Yaparmısınız агляд з вамі?

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    legendxnumx
    Удзельнік

    Прывітанне, сябры, я збіраюся ў Мюнхен у жніўні атрымаць візу для ўз'яднання сям'і. Мая праблема ў тым, ці магу я знайсці там працу? Я працую жаночым цырульнікам 10 гадоў. Колькі я магу зарабляць штомесяц, брута і net?Я чакаю адказу, калі ласка, дапамажыце мне.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Вы ведаеце мову?


    Каб працаваць цырульнікам, трэба мець аусбілгунд. Калі ў вас няма прафесійнага дыплома, у вас не так шмат шанцаў. Працаваць можна толькі ў турэцкіх цырульнікаў. Калі вы прыедзеце сюды, вы ўжо пройдзеце свой першы моўны курс, вывучыўшы мову, вы падасце дакументы на працу. Колькі яны зарабляюць, залежыць ад горада.

    legendxnumx
    Удзельнік

    Hicbir belgeye gerek tabii kendi salinunu acmak istersen birkac formalite var ayrica turk kuaforler de almanyada gayet aranan bir faktör akliniza almanya diyince hersey sistemli ilerliyor gibi geliyor yok oyle birsey sadece dil ogrenirsen calisma alanin genisler ben bugun aradim ve 2 isyeri sahibiyle gorustum hatta bir tanesi gelince yanina ugramam icin bayagida konustu dance:)

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Добра, тады вам не трэба вучыць мову, у любым выпадку, не супраць.

    Hicbir belgeye gerek tabii kendi salinunu acmak istersen birkac formalite var ayrica turk kuaforler de Almanya'da gayet aranan bir faktör akliniza almanya diyince hersey sistemli ilerliyor gibi geliyor yok oyle birsey sadece dil ogrenirsen calisma alanin genisler ben bugun aradim ve 2 isyeri sahibiyle gorustum hatta bir tanesi gelince yanina ugramam icin bayagida konustu dance:)

    Giland
    Удзельнік

    Добра, тады вам не трэба вучыць мову, у любым выпадку, не супраць.

    Што менавіта вы будзеце рабіць пасля вывучэння мовы? Калі хтосьці просіць запаліць цыгарэту, вы проста азіраецеся, вы губляецеся, вы не можаце спытаць адрас, вы тэлефануеце мужу і жонцы па тэлефоне, вы адчуваеце стрэс з-за іспыту на правы кіроўцы, вы знаходзіце працу, але вы не атрымліваеце столькі грошай, колькі тыя, хто робіць ausbildung і г.д.. і г.д.. Інакш што вы будзеце рабіць і вывучаць мову.

    Ёсць яшчэ, але пісаць не трэба. ;)

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Акрамя таго, калі вы кажаце пра грошы людзям, якія раней тут не былі, чаму б вам не спытаць пра Германію? Inspire нарадзіўся і вырас у Германіі або жыве там 4-5 гадоў. Чалавек, які жыве ў Германія можа даць інфармацыю аб сітуацыі з заробкамі, але я думаю, што вам трэба змяніць сваё мысленне, перш чым ехаць у Германію.

    1963
    Удзельнік

    Тут была такая ж праца ў майго знаёмага, ён пакінуў яе, таму што заробак і ўмовы працы былі кепскія, і перайшоў на іншую прафесію, цяпер заробак не такі добры, калі ў цябе няма дыплома ці яшчэ чаго, то паглядзяць на вас як на зняволенага ў месцы, дзе вы будзеце працаваць. Вы згадалі, што сустракаліся ў некалькіх месцах. Вядома, калі ён прыходзіць да вас, ён хацеў бы сустрэцца з кімсьці, хто тут працуе. Калі ён атрымае гэта, ён дайце яму большы заробак, чым вам, таму ён, магчыма, сказаў вам, што калі ў вас няма дыплома, у вас не будзе шмат альтэрнатыў працы.Каб адкрыць тут краму, недастаткова проста займацца прафесіяй, вы таксама трэба мець сертыфікат магістра Вы атрымалі гэта адсюль, гэта не так проста.

    legendxnumx
    Удзельнік

    Я нічога не казаў, кажучы, што не буду вывучаць мову. Сябры, я кажу гэта толькі як адпраўную кропку. Мая жонка з'яўляецца грамадзянкай Германіі па нараджэнні і вышэй, але гэта моцна адрозніваецца ад штата да штата. Наш Прафесія яшчэ больш складаная. Ён кажа, што трэба рабіць ausbilgund. Гэта не трох- ці пяцімесячная справа. Дарэчы, гэта мой сябар, сваяка якога не задавальняе гэтая праца. Некаторыя з іх цікавяцца мастацтвам або перайшлі на працу, дзе яны могуць менш выкарыстоўваць нямецкую мову, але, вядома, я паўтараю гэта яшчэ раз, мова важная для пашырэння сферы маёй працы.

Адлюстраванне 8 адказаў - ад 1 да 8 (усяго 8)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.