Мне адмовілі ў Аўстрыі, Германія дасць візу?

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    ўчора
    Удзельнік

    Добры дзень, я быў прыняты ў Венскі тэхнічны ўніверсітэт архітэктуры ў мінулым годзе, але ў мяне не было дакументаў на інтэрнат, і яны не змаглі да мяне звязацца. Калі яны гэта зрабілі, мне адмовілі ў візе, таму што дата рэгістрацыі школы прайшла. У лістку аб адмове, які яны далі мне, яны заявілі, што гэта "адхілена, таму што дата школы прайшла". Я не пярэчыў, таму што ў электронным лісце, які я адправіў у Венскі тэхнічны ўніверсітэт, было сказана, што дакумент аб выніках больш не дзейнічае. Зараз буду звяртацца ў Германію. Мы дамовіліся з кансультантам. Яны сказалі, што табе могуць адмовіць першы раз, таму што табе адмаўлялі раней, але ў цябе яшчэ ёсць шанец, але мы ніколі не сутыкаліся з такім інцыдэнтам. Ці ёсць хто-небудзь, каго вы ведаеце ці чулі, хто сутыкаўся з такой сітуацыяй?

    Я не разумею, ці едзеце вы ў Германію вучыцца. Нешта з таго, што вы сказалі

    Fullmoon
    Удзельнік

    Калі ты трапіў у рукі кансалтынгавай кампаніі, гора табе, Ясь.

    Акрамя таго, я хацеў бы адзначыць у прэзентацыі, што тэхнічныя універсітэты - гэта самыя складаныя універсітэты. І правілы моцна адрозніваюцца ад вышэйшай адукацыі Турцыі ў Германіі. Я б сказаў, прыкладзіце намаганні, улічваючы іх.
    Я не думаю, што вы атрымаеце адмову, калі атрымаеце пасведчанне аб прыёме ад універсітэтаў і прымеце іншыя неабходныя працэдуры.
    Кансультацыйныя кампаніі пашыраюць бізнес, каб здабываць грошы, будзьце асцярожныя, каб не страціць свае грошы.

    Лестэракцыя
    Удзельнік

    Акрамя таго, хачу падкрэсліць, што тэхнічныя ВНУ - гэта самыя складаныя. Правілы вышэйшай адукацыі ў Германіі таксама істотна адрозніваюцца ад турэцкіх. На мой погляд, ужывайце з улікам гэтага.

    бівенцы
    Удзельнік

    Калі вы атрымаеце ва ўстановах дакумент аб допуску і выканаеце ўсе іншыя неабходныя дзеянні, я не веру, што вам адмовяць.
    Будзьце асцярожныя, каб не страціць свае грошы, паколькі кансультацыі часта пашыраюць задачу ў спробах фірмы сабраць больш грошай.

Адлюстраванне 4 адказаў - ад 1 да 4 (усяго 4)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.