Нямецкія і замежныя мовы лепш даведаліся, как ??

> Форумы > Метады актыўнага навучання і запамінання нямецкіх слоў > Нямецкія і замежныя мовы лепш даведаліся, как ??

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    ЭСМА 41
    Удзельнік

    Замежная мова… як лепш яе вывучыць?? ?

    Вы хочаце адправіцца ў краіну, у якой гаворыцца на мове, якую вы даведаліся, і ведаеце, што гэта самы просты і хуткі спосаб вывучыць гэтую мову. Але спачатку ўступіць у новую краіну можа здацца дзіўным. што спатрэбіцца час для новай асяроддзя, культуры і мовы. Вы таксама можаце пацярпець, калі вы знаходзіцеся ў іншым гадзінным поясе. Але будзьце зручныя і паспрабуйце ўспрымаць вашу новую навакольнае асяроддзе.

    1- Рабіце памылкі (!): Рабіце як мага больш памылак на мове, якую вывучаеце... Вы не заўсёды павінны гаварыць правільна. Калі людзі могуць зразумець, што вы кажаце, не мае значэння, калі вы робіце памылкі, прынамсі, спачатку. Жыццё ў чужой краіне - гэта не экзамен па граматыцы.

    2- Спытайце, калі вы не разумееце: калі іншыя гавораць, вам не трэба лавіць кожнае слова. Звычайна дастаткова разумення галоўнай ідэі. Але калі вы думаеце, што тое, што вы не разумееце, важнае, ПЫТАЙЦЕ! Некалькі карысных слоў на гэтую тэму: Pardon me? для англійскай мовы. Прабачце, што вы сказалі? Не маглі б вы гаварыць павольней, калі ласка? Вы сказалі, што… Я не зразумеў… Паўтарыце, калі ласка? Што гэта было? Прабач, што не пачуў. Прабачце, што значыць «……………» значыць? (Але не выкарыстоўвайце: Вы размаўляеце па-англійску? Калі ласка, адкрывайце рот, калі гаворыце! Дайце мне перапынак!) Для нямецкай (Entschuldigung, wie bitte? Entschuldigung, was haben Sie gesagt?, Würden Sie bitte langsamer sprechen? or Bitte, Вы можаце выкарыстоўваць такія выразы, як sprechen Sie langsam!, Haben sie gesagt das…, Können Sie das wiederholen bitte? Was war das? Entschuldigung, was bedeutet das?

    3- Уключыце мову, якую вы вывучаеце, у сферы вашых інтарэсаў: людзі любяць размаўляць пра рэчы, якія ім цікавыя. Якія твае інтарэсы? Паспрабуйце вывучыць як мага больш слоў на гэтыя тэмы. Спытайце людзей вакол вас, што ім цікава. Гэта займальны метад, які заўсёды дапамагае вывучыць новыя словы. Такім чынам вы ўбачыце, што пачынаеце лепш разумець іншых. Інтарэсы падобныя да ўрадлівага дажджу на сад. Размова аб вашых моўных навыках дапаможа вам вучыцца хутчэй, мацней і лепш. Некалькі карысных слоў: Што вас цікавіць? для англійскай мовы Маё любімае хобі... мне вельмі падабаецца ... займацца... Шмат гадоў я... Тое, што мне падабаецца, гэта ... Якія ў вас захапленні? Для нямецкай…

    4- Размаўляйце і слухайце: заўсёды ёсць пра што пагаварыць. Азірніцеся вакол сябе. Калі нешта здаецца вам дзіўным або іншым, пагрузіцеся ў размову. Гэта таксама дапаможа вам палепшыць вашу дружбу. Слухайце людзей, але слухайце, каб улавіць вымаўленне слоў і рытм мовы. Абавязкова выкарыстоўвайце тое, што ведаеце. У многіх мовах словы ўтвараюцца адно ад аднаго. У гэтым выпадку паспрабуйце вывесці значэнне слова з яго значэння ў тэме. Размаўляючы з карэннымі жыхарамі краіны, старайцеся падтрымліваць размову. Не панікуйце, калі вы не разумееце, што кажа іншы чалавек. Паспрабуйце зразумець галоўную думку і працягнуць размову. Калі ў вас усё яшчэ ёсць праблемы з разуменнем, папрасіце яго паўтарыць сказ. Калі вы будзеце працягваць размову, то па ходзе размовы тэма стане больш зразумелай. Гэта добры спосаб палепшыць сваю мову і вывучыць новыя словы, але будзьце асцярожныя: як кажуць, «не вер усяму, што чуеш, вер палову таго, што гаворыш»...

    5- Спытайце, спытайце: Няма лепшага спосабу задаволіць наша цікаўнасць. Пытанні дапамогуць вам пачаць размову, а таксама дапамагаюць вам працягваць размаўляць.

    6 - Звярніце ўвагу на выкарыстанне: Звычайна выкарыстанне слоў - гэта назіраць за тым, як кажуць людзі. Часам выкарыстанне можа быць вельмі весела. Вам можа быць дзіўным, што людзі кажуць словы і прамаўляюць словы па-іншаму, чым вы кажаце ім. У найпростай форме выкарыстання яна спасылаецца на тое, як мова часта і натуральна выкарыстоўваецца.

    7 - Носіце ноўтбук: Заўсёды маеце нататнік і ручку. Зрабіце нататку неадкладна, калі вы чуеце ці чытаеце новае слова. Затым паспрабуйце выкарыстаць гэтыя словы ў размовах. Даведайцеся новыя ідыёмы. Адзін з самых цікавых аспектаў вывучэння замежных моў, большасць з іх - ідыёма, - гэта вывучаць ідыёмы. Напішыце гэтыя заявы на свой ноўтбук. Калі вы прымяняеце тое, што вы даведаецеся, да размоў вы будзеце памятаць і гаварыць хутчэй.

    8- Чытайце нешта: тры найлепшыя спосабы вывучэння іншай мовы - гэта: чытаць, чытаць і чытаць. Калі мы вывучаем новыя словы, чытаючы, мы таксама ўжываем тое, што мы ўжо ведаем. Пазней вам будзе лягчэй выкарыстоўваць гэтыя словы і зразумець іх, калі мы чуем іх. Чытайце, што вы знойдзеце ў газетах, часопісах, шыльдах, рэкламе, стужках на аўтобусах і г.д.

    9 - Памятайце, што не ўсе могуць вывучаць другую замежную мову, быць рэалістычнымі і цярплівымі, майце на ўвазе, што вывучэнне мовы патрабуе часу і цярпення.

    10 - Вывучэнне новай мовы - гэта таксама новая культура: будзьце зручныя з культурнымі правіламі. Калі вы вывучаеце новую мову, будзьце ўважлівыя да правілаў і звычак гэтай культуры, якія могуць прыйсці да вас. Вы павінны пагаварыць, каб даведацца. Не саромейцеся задаваць пытанні ў класе або па-за яе межамі.

    11- Вазьміце на сябе адказнасць: вы адказваеце за свой уласны працэс вывучэння мовы. Пры вывучэнні замежнай мовы настаўнік, курс і кніга, вядома, важныя, але не забывайце правіла, што «лепшы настаўнік - гэта ты сам». Для добрага працэсу навучання вы павінны вызначыць свае мэты і выконваць працу, якая дапаможа вам дасягнуць пастаўленых мэтаў.

    12 - Арганізуйце так, як вы даведаецеся: Навучанне арганізаваным чынам дапаможа вам успомніць тое, з чым вы працуеце. Выкарыстоўвайце слоўнік і добрыя навучальныя матэрыялы.

    13- Паспрабуйце вучыцца ў сваіх аднакласнікаў: Проста таму, што іншыя студэнты аднаго класа знаходзяцца на тым жа ўзроўні, што і вы не маеце на ўвазе, што вы не можаце вучыцца ў іх.

    14- Паспрабуйце вучыцца на сваіх памылках: не бойцеся памыляцца, памыляцца можа кожны. Калі вы задаеце пытанні, вы можаце ператварыць свае памылкі ў перавагу ў вывучэнні замежнай мовы. Ці ёсць іншы спосаб сказаць сказ, які вы выкарысталі?

    15 - Паспрабуйце думаць на мове, які вы даведаліся: Напрыклад, калі вы знаходзіцеся ў аўтобусе, апішыце сябе, куды вы ідзяце, дзе вы знаходзіцеся. Такім чынам, вы можаце практыкаваць сваю мову, нічога не кажучы.

    16- Нарэшце, атрымлівайце задавальненне падчас вывучэння мовы: складайце розныя сказы са сказамі і ідыёмамі, якія вы вывучылі. Затым паспрабуйце сказ, які вы зрабілі ў штодзённай размове, паглядзіце, ці можаце вы выкарыстоўваць яго належным чынам. Кажуць, жыццё - гэта вопыт, вывучэнне замежнай мовы - гэта менавіта так...

    ЭСМА 41
    Удзельнік

    Сябры, прачытайце першыя крокі вывучэння нямецкай мовы ад вас, вашых каштоўных членаў.
    Як вы пачалі вывучаць нямецкую мову?

    Я пачаў вывучаць нямецкую мову ў дзіцячым садзе.  :)
    Э-э, мой нямецкі нядрэнны.

    А ты?

    Чаканне вашых каментары. 
    Загадзя дзякуй.  ;)

    lenge з'яўляецца
    Удзельнік

    1- Рабіце памылкі (!): Рабіце як мага больш памылак на мове, якую вывучаеце...  Калі людзі могуць зразумець, што вы кажаце Няважна, калі вы памыліцеся, прынамсі спачатку...

    Праблема ў тым, што людзі, на жаль, не могуць зразумець, што я кажу, яны глядзяць на мой твар. ;D

    14- Паспрабуйце вучыцца на сваіх памылках: не бойцеся памыляцца, памыляцца можа кожны. Калі вы задаеце пытанні, вы можаце ператварыць свае памылкі ў перавагу ў вывучэнні замежнай мовы. Ці ёсць іншы спосаб сказаць сказ, які вы выкарысталі?

    О, я раблю так шмат памылак, я ўпэўнены, чорт вазьмі, калі б я памышыў рабіць няправільныя прапановы.

    16- Нарэшце, атрымлівайце задавальненне падчас вывучэння мовы: складайце розныя сказы са сказамі і ідыёмамі, якія вы вывучылі. Затым паспрабуйце сказ, які вы зрабілі ў штодзённай размове, паглядзіце, ці можаце вы выкарыстоўваць яго належным чынам. Кажуць, жыццё - гэта вопыт, вывучэнне замежнай мовы - гэта менавіта так...

    Ну, я спрабую павесяліцца, але праблемы, якія я меў у першым класе 2, ператвараліся ў пакуты, а не весялосці.

    Спачатку я пачаў наведваць курсы ў Германскім культурным цэнтры, але потым узяў перапынак на працягу доўгага часу. Цяпер я спрабую вучыцца з дапамогай навучальных камплектаў, кніг і на гэтым сайце. Я гляджу нямецкія каналы, каб звычкі вуха, як мне знайсці магчымасць. :)

    ЭСМА 41
    Удзельнік

    1- Рабіце памылкі (!): Рабіце як мага больш памылак на мове, якую вывучаеце...  Калі людзі могуць зразумець, што вы кажаце Няважна, калі вы памыліцеся, прынамсі спачатку...

    Праблема ў тым, што людзі, на жаль, не могуць зразумець, што я кажу, яны глядзяць на мой твар. ;D

    14- Паспрабуйце вучыцца на сваіх памылках: не бойцеся памыляцца, памыляцца можа кожны. Калі вы задаеце пытанні, вы можаце ператварыць свае памылкі ў перавагу ў вывучэнні замежнай мовы. Ці ёсць іншы спосаб сказаць сказ, які вы выкарысталі?

    О, я раблю так шмат памылак, я ўпэўнены, чорт вазьмі, калі б я памышыў рабіць няправільныя прапановы.

    16- Нарэшце, атрымлівайце задавальненне падчас вывучэння мовы: складайце розныя сказы са сказамі і ідыёмамі, якія вы вывучылі. Затым паспрабуйце сказ, які вы зрабілі ў штодзённай размове, паглядзіце, ці можаце вы выкарыстоўваць яго належным чынам. Кажуць, жыццё - гэта вопыт, вывучэнне замежнай мовы - гэта менавіта так...

    Ну, я спрабую павесяліцца, але праблемы, якія я меў у першым класе 2, ператвараліся ў пакуты, а не весялосці.

    Спачатку я пачаў наведваць курсы ў Германскім культурным цэнтры, але потым узяў перапынак на працягу доўгага часу. Цяпер я спрабую вучыцца з дапамогай навучальных камплектаў, кніг і на гэтым сайце. Я гляджу нямецкія каналы, каб звычкі вуха, як мне знайсці магчымасць. :)

    Падаўжайце, пакуль у вас ёсць гэтая настойлівасць  :) Я ўпэўнены, што вы можаце размаўляць на нямецкай мове ў якасці роднай мовы падчас дысертацыі.  :)

    Madchen
    Удзельнік

    кожны дзень прадмет урока, які мы далі дадому, настаўнік даваў такую ​​практыку, так і прагрэсаваў .. зноў і зноў .. У дадатак да настаўніка чытання ў пастаянным перакладзе yapıyordu..ilerleme думаю, што я думаю, што гэта прычына

    Madchen
    Удзельнік

    ці мая праблема мала выяўленая, як і мой голас крыху тонкі, так што не так шмат падыходзіць ya ya: S

    lenge з'яўляецца
    Удзельнік

    Падаўжайце, пакуль у вас ёсць гэтая настойлівасць  :) Я ўпэўнены, што вы можаце размаўляць на нямецкай мове ў якасці роднай мовы падчас дысертацыі.  :)[/ Б]

    Спадзяюся.Французскі пісьменнік Бальзаку вас была вядомая прыказка;«Каб быць гаспадаром ведаў, трэба быць слугой працы». Ён сказаў.
    А таксама Напалеонun "Немагчыма - гэта слова, якое можна знайсці толькі ў слоўніках дурняў". Ён сказаў. Хаах, я прыняў гэтыя словы як прынцып. :) Але ён занадта французскі.  ;D

    ЭСМА 41
    Удзельнік

    Падаўжайце, пакуль у вас ёсць гэтая настойлівасць  :) Я ўпэўнены, што вы можаце размаўляць на нямецкай мове ў якасці роднай мовы падчас дысертацыі.  :)[/ Б]

    Insha'Allah.French Writer Бальзаку вас была вядомая прыказка;«Каб быць гаспадаром ведаў, трэба быць слугой працы». Ён сказаў.
    А таксама Напалеонun "Немагчыма - гэта слова, якое можна знайсці толькі ў слоўніках дурняў". Ён сказаў. Хаах, я прыняў гэтыя словы як прынцып. :) Але ён занадта французскі.  ;D

    Напрыклад, Канфузіус кажа: я дакладна не ведаю, што нічога не ведаю ". ;D

    Тое, што сказаў Арксілаа:  ;D «Ці атрымаў я інфармацыю? Я не ведаю."

    Што Сократ сказаў:  :)  "Я нічога іншага не ведаю, акрамя як нічога".

    Што сказаў Марк Твен:  ;D  «Адукацыя - гэта ўсё. персікі калісьці былі горкім міндалем;
    Каляровая капуста - гэта не што іншае, як капуста з вышэйшай адукацыяй ". ;D

    Бенджамін Дысраэлі: "Як правіла, самым паспяховым чалавекам у жыцці з'яўляецца той, хто мае лепшыя веды".

    «Адно можна сказаць напэўна. У чымсьці сумнявацца.

    Сумнявацца - гэта думаць.

    Мысленне ідзе.

    Так што я без сумневу.

    Я думаю, потым я.

    Мае першыя веды - гэта цвёрдыя веды.

    Цяпер я магу атрымаць усю астатнюю інфармацыю з гэтай інфармацыі ".

    Рэнэ Дэкарт


    "Я дакладна не ведаю, што нічога не ведаю".
    ;D (як славесна)

    Arksilaos

    Мае цытаты сталі даволі міжнароднымі, а не французскімі.  ;D г.зн. міжнародны  :)

    ЭСМА 41
    Удзельнік

    абнаўленне

    SEDAT08
    Удзельнік

    З моманту таго, як я ўпершыню прыехаў у Нямеччыну, прашу ўсё без ваганняў, бо ганьба не ведаць і не ганьба. Я абраў сабе мэтавы дзень, калі вывучаю словы 2, якія пішу на паперы, і ніколі не забываю, я ўбачыў шмат пераваг, якія я даведаўся шмат слоў. Пасля прачытання газеты я хачу чытаць у кнізе я гляджу тэлевізар.

    theprivat ў
    Удзельнік

    Insha'Allah.French Writer Бальзаку вас была вядомая прыказка;«Каб быць гаспадаром ведаў, трэба быць слугой працы». Ён сказаў.
    А таксама Напалеонun "Немагчыма - гэта слова, якое можна знайсці толькі ў слоўніках дурняў". Ён сказаў. Хаах, я прыняў гэтыя словы як прынцып. :) Але ён занадта французскі.  ;D

    Вы крыху па-французску. :)

    seraka
    Удзельнік

    сябры mrb,
    Я прыехаў у Нямеччыну напярэдадні 17, і мой курс яшчэ не пачаўся, але вакол мяне пытаюцца, як я так шмат даведаўся, і нават кажу, што я здзіўлены :)
    Зыходзячы з маіх уражанняў, мая першая парада - "не саромецца" нічога, што вы робіце, таму што ўспрыманне навакольнага асяроддзя тут не такое, як у TR. Пятніца, субота, абавязкова хадзіце ў бары! Ідзі і сустракайся, тут людзі маюць зносіны не на падставе таго, што ведаюць адзін аднаго, а на падставе таго, што знаходзяцца ў адным месцы, схадзі ў кінатэатр ці на вакзал і паглядзі, у цябе і так шмат часу на першых перыядах. :) Больш за тое, калі вы крыху ведаеце ангельскую мову, у вас усё будзе добра, але настойвайце на тым, каб гаварыць па-нямецку. а па-другое, "завесці палюбоўніка з мясцовай краіны" :) Мне пашанцавала, можа быць, мае першыя выхадныя былі для мяне зараз маёй дзяўчынай, калі гэта вельмі клапотна, але калі вы задаволены справай кожнай нямецкай дзяўчыны, якую вы скажаце, вы можаце сказаць, што я не ўступаю ў больш чым уладальнік адносін турэцкага мужчыны, каб быць больш чым сітуацыя, калі soleyemicem з іншага боку вельмі задаволены паспрабуйце расслабіцца і піць больш :D і ўсюды гэта ручка для нататнікаў. Я жадаю ўсім, хто спрабуе адаптаваць новую мову і культуру, як я. Калі вы хочаце пасябраваць па нямецкай пошце, прабачце, прабачце, што я не сказала, што рэзала ахкам нацызан да гэтага часу, што кажу, скажам, хаскакалін

    theprivat ў
    Удзельнік

    @seraka

    Я думаў, што нямецкія дзяўчынкі ставяцца да туркаў, таму што яны вельмі турэцкія.

    Вы адчувалі нешта падобнае?

    Ананімны
    наведвальнік

    Прывітанне,
    Я рэкамендую шырокі Інтэрнэт-слоўнік, які я адкрыў падчас вывучэння нямецкай мовы.

    дзьме калін

    mavili_mavis
    Удзельнік

    Як сказала дарагая Эсма, вядома, будуць памылкі, важна знайсці праўду, даследаваць, і таксама важна, каб чалавек меў рашучасць вучыцца. Вядома, у мяне ёсць цікавасць да вывучэння нямецкай з тых часоў Я быў дзіцем. На самай справе, гэта мая ўдача. Я звычайна вучу слова ў слова. Што б мне ні прыйшло ў галаву, я запамінаю нямецкую мову, але ў мяне ёсць некаторыя праблемы з лішнімі словамі. Як я магу гэта вырашыць? Вы можаце дапамагчы я?

    Jurnal
    Удзельнік

    Мая адзіная праблема ў тым, што я ў захапленні і мне крыху няёмка, калі размаўляю з кімсьці па-нямецку: embarassed: У мяне не бывае шмат цяжкасцей, але калі я размаўляю, я не ведаю, як прыйсці ???  :(

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 28)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.