Пашпарт маёй жонкі дзейнічае да сакавіка 2010.

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    hurricanexnumx
    Удзельнік

    Прывітанне, сябры

    Як напісана вышэй, пашпарт маёй жонкі сапраўдны да сакавіка 2010 года

    зараз я збіраюся ўзяць сеанс, напрыклад

    Праз 9 месяцаў заканчваецца 3-месячная сесія маёй жонкі

    Дапусцім, афіцэр дасць 2 гады, але пашпарт да сакавіка 2010 года, тады ён дае 6 месяцаў`?

    Калі так, то мне падоўжаць пашпарт адразу пасля прыезду.

    секада
    Удзельнік

    Чым даўжэй пашпарт, тым больш часу можна даць. Вядома, падаўжайце яго, пакуль у вас ёсць магчымасць і сітуацыя. Я падоўжыў яго на 50 гады за 3 еўра, не саромейцеся, пакуль гэта так танна. 303 TL у Турцыі.

    dejavuxnumx
    Удзельнік

    Я быў бы ўдзячны, калі б мае сябры напісалі пра гэта. Я апынуся ў такой жа сітуацыі, калі прыеду ў Германію, мой пашпарт будзе дзейнічаць каля 1 года, і лепш спачатку падоўжыць пашпарт. Але калі я памяняю пашпарт перад падаўжэннем віду на жыхарства, ці можам мы яго падоўжыць, пакуль ён знаходзіцца на візе, у якой будзе 10-месячная віза? Маўляў, дадуць той самы пашпарт з візай, ці не дадуць новы?

    reyyan ў
    Удзельнік

    старыя каментарыі, але я ўсё роўна апублікую  :D  Абавязкова падоўжыце пашпарт перад падаўжэннем віду на жыхарства.

    reyyan ў
    Удзельнік

    Я быў бы ўдзячны, калі б мае сябры напісалі пра гэта. Я апынуся ў такой жа сітуацыі, калі прыеду ў Германію, мой пашпарт будзе дзейнічаць каля 1 года, і лепш спачатку падоўжыць пашпарт. Але калі я памяняю пашпарт перад падаўжэннем віду на жыхарства, ці можам мы яго падоўжыць, пакуль ён знаходзіцца на візе, у якой будзе 10-месячная віза? Маўляў, дадуць той самы пашпарт з візай, ці не дадуць новы?

    Калі я не памыляюся, дазвольце мне растлумачыць вашу інтэрпрэтацыю наступным чынам. Я ведаю, што тэрмін візы, прапісаны на ім, не мае значэння. Працягласць пашпарта - гэта нешта іншае. ужо старыя пашпарты знялі і цяпер перайшлі на сістэму з джыпамі. Прадоўжыце пашпарт на 10 гадоў, так вам будзе лепш і выгадней. У першую чаргу даюць візу на 3 месяцы. Пасля прыбыцця ў Германію вы ідзяце ў офіс па справах замежнікаў, і яны зноў працягваюць тэрмін. Калі я толькі прыехаў у Германію, мне далі 3 месяцы, як толькі я прыехаў, я пайшоў у аддзел па справах замежнікаў, і яны далі 3 гады на жыхарства. але ў мяне тады скончыўся пашпарт на 3 гады. о, хлопцы, дазвольце мне нагадаць вам гэта таксама. Не забывайце, што офіс па справах замежнікаў ніколі не выдае вам від на жыхарства, пакуль ваш пашпарт скончыўся, але для вас вялікая перавага, што пры выдачы пашпарта ён доўгатэрміновы, прынамсі, вы пазбавіцеся ад аплаты консульства зноў і зноў, калі час скончыцца. Я заплаціў 10 еўра за падаўжэнне на 210 гадоў. Акрамя таго, як я ўжо казаў, калі вы пойдзеце падоўжыць свой від на жыхарства, які скарачае служба па справах замежнікаў, кожны раз, калі заканчваецца тэрмін дзеяння вашага пашпарта, вы пазбаўляецеся 138 еўра, якія вам дадуць другі і трэці раз.

Адлюстраванне 4 адказаў - ад 1 да 4 (усяго 4)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.