Я развялася.

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Ohne ідэал
    Удзельнік

    Прывітанне сябры. Я трымаў форум даволі заняты ў мінулым. Мой муж з'яўляецца грамадзянінам Германіі, а я - туркам. Я пакінуў дом пасля таго, як пражыў пад адным дахам 5 гадоў і 9 месяцаў. Я жыў у іншым месцы 1 год і развёўся ў Турцыі. Тады я ўвёў развод у Германіі з завераным нямецкім перакладам пасведчання аб разводзе. Так што цяпер я афіцыйна ў разводзе. Калі я пакінуў сваю жонку, мая жонка накіравала ліст у аддзел па справах замежнікаў, сказаўшы, што яна не хоча, каб я жыў у Германіі, што яна хоча, каб мяне адправілі назад у Турцыю, што я ажаніўся з ёй у Германіі, і шмат пісала хлусні майму афіцэру. У той час я толькі падаў дакументы на від на жыхарства, і яны не ўспрынялі гэты ліст сур'ёзна і далі мне від на жыхарства. З 6-месячным Fiktionabescheinigung яны прымусілі мяне чакаць да апошняга дня 6 месяцаў і прызначылі мне новы прыём. На гэты раз апошні тэрмін зноў быў антрагенам з 1-гадовым відам на жыхарства незалежна ад мужа. Я атрымаў 1-гадовую сесію, а ў канцы 1-га года мне зноў патэлефанавалі і далі 2-гадовую сесію. У наступным месяцы я павінен атрымаць від на жыхарства. Цяпер маё сапраўднае пытанне: ці магу я зноў без праблем уехаць у Германію пасля таго, як паехаў у Турцыю на тыдзень з гэтай картай жыхарства, якую мне выдадуць? У офісе па справах замежнікаў са мной было шмат клопатаў, таму ўспамінаюцца нядобрыя рэчы. Мой новы від на жыхарства не ўтрымлівае ніякіх абмежавальных элементаў, так? Напрыклад, калі гэты чалавек паедзе ў Турцыю, ён ніколі не вернецца? Ці магчыма такое?

    бессардэчны
    Удзельнік

    Прывітанне, ты ў разводзе, мы ўсё яшчэ не можам пазбавіцца ад тваіх ашаламляльных пытанняў. :) Я нават не адчуваю неабходнасці адказваць на ваша пытанне. Спадзяюся, вы зразумелі адказ. Загадзя бяспечнай дарогі. :)

Адлюстроўваецца 1 адказ (усяго 1)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.