Іміграцыя ў Германію

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.

    Прывітанне, хлопцы. Перш за ўсё, даруйце мне, калі я адкрыў тэму не ў тым месцы альбо адкрыў няправільную тэму, бо я не той тып, які піша на інтэрнэт-форумах, і я дрэнна ведаю правілы і г.д.

    Я старшакурсніца факультэта сувязі, аддзяленне радыётэлефільма, і мая нявеста жыве ў Германіі. Думаю пасяліцца там, калі скончу школу, але паколькі вакол мяне мала дасведчаных людзей, якія могуць дапамагчы мне ў гэтых пытаннях , Я адчуў неабходнасць пісаць тут.
    Калі я еду туды, я хачу атрымаць працу з маім патэнцыялам. Я гатовы прайсці ўсе віды навучання, якія гэтага запатрабуюць. Мысленне вельмі стомлівае, і перакрытыя падзеі перавярнулі маю псіхалогію.

    Турцыя перажыла з-за акупацыі майго бацькі ў розных гарадах і шматлікай і разнастайнай працы, на якой я хаджу і маю справу з занятым oldum.tiyatro origin, я чалавек, я таксама здымаю дакументальны фільм пра кадры, якія я паправіў апошні Кіліс у апошнім выпадку, і я стаў рэжысёрам абодвух прадзюсараў, я не магу падзяліцца ім, таму што фільм знаходзіцца на стадыі мантажу, спадзяюся, у мяне будзе магчымасць паказаць яго вам у будучыні.

    Што тычыцца асноўнага пытання, я хачу выкарыстаць свой патэнцыял у Германіі, каб стаць добрым сем'янінам для маёй жонкі і маіх дзяцей, якія народзяцца, калі Бог дасць. Я лічу, што для гэтага мне давядзецца добра працаваць. Дон Не зразумейце мяне няправільна, але я не хачу фармаваць сваю будучыню, працуючы ў прадуктовай краме, вядома для мяне. Гэта нармальна, я магу зрабіць усё, што трэба, але, думаю, прыйдуць мае дзеці.
    Я ездзіў у Германію 2013 разы ў 3 годзе, і ў мяне ёсць зялёны пашпарт да 2016 года. Мы вырашылі выйсці замуж за майго жаніха і стварыць сваё гняздо ў Германіі. Але, як я ўжо сказаў, астатняе сумняваецца. У гэтым вуллі я ўпаў, думкі Я не ведаю, але будучую трывогу я адчуваю на вышэйшым узроўні. Я быў бы вельмі рады, калі б мае сябры і браты, якія могуць паведаміць мне, былі маімі сябрамі.

    Дзякуй за чытанне, я чакаю вашых адказаў.

    алірэза
    Удзельнік

    Каб іміграваць у Германію, вы можаце выканаць наступныя дзеянні:

    1. Даследуйце іміграцыйнае заканадаўства Германіі і вызначыце, якая іміграцыйная праграма падыходзіць менавіта вам.
    2. Падрыхтуйце неабходныя дакументы, яны могуць ўключаць пашпарты, дакументы, якія сведчаць асобу, адукацыю і працоўную гісторыю.
    3. Развівайце моўныя навыкі, неабходныя для жыцця і працы ў Германіі. Вы можаце наведаць курсы нямецкай мовы або прайсці моўную падрыхтоўку.
    4. Калі вы хочаце знайсці працу ў Германіі, шукайце магчымасці працы ў Германіі і падавайце заяўкі на працу. Таксама падумайце, ці ёсць у вас прызнаны дыплом па вашай прафесіі.
    5. Падайце заяўку на візу для пражывання ў Германіі. Вам можа спатрэбіцца звязацца з консульствам або іміграцыйнай службай падчас гэтага працэсу.
    6. Запоўніце заяўку на атрыманне візы, запоўніўшы неабходныя дакументы, і выконвайце працэс.
    7. Пасля зацвярджэння візы арганізуйце паездку і падрыхтуйцеся да паездкі ў Германію.
    8. Пасля прыбыцця ў Германію зарэгіструйцеся па месцы жыхарства і выканайце неабходныя працэдуры.
    9. Далучайцеся да мясцовых суполак, удасканальвайце сваю мову і кантактуйце з новымі людзьмі, каб інтэгравацца ў Германію.
    10. Падайце неабходныя заявы на атрыманне доўгатэрміновага знаходжання або дазволу на жыхарства і выканайце адпаведны працэс.

    Звярніце ўвагу, што працэс міграцыі для кожнага чалавека можа адрознівацца, і вам можа спатрэбіцца падрабязная інфармацыя. Па гэтай прычыне можа быць карысным звярнуцца па падтрымку ў афіцыйныя іміграцыйныя органы або кансультацыйныя цэнтры ў Германіі.

Адлюстроўваецца 1 адказ (усяго 1)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.