fuk_18 брат ты можаш мне дапамагчы ??

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Soyer
    Удзельнік

    Прывітанне, брат Fuk_18, у мяне ёсць пытанне. Яны сказалі, што ты разбіраешся ў гэтай праблеме і можаш мне дапамагчы. Дзеля Бога, я быў бы рады, калі б ты валодаў якой-небудзь інфармацыяй і мог мне дапамагчы... Мая жонка з'яўляецца грамадзянкай Германіі, але ў яе няма працы, яна атрымлівае дапамогу ад дзяржавы, і яна наняла адваката, і адвакат сказаў, што ён дапаможа мне, калі нешта пойдзе не так. Я хачу ведаць, ці будзе гэта адмоўлена, ці адхілена. Дзякуй у наперад Няхай Бог нам усім дапамагае Амін.

    вясёлы
    Удзельнік

    Мой правільны сябар, я задаваў тое самае пытанне, і яны заўсёды прасілі ў мяне дакументы, таму што, хоць я немец, яны хацелі ўсё, пачынаючы ад заработнай платы, кантракта на працу і арэнды дома. У мяне сёння была сустрэча, я перадаў дакументы, я нічога не казаў, тым больш пра адваката, не блытайце, калі дамаўляўся па тэлефоне, я сказаў, навошта вы ў мяне прасілі гэтыя дакументы, я сказаў, што я наняў адваката ў невінаватага чалавека, яны адрэагавалі вельмі дрэнна, паводзілі сябе негатыўна, маўляў, мы можам альбо даць візу, альбо не даць, нават калі ты немец. Сёньня я пайшоў і аддаў дакумэнты, афіцэр, якога я сустрэў, вельмі добры чалавек, ён нават не паглядзеў на дакумэнты і сказаў, што я іх проста хачу. "Ваш лепшы шанец - быць грамадзянінам Германіі, інакш вы б ніколі не змаглі ўзяць з сабой свайго мужа, ваш даход недастатковы", - сказаў ён. Ён сказаў: «Я адпраўляю зацвярджэнне ў Анкару заўтра, а віза прыйдзе праз два тыдні». :))) Не панікуйце, прытрымлівайцеся звычак афіцэраў і давайце ім усё, што хочуць. :)

    у чаканні
    Удзельнік

    Я вам кажу, што быць грамадзянінам Германіі - гэта вялікая перавага, яны просяць аб гэтым толькі ў парадку працэдуры.

    муратбдр
    Удзельнік

    Мой правільны сябар, я задаваў тое самае пытанне, і яны заўсёды прасілі ў мяне дакументы, таму што, хоць я немец, яны хацелі ўсё, пачынаючы ад заработнай платы, кантракта на працу і арэнды дома. У мяне сёння была сустрэча, я перадаў дакументы, я нічога не казаў, тым больш пра адваката, не блытайце, калі дамаўляўся па тэлефоне, я сказаў, навошта вы ў мяне прасілі гэтыя дакументы, я сказаў, што я наняў адваката ў невінаватага чалавека, яны адрэагавалі вельмі дрэнна, паводзілі сябе негатыўна, маўляў, мы можам альбо даць візу, альбо не даць, нават калі ты немец. Сёньня я пайшоў і аддаў дакумэнты, афіцэр, якога я сустрэў, вельмі добры чалавек, ён нават не паглядзеў на дакумэнты і сказаў, што я іх проста хачу. "Ваш лепшы шанец - быць грамадзянінам Германіі, інакш вы б ніколі не змаглі ўзяць з сабой свайго мужа, ваш даход недастатковы", - сказаў ён. Ён сказаў: «Я адпраўляю зацвярджэнне ў Анкару заўтра, а віза прыйдзе праз два тыдні». :))) Не панікуйце, прытрымлівайцеся звычак афіцэраў і давайце ім усё, што хочуць. :)

    Сачыце, спадзяюся, мае дакументы хутка прыйдуць.

    у omerumutes
    Удзельнік

    Прывітанне, брат Fuk_18, у мяне ёсць пытанне. Яны сказалі, што ты разбіраешся ў гэтай праблеме і можаш мне дапамагчы. Дзеля Бога, я быў бы рады, калі б ты валодаў якой-небудзь інфармацыяй і мог мне дапамагчы... Мая жонка з'яўляецца грамадзянкай Германіі, але ў яе няма працы, яна атрымлівае дапамогу ад дзяржавы, і яна наняла адваката, і адвакат сказаў, што ён дапаможа мне, калі нешта пойдзе не так. Я хачу ведаць, ці будзе гэта адмоўлена, ці адхілена. Дзякуй у наперад Няхай Бог нам усім дапамагае Амін.

       
          Дазвольце сказаць вам, што наймаць юрыста для вашай першай заявы на візу не прыносіць ніякай карысці. Адвакат не можа ўмяшацца ў прававой сітуацыі. Калі вам адмаўляюць у візе 3 разы, і вы не атрымліваеце інфармацыю на працягу 6 месяцаў перыяд, указаны ў вашай заяве на атрыманне візы, адвакат можа ўмяшацца і, як выключэнне, ваша цяжарная жонка можа ўмяшацца. Ён можа дапамагчы вам, калі вы спрабуеце паехаць да яго (у любым выпадку, калі вашай жонцы няма каго шукаць пасля вас, акрамя вас, вядома).

    Soyer
    Удзельнік

    Вялейкум, прывітанне, Мэры, брат мой. Няхай Бог будзе з табой задаволены, ты супакоіў мяне. Я спадзяюся, што гэта адбудзецца, як ты сказаў, і нічога не пойдзе не так. Колькі часу спатрэбілася, каб яны паведамілі табе? Гэта прайшло больш за 2 тыдні з таго часу, як я прыехаў з Анкары, але маёй жонцы не было ніякіх навін? :)

    Прывітанне, брат Fuk_18, у мяне ёсць пытанне. Яны сказалі, што ты разбіраешся ў гэтай праблеме і можаш мне дапамагчы. Дзеля Бога, я быў бы рады, калі б ты валодаў якой-небудзь інфармацыяй і мог мне дапамагчы... Мая жонка з'яўляецца грамадзянкай Германіі, але ў яе няма працы, яна атрымлівае дапамогу ад дзяржавы, і яна наняла адваката, і адвакат сказаў, што ён дапаможа мне, калі нешта пойдзе не так. Я хачу ведаць, ці будзе гэта адмоўлена, ці адхілена. Дзякуй у наперад Няхай Бог нам усім дапамагае Амін.

    Калі ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Германіі, яны не патрабуюць даведку аб даходах ад вашага мужа. Нават калі просяць, то просяць як фармальнасць. Не хвалюйцеся, вашу візу хутка выдадуць.

    Soyer
    Удзельнік

    :) :) Я спадзяюся, мой брат Тугчэ, цяпер я вельмі шчаслівы, вядома, жадаю ўдачы, мой Гасподзь ведае лепшае, я спадзяюся, што мы ўсе хутка атрымаем сваё.  :)

    luckyrrr
    Удзельнік

    :) :) Дасць Бог, брат Тугчэ, цяпер я вельмі шчаслівы, вядома, жадаю табе ўдачы, мой Гасподзь ведае лепшае, я спадзяюся, што мы ўсе хутка атрымаем сваё.  :)

    СОЕР, МАЯ ЖОНКА ТАКСАМА ГРАМАДЗЯНКА НЯМЕЧЧЫНЫ. У НАС ЗАПРАШЫВАЛІ РАЗПЛАТНУЮ ведамасць, працоўную дамову, дамову арэнды. МЫ ТАКСАМА БАЯЛІСЯ, ТАМУ ШТО МАЯ ЖОНКА НЕ ПРАЦУЕ, МЫ ПАЙШЛІ НА РАЗМОВА. ДЫК НЯМА БЯДЫ, ДАЙ АДПАЧЫНУЦЬ :D

    Soyer
    Удзельнік

    :) :) Давай, спадзяюся, пашанцуе, браце, няхай цябе Бог блаславіць, мне палягчэла, спадзяюся, што будзе так, як ты кажаш... Ну што, атрымаў візу?

    luckyrrr
    Удзельнік

    :) :) Давай, браце, шчасця, дай табе Бог, мне палягчэла, спадзяюся, што будзе так, як ты кажаш... Ну што, візу атрымаў?

    Афіцэр сказаў, што не, я дашлю зацвярджэнне заўтра. Я не ведаю, колькі часу зойме адпраўка візы ў Анкары. Дай Бог кожнаму цярпення.

    Soyer
    Удзельнік

    амінь амінь, спадзяюся, калі вы падалі заяўку? Дык колькі часу прайшло?

    luckyrrr
    Удзельнік

    Ammin aminn insha'Allah, калі вы падалі заяўку? Дык колькі гэта прайшло?

    Я падаў заяву 05.01.2015 і дакументы прыбылі ў Германію праз 16 дзён.

    Soyer
    Удзельнік

    Я падаў заяўку 13.01.2015, пакуль няма навін, паглядзім, ці добра пойдзе, спадзяюся, што пойдзе добра. :) Я спадзяюся, што ваш прыйдзе як мага хутчэй. :)

    у чаканні
    Удзельнік

    Сябры, яшчэ не прайшло і месяца, як споўнілася 1 дня:cryla: цярпіце, будзе інакш.

    муратбдр
    Удзельнік

    Сябры, яшчэ не прайшло і месяца, а мы прайшлі 1 дні :cryla: цярпіце, будзе, інша Аллах.

    Браток, я не разумею, чаму твая скарга так доўга разглядаецца. Звычайна дакументы прыходзяць праз 2 тыдні, але калі іх збіраць, то віза павінна прыйсці праз месяц. Гэта з-за статусу мужа, ён не Грамадзянін Германіі, ці ёсць якія-небудзь праблемы, такія як юрыдычныя пытанні, статус школы і г.д.? Гляджу на некаторых, там чакаюць па 1 месяцы, мне здаецца смешным, чаму так доўга?

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 19)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.