Праца асобна ад мужа

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    DERDEST35
    Удзельнік

    Па-першае, усім прывітанне. Перш чым прачытаць мой артыкул, я прашу вас пазбавіцца ад сваіх забабонаў і не крыўдзіць і не засмучаць мяне...

    Перш за ўсё, мой узрост вельмі малады, і я знайшоў прытулак у Германіі, не ведаючы, што значыць быць прытулкам. Аднак я хацеў бы адзначыць, што я ні ў якім сэнсе не ачарняў нашу краіну, не ганьбіў яе і нават не вымаўляў прыгавор у сацыяльна-эканамічным і палітычным плане.

    Пазней я ажаніўся месяц таму. Мая просьба ад усіх карысных і дасведчаных сяброў, якія чыталі мой артыкул, - калі ласка, падкажыце мне выйсце.
    Мая дзяўчына - немка, яна займаецца аўсбілдунгам. Я не хачу тут жыць, паміж нашым домам і домам, дзе жыве мой бацька, дзве вуліцы. Ён не працуе і азартныя гульні. Ён спрабуе эксплуатаваць мяне і аказвае псіхалагічны ціск. Паколькі мой муж таксама яго ведаў, мы разглядалі пытанне пераезду ў іншы горад як сумеснае рашэнне. Аднак яго аўсбілдунг перашкаджае гэтаму. Маё пытанне: калі я знаходжу працу ў горадзе ў іншай дзяржаве, ці патрэбны мне дазвол на працу там дзе заўгодна? Дзе мне яго купіць пры неабходнасці і ці дазваляюць яны? Калі дазвол не патрабуецца, ці будзе гэта праблемай для сесіі ў будучыні? Мая жонка прыедзе туды, калі скончыцца яе аўсбілдунгу. Дзякуй, што загадзя пашкадавалі свой каштоўны час.

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Я павінен спытаць у офісе для замежнікаў, але я не думаю, што гэта будзе праблемай. але я чуў, што некаторым людзям са шляхецкім статусам патрэбны дазвол, перш чым мяняць горад, я не даследаваў яго.

    DERDEST35
    Удзельнік

    Я павінен спытаць у офісе для замежнікаў, але я не думаю, што гэта будзе праблемай. але я чуў, што некаторым людзям са шляхецкім статусам патрэбны дазвол, перш чым мяняць горад, я не даследаваў яго.

    Вялікі дзякуй за ваш каштоўны каментар. Спадзяюся, яны не выклікаюць праблем...

    бессардэчны
    Удзельнік

    Вітаю, я адкажу непасрэдна, бо іду па шляху, якім вы пайшлі. У пошуках прыгод без лішніх слоў нельга рабіць тое, што ён кажа. Я не магу растлумачыць падрабязнасці, але гэта зойме шмат часу. Я сказаў. Пошук прыгод, як

    DERDEST35
    Удзельнік

    Вітаю, я адкажу непасрэдна, бо іду па шляху, якім вы пайшлі. У пошуках прыгод без лішніх слоў нельга рабіць тое, што ён кажа. Я не магу растлумачыць падрабязнасці, але гэта зойме шмат часу. Я сказаў. Пошук прыгод, як

    Добры дзень, вялікі дзякуй за ваш каштоўны каментарый. Маёй мэтай было не шукаць прыгод. Я хачу толькі спакойнага дома і шчаслівага шлюбу. Яшчэ раз дзякуй за ваш каментарый.

Адлюстраванне 4 адказаў - ад 1 да 4 (усяго 4)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.