дапамога па беспрацоўі ў германіі

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    pyroxnumx
    Удзельнік

    Добры дзень, поспехаў, у мяне да вас пытанне, мая жонка цяжарная і працуе, у яе кантракт заканчваецца 31.12.2022, хутчэй за ўсё мяне выпусцяць і блытаніна ў інфармацыі, мы тэлефанавалі ў службу па беспрацоўі тры месяцы таму і сказаў так, наш fatrag заканчваецца ў гэты час 28.12.2022. Калі Бог дазволіць, мы будзем мець наша дзіця на руках. Блытаніна тут: eltergeld і дапамога па беспрацоўі. Яны кажуць нам, што спачатку вы атрымаеце eltergeld ад беспрацоўя і тады вы падасце заяўку на дапамогу па беспрацоўі. Мы палічылі гэта не вельмі лагічным, потым мы патэлефанавалі яшчэ раз, і яны сказалі, што на гэты раз вы атрымаеце mutterschaftgeld, таму вы не можаце падаць заяўку на яе, і мы былі ў дылеме, як і дзе нам падаць заяўку? Калі ў каго ёсць інфармацыя, я буду рады дапамагчы. Дарэчы, дата ўезду ў маёй жонкі заканчваецца з 01.09.2021 па 31.12.2022, таму яна зарабіла дапамогу па беспрацоўі.

  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.