Бальніца і працэдуры абследавання ў Турцыі

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Яшчэ раз прывітанне ўсім 🙋🏻‍♀️,
    У мяне да вас пытанне. Я буду рады, калі вы зможаце прасвятліць мяне ў гэтым пытанні.
    Мы паедзем у водпуск у Турцыю на наступным тыдні😍 Калі я паеду ў Турцыю, я хачу прайсці абследаванне ў прыватнай бальніцы і прайсці абследаванне.
    Усе запісы пра мяне і маю жонку знаходзяцца ў Германіі, і мы не маем ніякіх адносін з TR, у тым ліку адрас. Ці трэба мне ісці ў SSI або рабіць якую-небудзь рэгістрацыю, калі я еду ў Турцыю для гэтых бальнічных працэдур? Калі я зарэгіструюся ў SSI, ці будуць запазычанасці і г.д.? (Паколькі мы не вельмі часта ходзім у TR, я не хачу, каб у вас балела галава, калі я не магу прасачыць падрабязна).
    Паколькі я працую, у мяне ёсць магчымасць аформіць міжнародную страхоўку ў маёй кранканкассе (Techniker Krankenkasse). У аўторак я збіраюся пагаварыць пра страхавое пакрыццё за мяжой і падрабязнасці.
    Я быў бы вельмі рады, калі б людзі, якія маюць падрабязныя веды або папярэдні вопыт па гэтых пытаннях, маглі б даць падрабязны адказ.
    Я таксама адкрыты для прапаноў 😊
    Дзякуй з гэтага часу

    Вы павінны пайсці ў SSK і атрымаць сертыфікат AT 11, нямецкая страхоўка пакрывае ўсе выдаткі, але калі турэцкія прыватныя бальніцы бачаць нямецкую страхоўку, яны выстаўляюць нямецкай страхоўцы рахункі на дзясяткі тысяч еўра, яны выглядаюць ашуканцамі. Нашаму сваяку наклалі 2 швы на брыво, прыватная бальніца выставіла 13.000 тысяч еўра.

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Некалькі дзён пралятаюць так хутка. Я задаў пытанне тут, таму што ў мяне не было часу, каб даследаваць яго. Падрабязнага і інфарматыўнага адказу я не атрымаў.
    Дазвольце мне расказаць кароткі анекдот пра тое, як я спраўляўся са сваёй працай у бальніцы, пакуль быў у Турцыі, каб аднойчы, калі гэта камусьці спатрэбіцца, яны маглі атрымаць ад гэтага карысць.
    Перш за ўсё, неабходна атрымаць сертыфікат T/A 11, каб Krankenkasse пакрыла медыцынскія выдаткі ў выпадку надзвычайнай сітуацыі падчас паездкі ў адпачынак з Турцыі ў Германію. Вы атрымаеце дакумент, звярнуўшыся асабіста ў Krankenkasse, з якой вы звязаны. Калі вы едзеце ў Турцыю, вам трэба звярнуцца ў SSI вашага рэгіёну з дакументам T/A 11 і атрымаць нумар Yupass. З нумарам yupass, які вам даў SGK, ваша страхоўка пакрывае вашы бальнічныя працэдуры толькі ў выпадку надзвычайнай сітуацыі. Акрамя таго, калі вы хочаце прайсці прыватнае абследаванне, як я, вы павінны пакрыць усе выдаткі са сваёй кішэні. Графік платы за страхаванне прымяняецца ва ўсіх бальнічных транзакцыях. Вы плаціце за абследаванне, іншыя працэдуры, лекі, усё са сваёй кішэні. Ёсць бальніцы, якія бяруць плату за абследаванне і лячэнне, асабліва для пацыентаў замежнага паходжання, значна большую, чым плата за лячэнне незастрахаваных грамадзян Турцыі. Калі вы маеце турэцкую ідэнтычнасць, да вас не ставяцца як да турыста. Аднак гэта можа быць не ў кожнай прыватнай бальніцы. Я хацела адзначыць гэта тут, бо яна сказала, што цэны на абследаванне замежных пацыентак у шпіталі, куды я хадзіла, адрозніваюцца. Паколькі я ўжо з'яўляюся грамадзянінам Турцыі, на мяне распаўсюджваліся цэны для незастрахаваных грамадзян Турцыі. Я зрабіў усе свае транзакцыі.
    Жадаю ўсім здаровага і шчаслівага дня.

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    вялікі дзякуй. бай :)

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    .

    istanbullu з'яўляецца
    Удзельнік

    Яшчэ раз прывітанне ўсім 🙋🏻‍♀️,
    У мяне да вас пытанне. Я буду рады, калі вы зможаце прасвятліць мяне ў гэтым пытанні.
    Мы паедзем у водпуск у Турцыю на наступным тыдні😍 Калі я паеду ў Турцыю, я хачу прайсці абследаванне ў прыватнай бальніцы і прайсці абследаванне.
    Усе запісы пра мяне і маю жонку знаходзяцца ў Германіі, і мы не маем ніякіх адносін з TR, у тым ліку адрас. Ці трэба мне ісці ў SSI або рабіць якую-небудзь рэгістрацыю, калі я еду ў Турцыю для гэтых бальнічных працэдур? Калі я зарэгіструюся ў SSI, ці будуць запазычанасці і г.д.? (Паколькі мы не вельмі часта ходзім у TR, я не хачу, каб у вас балела галава, калі я не магу прасачыць падрабязна).
    Паколькі я працую, у мяне ёсць магчымасць аформіць міжнародную страхоўку ў маёй кранканкассе (Techniker Krankenkasse). У аўторак я збіраюся пагаварыць пра страхавое пакрыццё за мяжой і падрабязнасці.
    Я быў бы вельмі рады, калі б людзі, якія маюць падрабязныя веды або папярэдні вопыт па гэтых пытаннях, маглі б даць падрабязны адказ.
    Я таксама адкрыты для прапаноў 😊
    Дзякуй з гэтага часу

    Прывітанне,

    На наступны прыезд можна аформіць міжнародную медыцынскую страхоўку на ўсю сям'ю за 21 еўра ў год (столькі яна нам абышлася).
    ТЗ – Envivas
    https://www.envivas.de/tarife/reisekrankenversicherung#/beratung/reise
    Але гэта таксама тычыцца толькі неадкладных захворванняў.

    Магчыма, яны захочуць спаганяць з вас 100% плату, якую яны прымяняюць да незастрахаваных пацыентаў за праверку і абследаванне. Я лічу, што вам варта ўважліва разабрацца ў гэтым пытанні.
    У Германіі TK мае добрыя заяўкі на абследаванне ва ўзросце 30-35-40 гадоў. Настойліва пытайцеся ў лекара, калі ён не хоча гэтага рабіць.

    Дарэчы, наколькі я ведаю, дакумент ta11 цяпер распаўсюджваецца толькі на неадкладныя захворванні, на жаль :(

    Жадаю вам здароўя і без праблем.

    lambdawinner829
    Удзельнік

    …. Мне спадабаўся ваш адрас і я ўбачыў гэта. Спадзяюся, гэта дапаможа! Вы можаце пацвердзіць, ці патрабуецца рэгістрацыя ў SSI, і абмеркаваць пакрыццё і дэталі вашага міжнароднага страхавога поліса, каб пазбегнуць даўгоў у будучыні. Таксама захавайце копіі важных дакументаў і звярніцеся ў бальніцу і турэцкае пасольства для лепшага разумення.

    williamserna0628
    Удзельнік

    …. Мне спадабаўся ваш адрас і я ўбачыў гэта. Спадзяюся, гэта дапаможа! Вы можаце пацвердзіць, ці патрабуецца рэгістрацыя ў SSI, і абмеркаваць пакрыццё і дэталі вашага міжнароднага страхавога поліса, каб пазбегнуць даўгоў у будучыні. Таксама захавайце копіі важных дакументаў і звярніцеся ў бальніцу і турэцкае пасольства для лепшага разумення.

    Выдатныя навіны, каб даведацца аб вашай будучай паездцы ў Турцыю! Хаця я не магу даць ніякіх канкрэтных парад... Я бачыў, што вы згадалі. Прыняцце мер для забеспячэння яснасці ў дачыненні да рэгістрацыі SSI і абмеркавання вашага міжнароднага ахопу - гэта выдатна. Захоўваць копіі важных дакументаў і звяртацца ў бальніцу і турэцкае пасольства - гэта сапраўды разумны крок, каб гарантаваць, што працэс праходзіць гладка. Спадзяюся, што ў вас выдатная паездка і паспяховая здача экзаменаў! 😊🏥🌍

Адлюстраванне 7 адказаў - ад 1 да 7 (усяго 7)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.