Гонар нашага вялікага лідэра

> Форумы > кафэ almancax > Гонар нашага вялікага лідэра

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    kholp атрымаць $
    Удзельнік

    Мустафа Кемаль Атацюрк (1881 - 10 лістапада 1938) быў ваенным і палітычным піянерам і лідэрам вайны за незалежнасць, барацьбы за нацыянальную незалежнасць, якая пачалася ў Анатоліі пасля Першай сусветнай вайны; Ён з'яўляецца заснавальнікам і першым прэзідэнтам Турэцкай Рэспублікі.

    Мустафа Кемаль Атацюрк быў узнагароджаны шматлікімі медалямі і медальёнамі ў часы Асманскай імперыі і Турэцкай Рэспублікі. Гэтыя медалі і медальёны пералічаны ў табліцах ніжэй.

    Медалі і знакі адрознення Атацюрка, а таксама рэчы Атацюрка, падораныя яго прыёмнымі сынамі Афетам Інанам, Рукіе Эркіным і Сабіхай Гёкчэн, выстаўлены ў Музеі Анаткабіра Атацюрка і вайны за незалежнасць.

    Месца нараджэння: Салонікі Месца смерці: палац Далмабахчэ, Стамбул

    Вернасць: Асманская імперыя (1893 - 24 мая 1920) Вялікі нацыянальны сход Турцыі (23 красавіка 1920)

    Гады службы: 1893-1938

    Званне: асманскае: Мірліва (генерал-маёр) Турцыя: Мюшыр (маршал)

    Пад камандаваннем: 19-я дывізія, 16-ы корпус, 2-я армія, 7-я армія, група армій Йылдырым, 9-я армія (3-я армія), армія Вялікага нацыянальнага сходу Турцыі

    Медалі 

    Меджыдзі 1-га рангу быў узнагароджаны за выдатныя заслугі ў Дамаску, дзе ён служыў, калі султан Абдулхамід II быў кіраўніком штаба. Срэбра 2

    Ордэн Асмані 2 ступені быў уручаны султану Абдулхаміду II за поспехі ў Бенгазійскіх войнах, у якіх ён удзельнічаў у якасці добраахвотніка. Серабро 2

    3 Ордэн Ганаровага легіёна ўрада Францыі, штаб камандавання міжземнаморскіх экіпажных сіл, аперацыя sb. Ён быў удастоены звання рыцара за свае дасягненні, калі ён быў у званні падпалкоўніка ў яго дырэктарстве. 11.03.1914 г

    Ордэн Асмані 4-га рангу 5-га Мехмед Рэшад атрымаў камандаванне 19-й дывізіяй у Тэкірдагу за поспехі ў стварэнні і падрыхтоўцы дывізіі ў выніку добраахвотнага прызначэння. Срэбра 01.02.1915

    5 Ордэн Сан-Аляксандра, ранг камандора, быў узнагароджаны каралём Балгарыі Фердынандам I за гераізм у Галіпальскіх войнах. 23.03.1915 г

    6 Медаль за саступку 5. Мехмед Рэшад быў узнагароджаны за выдатныя заслугі, калі ён быў камандзірам 19-й дывізіі. Срэбра 30.04.1915

    7 Медаль За заслугі 5. Мехмед Рэшад быў узнагароджаны за выдатныя заслугі ў Галіпальскіх войнах. Серабро 01.09.1915

    8 Жалезны Саліп (Крыж) Ордэн Германскага Імператара II. Узнагароджаны Вільгельму за выдатныя заслугі ў Галіпальскіх войнах. Прас 28.12.1915

    9 Медаль За заслугі 5. Мехмед Рэшад быў узнагароджаны за выключныя дасягненні, калі ён быў камандзірам групы Анафарталар. 25 17.01.1916 г

    Ордэн Асмані 10-га рангу быў узнагароджаны Мехмедам Рэшадам 5 за выдатныя заслугі ў войнах на Каўказскім фронце. Серабро 01.02.1916

    11 медалёў за баявыя заслугі, узнагароджаных урадам Аўстра-Венгрыі за выдатныя заслугі ў Першай сусветнай вайне. Шахта 27.07.1916

    Ордэн Заслуг і Крыж 12-га рангу былі ўзнагароджаны ўрадам Аўстра-Венгрыі за выдатныя заслугі ў Першай сусветнай вайне. 27.07.1916 г

    Меджыдзі 13-га рангу быў узнагароджаны Мехмед 5-ы Рэшад за яго надзвычайныя дасягненні, калі ён быў камандзірам 16-га корпуса. Сярэдняе золата 12.12.1916

    Ордэн Жалезнага Саліпа (Крыжа) 14 ступені быў узнагароджаны ўрадам Германіі за выдатныя заслугі ў Першай сусветнай вайне. Прас 09.09.1917

    Ордэн Жалезнага Саліпа (Крыжа) 15 ступені быў узнагароджаны ўрадам Германіі за выдатныя заслугі ў Першай сусветнай вайне. Прас 09.09.1917

    Медаль «За працоўныя заслугі» 16-га рангу быў узнагароджаны ўрадам Аўстра-Венгрыі за выдатныя заслугі ў Першай сусветнай вайне. 09.09.1917 г

    17 Залаты медаль за саступку падвойнага мяча. Яго атрымаў 5-ы Мехмед Рэшад, калі ён быў камандзірам 16-й дывізіі падчас Першай сусветнай вайны, за тое, што яго атрад адбіў у расейцаў Муш, Бітліс і Татван. Золата 23.09.1917

    Ордэн Мечыдзі з мячом 18 ступені быў узнагароджаны Мехмедам Рэшадам 5 за выдатныя заслугі ў Першай сусветнай вайне. Сярэдзіна Золата 16.12.1917

    Ордэнам Krone der Preussen (Прускі шнур з мячом) 19-га рангу быў узнагароджаны германскі імператар за выдатныя заслугі ў Першай сусветнай вайне. 19.02.1918 г

    20 Ваенны медаль 6-га Мехмета (Вахідэціна) Медаль ветэрана, выдадзены султанам Мехмедам 1-м Рэшадам спецыяльна для 5-й сусветнай вайны Срэбны факфон 11.05.1918

    21 Ордэн Аліюлалы афганскага караля Аманула Хана Сярэдняе золата 27.03.1923 г.

    22 медалі за незалежнасць - Узнагароджаны чырвонымі палосамі (франтавая служба) і зялёнымі палосамі (тылавая служба) за галоўнакамандаванне ў перамозе Вялікага нацыянальнага сходу Турцыі ў Вайне за незалежнасць. Брас 21.11.1923

    23 Заручыны Murassa былі дадзены Турэцкай авіяцыйнай асацыяцыі (раней Tayyare Society) для заснавання Турэцкай авіяцыйнай асацыяцыі. Плацінавы 20.05.1925

    24 Серабро лаяльнасці Серабро 12.11.1931

    медальёны  

    1 Помнік Перамогі 1927г
    2 4-ы Кангрэс саюзных ведамстваў, 1929 г
    Памяць пра 3 візіты іранскага шаха ў Турцыю, 1934 год
    4 Манеўр 1-й арміі памяць 20.08.1937
    5 Манеўр 2-й арміі памяць 13.10.1937
    6 Успамін 18-й гадавіны прыбыцця ў Анкару 27.12.1937 г.
    7 Парламентскі значок

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/f/f7/Ataturk_Time.JPG[/img]
    Вокладка часопіса Time, 24 сакавіка 1923 года

    Ataturk-1905-Zubeyde-Makbule.jpg

    Ataresm.gif

    993_815_seri_nolu_2._ata_nufus_cudani.jpg

    fbahce.jpg

    Клуб «Фенербахчэ» ацанілі ўсе бакі.
    Чулі пра час працы і наведвалі гэты клуб і знаўцы.
    Маім абавязкам было павіншаваць яго.

      Выкананне гэтага абавязку магло быць рэалізавана толькі сёння.
    Я дазволю запісаць тут сваю ўдзячнасць і віншаванні.
             
                                            3.5.1334 (1918)

                                 Камандуючы арміяй
                             М.Кемаль

    Signiture_of_Mustafa_Kemal_Ataturk.jpg

    mavido
    Удзельнік

    добрая праца, прыемны абмен, danke sehr

    kholp атрымаць $
    Удзельнік

    Я хацеў бы спытаць, што гэта будзе лёгка.

    Арцт
    Удзельнік

    дзякуй, добрая інфармацыя пра нашага лідэра :)

    kholp атрымаць $
    Удзельнік

    У нас на форуме ёсць больш падрабязная інфармацыя пра Мустафу Кемаля Атацюрка, гэтая тэма толькі пра медалі, якія ён атрымаў, нават медалі такога чалавека, шмат артыкулаў, хацелася б, каб Мустафа Кемаль жыў у гэтую дату, але дзе. ..

    Арцт
    Удзельнік

    У нас на форуме ёсць больш падрабязная інфармацыя пра Мустафу Кемаля Атацюрка, гэтая тэма толькі пра медалі, якія ён атрымаў, нават медалі такога чалавека, шмат артыкулаў, хацелася б, каб Мустафа Кемаль жыў у гэтую дату, але дзе. ..

    Я жадаю яму дабра, але ў руках турэцкай нацыі і яе моладзі стаць і выхаваць новага Мустафу Кемальса... Нават калі мы не можам быць такімі ж добрымі, як ён, я спадзяюся, што мы зможам пайсці па яго шляху. :)

    kholp атрымаць $
    Удзельнік

    Я спадзяюся, што нават ідучы па яго шляху, выказваем нашу павагу да яго.

    emosh
    Удзельнік

    Мустафа Кемаль АТАТЮРК вельмі многа значыць для мяне, я стараюся клапаціцца пра ўсё, што звязана з ім. Вялікі дзякуй за тое, што падзяліўся ўсім, чым магу.

    жалеза
    Удзельнік

    вельмі змястоўная інфармацыя,
    Зараз ён патрэбны не толькі нашай краіне, але і ўсяму свету.
    Вялікі дзякуй

Адлюстраванне 8 адказаў - ад 1 да 8 (усяго 8)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.