Працэс разводу

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Эмрэ34
    Удзельнік

    Прывітанне, сябры, я быў бы рады, калі б тыя, хто мае досвед шлюбаразводнага працэсу, адказалі на мае пытанні.
    1-Я грамадзянін Турцыі з мужам і жонкай. У якой краіне адбываецца больш хуткі працэс разводу?
    2-Якая краіна будзе стамляць мяне менш фінансава?
    3 - Скажам, я разводжуся ў Германіі, у гэтым кантэксце rechtsschutz пакрывае выдаткі на развод?
    Усім дзякуй і ўсім шчаслівых і спакойных дзён ..

    brn
    Удзельнік

    прывітанне
    Па-першае, вельмі сумна, што я адказваю на такую ​​тэму, але, на жаль...
    Калі вы звяртаецеся да адваката або хадайнічаеце ў суд аб разводзе ў Германіі, пачынаецца перыяд, які называецца годам разлукі (Trennunsjahr), і па заканчэнні 1 года пачынаецца разгляд справы. Калі вы падаеце справу ў TR, ёсць перыяд для пярэчанняў, у які іншы бок атрымае позву і чакае адказу. Калі ваш муж не прыйдзе ў суд у гэты дзень суда, будзе прызначана новая дата разгляду справы і г. д. На мой погляд, нягледзячы на ​​1-гадовы перыяд чакання, развод у Германіі праходзіць без стрэсу. Але гэта, вядома, не адносіцца да разводу па ўласнай волі.

    Калі вы не працуеце, дзяржава пакрывае выдаткі. Знайдзіце адваката, яны сочаць за ўсім

    Я спадзяюся, што вам будзе добра

    Эмрэ34
    Удзельнік

    Дзякуй за адказ. Людзі жэняцца, каб быць шчаслівымі, дзяліцца жыццём і разам будаваць будучыню. На жаль, хоць я не хачу абагульняць, жаніхі/нявесты, такія як мы, якія прыязджаюць з Турцыі, пачынаюць адчуваць вялікія праблемы неўзабаве пасля прыезду ў Нямеччына. Безумоўна, адной з галоўных прычын гэтага, на жаль, з'яўляюцца сужэнцы, якія нарадзіліся і выраслі ў Германіі...
    Адбудзецца развод з дамоўленасцю. Мы ўжо разышліся, але мы яшчэ нідзе не паведамлялі пра гэта. Я спрабую сабраць інфармацыю пра тое, як лепш і хутчэй вырашыць гэтую працу.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Вітаю, гэтае пытанне шмат абмяркоўвалася на гэтым форуме раней. Калі вы пашукаеце старыя паведамленні, вы атрымаеце інфармацыю. Ніякіх змяненняў у заканадаўстве і г.д. у Германіі пасля разводу.Трэба замацаваць апастыль вышэйшай судовай інстанцыі, у консульстве вы можаце выдаліць яго з рэестра насельніцтва з турэцкім перакладам... Бо нават калі вы разводзіцеся ў Германіі, вы ўсё роўна з'яўляецеся выйсці замуж у Турцыі... Я, напрыклад, развёўся ў Германіі ў 2017 годзе, у мяне тэрмін у консульстве ў канцы гэтага месяца, буду здымаць з уліку, бо не знайшоў час да цяперашняга моманту... Як інфармацыя для іншых сяброў. Пішу.. Судовае рашэнне з апастылем - 15 еўра.. Пераклад - ад 0-200 еўра, плата за заверку ў консульстве - 250 еўра. Калі ласка майце на ўвазе, што вы сутыкнецеся з гэтымі выдаткамі. З найлепшымі пажаданнямі..

    Эмрэ34
    Удзельнік

    Дзякуй бяздушнай, карыснай інфармацыі.

    Ohne ідэал
    Удзельнік

    Наш сябар задаў менавіта тыя пытанні, якія збіраўся задаць я.
    Я ў такой жа сітуацыі. Зараз у мяне 1-гадовая незалежная сесія. За выключэннем Auslanderbehörde, ніякая ўлада не ведае, што мы прывезены. Мы былі getrennt на працягу 7 месяцаў. Мы яшчэ не рабілі нічога падобнага да заявы аб разводзе. Ці магу я з гэтай самастойнай сесіяй паехаць у Турцыю, атрымаць даверанасць ад жонкі, развесціся там і зноў без праблем уехаць у Германію? Няма ніякай эскалацыі, што ў нас будзе кантрактны развод. Наколькі я чуў, мы абодва можам імгненна развесціся з адным адвакатам у Германіі. Гэта праўда?

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    ты хочаш развесціся ў турцыі зараз ці ў германіі, спачатку вырашы, давай пагаворым пазней

    Наш сябар задаў менавіта тыя пытанні, якія збіраўся задаць я.
    Я ў такой жа сітуацыі. Зараз у мяне 1-гадовая незалежная сесія. За выключэннем Auslanderbehörde, ніякая ўлада не ведае, што мы прывезены. Мы былі getrennt на працягу 7 месяцаў. Мы яшчэ не рабілі нічога падобнага да заявы аб разводзе. Ці магу я з гэтай самастойнай сесіяй паехаць у Турцыю, атрымаць даверанасць ад жонкі, развесціся там і зноў без праблем уехаць у Германію? Няма ніякай эскалацыі, што ў нас будзе кантрактны развод. Наколькі я чуў, мы абодва можам імгненна развесціся з адным адвакатам у Германіі. Гэта праўда?

    Ohne ідэал
    Удзельнік

    ты хочаш развесціся ў турцыі зараз ці ў германіі, спачатку вырашы, давай пагаворым пазней

    у Нямеччыне.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Калі вы разводзіцеся ў Германіі з дарагімі ліры, вы можаце зрабіць гэта, нават не пакідаючы 9 10 тысяч ліры, калі вам трэба дамовіцца з мужам

Адлюстраванне 8 адказаў - ад 1 да 8 (усяго 8)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.