Займаўся, як ехаць у Нямеччыну?

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    NoFeaR
    Удзельнік

    Прывітанне, я звярнуўся ў Генеральнае консульства Анкары па візу для ўз'яднання сям'і прыкладна 92 дні таму. Але, на жаль, дагэтуль няма навін, я паеду як нявеста, вяселле будзе, цікава, таму яно не прыходзіць ці так доўга. Адмоўных навін няма, я вось-вось звар'яцею. Паміж намі ёсць розніца ва ўзросце, але мы ў адносінах 3 гады.Падчас гэтага інтэрв'ю жанчына моцна ціснула на мяне, але я адказваў на ўсе яе пытанні ўпэўнена, без ухілення, і ў мяне ўсё прайшло добра.Я нават сказаў, што магу даказаць 3 гады, калі хочаце.У мяне 2/2.5 года перапіскі. Жонка пайшла, спытала, жанчына кажа: «Нічога негатыўнага не бачу, вашы дакументы зараз у іншым горадзе». Ён сказаў, што гэта можа заняць шмат часу ў залежнасці ад інтэнсіўнасці, я не ведаю, што рабіць, і яны не адказваюць на тэлефон.

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Прывітанне, я звярнуўся ў Генеральнае консульства Анкары па візу для ўз'яднання сям'і прыкладна 92 дні таму. Але, на жаль, дагэтуль няма навін, я паеду як нявеста, вяселле будзе, цікава, таму яно не прыходзіць ці так доўга. Адмоўных навін няма, я вось-вось звар'яцею. Паміж намі ёсць розніца ва ўзросце, але мы ў адносінах 3 гады.Падчас гэтага інтэрв'ю жанчына моцна ціснула на мяне, але я адказваў на ўсе яе пытанні ўпэўнена, без ухілення, і ў мяне ўсё прайшло добра.Я нават сказаў, што магу даказаць 3 гады, калі хочаце.У мяне 2/2.5 года перапіскі. Жонка пайшла, спытала, жанчына кажа: «Нічога негатыўнага не бачу, вашы дакументы зараз у іншым горадзе». Ён сказаў, што гэта можа заняць шмат часу ў залежнасці ад інтэнсіўнасці, я не ведаю, што рабіць, і яны не адказваюць на тэлефон.

    Я падала замуж і чакаю. Датэлефанавацца да візавага аддзелу сапраўды складана. З 90 дзён прайшло 2 дні. Цяпер, нават калі вы патэлефануеце і спытаеце, ці дашлеце электронны ліст, яны не маюць права вас крытыкаваць, таму што, маўляў, гэта можа заняць ад 1 да 3 месяцаў. Ці спрабавалі вы звязацца з намі па электроннай пошце на працягу гэтага 2-дзённага перыяду? Мая сціплая парада: ваш муж/жонка таксама павінен адправіць электронны ліст у Ausländerbehörde, патэлефанаваць ім або зайсці ў Ausländerbehörde і пагаварыць з імі сам-насам.

    İsmailnce44
    Удзельнік

    Добры дзень, сябры, 5 лютага я праходзіў гутарку на візу для ўз'яднання сям'і. 7 лютага маёй жонцы адправілі ліст і папрасілі дакументы. Прайшоў месяц і тыдзень, цікава, ці доўга гэта зойме, дакументы атрымалі неадкладна.

    арлоў па
    Удзельнік

    Acele etme tadını çıkart Türkiye’nin şu ekonomik durumlar az düzgün olsa varya koşa koşa dönerim ülkeme ne almanyaymış arkadaş vallahi sanki cennet!!!

    NoFeaR
    Удзельнік

    Я падала замуж і чакаю. Датэлефанавацца да візавага аддзелу сапраўды складана. З 90 дзён прайшло 2 дні. Цяпер, нават калі вы патэлефануеце і спытаеце, ці дашлеце электронны ліст, яны не маюць права вас крытыкаваць, таму што, маўляў, гэта можа заняць ад 1 да 3 месяцаў. Ці спрабавалі вы звязацца з намі па электроннай пошце на працягу гэтага 2-дзённага перыяду? Мая сціплая парада: ваш муж/жонка таксама павінен адправіць электронны ліст у Ausländerbehörde, патэлефанаваць ім або зайсці ў Ausländerbehörde і пагаварыць з імі сам-насам.

    Я асабіста звязаўся з консульствам у Анкары, і калі скончылася роўна 3 месяцы, жанчына сказала, што прайшло толькі 3 месяцы, пачакайце. Сёння прайшло 120 дзён. Я паспрабую патэлефанаваць у TERAR. Мая жонка пайшла ў офіс па справах замежнікаў, і яны на днях нават не размаўлялі адзін з адным, яна мела зносіны толькі з кансультантам, а ён не даваў ніякай інфармацыі. Мы не ведаем, што рабіць, нявызначанасць вельмі цяжкая

    almanyafatih
    Удзельнік

    Не спяшайцеся, атрымлівайце асалоду.Калі б эканамічная сітуацыя ў Турцыі была менш стабільнай, я б кінуўся назад у сваю краіну, якая Германія, дружа, гэта як рай!!!

    Калі ў вас няма грошай у Турцыі, вам больш няма чаго радавацца. Нават дыханне, якое вы робіце, каштуе грошай. Дастаньце галаву, і яны бяруць з вас 100 TL.

Адлюстраванне 5 адказаў - ад 1 да 5 (усяго 5)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.