Афіцыянты віз і зоны 2020

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Пакаёўка
    Удзельнік

    Прывітанне сябры,
    Я хацеў напісаць пад гэтым загалоўкам з сябрамі, якія чакаюць і атрымліваюць візы 2020 года.
    Я падала заяву з дзіцем 17 верасня. Яны палічылі заробак маёй жонкі недастатковым і адмовіліся ад мяне і майго дзіцяці. Мая жонка з'яўляецца грамадзянкай Турцыі і мае бестэрміновы від на жыхарства. Мы абскардзілі праз адваката паляпшэнне нашых умоваў і чакаем. Спадзяюся, што гэта павернецца станоўча.
    Жадаю цярпення ўсім, хто чакае.

    Ая90
    Удзельнік

    Я думаю, што Міністэрства замежных спраў не прысылала ніякіх навін. Калі б яно дасылала іх у Турцыю, гэта не заняло б так шмат часу. Заўсёды казалі, што працэс усё яшчэ працягваецца. Наколькі мне вядома, працэс працягваецца толькі ў Германіі.Візу адпаведна Германія чамусьці выдае... Я чытаў у каментарах, што часам пасля таго, як Германія дае згоду або адмову, усе атрымліваюць пашпарты на працягу дзесяці дзён...Я думаю, вам варта патэлефанаваць у Германію або напісаць электронны ліст. пошта, каб спытаць, якая сітуацыя.

    Мы адправілі электронны ліст, і я не атрымаў адказу. Я думаю, што ён зачынены. Ён можа заставацца закрытым да 1 студзеня ці даўжэй. Больш нават незразумела, дзе знаходзіцца файл, але Caritas патэлефанаваў і яму сказалі пра філіял замежнікаў.

    п.ылмаз
    Удзельнік

    Сябры,
    Я тэлефанаваў і напісаў столькі электронных лістоў, што мне забаранілі больш тэлефанаваць і пісаць.

    Ая90
    Удзельнік

    Сябры,
    Я тэлефанаваў і напісаў столькі электронных лістоў, што мне забаранілі больш тэлефанаваць і пісаць.

    Вы занадта шмат шукалі?

    п.ылмаз
    Удзельнік

    Вы занадта шмат шукалі?

    Так, я шмат тэлефанаваў, таму што ў мяне папрасілі дакументы ад 26.11.2020, маўляў, вы іх поштай дашлеце, якія не даставяць, я проста хацеў даведацца, дастаўлены ці не. То бок дакументы павінны быць на руках не пазней за 10.12.2020, а навін пакуль няма. Больш за тое, мне забаранілі тэлефанаваць і пісаць.

    Штутгарт12345
    Удзельнік

    Так, я шмат тэлефанаваў, таму што ў мяне папрасілі дакументы ад 26.11.2020, маўляў, вы іх поштай дашлеце, якія не даставяць, я проста хацеў даведацца, дастаўлены ці не. То бок дакументы павінны быць на руках не пазней за 10.12.2020, а навін пакуль няма. Больш за тое, мне забаранілі тэлефанаваць і пісаць.

    Калі вы адправілі па электроннай пошце, то няма праблем, напэўна, да іх дайшло, яны не могуць сказаць, што не дайшло... Клянуся, я адправіў усё па электроннай пошце, яны прасілі гэта па эл. - пошта.

    Ая90
    Удзельнік

    Так, я шмат тэлефанаваў, таму што ў мяне папрасілі дакументы ад 26.11.2020, маўляў, вы іх поштай дашлеце, якія не даставяць, я проста хацеў даведацца, дастаўлены ці не. То бок дакументы павінны быць на руках не пазней за 10.12.2020, а навін пакуль няма. Больш за тое, мне забаранілі тэлефанаваць і пісаць.

    У маёй першай заяўцы не было дакументаў, я адправіў іх, і яны адказалі на наступны дзень, што вашы дакументы прыйшлі.

    п.ылмаз
    Удзельнік

    Не, не einschreiben, я кінуў гэта ў партфель перад дзвярыма, таму што яны так хацелі. мы ўсё яшчэ чакаем навін

    п.ылмаз
    Удзельнік

    slm сябры

    Я жадаю ўсім шчаслівага Новага года і новага года, поўнага здароўя і міру. Будзем спадзявацца, што мы ўсе як мага хутчэй уз'яднаемся з нашымі мужам і жонкай у 2021 годзе.

    Ая90
    Удзельнік

    slm сябры

    Я жадаю ўсім шчаслівага Новага года і новага года, поўнага здароўя і міру. InshaAllah, мы ўсе ўз'яднаемся з нашымі сужэнцамі як мага хутчэй у 2021 годзе.

    З новым годам, спадзяюся, што новы год будзе для нас добрым і мы атрымаем добрыя навіны 🌺

    Ая90
    Удзельнік

    Консульства ў Стамбуле, мабыць, заблакавана. Ні ад каго ні голасу, ні голасу. Цікава, колькі нас будуць чакаць? Хто верне час, праведзены асобна ад мужа і жонкі?

    п.ылмаз
    Удзельнік

    Прывітанне, сябры, наша віза прыбыла сёння, мая жонка зараз праходзіць абследаванне ў бальніцы, спадзяюся, што вынікі будуць відавочныя, і яна будзе тут са мной у Берліне як мага хутчэй, з Божай воляй. Няхай мой Гасподзь уз'яднае вас усіх як мага хутчэй, як сказаў наш сябар AYA90, ніхто не можа даць нам час, праведзены асобна ад нашых сужэнцаў. Я спадзяюся, што ўсе як мага хутчэй уз'яднаюцца са сваімі блізкімі і сем'ямі.

    Ая90
    Удзельнік

    Прывітанне, сябры, наша віза прыбыла сёння, мая жонка зараз праходзіць абследаванне ў бальніцы, спадзяюся, вынікі будуць яснымі, яна будзе тут са мной у Берліне як мага хутчэй, іншая Алах. Няхай мой Гасподзь уз'яднае вас усіх як мага хутчэй, як сказаў наш сябар AYA90, ніхто не можа даць нам час, праведзены асобна ад нашых сужэнцаў. Я спадзяюся, што дасць Бог, усе як мага хутчэй уз'яднаюцца са сваімі блізкімі і сем'ямі.

    Поспехаў табе, мой прыгожы брат, поспехаў усім, хто чакае :)

    п.ылмаз
    Удзельнік

    Поспехаў табе, мой прыгожы брат, поспехаў усім, хто чакае :)

    Вялікі дзякуй, няхай Бог дабраславіць тых, хто чакае вызвалення. Мая жонка зараз у самалёце і будзе тут праз некалькі гадзін. Паверце, я буду маліцца за вас усім сэрцам, таму што ніхто не разумее нас, акрамя нас. Няхай табе Бог дапамагае.

    Ая90
    Удзельнік

    Вялікі дзякуй, няхай Бог дабраславіць тых, хто чакае вызвалення. Мая жонка зараз у самалёце і будзе тут праз некалькі гадзін. Паверце, я буду маліцца за вас усім сэрцам, таму што ніхто не разумее нас, акрамя нас. Няхай табе Бог дапамагае.

    Я быў вельмі шчаслівы і крануты, няхай Бог мяне не збянтэжыць 🙏🌺

    Прывітанне, сябры, наша віза прыбыла сёння, мая жонка зараз праходзіць абследаванне ў бальніцы, спадзяюся, вынікі будуць яснымі, яна будзе тут са мной у Берліне як мага хутчэй, іншая Алах. Няхай мой Гасподзь уз'яднае вас усіх як мага хутчэй, як сказаў наш сябар AYA90, ніхто не можа даць нам час, праведзены асобна ад нашых сужэнцаў. Я спадзяюся, што дасць Бог, усе як мага хутчэй уз'яднаюцца са сваімі блізкімі і сем'ямі.

    👏👏👏

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1,276 да 1,290 (усяго 1,303)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.