесій у спісе ніжэй, і
    вам трэба атрымаць нямецкі эквівалент гэтага.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/whitelist.PDF

    Памятайце, што калі яны знаходзяць носьбіта нямецкай мовы за тую зарплату, якую даюць вам, яны аддаюць перавагу браць яго на працу. Ужо ў гэтым кірунку ў законе; Калі вы знаходзіце працу і падаеце заяву, яны правяраюць, як доўга кампанія шукала супрацоўнікаў на гэтую пасаду. Калі кампанія некаторы час шукала супрацоўнікаў і не можа знайсці грамадзяніна Германіі, ваша заяўка прымаецца. Такім чынам прадухіляецца атрафіраванне нямецкага рынку працы за кошт прывозу людзей з-за мяжы танней.

    Мая парада - забыцца пра эквівалентную працу, пра якую кажуць вашы настаўнікі, з вашай школы; Атрымаць ангельскую транскрыпт і дадатак да дыплома на англійскай мове. Я мяркую, што ў вас ёсць арыгінал дыплома. У спасылках, якія я даваў раней, ёсць адрас kmk. Памятаю ўстанову ў горадзе Бон. Вы падаеце заяўку на эквівалентнасць у Інтэрнэце. Ён загружае форму для вас. Запоўніце яго і адпраўце па пошце з неабходнымі дакументамі. Калі яны прыйдуць ва ўстанову, яны адправяць вам банкаўскія рэквізіты, на якія вы ўнясуць суму ад 400-600 еўра. Атрымайце адсюль свой сертыфікат эквівалентнасці і дадайце яго ў сваё рэзюмэ.

    caglarka
    Удзельнік

    Я пажартаваў з заробкам, але ўжо ведаю, што калі зраблю ўз’яднанне сям’і, мне дадуць прапіску і працу. Я паглядзеў спасылкі, якія вы даслалі, і нават знайшоў сваю раўнацэнную прафесію і прачытаў, што трэба, але, здаецца, немагчыма, каб гэты дазвол на працу не быў выдадзены. Вялікі дзякуй за ўвагу.

    caglarka
    Удзельнік

    Дарэчы, мой сябар, я разгледзеў гэты ПОЗИТИВЛИСТ. маёй прафесіі няма ў гэтым спісе, але, як вы сказалі, я пачну з працэдур, каб атрымаць эквівалентнасць. Ці не лепш, калі я выканаю гэтую эквівалентную працу ў Германіі пасля афармлення неабходных дакументаў?

    лепщик
    Удзельнік

    Калі вы збіраецеся на сустрэчу сям'і, у вас не будзе асаблівых праблем. ваша праца лёгкая. Будзе прасцей, калі вы зробіце працэдуру эквівалентнасці, калі пасяліцеся ў Германіі, прынамсі, вы можаце ўказаць нямецкі адрас. Нагадаю, што ваша прафесія ўваходзіць у групу рэгламентаваных прафесій, таму што гэта інжынер. Прафесіі падзяляюцца на дзве, а менавіта reglementierten und nicht-reglementierten. Для таго, каб атрымаць прафесію інжынера, вы павінны падаць заяўку ў КМК і атрымаць эквівалент. Напрыклад, паколькі мая прафесія не рэгламентаваная, я магу працаваць без эквівалентнасці. Вы можаце атрымаць блакітную карту ЕС пасля пасялення ў Германіі, або вы можаце падаць заяўку на блакітную карту ЕС у іншай краіне ЕС. Карта ЕС вельмі зручная для тых, хто будзе працаваць у розных краінах Еўропы, не трэба падаваць заяўку паўторна для кожнай краіны. Паколькі ваша сустрэча сям'і, вы, верагодна, працягнеце ў Германіі.

    caglarka
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй, мой сябар за інфармацыю. ;)

Адлюстраванне 10 адказаў - ад 1 да 10 (усяго 10)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.