страхаванне карыстацца паслугамі аховы здароўя ў Турцыі ў Германіі

> Форумы > Бізнэс і працоўнае жыццё ў Германія > страхаванне карыстацца паслугамі аховы здароўя ў Турцыі ў Германіі

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Прыгавор Селамуналейкум

    Як вядома, пачынаецца перыяд водпуску. Магчыма, у нас ёсць сябры, якія ведаюць пра гэтую праблему, але для тых, хто гэтага не ведае, было б добра падзяліцца яшчэ раз. У Сігартанізлі ў Турцыю ў Германіі вы можаце скарыстацца медыцынскімі паслугамі ў дзяржаўных бальніцах. У прыватных бальніцах вы можаце атрымаць выгаду толькі з долі, дадзенай СГК. вам трэба заплаціць розніцу ў кошце з кішэні без вяртання грошай. У аптэцы, заплаціўшы кошт набытага лекі і атрымаўшы рахунак, вы можаце паведаміць страхавую кампанію, калі вернецеся ў Германію і атрымаеце грошы за лекі.

    Неабходныя дакументы

    – Атрыманне паведамлення аб страхаванні ад вашай страхавой кампаніі ў Германіі. Для гэтага трэба патэлефанаваць у страхавую кампанію і паведаміць, што вы збіраецеся на адпачынак у Турцыю і жадаеце атрымаць міжнародны страхавы дакумент. Не атрымлівайце электронную пошту або фотакопіі. SSI прымае толькі арыгінальныя дакументы з мокрымі подпісамі.
    – Атрыманне страхавога нумара (нумар yupas) у любым офісе сацыяльнага забеспячэння пасля ўезду ў Турцыю.

    Калі вы потым перадасце гэты нумар у бальніцу, у якую вы пайшлі, вы можаце скарыстацца ўласнай страхоўкай.

    Таксама за мяжой існуюць медыцынскія страхоўкі, якія прадастаўляюцца прыватнымі кампаніямі. (Напрыклад, я думаю, што ADAC гэта робіць, 40 еўра ў год.) Страхаванне, праведзенае праз такія кампаніі, падлягае кампенсацыі на 80%, але ўключае і прыватныя бальніцы.

    Не кажыце, хто будзе займацца ўсімі здзелкамі, якія я сказаў, нават не зойме 15 хвілін. Але калі вы пойдзеце, не дай Бог, калі вы сутыкнецеся са здароўем, не кажыце, што я гэтага жадаю. Дай Бог нам паехаць і вярнуцца з добрым здароўем.

    selametle.

  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.