1 курс: Папярэдняя інфармацыя

> Форумы > Германскі раз і Прысуды > 1 курс: Папярэдняя інфармацыя

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    almancax
    наведвальнік
    НАВУЧЫЦЕСЯ ПРЫКАЗАЦЬ

    Увага: Для таго, каб цалкам зразумець гэта і тэмы, якія будуць растлумачаны далей, вы павінны мець дастатковыя веды па прадметах турэцкай граматыкі.
    Адкрываюць аб прысудах і элементы граматыкі ў Турцыі, каб вырашыць на працягу кароткага часу.

    УСТАНОЎКА SIMPLE ПРЫСУД

    прапановы, якія складаюцца з дзейніка і выказніка, разглядаюцца як простыя прапановы.
    напрыклад

    Я збіраюся.
    Вы б смяяцца.
    Яны будуць чытаць.

    Прысуды даволі простыя прапановы ў трох прапановах yapılarıdır.eg таксама разглядацца, калі назіраецца вышэй сумяшчальнасць суб'ект-прэдыкатаў.

    Гэта мае важнае значэнне ў правільнай і асэнсаваныя прапановы сумяшчальнасці суб'ект-прэдыкатаў.
    Калі ўстаноўка не сумяшчальная з прадметам у сказе, што прысуд карумпаваны і бессэнсоўна разглядаць,

    Я пайду.
    Ён будзе чытаць.
    Вы прыйшлі.

    Прысуд карумпаванай cümlelerdir.çünk ня схіляць дзеясловы ў гэтых прапановах па прадметным і суб'ект-предикатной спрэчка ўзнікла.

    Напрыклад, карумпаванае прапанову "Я пайду ідэнтыфікатар, павінна быць арганізавана ў адпаведнасці з тэмай" Я пайду "ці загрузкі, yükleme Яны пойдуць".
    Ну, паколькі прадмет і дзеяслоў заўсёды павінны быць сумяшчальнымі ў сказе, то мы можам атрымаць уяўленне пра прадмет сказа, проста зірнуўшы на прэдыкат сказа. Давайце напішам некалькі прыкладаў ніжэй.

    Я іду.
    Вы напісалі.
    Яны пісалі.
    Ты наступны.

    Разгледзім прапанова вышэй.
    У сказе «Я іду на Японію, чалавека, які выконвае працу (прадмет), лёгка зразумець як birinci I olan.
    "Вы напісаліЯк можна зразумець, дзейнік сказа «Сіз«Д-р
    "Яны напішуцьТэма сказа «яны” ёсць.
    "Вы прыедзецеТэма сказа «верасень«Д-р
    Вядома, мы глядзім на прэдыкатаў прапановы, ён можа ведаць прадмет прапановы.
    Ну, дзеясловы даюць нам інфармацыю аб прадмеце прапановы рабіць?
    Вядома, няма.
    Дзеясловы таксама прадметам прапановы да нас, справа зроблена, дах і дае інфармацыю аб рэжыме прапановы.
    Дзеясловы складаюць прыназоўнік сказа, а дзеясловы - інфінітыў называецца дзяржавай.
    Інфінітыў дзеясловаў у турэцкай мове –прытон або -мак Гэта.
    У нямецкай мове гэты інфінітыўны суфікс –en а часам -n  Гэта.
    Давайце параўнаем дзеясловы ў абедзвюх мовах, каб лепш зразумець сітуацыю.

    Spielen Турэцкі адпаведнік дзеяслову гуляць Абодва дзеясловы ў форме інфінітыва.

    балбатаць -  en
    гуляць - мак

    Як бачна, згодна з вышэйзгаданымі дзеясловамі, інфінітыўны суфікс en у нямецкай, а mak у турэцкай.

    Калі інфінітыў астатніх выказванні разглядаюцца ў якасці дадатковага інэртнага кораня дзеяслова.
    Пакуль да дзеяслова дадаюцца суфіксы асобы альбо часу, інфінітыўны суфікс выпадае, а суфіксы асобы, часу і г. д. Дадаюцца ў корань астатніх дзеясловаў. Давайце растлумачым гэта на прыкладзе.

    счытванне Мы апускаем суфікс інфінітыва дзеяслова і атрымліваем «счытваннеЗасталося слова ". Зараз дадамо да гэтага слова асобу і суфікс часу. Напрыклад, дадамо суфікс 1-й асобы адзіночнага ліку і суфікс цяперашняга часу.

    чытаць - йор - гм

    Давайце растлумачым суфіксы, якія мы зараз прыводзім да гэтага дзеяслова.
    Чытанне: корань дзеяслова
    стомленыя: Калі прымацаванне
    гм: 1. прымацаванне асобы адзіночнага ліку (I)

    Давайце зробім яшчэ некалькі здымкаў:

    Чытайце - Тор - нд
    READ - DU - N
    Чытайце - YOR - UZ
    READ - DU - K

    Зараз звернем увагу на адзін з пунктаў: ​​возьмем, напрыклад, дзеясловы, якія мы чытаем і чытаем.
    Абодва 1. Хоць цікава, чаму чалавек у множным ліку ўкладання маюць розныя бакі?
    Гэта звязана з граматычнай структурай і звязана з рознымі часамі, якія выкарыстоўваюцца. У нямецкай мове дзеясловы таксама прымаюць розныя афіксы ў залежнасці ад розных часоў і асоб.
    Як і ў нашай мове, інфінітыўны суфікс дзеяслова выдаляецца, а суфіксы дадаюцца да кораня дзеяслова.

    Давайце спалучым нямецкі дзеяслоў:

    Лернерen : Даведайцесяпрытон
    Мы прымаем інфінітыў і адсталыя культур lerne Слова знаходзіцца.
    Зараз давайце да гэтага слова lern дадайце суфікс асобы і часу.Напрыклад, давайце суфіксы 1-й асобы адзіночнага і цяперашняга часу.

    Лернер - е : Даведайцеся - Гм - гм
    Як відаць толькі -e Суфікс надаў дзеяслову і цяперашні час, і значэнне 1-й асобы адзіночнага ліку.

    Лернер - t : Даведайцеся - ты -

    Лерн - te : Даведацца - di - m

    Вышэй у акце здымкі некалькі удасканаленняў, каб даведацца дадатковыя старанна будуць вучыцца дзейнічаць у адпаведнасці з часам.

    Зараз звернем вашу ўвагу яшчэ на адзін момант.
    Як бачыце, мы выдалілі інфінітыўныя суфіксы дзеясловаў і спражылі дзеяслоў, дадаўшы суфіксы да кораня пакінутага дзеяслова. Аднак, хаця большасць дзеясловаў спалучаецца такім чынам, ёсць 200 няправільных дзеясловаў, якія не прытрымліваюцца гэтага правіла.
    Калі корань дзеяслова, дзеяслоў стрэл не змяняецца, то дзеяслоў Звычайны дзеяслоў Гэта называецца.
    Але калі корань дзеяслова змяняецца пры спалучэнні, гэты дзеяслоў Няправільны дзеяслоў Гэта называецца.
    Правільныя дзеясловы часта слабыя дзеясловы, дзеясловы, якія моцныя ў некаторых месцах, няправільныя дзеясловы.
    Так што мы ведаем, што мы змянілі карані дзеясловаў?
    Для таго, каб адказаць на гэтае пытанне, вам трэба запомніць усё няправільныя дзеясловы.
    На гэтым этапе вы можаце толькі пачаць запамінаць найбольш часта выкарыстоўваюцца ў паўсядзённым жыцці.
    Але асабліва адзначым гэта Нам нічога не застаецца, як запомніць гэтыя дзеясловы і спражэнні!

    Што такое дапаможны дзеяслоў?

    У нямецкай мове існуе паняцце дапаможных дзеясловаў. Дапаможныя дзеясловы выконваюць розныя функцыі ў сказе. Па сутнасці, у нямецкай мове існуе 3 дапаможныя дзеясловы. Гэта дапаможныя дзеясловы sein – haben – werden. Гэтыя дапаможныя дзеясловы не маюць турэцкіх эквівалентаў і дапаможных дзеясловаў нельга выкарыстоўваць асобна ў сказе Абсалютна Яны павінны выкарыстоўвацца разам са звычайным дзеясловам у сказе, каб яны маглі змяніць час або значэнне асноўнага дзеяслова.
    Вышэйпаказаныя дапаможныя дзеясловы таксама могуць быць выкарыстаны ў якасці звычайнага дзеяслова.
    Як правіла, яны выкарыстоўваюцца ў якасці дзеяслова, які азначае затым становіцца прадметам і дзеяслоў kullanılabilirler.yardımc нашага ўрока, мы ўбачым далейшыя крокі ў адзіночку.

    ад імя некаторых важных момантаў, каб згадаць тут далі некаторую граматычную інфармацыю.
    наш будучы курс простых структур прапановы будзе працягваць растлумачваць самыя складаныя прапановы, граматычная падтрымалі ўвесь час як прысуд установак.
    Жадаем усім поспехаў ...

    О, чалавек, ці магчыма, што чалавек, які даў табе гэтую зброю і даў такую ​​манету-i міласэрнасць і кваліфікацыю-ха-хэм-і, пакінуў цябе без справы, не надаваў табе важнасці, не звяртаў увагі на твае дзеянні, увесь сусвет, які табе перайшоў у спадчыну, абсурдны. ён павінен зрабіць генеалогію вырадка гнілым, сапсаваным, нязначным дрэвам? Хай ён адмаўляе сваю міласэрнасць, відавочную як сонца, і мудрасць, якая ніяк не прымае сумневаў і не адчувае недахопу ў эфектыўнасці? Хаша! .. (Лемалар)
    святы
    Удзельнік

    Я хацеў падзякаваць сябру, які даслаў сваю інфармацыю пра адукацыю на нямецкай мове. Я далучаюся да вашага форуму, спадзяюся, вы можаце дапамагчы з інфармацыяй пра вывучэнне нямецкай мовы і кнігай на кампакт-дысках.
    Я мяркую, што тое, як я пішу з індычкі, звычайна адказвае, што збірае лепш, чым Германія

    МухаяяeM
    Удзельнік

    Сардэчна запрашаем.
    Нашы публікацыі на CD і Book таксама будуць прадстаўлены вам у бліжэйшыя гады.

    аплявуха
    Удзельнік

    прывітанне;
    Я адзін з новых людзей сярод вас.
    На маім працоўным месцы працуе кампанія, якая працуе на старонніх сайтах, тут яны выкарыстоўваюць нямецкую і швейцарскую нямецкую мовы, я больш ці менш разумею розніцу, але мне прыйшлося вывучыць нямецкую.
    Ці не было б больш карысным і запамінальным, калі б у нас былі такія рэсурсы, як кнігі ці кампакт-дыскі, як казалі іх сябры?
    Дзякуй ..

    Toraman
    Удзельнік

    нічога сабе, вы вельмі добра сказалі сваім жанчынам. Дзякуй. :)

    erhanornek1981
    Удзельнік

    Я стаў новым удзельнікам, гэта быў вельмі добры сайт danke

    хлопчык-мара
    Удзельнік

    хм, я разумею, гэта азначае mak eki па-турэцку па-нямецку ;)

    xxdiablo
    Удзельнік

    tskler, гэта быў вельмі карысны сайт ..

    Жорсткі
    Удзельнік

    Прывітанне, я Серкан са Стамбула, і я даведаўся пра ваш сайт дзякуючы майму сябру, які жыве ў Мюнхене, Германія. Я планую жыць у Берліне ў бліжэйшыя гады, таму я хацеў пачаць вывучаць нямецкую мову зараз. Я б вельмі рады, калі вы можаце мне з гэтым дапамагчы. Што я магу зрабіць і з чаго пачаць? Зусім не ведаю... Чакаю вашай дапамогі і прапаноў, любові і павагі.

    сьмірна
    Удзельнік

        Вітаю, мой сябар... Глядзі, ты ўжо пачаў з патрэбнага месца. :) Так, паспрабуйце прытрымлівацца нумароў урокаў па парадку, пачынаючы з урока 1, павольна запамінайце простыя штодзённыя схемы маўлення.. Заходзьце на сайт, вы зразумееце, што вы пачалі вучыцца...

    Я iborot
    Удзельнік

    дзякуй, спадзяюся, што атрымаецца.

    muratxnumx
    Удзельнік

    дзякуй за інфармацыю

    Symbolla
    Удзельнік

    Я ПАЧАЎ ВЫВУЧАННЕ НЯМЕЦКАЙ МОВЕ З НУЛЯ КАЛЯ ТРОХ МЕСЯЦАЎ ТАМУ, І ГЭТА БЫЛО ВЕЛЬМІ ДОБРА, КАЛІ Я АБ'ЯДНАЎ СВАЕ ВЕДЫ З ГРАМАТЫКАЙ, ЯКУЮ ВЫ ТЛУМАЧЫЛІ НА ТУРЕЦКАЙ МОВЕ.. ДЗЯКУЙ...

    Дзякуй за ўсё, я спрабую вывучыць усе віды намаганняў, каб вучыцца, Дзякуючы вам, я вывучу гэтую мову. :)

    кермлік
    Удзельнік

    Я стаў НОВЫМ удзельнікам, ваш сайт вельмі добры, вы робіце вельмі добрую працу. InsAllah было б лепш узяць з сабой. Дзякуй.

    hakanxnumx
    Удзельнік

    ВЫ СТВАРЫЛІ СУПЕР САЙТ, ШТО Я МОЖУ СКАЗАЦЬ, ДЗЯКУЙ ВЯЛІКІ

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 42)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.