Пашпарт Самае дарагое час у свеце Response ..

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Павелічэнне пашпартных збораў з новым годам узрушыла грамадзян. Пашпарты, якія дзейнічалі на працягу 2012-162 гадоў, а гэта склала 4 еўра ў 10 годзе, павялічыліся да 49 еўра з павелічэннем на 211 еўра, умацоўваючы яго пазіцыю як самы дарагі ў свеце. Грамадзяне, якія рэагавалі на павелічэнне збораў, патрабавалі неадкладнага зняцця паходаў.

    Грамадзяне, якія пайшлі ў генеральныя консульствы Еўропы па пашпарты ў новым годзе, перажылі "ўздым". Новы 10-гадовы пашпарт павялічыўся на 49 еўра. Новы пашпарт, які дзейнічаў 2012-162 гадоў, а ў 4 годзе склаў 10 еўра, павялічыўся да 211 еўра. Грамадзяне Нямеччыны плацяць 10 еўра за 59-гадовы пашпарт, іспанцы 25 еўра, італьянцы 42.50, грэкі, якія змагаюцца з эканамічным крызісам, 84 еўра. Германія таксама атрымлівае толькі 26 еўра за 10-гадовы пашпарт ад грамадзян ва ўзросце да 37.50 гадоў. Нашы грамадзяне, якія рэзка адрэагавалі на непамерны паход, спыталі: "Ці так дорага быць грамадзянінам Турцыі". Вось рэакцыя на паход:

    ЯК БЕЗ РАБОТЫ ПЛАТАЦЬ
    Хакан Бююккая (Дзюрэн): «Я прыйшоў па новы пашпарт. Я быў узрушаны, калі даведаўся, што плата павялічана з 162 да 211 еўра. У наступным годзе мы выдадзім пашпарт даме. Ёсць таксама двое дзяцей. Як будуць плаціць гэтыя грошы беспрацоўныя і пенсіянеры ".

    ДАВЕДАЦЦА Ў СПРАВЕ
    Рамазан Калай (Буршайд): «На касе я чуў, што новы пашпарт павялічыўся да 211 еўра. Я хацеў бы данесці да ўладаў, што павелічэнне ніхто не задавальняе. Я не ведаю, ці ёсць у кожнага права плаціць гэты збор ".

    АФІЦЫЙНЫ РАЗБАЙ
    Озгюр Чэцінкая (Кёльн): «У мяне трое дзяцей. Летась мая жонка набыла яго па старым кошце. Учора я назіраў за ростам кошту пашпартных збораў. Гэта афіцыйны рабаванне. Ваенны збор ужо высокі, цяпер пашпарт павышаюць. Ці ўлады лічаць, што ў тых, хто жыве за мяжой, шмат грошай ".

    НЯМА СТАРАЙ ГЕРМАНІІ
    Алі Ямак з горада Ольпе, Хайдар Ташкыран з Рэфрата і Кемаль Йылмаз з Ольпе заявілі, што павелічэнне пашпартных збораў у консульствах непрымальна. Йылмаз і Ямак заявілі, што ў іх сем'і з трох чалавек, і сказалі: «Мы будзем плаціць прыблізна на 150 еўра за кожную сям'ю. Эканамічны крызіс ударыў па ўсіх. Германія - гэта ўжо не старая Германія. Як будуць плаціць гэты збор бедныя шматдзетныя сем'і »і выказаў сваю рэакцыю.

    Я пераможаны Хюсейна Коча (Бохум): «У чым прычына гэтага росту? Не ведаю, адкуль гэта ўзялося? Павялічыўся рост да 30 адсоткаў. Я асуджаю і асуджаю ".

    СТОЛЬКІ Фікрэт Афат (Дортмунд): “Не так шмат. Як непрацуючы грамадзянін, у мяне сям'я з пяці чалавек. Мае трое дзяцей таксама вучацца. Як мы сыдзем з гэтага паходу? Гэта занадта шмат у эканамічным крызісе ў Еўропе ".

    БОЛЬНЫ НОВАГОДНІ ПОДАРОК ​​Фарэцін Эртюрк (Дортмунд): «Паход адбыўся каля 50 еўра. Як балючы навагодні падарунак. Я асуджаю гэты паход і прашу ўлады перагледзець сітуацыю. Ці спрабуе наша дзяржава закрыць дэфіцыт бюджэту ад нас, еўрапейскіх туркаў? "

    СКАЗАЦЬ НІЧОГА
    Волкан Афат (Дортмунд): «Няма чаго сказаць. Яны вас мучаць. Я асуджаю гэты паход. Эканамічны крызіс у Еўропе ўжо сагнуў нам спіну. Калі ласка, чыноўнікі нашай дзяржавы разумеюць, што падаражэнне амаль на 50 еўра несправядліва. Я студэнт, як я магу заплаціць столькі грошай? "

    Я НЕ БУДЗЕМ ТУРЦКІ ПАСПОРТ
    Мехмет Коч (46) Бербер: «Павышаць пашпарты бессэнсоўна. Гэта ментальнасць бачыць грамадзян, якія жывуць за мяжой, як гусака, якога трэба ўзяць, як на ваенную службу. Я, для сваёй жонкі і дзяцей, у нас ёсць бельгійскае грамадзянства, паеду ў Турцыю, каб узяць 150 бельгійскіх пашпартоў на 10 гадоў AuroIN. Мы больш не атрымаем турэцкі пашпарт ".

    НАША ДЗЯРЖАВА - НЕПРАВЕДА
    Мехмет Топкая (58) на пенсіі: «Консульскія паслугі павялічваюцца з кожным днём. Гэтая цана ўнікальная ў свеце. Гэта такі пашпарт? Ці ёсць такое грамадзянства? Калі Лафа прыязджае, кажуць, што ў мяне ёсць грамадзяне ў Еўропе. Як і ў дачыненні да ваеннай службы, я думаю, што дзяржава абышлася з туркамі ў Еўропе несправядліва ".

    СЕРЬЁЗНЫ АБО ЖАРТ
    Мітхад Серхадлыёглу (62) Фармацэўт: "Большасць туркаў, з якімі я размаўляў," гэта сур'ёзна ці гэта жарт? " сказаў. Я вітаю гэты паход з усмешкай, можа быць удалым! "

    ПАВІННЫ вярнуцца
    Цюбейдэ і яго сын футбаліста Дэміркан Дыкмен сказалі: «З новым годам павялічыўся падатак на тэлебачанне і радыё. У той час як арэндная плата, электраэнергія і ўмовы жыцця з кожным днём павялічваліся, даданне пашпартных збораў паставіла нас у цяжкае становішча. Паходы павінны быць вернуты як мага хутчэй ".

    МЫ НЕ АЗНАЧАЕМ Юсуфа і яго сына Алаадзіна Каплана: Бацька і сын, якія не маглі асэнсаваць павелічэнне пашпартных збораў: «Людзям тут ужо цяжка. Умовы жыцця з кожным днём даражэюць. Яны кажуць, як шматлюдныя сем'і плацяць гэты збор.

    Эканоміў 49 еўра Мехмет Шахін: заплаціўшы 2012 еўра за зварот у генеральнае консульства па новы пашпарт у снежні 162 года, Мехмет Шахін выказаў радасць, сказаўшы: "Я рады, што пераехаў загадзя, зэканоміў 49 еўра".

    У мяне не так шмат з сабой
    Гёнюл Тургут: Гёнюль Тургут, які прыйшоў у Генеральнае консульства па новы пашпарт, заявіў, што ён ладзіць з сацыяльнай дапамогай, і сказаў: «Нажаль, я не ведаў. што мне зараз рабіць Ён сказаў: «У мяне няма 211 еўра пры сабе» і папрасіў кагосьці прынесці грошы па тэлефоне.

    МЫ НЕ АРГАНІЗАЦЫЯ
    Хаяці Актюрк (рыбак): «Нас усё яшчэ ўспрымаюць як гусака, якога трэба сарваць. Калі гэтыя дзесяцігадовыя пашпарты былі нядаўна выпушчаныя, збор быў надзвычай высокі, і гэта было крыху зніжана з улікам рэакцыі нашых грамадзян і падтрымкі СМІ. цяпер я не магу зразумець, што мяне зноў паднімаюць ".

    МЫ НЕ ЧАКАЛІ ТАКІХ ДОЎГА
    Орхан Янік, які ўвайшоў у пашпартную чаргу перад консульствам Мюнхена разам са сваім сынам Гёханам і яго жонкай Фатмай, сказаў: «Мы чакалі павышэння пашпартных збораў у пачатку года. Але мы не так чакалі. Цяпер мы заплацім 150 еўра больш за трох чалавек. Акрамя таго, гэта мае пабочныя выдаткі, такія як два разы паездкі сюды і фотаздымкі, гэта крыху літасці ».

    ЯК гэта немагчыма
    У чаканні сваёй чаргі ў вялікай чарзе перад консульствам Зафер Аксют сказаў: «Як гэта немагчыма. Я паглядзеў у Інтэрнэце ўчора, і там напісана 162 еўра. Чаму яны не паведамляюць пра гэта загадзя. Па крайняй меры, яны павінны змяніць знак заработнай платы ў Інтэрнэце, і людзі прыходзяць адпаведна. Махмут Цюркоглу, які прыйшоў у консульства для іншай працэдуры, сказаў: «Калі пашпарт быў падняты, іншыя таксама павялічыліся. "Мы ўбачым, які сюрпрыз, калі падымемся наверх".

    АПЛАТА З ТАРЫФУ 2012 ГОДА
    Ілкнур Савам, маці траіх дзяцей, якая ў мінулым годзе атрымала пашпарт ад Генеральнага консульства Франкфурта і заплаціла 2012 еўра за 10-гадовы пашпарт па тарыфе 162 года, выявіла, што за 10-гадовы пашпарт трэба заплаціць 211 еўра у новым годзе. "Ёсць шмат турак, якія не могуць з гэтым справіцца", - сказаў Савам. Яго брат Семра Савам звярнуў увагу на тое, што сям'я з трыма дзецьмі павінна была заплаціць 55 еўра за пяць пашпартоў, і сказаў: «Маю сястру выратавалі 162 еўра, бо яна падала заяўку ў мінулым годзе. Аднак ён будзе падаваць заяўку на сваіх дзяцей у бліжэйшыя дні. "У нас шмат грамадзян, якія не могуць дазволіць сабе заплаціць".

    ЦІ БУДЗЕ ЧАС КРЫЗІСУ
    Фаміль Арас, які прыехаў з сынам па новы пашпарт, сказаў: «Мы прыехалі на мінулым тыдні, таму што напярэдадні Новага года будзе паднята сума. Старыя заробкі былі сапраўдныя. Аднак з-за адсутнага дакумента здзелкі маёй і майго сына зрабіць не ўдалося. Яна праслізнула ў новы год. Супрацоўнікі сказалі, што павышэнне будзе, але невядома, як доўга гэта будзе. цяпер я даведаўся тут. Пашпарт дамы - са старога збору, а гэта новы збор. Павелічэнне на 50 еўра за пашпарт. Ці такі ўздым у крызісны час ".

    ДЗЕ ГЭТА ГРОШЫ
    Чакаючы ў чарзе, Мустафа Акёл, Сейфетцін Бозкурт і Ілхан Гюмюш адрэагавалі на доўгі час чакання як у паходзе, так і зімой. Кажучы: «Павялічылі вайсковую службу, паднялі пашпарт, якое будзе гэта выпрабаванне?» Мустафа Акёль сказаў: «Столькі грошай збіраюць з грамадзян, і на што яны трацяцца. Я гадамі хаджу і еду ў гэтае консульства, парадак усё той жа. Давай, мы крыху маладыя, у чарзе людзі са старымі галавамі, - бяда згарэла.

    КОНСУЛЬ: Скончылася
    Чыноўнікі швейцарскага консульства ў Цюрыху лічаць, што стаўкі павышэння высокія, як і грамадзяне. Супрацоўнік консульства заявіў, што на ўчарашні дзень яны падоўжылі 40 пашпартоў і ўвялі новыя зборы, і сказаў: «Зразумела, людзі не задаволеныя, але да гэтага часу мы не атрымалі гучнай скаргі. Аднак напэўна скаргі пачнуцца ”.

    НАС ШАКІРАЛІ
    Волкан і Сібель Эрчын: «Мы былі афіцыйна ўзрушаныя павелічэннем пашпартоў, абвешчаным у новым годзе. Швейцарыя - багатая краіна, але мы, туркі, не збіраем грошы з дрэў. Сям'я з чатырох чалавек заплаціць больш за тысячу франкаў за падаўжэнне пашпарта. Немагчыма зразумець, што гэта за логіка ".

    МЫ АПЛАТАЕМ СВАЮ АРЕНДУ
    Сельма Ёзчан: «Нашы заробкі застаюцца там, дзе ёсць. Эканамічны крызіс ужо ўразіў усіх. Акрамя таго, павелічэнне колькасці консульскіх аперацый зробіць нашых грамадзян больш праблемнымі. Мы наўрад ці плацім за арэнду дома. Павышаным пашпартам ніхто не задаволены ".

    ДУМАЙ пра НАС
    Мехмет Ёзкан: «Я выдаткаваў 1500 крон, каб прыехаць з Архуса ў Капенгаген. Гэта таму, што я не працую. Супрацоўнікі губляюць працу, калі атрымліваюць водпуск. Калі шматлюдная сям'я паходзіць з Архуса, яны павінны выдаткаваць 5-6 тысяч крон. Я думаю, што ганарары былі ўжо высокія, цяпер яны нават вышэйшыя. Чаму мы заўсёды павінны думаць пра сваю дзяржаву. Няхай наша дзяржава адкрые аддзяленне консульства ў Архусе, думаючы пра нас ".

    МЫ НЕ ПЕРАМОГАЕМ, КАЛІ ВЫ ВЕРЫЦЕ
    Эрол Тынас: «Мне цяжка зразумець прычыну гэтага высокага паходу. У той час як нашы консульствы, якія прадастаўляюць паслугі за мяжой, забяспечаць нам лепшае абслугоўванне, мы вымушаны плаціць больш высокія зборы. Эканамічнае становішча людзей не такое добрае, як думала наша дзяржава ".

    НЕ ТАКОЕ ў любой краіне
    Юсуф Кан Чайыр і Юсуф Чайыр: «Ні ў адной краіне Еўропы няма такой высокай пашпартнай пошліны. Мы не можам зразумець прымяненне павышэння вышэй інфляцыі. Як вядома, эканамічныя праблемы ў Еўропе надзвычай моцныя. Беспрацоўе згінае талію нашых грамадзян. Многія з нашых грамадзян імкнуцца жыць толькі на сацыяльную дапамогу. Паходы трэба перагледзець ".

    МЫ ПАДПІСАЛІ ЗАПІС
    Хакан Каракаш: «Я быў уражаны павелічэннем пашпарта. Сям'я з 5 чалавек павінна заплаціць 1055 еўра за новы пашпарт. Турцыя падпісвае рэкорднае павелічэнне збораў. Тыя, хто беспрацоўны і атрымлівае сацыяльную дапамогу, не могуць выплачваць гэтыя заробкі. Гэтыя павелічэння выклікаюць высылку грамадзянства. Турэцкія няўрадавыя арганізацыі не павінны заставацца абыякавымі да гэтага пытання ".

                                                                                                                              Еўропа - гэта золата ад свабоды.

    reyyan ў
    Удзельнік

    Неабходна прыняць пэўныя меры. Яны хочуць грошы, калі вы ўвойдзеце ў турэцкае консульства ў Германіі. Я адчуваў падобныя праблемы. Яны афіцыйна мяне падманулі наконт фотаздымка для пашпарта. :) Ім не спадабалася біяметрычнае фота, якое я зрабіў на вуліцы (гэта было звычайнае фота) і зрабіла яго з фотаздымка ўнутры сябе. У той жа час тамтэйшаму афіцэру гэта не спадабалася, і ён зноў і зноў рабіў гэта для трох асобных фотаздымкаў, зробленых пажылым дзядзькам-пенсіянерам у консульстве. Пачуўшы гэта, я ўзяў дзядзьку з сабой, пайшоў у яго дырэктарат і паскардзіўся, але затрачаных грошай яны не вярнулі. Яны таксама сказалі, што гэта смешна, што іншаму рабочаму афіцэру не патрэбны фотаздымак для мяне. Шчыра кажучы, справа дайшла да маёй дурасці. Таму што я толькі падоўжыў пашпарт  ;D . але гэта вельмі непрыгожыя рэчы. Я больш ніколі не пайду ў консульства Майнца.
    Horizon, я павінен аднавіць пашпарт у канцы гэтага года. час ідзе. У траўні я паеду ў Турцыю. Мне цікава з пункту гледжання танней, калі я зраблю гэта ў Анкары .. Акрамя таго, няма консульства, дзе я жыву. так далёка. Такім чынам, мой пас заканчваецца ў лістападзе 2013 года. гэты працэс ідзе не ў Германіі, я паехаў на курорт, olurmu цікава, калі я рабіў у Турцыі?

    reyyan ў
    Удзельнік

    мне быў дарагі толькі той збор, які папрасіў офіс замежнікаў за электронны дазвол на пражыванне. У мяне заўтра сустрэча. Збор склаў 135 еўра.  :-

    EL-TURCO
    Удзельнік

    Вы таксама можаце падоўжыць індычку, але, вядома, даражэй у індычцы! Google

Адлюстраванне 3 адказаў - ад 1 да 3 (усяго 3)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.