Германія Прыбыў віза, кароткія працэсы

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    hasanxnumx
    Удзельнік

    Так, сябры, я думаю, што я адзін з самых чакаючых людзей сярод вас. Я звярнуўся ў Анкару 04.10.2013 г. 14.03.2014, таму сёння атрымаў візу. У мяне была праблема вайсковай службы, я адкрыў шмат тэм, зараз патэлефанаваў у ваенны аддзел, я нічога не магу зрабіць адсюль, ідзіце да мяне, калі ёсць праблема ў шляху, мне падпісваюць паперу праз 15 дзён ісці ў турэцкае консульства. Я рэжу білеты на аўторак. Я буду сачыць за гэтым сайтам і паспрабаваць дапамагчы новым сябрам.

    konyalixnumx
    Удзельнік

    поспехаў :) :) Шчаслівага шляху з гэтага моманту, апладысменты:) апладысменты:) апладысменты:) апладысменты:)
    Правільна, тэлефанаваў у аэрапорт, калі рэгіструемся ў непрацоўны час, то толькі паперка падпісваецца. Адносяць у ваенкамат у працоўны час і падпісваюць. Тады няма праблем пры выхадзе з dance:) dance:)
    Ну братка, чаму ваша віза заняла так шмат часу? Калі я сачыў за ім, ён даставіў дакументы для натхнення ў офіс для замежнікаў. пасля гэтага я трахнуўся ??

    hasanxnumx
    Удзельнік

    Калі я даведаўся да вашай прэсы, я прывёз жонку ў Турцыю каля 2 месяцаў, прабыў тут каля 3 месяцаў, і мая справа будзе ахоплена. Калі тут няма праблем, я павінен быў пайсці ў студзені

    Gzm243
    Удзельнік

    Прывітанне, сябры, я звярнуўся з просьбай аб уз'яднанні сям'і ў Анкары 18.03.2014 г., мая жонка сёння патэлефанавала ў паліцыю замежнікаў, і яны сказалі, што дакументы трэба апрацаваць спачатку ў консульстве. Хто-небудзь з вас ведае, што адбываецца ў консульстве і колькі часу гэта займае?

    serkant
    Удзельнік

    У сярэднім гэта займае 2 ці 4 тыдні. Потым, калі трэба, яны просяць дакумент у яго жонкі.

    Прывітанне, сябры, я звярнуўся з просьбай аб уз'яднанні сям'і ў Анкары 18.03.2014 г., мая жонка сёння патэлефанавала ў паліцыю замежнікаў, і яны сказалі, што дакументы трэба апрацаваць спачатку ў консульстве. Хто-небудзь з вас ведае, што адбываецца ў консульстве і колькі часу гэта займае?

    pyroxnumx
    Удзельнік

    Посьпехаў, па-першае, вядома, мы ўсе так праходзілі праз гэты працэс, я чакаў візу 6 месяцаў, гэта асобная размова, але сапраўднае пачынаецца тут, усё будзе моцна, я казаў, пакуль гэта прыходзіць, астатняе зусім няпроста, самая вялікая праблема ў тым, што вы беспрацоўны, гэта зусім іншы свет, няхай Бог дабраславіць вас.

    Gzm243
    Удзельнік

    У сярэднім гэта займае 2 ці 4 тыдні. Потым, калі трэба, яны просяць дакумент у яго жонкі.

    Серкантан, у якое консульства вы звярталіся і ў якім горадзе Германіі будуць афармляцца дакументы?

    serkant
    Удзельнік

    Я падаў заяўку з Анкары .. Месца пад назвай Ісманінг .. недалёка ад Мюнхена

    Серкантан, у якое консульства вы звярталіся і ў якім горадзе Германіі будуць афармляцца дакументы?

    Gzm243
    Удзельнік

    Я падаў заяўку з Анкары .. Месца пад назвай Ісманінг .. недалёка ад Мюнхена

    Мая жонка сёння патэлефанавала ў паліцыю для замежнікаў, і яны сказалі, што дакументы вашай жонкі прыйдуць на наступным тыдні, патэлефануйце яшчэ раз у пачатку красавіка, і мы паведамім вам, калі спатрэбіцца дакумент. Мая жонка сказала, што вам трэба, я ўжо гатовы, але яны таксама сказалі, што запытаныя дакументы адрозніваюцца ад чалавека да чалавека. Мая жонка з'яўляецца грамадзянкай Германіі, і нямецкі афіцэр сказаў маёй жонцы, што вам не трэба занадта хвалявацца, паколькі вы немец. Паглядзім, што будзе, я спадзяюся, што мае дакументы будуць адпраўлены і зацверджаны як мага хутчэй.. :- X

    breakxnumxlov ў
    Удзельнік

    Хто-небудзь падаваў заяўку са Стамбула ў Берлін?

    Gzm243
    Удзельнік

    Хлопцы, у мяне пытанне. Цікава, ці хоча паліцыя замежнікаў пасведчанне аб шлюбе родам з Германіі? І ці ёсць якія-небудзь іншыя дакументы, якія мне трэба адправіць?

    serkant
    Удзельнік

    У вас не просяць пасведчання аб шлюбе. Вам не трэба дасылаць ніякіх дакументаў.

    Сябры, у мяне пытанне. Цікава, ці патрабуе паліцыя па справах замежнікаў у Германіі арыгінал пасведчання аб шлюбе? І ці ёсць якія-небудзь іншыя дакументы, якія мне трэба даслаць?

    Gzm243
    Удзельнік

    Сябры, сёння патэлефанавалі з консульства і сказалі, што мая віза зацверджана і я атрымаю пашпарт праз 3-4 дні. Дата падачы заявы на візу 18.03... Прайшло менш за месяц.Афіцыйна :)

    serkant
    Удзельнік

    У консульства тэлефанавалі? Вы ў консульства тэлефанавалі? Напэўна, яны мяне проста раздражнілі, чакаю з 24 студзеня. Я падаў заяўку з Анкары. да гэтага часу няма адказу. Я спадзяюся, што вы атрымаеце свой пашпарт з візай у ім як мага хутчэй. Буду рады, калі вы паведаміце нам.

    Сябры, сёння патэлефанавалі з консульства і сказалі, што мая віза зацверджана і я атрымаю пашпарт праз 3-4 дні. Дата падачы заявы на візу 18.03... Прайшло менш за месяц.Афіцыйна :)

    Gzm243
    Удзельнік

    У консульства тэлефанавалі? Вы ў консульства тэлефанавалі? Напэўна, яны мяне проста раздражнілі, чакаю з 24 студзеня. Я падаў заяўку з Анкары. да гэтага часу няма адказу. Я спадзяюся, што вы атрымаеце свой пашпарт з візай у ім як мага хутчэй. Буду рады, калі вы паведаміце нам.

    Я думаю, што консульства патэлефанавала, каб праверыць маю нямецкую мову, таму што я прайшоў курс у Вене 2 гады таму і жыў там 2 гады. Я аднёс свой дакумент B2, які я атрымаў там, на візавую гутарку. Сёння тэлефанавала немка з консульства. Мы размаўлялі цалкам па-нямецку. Яна спытала, як доўга я прабыў у Вене на курсе. Паколькі ў мяне няма дакумента А1, гэта адзін з абавязковых курсаў, так што я немец? Я думаю, вы хочаце гэта вымераць. .. Ваша віза зацверджана, і я зараз жа дашлю вам ваш пашпарт. Я спытаў, колькі часу гэта зойме, пакуль ён прыбудзе. Ён сказаў, што ён будзе ў вас на руках праз 3-4 дні. Паглядзім... я трымаць вас у курсе падзей.

    bat_
    Удзельнік

    Як павольна працуе гэтая Анкара, дружа? Мы чакаем мінімум 3 тыдні на ўсялякія рэчы, га?

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 27)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.