Не магу атрымаць Unbefristet!!

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Ohne ідэал
    Удзельнік

    Я старанна сабраў усе дакументы, якія яны прасілі. Я нават расклаў кожны з іх па парадку сашчэпкай. Надышоў тэрмін, і мы паехалі з жонкай. У мяне спалілі нумар чаргі, мы зайшлі ў пакой, селі і я дастаў з справы дакументы і аддаў супрацоўніку. Жанчына глядзела паперы адну за адной і літаральна шукала нагоду не даваць unbefristet. Ён выбраў renteversicherungsverlaufu з такой вялікай колькасці папер, узяў яе перад сабой і паглядзеў, колькі я працаваў адзін за адным. І ведаеце, што ён сказаў? Прабачце, але я не магу пазбавіцца ад сяброўства. Чаму мы сказалі? Сказаў, што ў гэтым годзе вы не адпрацавалі 4 месяцы, сёлета не адпрацавалі 5 месяцаў. Таму і сказаў, што не можа даць. Ён сказаў, што вы павінны плаціць 60 месяцаў арэнды. Але я сказаў, што мая жонка грамадзянка Нямеччыны. Ён сказаў, што гэта не мае да гэтага ніякага дачынення. Хіба гэта 60-месячная размова аб выхадзе на пенсію звычайна не патрабуецца ад тых, чые сужэнцы з'яўляюцца грамадзянамі Турцыі? У выніку па заканчэнні 6 гадоў далі від на жыхарства на 3 гады.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Калі яны не жанатыя, яны глядзяць на статус аплаты прэміі за 60 месяцаў. Вы не маеце права не даваць. Тыя, у каго муж і жонка Германіі, становяцца грамадзянамі Германіі праз 3 гады або атрымліваюць ПМЖ. 5 гадоў у гэты час не мінае. Ці то з-за няведання, ці то свядома звяртацца да адваката, які яму не даваў, каб выправіць справу ці паскардзіцца супрацоўніку, яны не маюць такога права. Я, напрыклад, дзіця нямецкага грамадзянства. Я падаў заяўку на нявызначаны тэрмін, таму што так здарылася, я развёўся з жонкай, у мяне не было працы 5 гадоў, ён спытаў мяне, колькі ты працаваў дагэтуль, я сказаў, што я працаваў каля 3 гадоў, гэта не выклікала любыя праблемы, я напісаў у якасці прыкладу

    Ohne ідэал
    Удзельнік

    Насамрэч афіцэр спытаў, ці былі ў вас дзеці двойчы. Мы сказалі не. Ён спытаў у жонкі, ты працуеш, так, мы нават сказалі, што тут абрэхнунгі. Іншымі словамі, мы з жонкай працуем vollzeit, ніякай дапамогі з боку дзяржавы мы не маем дачынення. Я таксама думаю пайсці да адваката, але не ведаю, колькі гэта будзе каштаваць.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Ну, вы выдаткуеце шмат грошай, але дазвольце мне сказаць вам, калі ў вас ёсць добрая праца, і я думаю, што вы напісалі, што скончылі 40 месяцаў. Калі ў вас няма праблем з натхненнем, а нават калі ёсць, то праз 60 месяцаў яно будзе на нявызначаны час, думаю, не марнуйце грошы на адваката, пачакайце. Так, яны несправядлівыя да вас. Адзіная перавага бестэрміновасці - гэта магчымасць узяць крэдыт ці нешта падобнае. Акрамя таго, вы пазбаўляецеся ад неабходнасці звяртацца ў замежную агенцыю, каб падоўжыць від на жыхарства, тут не жарты. Вы ўсё роўна звяртаецеся зноў з законамі, якія павінен прыняць новы ўрад. На вашым месцы я б падаў дакументы на нямецкае грамадзянства, а не на пастаяннае.

    Ohne ідэал
    Удзельнік

    Маё першае жаданне - мець unbefristet. Грамадзянства можа быць значна пазней, але я хацеў атрымаць unbefristet і пазбавіцца ад праблемы auslanderamt. Іншае маё пытанне: ці трэба мне чакаць 3 гады, каб зноў падаць заяўку на unbefristete? Напрыклад, ці ёсць у мяне магчымасць зноў падаць заяўку праз 1 год?

    бессардэчны
    Удзельнік

    Не, чакаць не трэба, апошні раз я атрымліваў права жыхарства на 3 гады.

    yenicerixnumx
    Удзельнік

    Як казаў бяздушны, вы, напэўна, сутыкнуліся з афіцэрам, які ці то недасведчаны, ці то хоча ехаць у гару. Я думаю, што з адвакатам вы выдаткуеце вялікія грошы ці што, у рэшце рэшт, гэта зойме мінімум 1,5 гады, што залежыць ад шчыльнасці месца, дзе вы жывяце. Вы ўжо марнуеце палову ў чаканні. Калі пасля гэтага не выходзіць, значыць, у вас ёсць усе карты. Я рэкамендую вам пагаварыць з начальнікам афіцэра, перш чым ісці да адваката. нават калі патлумачыш артыкуламі закону, думаю, выправяць. Зараз чакаю грамадзянства, з моманту падачы заявы прайшло 3 месяцы. Дакументы адсутнічалі, я іх аформіў і даў. няма гуку, я думаю, што яны апрацавалі. але ў выпадку адмовы або адмоўнага адказу я думаю зрабіць тое ж самае.

    istanbullu з'яўляецца
    Удзельнік

    Я старанна сабраў усе дакументы, якія яны прасілі. Я нават расклаў кожны з іх па парадку сашчэпкай. Надышоў тэрмін, і мы паехалі з жонкай. У мяне спалілі нумар чаргі, мы зайшлі ў пакой, селі і я дастаў з справы дакументы і аддаў супрацоўніку. Жанчына глядзела паперы адну за адной і літаральна шукала нагоду не даваць unbefristet. Ён выбраў renteversicherungsverlaufu з такой вялікай колькасці папер, узяў яе перад сабой і паглядзеў, колькі я працаваў адзін за адным. І ведаеце, што ён сказаў? Прабачце, але я не магу пазбавіцца ад сяброўства. Чаму мы сказалі? Сказаў, што ў гэтым годзе вы не адпрацавалі 4 месяцы, сёлета не адпрацавалі 5 месяцаў. Таму і сказаў, што не можа даць. Ён сказаў, што вы павінны плаціць 60 месяцаў арэнды. Але я сказаў, што мая жонка грамадзянка Нямеччыны. Ён сказаў, што гэта не мае да гэтага ніякага дачынення. Хіба гэта 60-месячная размова аб выхадзе на пенсію звычайна не патрабуецца ад тых, чые сужэнцы з'яўляюцца грамадзянамі Турцыі? У выніку па заканчэнні 6 гадоў далі від на жыхарства на 3 гады.

    Прывітанне,

    Калі ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Германіі, праблем быць не павінна. Першыя 2 гады я даглядала дзяцей дома. Я пайшоў на курсы і атрымаў ліцэнзію. Паміж імі шмат прабелаў. Фактычна Rentenversicherung заплаціла найменшую суму за тыя гады, калі я даглядаў дзіця. Але ў мяне былі і прабелы. Unbefristet 3 гады па законе, калі вы не атрымалі ніякай дапамогі. Вядома, гэта можа быць у NRW, калі ваш штат іншы. (Ён паказаў працоўную дамову і заробкі маёй жонкі.) Фактычна я за 3 гады атрымаў безліміт, а за 3,5 гады стаў грамадзянінам Германіі. Вось такая там праца афіцэра. (Я мяркую, што вы здалі B1 + einburgerungsprüfung)

    Я спадзяюся, што вы зможаце атрымаць неабмежаваную колькасць заняткаў як мага хутчэй без праблем.

    Цяпер я шукаў і знайшоў:

    Паказаць гэту старонку o berate e

    https://www.integrationsbeauftragte.de/ib-de/ich-moechte-mehr-wissen-ueber/einbuergerung/wann-haben-sie-einen-anspruch-auf-eine-einbuergerung–1865120

    Падзенне 4
    Sie sind mit einer/einem deutschen Staatsangehörigen verheiratet oder leben mit ihr/ihm in einer eingetragenen Lebenspartnerschaft.
    In diesem Fall könnten Sie bereits nach drei Jahren Aufenthalt in Deutschland eingeürgert werden.
    Wenn Sie einige Voraussetzungen erfullen, kann die Behörde Ihren Antrag nur in Ausnahmefällen ablehnen. Wenn Sie planen, sich scheiden zu lassen, die Lebenspartnerschaft aufzuheben oder bereits in Trennung leben, haben Sie keinen Anspruch auf eine Einbürgerung nach drei Jahren.

    Nesibe з
    Удзельнік

    Вала, раскажы мне апошнюю сітуацыю, я пішу, каб паказаць прыклад. Я ў працэсе разводу, у суд яшчэ не падавалася, будзе 4,5 гады, спачатку купіла на 3 гады. Пасля гэтага афіцэр падоўжыў яшчэ на 1 год у залежнасці ад тэрміну дзеяння майго пашпарта. І ён скончыў нашае інтэрв'ю словамі: «Давайце пакуль вам дамо 1 год, да заканчэння тэрміну дзеяння вашага пашпарта застаецца 1 год, а ў наступны раз, калі вы будзеце звяртацца, вы ўжо будзеце жыць у Германіі 5 гадоў, і мы з радасцю дамо вам тэрмін." Я, дарэчы, з таго часу, як прыйшоў, працую на поўную стаўку. Я здаў экзамен на B1 і грамадзянства. У мяне таксама бестэрміновы працоўны дагавор. :)

Адлюстраванне 8 адказаў - ад 1 да 8 (усяго 8)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.