Жывуць асобна, калі ласка, дапамажыце..

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Барыс123
    Удзельнік

    Добры дзень. Я прыехаў у Германію ў ліпені 2021 года з візай для ўз'яднання сям'і. Я атрымаў від на жыхарства ў верасні. Далі 3-гадовую сесію. У мяне з жонкай моцны канфлікт, і яна з'ехала з дому. Я сёння таксама пайшоў дадому. Пасля сесіі прайшло 10-11 месяцаў. Я яшчэ не вучыўся ў моўнай школе, але ў мяне vollzeit на 10 месяцаў і бестэрміновы працоўны кантракт. Скажыце, калі ласка, наколькі нязручна нам знаходзіцца ў розных месцах. Дзякуй

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Добры дзень. Я прыехаў у Германію ў ліпені 2021 года з візай для ўз'яднання сям'і. Я атрымаў від на жыхарства ў верасні. Далі 3-гадовую сесію. У мяне з жонкай моцны канфлікт, і яна з'ехала з дому. Я сёння таксама пайшоў дадому. Пасля сесіі прайшло 10-11 месяцаў. Я яшчэ не вучыўся ў моўнай школе, але ў мяне vollzeit на 10 месяцаў і бестэрміновы працоўны кантракт. Скажыце, калі ласка, наколькі нязручна нам знаходзіцца ў розных месцах. Дзякуй

    Звычайна вы павінны заставацца ў шлюбе 2 гады. Але калі ў вас нявызначаная праца, я думаю, што ўсё зменіцца. Спадзяюся, адкажа сябар, які ведае. Але ёсць верагоднасць, што яго вернуць з тым, што сказала жонка. Так што, калі ён скардзіцца на вас проста каб вас раздражніць, я баюся, што вас вернуць. Але дамовіцца з жонкай і маўчаць 2 гады.

    Барыс123
    Удзельнік

    Ён проста кажа, трымайся ад мяне далей. Тым не менш, я зрабіў тое, што ён сказаў, вельмі змянілася. Не думаю, што ён будзе скардзіцца. Але ад стрэсу ў мяне пачалі з'яўляцца шнары, таму што сеанс быў страчаны.

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Скажыце, я знайшоў законны артыкул.

    Від на жыхарства мужа і жонкі (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Дазвол на жыхарства ў сувязі са шлюбам заканчваецца пасля скасавання шлюбу. (У выпадку асобнага пражывання або разводу)
    • Самастойнае пражыванне магчыма пасля мінімум 3 гадоў законнага шлюбу. Гэты перыяд адлічваецца з пачатку дзеяння віду на жыхарства.

    Від на жыхарства мужа і жонкі выдаецца ў наступных асаблівых выпадках (пераходны перыяд)
    • Праца ў таго ж наймальніка на працягу 1 года і магчымасць падаўжэння працоўнага дагавора (мінімум 451 € застрахаванай працы).
    • Надзвычайныя сітуацыі (задакументаваны гвалт у сям'і і г.д.),
    • Наяўнасць дзіцяці нямецкага грамадзянства,
    • Смерць мужа.

    У вашым выпадку ў вас ёсць 10-месячны перыяд навучання. трахні зубы яшчэ трохі. Праз 1 год вы атрымаеце права самастойнага пражывання.

    У нас ва ўсіх аднолькавыя праблемы, яны дэгуманізаваныя, яны афіцыйна жывуць у Нямеччыне

    Барыс123
    Удзельнік

    Скажыце, я знайшоў законны артыкул.

    Від на жыхарства мужа і жонкі (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Дазвол на жыхарства ў сувязі са шлюбам заканчваецца пасля скасавання шлюбу. (У выпадку асобнага пражывання або разводу)
    • Самастойнае пражыванне магчыма пасля мінімум 3 гадоў законнага шлюбу. Гэты перыяд адлічваецца з пачатку дзеяння віду на жыхарства.

    Від на жыхарства мужа і жонкі выдаецца ў наступных асаблівых выпадках (пераходны перыяд)
    • Праца ў таго ж наймальніка на працягу 1 года і магчымасць падаўжэння працоўнага дагавора (мінімум 451 € застрахаванай працы).
    • Надзвычайныя сітуацыі (задакументаваны гвалт у сям'і і г.д.),
    • Наяўнасць дзіцяці нямецкага грамадзянства,
    • Смерць мужа.

    У вашым выпадку ў вас ёсць 10-месячны перыяд навучання. трахні зубы яшчэ трохі. Праз 1 год вы атрымаеце права самастойнага пражывання.

    Такім чынам, няважна, калі я знаходжуся па іншым адрасе, вы маеце на ўвазе, калі я прапрацую яшчэ 2 месяцы, ці магу я атрымаць самастойны від на жыхарства?

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Добры дзень. Я прыехаў у Германію ў ліпені 2021 года з візай для ўз'яднання сям'і. Я атрымаў від на жыхарства ў верасні. Далі 3-гадовую сесію. У мяне з жонкай моцны канфлікт, і яна з'ехала з дому. Я сёння таксама пайшоў дадому. Пасля сесіі прайшло 10-11 месяцаў. Я яшчэ не вучыўся ў моўнай школе, але ў мяне vollzeit на 10 месяцаў і бестэрміновы працоўны кантракт. Скажыце, калі ласка, наколькі нязручна нам знаходзіцца ў розных месцах. Дзякуй

    Для таго, каб атрымаць незалежны від на жыхарства ад вашага мужа, вы павінны пражыць разам у адным доме 2 гады, калі ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Германіі, і 3 гады, калі ён / яна з'яўляецца грамадзянінам Турцыі. Калі вы пераехалі ў розныя дамы да заканчэння гэтага тэрміну, вы, на жаль, страціце права на пражыванне тут. Наяўнасць бестэрміновай працы voll Zeit можа забяспечыць вам незалежнае месца жыхарства пасля таго, як вы пражылі ў адным доме 2 гады, калі ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Германіі, і 3 гады, калі ён з'яўляецца грамадзянінам Турцыі.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Добры дзень, здаецца, усё супраць цябе, адзін твой клопат - ніякай дапамогі ад дзяржавы. Не працягвайце сваю працу, не атрымаўшы яе. Развод ужо доўжыцца ў агульнай складанасці 2 ены. Калі вы застанецеся асобна 1 год, калі крайні тэрмін 1 год, вы будзеце тут яшчэ 2 гады. Дастаткова, каб не заставаўся бяздомным.

Адлюстраванне 7 адказаў - ад 1 да 7 (усяго 7)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.