Рэзюмэ вялізнага года Вось, атрымайце інфармацыю... Mutim!

> Форумы > кафэ almancax > Рэзюмэ вялізнага года Вось, атрымайце інфармацыю... Mutim!

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Ананімны
    наведвальнік

    Koskaca 1 Yilin Özeti Buyrun bilgi edinin…

    Satirlarima baslamadan önce biliyorum ki , bir cogumuzun yasadigi seyleri bende yasadim… Kafanizi karistirmak ve Almanyaya ilgilli kötü seyler anlatmak istemiyorum.. Birazda insan , kendi yasamini, kendisi sekillendirmesi gerek.. Bahaneler aramak yerine , careler arayin..!! Umarim bu anlatacaklarim sizlere bir yol olur ve ufakda olsa bilgi edinmeniz icin yararli olur..

    Калі я прыехаў у Нямеччыну, мае першыя 6 месяцаў былі для мяне падобнымі на пакуты, як сямейныя, так і экалягічныя, і фінансавыя...
    Konusmayi bilmeyen ve yürümeyi bilmeyen cocukdan , yürümesini ve konusmasini nasil isterlerse bendende onu istediler.. Inanin ki resmen bircok konuda ve bircok insanla mücadele ediyordum.. Gelir gelmez, buradaki birlikde yasamak zorunda oldugun insanlar hemen kendi düsüncelerine ve hayatlarina göre seninde öyle olmani istiyolar. Cünkü sen burada yenisin , senin secme hakkin yok ! , senin istedigin isi yapma hakkin yok ! düsüncesi oluyor insanda.. Bulundugum yerde okadar cok asalik insan toplulugu vardi ki , hepsini ayiklamak zorunda kaliyordum.. Yaptigim hersey sanki bir yanki yapar gibi , herkesin konusu olmaya baslamisti… Nisanli olarak geldigim icin , kendimize ev aramakda  zorundaydim , türkiyeden sonra buradada dügün yapmak zorundaydim..

    Ва ўсякім разе, спачатку я пачаў курс праз 3 месяцы пасля прыезду.. Тым часам я знайшоў дом, зладзіў вяселле, абставіў дом.. Акрамя гэтага, я выконваў дадатковую працу, якую хацеў зрабіць.. Я атрымаў свой правы кіроўцы.. Я хадзіў на 2 курсы, адзін дзень на тыдзень.. Гэта так. Я быў настолькі заняты і напружаны, што не хацеў бачыць твары людзей і трымацца ад усіх далей. Я спаў па 1-4 гадзін у суткі . Раніцай у школу, днём на кампанію, вечарам атрымоўваць вадзіцельскія правы, вечарам вучыцца дома... Нават валасы пагаліўся, каб адчуваць сябе лепш.
    Cünkü artik hersey agir gelmeye basliyordu saclarimi bile kendimde agir hissetmeye basladim.. Özlemlerim, Yapmak zorunda olduklarim, Ögrenmek zorunda olduklarim ve yapacaklarim…. Hersey kafamda birikmis , patlamaya hazir birbomba gibiydim..
    Бо нікому не было справы да таго, што ты тут навічок, чалавек, можаш усё і ўся, невукі з ментальнасцю...

    * Нягледзячы на ​​​​ўсё, я заўсёды прасіў майго Пана аб цярпенні, я не рабіў таго, што хто сказаў. Я не жыў ні па чыёй думцы Я змагаўся.

    Aradan 1 sene gecti…

    Я атрымаў правы кіроўцы. Я скончыў свае курсы.. Я купіў свой аўтамабіль. Я толькі пачаў новую працу ў міжнароднай кампаніі. Я зрабіў сваю вяселле. Я пайшоў у свой дом. Я зараз чакаю дзіця, я займаюся іншымі справамі на баку.

    Sizlere bircok seyi kisa kisa anlattim.. Almanyaya gelince, kendinize birseyler katabiliyorsaniz yasadiginiz yerde . ne mutlu size.. Kuralci ve özgürlükcü bir yer..  Kafanizi sisirmek ve karistirmak istemiyorum… Sadece sunu düsünün.. Önce dürüst olun! kendinize ve karsinizdaki insana ( cünkü buraya gelen bir cok insan , avrupanin havasini kapilip sacma sapan davrandiklari icin , bir cok insanda erkeklere/bayanlara karsi korku icinde )
    Sonra idealleriniz olsun , bir hedefiniz varsa odaklanin ve hep basaracagim deyin.. Ne sorun yasarsaniz yasayin , sadece at gözlüklerinizi takin ve yapmak istediginiz seyi yapin..  Onun yaninda yapacaginiz birseyler varsa aradan cikartmaya calisin. Bosluklarinizi yapmaniz gereken seylerle doldurun… 

    Магчыма, гэта будзе цяжка, магчыма, вы будзеце трымацца далей ад зносін на працягу доўгага часу, але вынік будзе добрым, вы павінны падрыхтаваць для сябе глебу, каб жыць добра.

    Мае прапановы:

    *Калі вы прыедзеце ў Германію, адразу знайдзіце для сябе AWO (месца, якое аказвае бясплатныя кансультацыйныя паслугі туркам). Яны робяць усё за вас легальна, у плане афармлення дакументаў, усё, што вы можаце прыдумаць, адносна працы, школы, заняткаў, працы з лістамі... Такім чынам, прынамсі, значная частка вашага цяжару зменшыцца. Вы можаце рабіць сваю працу, не патрабуючы нікога.

    * Не падманвайце сябе тым, што людзі робяць і як яны жывуць. Як я ўжо згадваў вышэй, вы можаце крыху самі сфарміраваць свой уласны лад жыцця.

    * Мець мэты і ідэалы. Не адкладайце выкананне неабходнай працы і не кідайце яе выкананне з-за праблем, якія ў вас узніклі.

    * Не ганяючыся за пустымі марамі і не расказваючы гісторыі, дакажыце сябе і тое, што вы можаце зрабіць, і рабіце гэта..

    *Не звяртайце ўвагі на меркаванне людзей і не пускайце чужыя думкі ў свой дом.Не патрэбныя меркаванні 2 ці 3 бакоў..

    *Часта размаўляйце са сваім мужам, супакойце яго ці яе, каб людзі не хваляваліся і падтрымлівалі вас за мірную абстаноўку.Скажыце ім, каб яны былі цярплівыя і што вы будзеце побач з імі і рабіць добрыя справы. Дай мне ўпэўненасць..

    * Я пішу вам верш Усемагутнага Алаха, каб накіроўваць вас.

    Той, хто спадзяецца на Алаха, Алах дасць яму пражытак з нечаканых месцаў, напэўна, Алаха дастаткова для Яго слугі. Зноў жа, не сумнявайцеся, што Алах выканае свой загад. Таму што Алах вызначыў план, тэрмін і меру для ўсяго (сура Талак, верш 3).

    Калі вы што-небудзь збянтэжыліся або хочаце задаць пытанне, не саромейцеся пісаць. Я буду рады падзяліцца з вамі сваімі ведамі.

    Павага ..

    Муцім..

    Я рады, што ты напісаў гэта вельмі добра і што ты так шмат дасягнуў за 1 год, мой сябар, я цябе віншую. Калі я не разумею, вы маеце на ўвазе, што іншыя людзі - гэта туркі, якія жывуць там? Таму што мой сябар казаў мне, што там, дзе туркі, прыезджым нашмат цяжэй. Шчыра кажучы, я апантаны гэтай тэмай.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Віншую, муцім, за кароткі прамежак часу за 1 год вы ўсталі на ногі, і я цалкам згодны з вамі. Ёсць шмат людзей, якія кажуць дурныя думкі і апраўдваюцца накшталт "Ты прыйшоў сюды не спаць" ці "Там няма хлеба для бяздзейных людзей", не думаючы пра цябе. Я ведаю, што ты маеш на ўвазе. Падумай. Я яшчэ жывы, ты ведаеш і разумееш... і прыходзіць час, калі ты звар'яцееш, табе стане сумна, ты будзь ашаломлены, ты зрабіў усё магчымае, чалавек, Бог дае нам цярпенне, мужнасць, рашучасць, якія ён даў нам, мы можам стаць крыху бліжэй да цябе, вялікі дзякуй за твой ліст, гэта дае людзям упэўненасць. дзякуй.

    мутым2
    Удзельнік

    Віншую, муцім, за кароткі прамежак часу за 1 год вы ўсталі на ногі, і я цалкам згодны з вамі. Ёсць шмат людзей, якія кажуць дурныя думкі і апраўдваюцца накшталт "Ты прыйшоў сюды не спаць" ці "Там няма хлеба для бяздзейных людзей", не думаючы пра цябе. Я ведаю, што ты маеш на ўвазе. Падумай. Я яшчэ жывы, ты ведаеш і разумееш... і прыходзіць час, калі ты звар'яцееш, табе стане сумна, ты будзь ашаломлены, ты зрабіў усё магчымае, чалавек, Бог дае нам цярпенне, мужнасць, рашучасць, якія ён даў нам, мы можам стаць крыху бліжэй да цябе, вялікі дзякуй за твой ліст, гэта дае людзям упэўненасць. дзякуй.

    Браце, скажу шчыра, ніводную чалавечую суполку я так ненавіджу, як тут туркаў, канешне, не ўсе яны такія. Сярод іх у мяне ёсць сябры, з якімі я добрыя сябры і з якімі вяду бізнес.Я маю на ўвазе суполкі мужчын, якія жывуць як суседскія жонкі.Там, дзе я жыву, сям'я маёй жонкі і гэтак далей - вядомыя людзі. Такім чынам, паколькі вы імпартны жаніх, вы прыцягваеце да сябе цікаўнасць і ўвагу. :).. Таму, паколькі яны няўдачнікі, яны хочуць быць занятымі ўсім, што вы робіце. :) Дзякуй Богу, я аддам справядлівасць тым, хто гэтага заслугоўвае. Адна з рэчаў, якія я больш за ўсё ненавіджу ў жыцці, - гэта тое, што бяздзейныя людзі хочуць удзельнічаць у жыцці людзей, якія жадаюць нешта зрабіць. Вядома, нам гэта здаецца дзіўным, бо мы не прывыклі да такіх рэчаў.

    Напрыклад, просты прыклад... Я прыехаў у Германію, хадзіў у шыкоўную трэнажорную залу, і да гэтага часу хаджу...

    Гэтыя няўдачнікі сказалі аднаму са сваіх сваякоў:

    Што, калі гэты хлопец новы? Чаму ён ходзіць у такія дарагія месцы???

    – Demek istedigimi anlamissindir umarim..

    Ёсць шмат няўдачнікаў..

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Братка, дазволь мне сказаць табе, некаторыя туркі, якія жывуць у Еўропе, ты ведаеш, усходнія людзі, якія выключаны з нашай краіны, нават горшыя за іх, больш невуцкія за іх, я іх таксама не люблю. Мы нумар адзін у плётках пра некаторых туркаў, якія жывуць тут. Нават тыя, хто прыязджае сюды, зразумеюць, што мы маем на ўвазе, калі трымаемся далей ад туркаў, вядома, усіх. Я не маю на ўвазе

    мутым2
    Удзельнік

    Віншую, муцім, за кароткі прамежак часу за 1 год вы ўсталі на ногі, і я цалкам згодны з вамі. Ёсць шмат людзей, якія кажуць дурныя думкі і апраўдваюцца накшталт "Ты прыйшоў сюды не спаць" ці "Там няма хлеба для бяздзейных людзей", не думаючы пра цябе. Я ведаю, што ты маеш на ўвазе. Падумай. Я яшчэ жывы, ты ведаеш і разумееш... і прыходзіць час, калі ты звар'яцееш, табе стане сумна, ты будзь ашаломлены, ты зрабіў усё магчымае, чалавек, Бог дае нам цярпенне, мужнасць, рашучасць, якія ён даў нам, мы можам стаць крыху бліжэй да цябе, вялікі дзякуй за твой ліст, гэта дае людзям упэўненасць. дзякуй.

    Canim kardesim , seni o kadar cok iyi anliyorum ki  , belkide benden daha iyi anlayan cikmaz.. Bu psikoloji icinde olmak cok zor..Insan benligini oldugu gibi ifade edemiyor.. Mecburu seyleri yapmak zorunda oluyor.. Istemedigi seyleri kabul etmek zorunda oluyor.. Düsünceler degisiyor , tavirlar degisiyor.. Her konu da bir cok sikinti.. Ama bunlari bir kenara birak! Sana söyleceklerimi aklina sok.. Sen ne olursa olsun , firsatci ol kardesim… Tabii ki herseyi kabul et demiyorum, sana yarayisli ve yararli olacak seylerede yönel.. Cevrendeki insanlara danis, neler yapabilirsin , neler bulabilirsin.. Yani önce kendi imkanlari gözet , sonra baskalarinin tavsiyelerine uy , baskarinin tavsiyelerini yapmak zorunda olsan bile , yaparken kendine yeni alanlar gelistir.. Yeni arkadasliklar edinmeye bak ve zamanla elersin..  ben yaptigim seyleri ALLAHin iziniyle ona siginarak dua ederek sahip oldum kardesim.. Ben bir cok konuyu üsttü acik kissadan kapattim..

    мутым2
    Удзельнік

    Братка, дазволь мне сказаць табе, некаторыя туркі, якія жывуць у Еўропе, ты ведаеш, усходнія людзі, якія выключаны з нашай краіны, нават горшыя за іх, больш невуцкія за іх, я іх таксама не люблю. Мы нумар адзін у плётках пра некаторых туркаў, якія жывуць тут. Нават тыя, хто прыязджае сюды, зразумеюць, што мы маем на ўвазе, калі трымаемся далей ад туркаў, вядома, усіх. Я не маю на ўвазе

    З часам кожны раскрывае свае колеры, брат, я сутыкаўся з такімі непрыстойнымі людзьмі.. У дзелавым асяроддзі ці ў сяброўскім асяроддзі..!! Часам мне нават хацелася задушыць іх сваёй нянавісцю, але я заўсёды думаў, што гэта людзі ніжэйшага ўзроўню. Таму што яны здзіўляюцца, калі бачаць у іншых мары аб тым, чаго не маглі дасягнуць гадамі.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    evet abi zaten sen iyi anlarsin beni aynen senin dediklerin gibi oluyor bakalim abi allah buyuk bi kapi acar ezdirmez bizleri hayirlisi herseyin

    дачка каханне :)
    наведвальнік

    mutim abim  ilk önce bebegin hayirli ugurlu olsun  yazdiklarin cok güzel saol hepsi icin…

    дачка каханне :)
    наведвальнік

    Брат Уфук, ты прыехаў у Нямеччыну?

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Так, я прыехаў сюды, таму я ведаю людзей, якія жывуць у Германіі і гэтак далей.

    Брат Уфук, ты прыехаў у Нямеччыну?

    дачка каханне :)
    наведвальнік

    ne zamn geldin ???

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Я ўвайшоў у сістэму 11 жніўня..

    EinUndAlles
    Удзельнік

    Сябры, ці можаце вы сказаць мне, колькі часу заняло на атрыманне вашых віз? загадзя дзякуй

    мутым2
    Удзельнік

    У сярэднім ён вагаецца ад 1 да 3 месяцаў.

    reyyan ў
    Удзельнік

    Я з вамі таксама згодны. Туркі, якія жывуць тут, сапраўды вельмі розныя. Часам людзям патрэбны сябры. Я не мог знайсці сябра, з якім я мог бы падзяліцца сваімі радасцямі, сваімі тугамі і сваімі бедамі. Я добразычлівы чалавек, але цяпер губляю гэтую рысу. Я не мог зразумець настрой і прадузятасць кожнага. Як бачыце, людзі ўцякаюць ад іншых людзей, і гэта людзі, якія ўсталёўваюць стандарты адзін для аднаго. Вельмі праўдзівы каментар. Шчыра кажучы, мне ўсё роўна, каго гэта пакрыўдзіць. Я кажу праўду, як я бачу. Аднак я прыехаў з вялікага горада, як і вы. Ёсць шмат людзей, якія смяюцца вам у твар і пляткарыць за вашай спіной. На жаль, я адчуў гэта сам.

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 16)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.