Давайце створым імператывы імператыву.

> Форумы > Нямецка практыка Настольныя гульні > Давайце створым імператывы імператыву.

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    hasanxnumx
    наведвальнік

    Дарагія сябры,
    У нашай паўсядзённым жыцці, у коле сяброў, і я думаю, асабліва на працоўных месцах мы сутыкаемся з вельмі важна з-за магчымага прапановы з улікам такой болю, каб зразумець імператывы istedim.böyle і кажуць цяжкасці cekmeyecegi Умэда. Я спадзяюся, што карысна. Першая тэма коратка рэзюмаваць:

     
    Der імператыўныя (імператыўныя) Запыт або распараджэнне аб cagrisi мець адзін ці некалькі чалавек, каб каментаваць абвінавачванні прывялі да kullanilir.em прапанову ажыццяўляецца з мэтай персаналу 3.
    Як зрабіць дзеяслоў "загад"?
    У цяперашні час у здымках слана «дзю…» yazilir.sonr да канчатковай форме "st" Мае кароткія славесныя заказы ад астатняй часткі cikartilir.ger fiilidir.örnek: комм (прыйсці) -du Kommerst(Прыходзіш) -
    komm(прыходзьце). як...
    Аднак дзеяслоў корань -m, -n, -t, калі -d сканчаецца літарамі; корань -e мацаванне alir.örnek: atmen (дыханне) = Атмe! (Подых!) Атмet! (Ты дыхаеш!), Atmen Sie! (Ты дыхаеш!) і г.д...

    Ёсць тры віды імператыву.
    1. Імператыўны лад адзіночнага ліку (du … /Форма): Адзін чалавек Гэта заклік (вы бераце, даеце, прыходзьце, ідзяце, адкрываеце, зачыняеце... і г.д.)
                                     Gehen: ісці. Гэх! (Вы ідзяце!)
    2.Imperativ Plural(Ihr … /Form): Група з двух або больш чалавек накіраваны на корань cagrilardir.fiil -t (Вы бераце, даяце, прыходзьце, ідзяце, адкрываеце, зачыняеце... і г.д.)
                                     Gehen: ісці. Гэхt ! (Давай!)
    3.Imperativ Formell/Höflichkeitsform(Sie … /Form): Адкажыце на званок аднаму чалавеку ветліва і ветліва, без загаду. Veya афіцыйны -siz- л выраз форма кораня etmektir.fiil  -Sie (Узяць, даць, прыйсці, пайсці, уключыць, выключыць і г.д.)
                                     Gehen: ісці. Гэхнайбольш Sie ! (Ці ісці вы! -Ён чалавек yapilan ветлівы, абыходлівы cagri-)
    Не:Штодзённыя току імператывы ў нашых даследаваннях karsilasabilecegi “тавары”=”паглядзім” У тым сэнсе, “doch” = “табе, год” сэнс і "біт"= "Калі ласка" выкарыстоўваецца для змякчэння сэнсу сказа.Прыклад: Warte зло ! (Wait давайце !) Komm зло Hier! (Ідзі сюды давайце !), Шпіль але Mit Mir! (Пагуляй са мнойсану !), Комм Sie Калі ласка Hier! (калі ласка ПРЫХОДЗЬЦЕ ты тут!).
    *агульныя папярэджання і распараджэння дадзены прапановы ў адмоўным сэнсе, і для таго, «Nicht Öffnen!» «Не будзьце галоднымі!»выступаць у якасці інфінітыў усталёўваецца пакаранне.
    **«Сейн» ve «Хабен» Дзеяслоў у загадным прапановах з дапамогай вады прымае форму:
            du–> Сэй             du–> Хаб                       
            Яе–>Сейд            Яе–> Хабт
            Яны–>Seien Sie     Яны–>Haben Sie

             Давайце Пасябраваць практычныя вынікі ў стварэнні лепшага разумення гэтага пытання аб прапановах.Поспехаў усім загадзя…Першыя сказы ад мяне...

    Кожны Sahin, Сайер Side Герехт! (Г-н Шахін справядлівей, калі б ваша паводзіны!)
    Spiel nicht auf der Straße! (Вы не гуляеце на вуліцы!)
    Айше МКС таксама SuppA! (Айше суп NEW ўнутры!)
    Besucht за Eltern! (Наведванне бацькоў!)   

    ноч2
    Удзельнік

    Магістральныя Keine Cola!
    (Піць кока-колу!)

    «Вельмі карысная тэма, віншаванні і дзякуй, Хасан, апладысменты :)»

    Я NİLSENA
    Удзельнік

    дзю духоўна!
    oldumu Hasan

    Я NİLSENA
    Удзельнік

    дзю духоўна!
    oldumu Hasan

    ноч2
    Удзельнік

    Sie Leisa!

    (Ціхі)

    Я NİLSENA
    Удзельнік

    эр Kommt Nicht!

    ноч2
    Удзельнік

    дзю духоўна!
    oldumu Hasan

    Ruhig bleiben!

    (Супакойцеся!)

    «Я думаю, што гэта той сказ, які вы хацелі напісаць. :) "

    hasanxnumx
    Удзельнік

    Асли, права Hallo!
    (Першы асобнік, скажам, прывітанне!)

    Я NİLSENA
    Удзельнік

    дзю etwa лос!

    Я NİLSENA
    Удзельнік

    Ruhig bleiben!

    (Супакойцеся!)

    Я маю на ўвазе, ён не павінен прыйсці.

    «Я думаю, што гэта той сказ, які вы хацелі напісаць. :) "

    Я NİLSENA
    Удзельнік

    Я маю на ўвазе, гэта не павінна

    Я NİLSENA
    Удзельнік

    Я маю на ўвазе, прабачце мяне затыкнуцца

    hasanxnumx
    Удзельнік

    Ваш удзел будзе мець tsk.ler simdiden Сябры Пакажыце мне. :)

    ноч2
    Удзельнік

    Я маю на ўвазе, прабачце мяне затыкнуцца

    Sie Leisa!

    (Ціха!)

    Сей яшчэ!

    (Заткніся!)

    Я NİLSENA
    Удзельнік

    Danke schön

    hasanxnumx
    Удзельнік

    Gib mir das Buch!
    (Дайце мне кнігу!)

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 306)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.