Нямецкія турэцкія фрагменты для чытання, нямецкія тэксты

> Форумы > Нямецкія прыказкі, прыгожыя песні, вершы, апавяданні, нямецкія паведамлення > Нямецкія турэцкія фрагменты для чытання, нямецкія тэксты

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    гал
    Удзельнік

    Die Strassen фон Deutschland

    Deutschland line to Autobahnnetz, гэта значыць, што вы можаце зрабіць гэта. Аўтазабеспячэнне, Дзяржава ў зямлі, надзвычайныя зямлі ў зямлі ў горадзе Рыхтан.
    Аўтабанінс з Гамбурга да Фрайбурга, з Рургебет ў Берліне, з Берліна ў Мюхена. Der Ausbau der Straßen капялюш для адзення

    Das Land hat aber nich nur Autobahnen die das Land durchschneiden, sondern auch Bundesstraßen und Landstraßen, die haupsächlich dem Nahverkehr dienen.
    die Deutschen, die gern reisen, benutzen lieber Autobahnen, weil sie schneller den Zielort erreichen wollen.Die Zahl der Verkehrsunfälle nimmt aber den Feiertegen zu, weil viele unterwegs sind.

    ДАРОГІ ГЕРМАНІІ
    У Германіі ёсць магістральная сетка, якая забяспечвае найлепшы транспарт з аднаго горада ў іншы. Гэтыя дарогі патрабуюць гадоў, каб скараціць краіну ва ўсіх напрамках.
    Напрыклад, адна траса вядзе вас з Гамбурга ў Фрайбург, другая - у басейне Рура ў Берлін і з Берліна ў Мюнхен, якія каштуюць дзяржаве вялікіх сум.
    У Германіі ёсць не толькі аўтамагістралі, якія перасякаюць краіну па ўсёй краіне, але і міжгароднія магістралі, якія забяспечваюць большае адлегласць.
    Немцы, якія любяць падарожнічаць, аддаюць перавагу шашы, каб дасягнуць прызначэння як мага хутчэй. З іншага боку, у святочныя дні дарожна-транспартныя здарэнні павялічваюцца, таму што ўсе трапляюць на дарогі.

    гал
    Удзельнік

    пытанні зверху

    Вы можаце знайсці Зямля erxählt man im Text?
    Быў ermöglicht das Autabahnnetz?
    Wurden Аўтабанен у Kürzer Zeit gebaut?

    Калі вы хочаце прачытаць на гэтай старонцы, мы можам зрабіць практыкаванні пра іх, напісаўшы часткі, якія не ведаюць, як? Я быў бы ўдзячны, калі б вы паведамілі нам

    Ashtoret
    Удзельнік

    Гэта добрая ідэя. Гэта добрая актыўнасць.  ;)

    nalanw
    Удзельнік

    Вядома, было б нядрэнна. Сябры, якія хочуць вывучыць нямецкую мову, таксама могуць тут адпачыць...

    гал
    Удзельнік

    дзякуй

    гал
    Удзельнік

    адказ
    Von Deutschland з Германіі
    Dob Autobahnnetz Verbindungen in Standt zu Stadt
    (Сетка шашы забяспечвае найлепшую перавозку з горада ў горад.)
    Не, калі вы не хапае гадоў)

    гал
    Удзельнік

                                        запасное
    Jahren to the den langen und schweren Weltkrieg mußten alle Menschen у Deutschland sparen. Зямля Юнг і Альтэр-Лютэ wiederaufbauen. Das waren schwere zeiten. Jahre, які адпраўляецца ў рабоце ў Хаусфрау, размешчаны на машыне па выпуску машын і адзення, які знаходзіцца ў свеце.
    Фернхаппарат, які выходзіць на зямлю, у Урланд і ў Аўстралію. Сямейныя вільготнасці і сям'я Familien viel sparen
    Dann ausgeben і dann wieder sparen. Такім чынам, Ging Es Weiter.
                                          Эканомія
    У доўгія і цяжкія гады пасля Другой сусветнай вайны ў Германіі ўсім трэба было быць гаспадарлівымі. Усім, маладым і сталым, прыйшлося шмат працаваць і аднаўляць сваю спустошаную краіну. Гэта былі цяжкія гады.
    У пачатку 70-х, калі мара кожнай гаспадыні стала альбо пральнай машынай, альбо добрым халадзільнікам, мужчыны марылі пра дарагія сучасныя машыны.
    Сярод планаў сем'яў былі тэлебачанне, добрая паездка за мяжу або ўласны дом. Але ім трэба было зэканоміць.
    Яны павінны былі спачатку зэканоміць грошы, потым патраціць іх, потым зноў пачаць зберагаць. Так ішло жыццё...

    гал
    Удзельнік

    Пытанні аб Okuma Parcasi
    Wann mußten die Leute in Deutschland sparen? (Калі людзям трэба было эканоміць у Германіі?)
    Вы маеце патрэбу ў чэрвені і іншым? Чаму ўсе, маладыя і старыя, павінны так працаваць?
    Калі вы маеце рацыю? (Якая мара пра мужчын)
    Я чакаю вашых адказаў

    гал
    Удзельнік

    чаму ніхто не адказвае на пытанні такім чынам, я думаю, што было б карысна чытаць або перакладаць часткі турэцкага перакладу?

    aybastil Экрема
    Удзельнік

    Пытанні аб Okuma Parcasi
    Wann mußten die Leute in Deutschland sparen? (Калі людзям трэба было эканоміць у Германіі?)
    Вы маеце патрэбу ў чэрвені і іншым? Чаму ўсе, маладыя і старыя, павінны так працаваць?
    Калі вы маеце рацыю? (Якая мара пра мужчын)
    Я чакаю вашых адказаў

    1. адказ

    Die Leute у Германіі, Weltkrieg sparen.
    У Германіі людзі павінны былі зэканоміць пасля Другой сусветнай вайны.

    Я адказваю на пытанне. Я пакідаю астатніх сябрам.

    masilh
    Удзельнік

    2- Чытайце чэрвень і іншае? Чаму ўсе, маладыя і старыя, павінны так працаваць?

    АДКАЗ: Land wiederaufbauen
    (Усе павінны былі папрацаваць і аднавіць разбураныя краіны.)

    3. Пытанне (Vovon träumten die Männer? (Якая мара пра мужчын)

    Адказ: Націсніце тут, каб перайсці да сучасных аўтамабіляў (мужчыны марылі пра дарагіх мадэерах)

    mysterious_boy
    Удзельнік

    Emeğinize і я дзякую вам за інфармацыю вы даяце

    pisiciks
    Удзельнік

    W Durch Шваб Рейст, sollte дэр Nie спам-робатаў, Auch ў дэн Эйн Венига Schwarzwalder hineinzuschau; Wegen Nicht дэр Bäume, obgleich чалавек Nicht überall solche unermeßlich Менге herrlicher aufgeschossen Tannen Findet, sondern Wegen дэр Leute, паміраюць Січ фон дэн Anderen Menschen ringsumh з'яўляецца merkwürdige ад unterschei. Sie Сінд Größe ALS gewöhnlich Menschen, breitschultrig, фон Старк, што Gliedern, унд эс гіст, ALS-аб-дэр-Старка кар'еры Duft, дэр morgens Дурхом памерці Tannen strömt, IHN фон Jugend Аўф Einen Фрайер, што Атем, д klareres Auge унд Einen гнаіцца, што, Венна Auch rauher сла Mut ад Bewohnern Дэра Stromtä унд Ebenen gegeb ў hätte.und Nicht Nur Durch Haltung унд Wuchs, Auch Durch Ihre Сіта унд Trachten sondern Sie Сеч фон дэн Leute, памірае außerhalb дэ Вальдэс Wohnen, Штренг ЕС. Am schönsten KLEINLE з Сечы паміраюць Bewohner дез Badensche ў Schwarzwaldes; памірае СПОСАБ Lassen дэн Bart wachsen, Wie эр фон Natur мошак дем Kinn gegeb IST манны; Ihre Schwarzen WAMS ёсць, Ihre ungeheur, што, enggefaltet ў Pluderhos, што, Ihre Roten Strümpfe унд памерці Spitze Hut, каб фон Einer Weiter, што шайба umgeben, Verleih IHN Etwas Fremdartiges, абер Etwas Ernstes, Ehrwürdiges

    Хто-небудзь можа перакласці гэта? ::)

    dogukanfn
    Удзельнік

    Я думаю, што вы хочаце такі сайт

    https://dogukan40.blogspot.com.tr/2015/02/kucuk-kar-kz-almanca-turkce-hikaye

Адлюстраванне 13 адказаў - ад 1 да 13 (усяго 13)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.