Спосабы разумення аккусатыўнага і датыўнага...

> Форумы > Курсы нямецкай мовы і База ведаў > Спосабы разумення аккусатыўнага і датыўнага...

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    узнёслы
    Удзельнік
    Тое, што я падрыхтаваў, не цытата...
    Я ўсё сама падрыхтавала...
    Калі я памыляюся, я хацеў бы, каб мае сябры ці наш настаўнік паправілі мяне...
    Мая мэта - дапамагчы сябрам, якія не ведаюць...

    ::) ваш ИСИАР Ты Бог Брытва Проста кажу::)


    33.jpg

    34.jpg

    35.jpg

    36.jpg

    37.jpg

    jentzsch2
    Удзельнік

    Бог жадае вам узнёслы ;)

    Гэтая інфармацыя з'яўляецца свайго роду сумесь людзей, якія дапамаглі мне шмат па спасылцы ў гэтым пытанні галава eminim.xnumx старонкі я паслаў сваіх сяброў, нават ;)

    узнёслы
    Удзельнік

    Амін Цімур, я рады, што змог дапамагчы.. ::)

    fbsah
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй…

    memolixnumx
    Удзельнік

    :) Прывітанне, мой сябар Юцэль, ты вельмі добра гэта растлумачыў, вялікі дзякуй 😮 :o. У мяне толькі адно пытанне, і я быў бы вельмі рады, калі б ты мог мне дапамагчы. Дзе заўсёды размяшчаюцца гэтыя назоўнікі ў сказе? Гэта пасля або перад дзеясловам? Гэта значыць, über, nach, auf, an, von these ( Як я магу выкарыстоўваць гэта ў сказе са словам dersen) або (schreiben) Я не мог зразумець, як гэта выкарыстоўваць, дзякуй у загадзя. :)

    узнёслы
    Удзельнік

    :) Прывітанне, мой сябар Юцэль, ты вельмі добра гэта растлумачыў, вялікі дзякуй 😮 :o. У мяне толькі адно пытанне, і я быў бы вельмі рады, калі б ты мог мне дапамагчы. Дзе заўсёды размяшчаюцца гэтыя назоўнікі ў сказе? Гэта пасля або перад дзеясловам? Гэта значыць, über, nach, auf, an, von these ( Як я магу выкарыстоўваць гэта ў сказе са словам dersen) або (schreiben) Я не мог зразумець, як гэта выкарыстоўваць, дзякуй у загадзя. :)

    Memoli як мой сябар,

    Я даў ім форму табліцы, перш чым, я не ведаю, baktinm з
    Гэтая тэма, якую вы шукаеце, уключана... (гл. табліцу ніжэй).
    2. $ IKA)
    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=4101.msg23704#msg23704

    ад selimdestan
    Удзельнік

    разуменне Olsun Дасць Бог кожнага ў рэдакцыі, паток

    узнёслы
    Удзельнік

    разуменне Olsun Дасць Бог кожнага ў рэдакцыі, паток

    Амін, ад усіх нас...

    нах
    Удзельнік

    Ну, дазвольце сказаць вам вось што, я колькі гадоў хаджу ў школу ў Швейцарыі, я ніколі не бачыў нічога падобнага на тое, што вы апісалі. Хай дабраславіць вас Бог і вялікі дзякуй за вашу руку і розум.

    Achten Sie
    Удзельнік

    Мой дарагі брат Юкук, гэта можа быць крыху складана для пачаткоўцаў, але гэта прадмет, з якім кожны мае цяжкасці, нават немцы маюць цяжкасці з разуменнем уласнай граматыкі. У любым выпадку, у любым выпадку дзякуй, хай дабраславіць цябе Бог...

    узнёслы
    Удзельнік

    Мой дарагі брат Юкук, гэта можа быць крыху складана для пачаткоўцаў, але гэта прадмет, з якім кожны мае цяжкасці, нават немцы маюць цяжкасці з разуменнем уласнай граматыкі. У любым выпадку, у любым выпадку дзякуй. Хай дабраславіць вас Бог...

    Так, я мяркую, што гэта было крыху так ... Так што давайце назавем гэта A2

    наперадзе
    Удзельнік

    teşekkürler

    Kaşüstü
    Удзельнік

    Ўзяў час, каб падрыхтаваць яго, я ведаю, як, так што я гатовы.
    Але так, што ён можа быць добрымі і добразычлівымі людзьмі.
    Божай вы атрымаеце.

    узнёслы
    Удзельнік

    Ўзяў час, каб падрыхтаваць яго, я ведаю, як, так што я гатовы.
    Але так, што ён можа быць добрымі і добразычлівымі людзьмі.
    Божай вы атрымаеце.

    Так, гэта заняло ў мяне некаторы час, але мая мэта - падзяліцца чымсьці... :D :)

    sevgi_ve_tanr
    Удзельнік

    прывітанне сябры ўзнёслага прыгатаваць што-небудзь вельмі добрае я б быў ня той нумар, але тут ТСК DEM МЭДА Beamtin для турыстычных DANKT памерці Hilfe

    sevgi_ve_tanr
    Удзельнік

    НЕ ДЗЕ ТУРЫСТЧЫЯ DANKT DEM BEAMTE FÜR DIE HILFE (DER ТУРЫСТКІ DANKT DEM БАЙТЭН FÜR DIE HILFE)

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 48)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.