Нямецкія навучальныя крокі

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Мікаіл
    Удзельнік

    КРОКІ НАВУЧАННЯ НЯМЕЦКАЙ

    Паважаныя нямецкія і тыя, хто хоча вучыцца:
    Нягледзячы на ​​тое, што этапы вывучэння нямецкай мовы больш-менш адрозніваюцца ад кнігі да кнігі, Граматыка звычайна выконвае наступныя крокі. Калі вы паспрабуеце вывучыць мову без парадку, усе яны пераблытаюцца, і гэта можа стаць незразумелым. Тут адбываецца пераход ад лёгкага да складанага. Засяроджванне толькі на граматыцы не з'яўляецца добрым метадам пры вывучэнні нямецкай мовы. Граматыка павінна ахопліваць толькі 20-25% вывучанага. Для таго, каб мець магчымасць распазнаваць і замацоўваць, як вывучаныя тэмы граматыкі выкарыстоўваюцца ў тэкстах і дыялогах, трэба прадастаўляць тэксты для чытання і аўдзіравання, якія адпавядаюць узроўню. Вы ніколі не павінны пераходзіць да іншага прадмета, перш чым яго дасканала вывучыць. Калі я пачынаў вывучаць нямецкую мову, я напісаў у раздзеле «База ведаў нямецкай мовы» «Чаму нямецкая?». і «Вывучаючы замежную мову…» у раздзеле «Актыўнае навучанне». Карысна прачытаць тэксты пад назвай «Час, цярпенне, праца». Поспехаў.

    Вось тэмы навучання:

    Lektion -1 Ich und die anderen (Я і іншыя) Прадстаўляем сябе некалькімі кароткімі прапановамі
    Кантакт / адносіны Прывітанне з кімсьці, наладжванне дыялогу
    Jemanden begrüßen (Вітаючы кагосьці)
    Sich vorstellen (Прадстаўляючы сябе)
    Sich verabschi (Развітваючыся) У гэтай адзінцы звычайна вывучаюцца ўзоры прапаноў.
                               
    Граматыка: Уменне выкарыстоўваць дзеяслоў 1-й і 2-й асобы адзіночнага ліку «Я» і «Ты»
    Aussagesatz (Выраз выраку) Разуменне структуры нямецкага сказа (Тэма + Дзеяслоў + Аб'ект)
    Ja - Nein - Frage (Так - Няма пытання) Магчымасць сфармаваць і адказаць на пытальны сказ там, дзе дзеяслоў стаіць у пачатку
    Адмаўленне: складанне адмоўных прапаноў з выкарыстаннем слоў «Nicht» і «kein»

    Lektion - 2 Wir und die anderen (Мы і іншыя)
    Wer ist das? (Хто гэта?) Магчымасць прадставіць іншых і даць кароткія звесткі пра іх
    Zahlen bis 20 (падлічыць і напісаць да 20)

    Grammatik: Дзеясловы 1., 2. і 3. Асоба адзіночнага ліку (уменне выкарыстоўваць прадметы 1, 2, 3 асобы адзіночнага ліку)
    Ja/Nein/Doch (Так-Не-Так ("Doch" - гэта фраза, якую мы выкарыстоўваем, калі станоўча адказваем на адмоўнае пытанне.)

    Lektion - 3 Familie (Сям'я)
    Ich und meine Familie (Я і мая сям'я) Магчымасць даць інфармацыю пра сябе і сваю сям'ю
    Das deutsche ABC (нямецкі алфавіт) Вывучэнне алфавіта і вымаўленне літар

    Grammatik: bestimmter und unbestimmter Article (Пэўны і нявызначаны артыкул) ein / eine
    Possessivartikel (Прыналежныя займеннікі: мой / ваш) mein / dein
    Zahlen über 20 (Навучанне лічбаў вышэй дваццаці)
    Uhrzeiten (гадзіны)

    Lektion - 4 Schule (школа) (Гэты блок у асноўным для тых, хто ходзіць у школу.)
    Die Unterrichtsfächer (Урокі)
    Стундэнплан (вучэбная праграма)
    Schulen in Deutschland (Школы ў Германіі)
    Notensystem у Deutschland (сістэма ацэнкі ў Германіі) У Германіі адзнакі процілеглыя нашай. 1 = ну, 2 = ну
    Ці гэта…? Прыметнік (... Як гэта?) Вывучэнне і выкарыстанне некаторых прыметнікаў

    Граматыка: дзеяслоў – спражэнне адзіночны / множны лік
    Das Modalverb: mögen (Разуменне спражэння і ўжывання мадальнага дзеяслова) ich mag: love / like

    Lektion - 5 Die Schulsachen (Школьныя прадметы / матэрыялы) (Гэты раздзел накіраваны на паляпшэнне слоўнікавага запасу)
    Räume in der Schule (аддзелы школы)
    Personen in der Schule (людзі ў школе)

    Граматыка: Possessiv-, і
    Negativartikel (Вывучэнне прыналежных і адмоўных артыкулаў) mein Lehrer / meine Mami / kein Lehrer / keine Mami
    Nomen im Plural (Навучанне рабіць множны лік на нямецкай мове)
    Verben mit Akkusativ (для вывучэння дзеясловаў, якія патрабуюць -i стану)

    Lektion - 6 Майне Фройнд (Мае сябры)
    Miteinander reden (размаўляючы адзін з адным)
    Miteinander leben (Жывуць разам)
    Wer macht быў? (Хто што робіць?)
    Вер маг быў? (Каму што падабаецца?) Гэты блок накіраваны на паляпшэнне слоўнікавага запасу пра кола сяброў.

    Grammatik: Verben mit Vokalwechsel (Падчас спражэння некаторых дзеясловаў змены гуку адбываюцца ў 2-й і 3-й асобах адзіночнага ліку. Ён накіраваны на разуменне гэтых дзеясловаў тут.) Як iich sehe / du siehst / er sieht
    Modalverben: möchten (мадальны дзеяслоў «схапіць möchten»)
    Satzklammer (Разуменне структуры сказа з выкарыстаннем мадальных дзеясловаў)
    Imperativ (Вывучэнне формы замовы на нямецкай мове)
    Höflichkeitsform - Sie (Паважаны адрас: Вы)
    Akkusativ (Personalpronomen) (-i асабовыя займеннікі ў выпадку)

    Лекцыя - 7 (У гэтым блоку вывучаецца лексіка пра маладых людзей)
    Junge Leute (маладыя людзі)
    Wie leben die Jungen? (Як жыве / жыве моладзь?)
    Interessen (інтарэсы)

    Grammatik: Fragepronomen - Wer? / Wen? / Was? (Пытальныя займеннікі: хто? / Хто? / Што? / Што?)
    Das Modalverb - können (каб даведацца мадальны дзеяслоў can / can)
    Verben mit dem Dativ (для вывучэння дзеясловаў, якія патрабуюць стану -e)
    Personalpronomen im Dativ (-е выпадак для разумення асабістых займеннікаў)

    Lektion - 8 Alltag und Freizeit (Штодзённае жыццё і адпачынак)
    Быў machst du heute? (Што вы робіце сёння?) Магчымасць апісання вашага вольнага часу
    Хобі (хобі)
    Berufe (Прафесіі)

    Grammatik: Das Modalverb: Müssen (Для разумення мадальнага дзеяслова)
    Trennbare Verben (Вывучэнне дзеясловаў з аддзяляльнай прыстаўкай)
    Zeitangaben (Маркеры часу)
    Temporale Präpositionen (прыназоўнікі, якія выражаюць час)

    Lektion - 9 Guten Appetit (прыемнага апетыту) Развіццё слоўнікавага запасу, звязанага з ежай і пітвом
    Das essen wir (Мы іх ямо)
    Das trinken wir (Мы п'ем гэта)

    Граматык:
    Präteritum von „haben“ und „sein“ (вывучэнне формы прошлага часу дапаможных дзеясловаў haben і sein)
    Farben (Колеры)

    Lektion - 10 Reisen / Ferien (Падарожжы / Канікулы)
    Wohin fahren wir? (Куды мы ідзем?)
    Deutschsprachige Länder (знаёмства з нямецкамоўнымі краінамі) (Германія, Аўстрыя, Швейцарыя)
    Tourismus (Турызм)

    Grammatik: Präpositionen (Прыназоўнікі)
    Pronomen - чалавек (вывучыць няпэўную тэму чалавека)
    Einige Verben mit festen Präpositionen (Вывучэнне некаторых важных дзеясловаў, якія ўжываюцца з прыназоўнікамі) (напрыклад, sprechen mit)

    Lektion - 11 Der Körper (Цела чалавека)
    Тут быў Уэ? (Дзе балюча?)
    Wie bleibt man gesund? (Як быць здаровым?)

    Граматыка: Fragepronomen – Welche? (Вывучэнне пытальнага займенніка “Які?”)
    Steigerung des Adjektivs (Вывучэнне рэйтынгу прыметнікаў)
    Мадальны дзеяслоў: mussen

    Lektion - 12 Sport (удасканаленне слоўнікавага запасу спорту)
    Sportarten (Віды спорту)
    Wie findest du…? (Запыт і адказы на меркаванні пра спорт)
    Meinungen sagen (Выказванне думак)

    Граматычныя: Possessivpronomen (alle Formen) (прыналежныя займеннікі-Усе)
    Das Modalverb: durfen (каб зразумець мадальны дзеяслоў, які дазваляецца)
    Nebensatz mit „weil“ (стварэнне сказа з «weil») Абгрунтаванне

    Lektion - 13 Mein Alltag zu Hause (штодзённая праца дома)
    Быў хаст дзю заходняй гемахты? (Што вы рабілі ўчора)

    Grammatik: Perfekt (Schwache Verben) (прошлы час з -di / рэгулярныя, слабыя дзеясловы)
                         Perfekt (Starke Verben) (няправільныя, моцныя дзеясловы)

    Lektion - 14 Unser Haus (Наш дом)
    Wohnen (Рэзідэнцыя, месца жыхарства)
    Mein Zimmer (Мой пакой)
    Traumhaus (Дом мары, які расказвае дом мары)

    Grammatik: Präpositionen mit Dativ (прыназоўнікі патрабуюць - дзяржава)
    Verben mit dem Dativ und Akkusativ (прыназоўнікі, якія патрабуюць стану -e і -i)
    Modalverben: sollen / wollen (каб даведацца мадальныя дзеясловы need and want)

    Lektion - 15 Fernsehen (Тэлебачанне)
    Быў gibt es im Fernsehen heute? (Што сёння па тэлевізары?)
    Fernsehprogramm (Тэлевізійная перадача)

    Grammatik: Reflexive Verben (Рэфлексіўныя дзеясловы)
    Verben mit Präpositionen (Дзеясловы, ужытыя з прыназоўнікамі)
    Nebensatz mit „dass“ (пункт з дасам- спалучэнне)

    Lektion - 16 Die Kleidung (Вывучэнне слоў пра сукенкі)
    Рэжым

    Grammatik: Adjective im Nominativ, Akkusativ und Dativ (Вывучэнне спражэння прыметніка)
    Mit dem bestimmten Artikel (Пэўны артыкул)
    Konjunktiv-11 (дадатковы рэжым)

    Lektion - 17 Reisen (Падарожжа)
    Eine Reise machen (Падарожжа)
    Унтэрвегі (у дарозе)

    Grammatik: Adjektivdeklination mit unbestimmtem Artikel (Няпэўнае спражэнне прыметнікаў Artikelle)
    Nebensatz mit „um … zu/damit“ (Вывучэнне мэты)
    Präteritum (Вывучэнне гісторыі мінулага часу)
    Генітаў (дзяржавы)

    Lektion - 18 Essen / Trinken (Ежа / пітво)
    Geburtstag feiern (святкаванне дня нараджэння)
    Lebensmittel und Getränke (Ежа і напоі)

    Граматык:
    Relativsatz - Relativpronomen (Вывучэнне прапановы Relativ)
    Konjunktiv-1 (Навучанне Knjunktiv-1 / ускоснае выказванне)

    (Адзінкі блокаў па жаданні можна прапусціць, але парадак навучання граматыцы нельга прапускаць.)

                                      МІХАІЛ

    abdulhamidh
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй, настаўнік, за нашых сяброў, якія толькі пачынаюць вывучаць нямецкую мову.
    час - гэта каляндар, на які мы можам паглядзець.

    атам
    Удзельнік

    Дзякуй, hocom, дзякуючы вам, я вывучу нямецкую мову.

    Мікаіл
    Удзельнік

    Гэта залежыць ад вашай стараннасці, дарагі Атам. Чаму вы працуеце рэгулярна, чаму б і не. Поспехаў.

    You цуд
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй, мой дарагі настаўнік, за нецярплівыя, як я, (каляндар), якім трэба прытрымлівацца, як пісаў Абдулхамідхан!
    Заставайцеся ў свеце!

    Мікаіл
    Удзельнік

    Ты мой дарагі Цуд; Граматычныя крокі, а не прадметы, ідуць больш-менш так. Навучэнцы мовы павінны прытрымлівацца гэтых этапаў. Калі адсутнічае ніжні прадмет, звяно ланцуга будзе адсутнічаць, і адсутнасць гэтай тэмы заўсёды чуецца.
    Прывітанне.

    nisanur
    Удзельнік

    danke schön мой настаўнік inshaALLAH Я НАВУЧУ ТАБЕ

    mustafa40
    Удзельнік

    Гэта тое, што я шукаў. Як пачаць вывучаць нямецкую мову. Спадзяюся, гэта будзе карысна. Вялікі дзякуй. ;) :D

    Мікаіл
    Удзельнік

    Дарагі Мустафа, жадаю табе вялікіх поспехаў у вывучэнні мовы. Калі сутыкаешся з цяжкасцямі, нельга здавацца. Ніколі не забывайце фразу «Я абавязкова вывучу гэтую мову». Добры дзень.

    mustafa40
    Удзельнік

    Я вялікі дзякуй, мой сябар, але гэта вельмі складана, але мне прыходзіцца ісці да ўрача, калі я жыву ў Аўстрыі, вельмі цяжка ісці да ўрача, гэта значыць жыць, калі ты не ведаеш нямецкай мовы, я вельмі дзякую за дапамогу, я не вельмі спадзяюся на сябе, вельмі шкадую, што стараюся зрабіць усё магчымае 

    Alperen
    Удзельнік

          Як мы выплацім ваш доўг, сэр Мікайл?
                      З павагай…

    Мікаіл
    Удзельнік

          Як мы выплацім ваш доўг, сэр Мікайл?
                      З павагай…

    Які доўг Дарагі Альперэн! Калі тэмы, якія я пішу, мала прыдатныя для нашай моладзі, значыць, я дасягнуў сваёй мэты. Дзякуй і жадаю поспехаў.

    муратаян
    Удзельнік

    Я жадаю вам і вашай сям'і здаровых і шчаслівых дзён.
    Дабраславёная ваша свечка Берата.

    Мікаіл
    Удзельнік

    Ведайце, шаноўны прафесар Мурат! Вялікі дзякуй, прывітанне і прывітанне. Усё, што вам хочацца, хоча сэрца.

    leylabeyt
    Удзельнік

    Дзякуйрррррр………

    Жнівень
    Удзельнік

    Здароўя для вашых рук і працы.
    Я быў бы рады, калі б вы далі ім такія класіфікацыі, як A1.1 A1.2 A2.1 A2.2.
    Загадзя дзякую

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 43)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.