2019 Германія Visa Expecters

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Blue34
    Удзельнік

    Я пачынаю гэтую тэму для нашых сяброў, якія будуць дзяліцца сваімі ідэямі па візавых пытаннях у 2019 годзе, спадзяюся, што ўсім будзе карысна...

    ozanxnumx
    Удзельнік

    Я пачынаю гэтую тэму для нашых сяброў, якія падзеляцца сваімі ідэямі па візавых пытаннях у 2019 годзе. Спадзяюся, усё будзе карысна для ўсіх...

    Добры дзень, я падаў заяву на ўз'яднанне сям'і 3 студзеня, чакаю 15-га 😊

    капітан Volcano
    Удзельнік

    Прывітанне, у мяне сустрэча ў консульстве з ІЗМІРА на заўтра, 21 студзеня, я раскажу вам свой вопыт, калі заўтра ад'еду на сустрэчу сям'і з дзіцем.

    Чаканне візы
    Удзельнік

    Прывітанне, я падаў заяўку з Ізміра 1 лістапада, прайшло каля 80 дзён, заўтра няма навін, я не ведаю, ці варта мне адпраўляць электронны ліст у аддзяленне, ці тэлефанаваць у працэс, ці тэлефанаваць, вы можаце дапамагчы я... спадзяюся, нашы візы выдадуць як мага хутчэй.

    Blue34
    Удзельнік

    Прывітанне, я падаў заяўку з Ізміра 1 лістапада, прайшло каля 80 дзён, заўтра няма навін, я не ведаю, ці варта мне адпраўляць электронны ліст у аддзяленне, ці тэлефанаваць у працэс, ці тэлефанаваць, вы можаце дапамагчы я... спадзяюся, нашы візы выдадуць як мага хутчэй.

    На маю думку, адпраўка электроннага ліста нічога не мяняе, наадварот, можа мець адваротны эфект.Ваш законны тэрмін у 90 дзён не скончыўся.Лагічна пачакаць яшчэ 10 дзён.Трэба звяртацца да Турэцкае консульства ў канцы 90 дзён, каб шукаць вашыя правы.

    Яны могуць падоўжыць час у аддзеле па справах замежнікаў, напрыклад, чаму гэта не рабілася ўвесь час, бо электронная пошта ці тэлефон азначаюць ціск на іх.Мой сябар настойваў такім жа чынам і віза, якая прыйдзе праз 3 месяцаў заняло 8 месяцаў, да вашай інфармацыі..

    Чаканне візы
    Удзельнік

    На маю думку, адпраўка электроннага ліста нічога не мяняе, наадварот, можа мець адваротны эфект.Ваш законны тэрмін у 90 дзён не скончыўся.Лагічна пачакаць яшчэ 10 дзён.Трэба звяртацца да Турэцкае консульства ў канцы 90 дзён, каб шукаць вашыя правы.

    Яны могуць падоўжыць час у аддзеле па справах замежнікаў, напрыклад, чаму гэта не рабілася ўвесь час, бо электронная пошта ці тэлефон азначаюць ціск на іх.Мой сябар настойваў такім жа чынам і віза, якая прыйдзе праз 3 месяцаў заняло 8 месяцаў, да вашай інфармацыі..

    Цк пошту не пісаў, паглядзім, поспехаў яшчэ 10 дзён цярпення

    Чаканне візы
    Удзельнік

    Добры дзень, я не дасылаў, але мая жонка даслала ліст у пятніцу, і сёння прыйшоў адказ. У аддзяленні сказалі, што трэба цярпець, у працэсе таксама сказана, што калі дакументаў не хапае, мы патэлефануем... Як вы думаеце, што мы павінны з гэтага зразумець?

    набярэжная
    Удзельнік

    Добры дзень. Я падаў заяўку з Ізміра 12 верасня. Сёньня ліст прыйшоў маёй жонцы. Цікава, праз колькі тыдняў пасля ліста прыйдзе віза, у каго ёсць інфармацыя? Падаем заяўку з Людвігсбурга.

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Прывітанне, хлопцы. Я падаў заяўку на ўз'яднанне сям'і з Анкары сёння (14 лютага 2019 г.). Я грамадзянін Турцыі, мая жонка - грамадзянка Германіі. Я валодаю нямецкай мовай на ўзроўні В2. У мяне быў сертыфікат В2 з невялікага курса ў Германіі. Калі жанчына сказала ў інтэрв'ю, што гэты дакумент несапраўдны, я пачаў размаўляць з жанчынай па -нямецку, і яна пераканалася. Ён даў толькі адну паперу фармату А4, і на яе было 10 вельмі простых пытанняў. Была essen Sie gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? як. Ён сказаў: "Адкуль ты ведаеш сваю жонку?" Мы суседзі ў Турцыі, і я ведаю з дзяцінства, - сказаў я па -нямецку. Ён узяў адбіткі пальцаў і сказаў, што адказ прыйдзе праз 1-3 месяцы. Сёння 1 дзень :) Дай Алах усяго найлепшага.

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Прывітанне, хлопцы. Я падаў заяўку на ўз'яднанне сям'і з Анкары сёння (14 лютага 2019 г.). Я грамадзянін Турцыі, мая жонка - грамадзянка Германіі. Я валодаю нямецкай мовай на ўзроўні В2. У мяне быў сертыфікат В2 з невялікага курса ў Германіі. Калі жанчына сказала ў інтэрв'ю, што гэты дакумент несапраўдны, я пачаў размаўляць з жанчынай па -нямецку, і яна пераканалася. Ён даў толькі адну паперу фармату А4, і на яе было 10 вельмі простых пытанняў. Была essen Sie gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? як. Ён сказаў: "Адкуль ты ведаеш сваю жонку?" Мы суседзі ў Турцыі, і я ведаю з дзяцінства, - сказаў я па -нямецку. Ён узяў адбіткі пальцаў і сказаў, што адказ прыйдзе праз 1-3 месяцы. Сёння 1 дзень :) Дай Алах усяго найлепшага.

    Сябры, я ведаю, што казаць нешта зразумелае - гэта няправільна. Бо мы не ведаем, што наконт мяне вырашыла консульства ў Анкары. Мы не ведаем, што сказаць у Ausländerbehörde, ці будуць запытваць дакументы ці перакрыжаваны допыт. Але мяне пачала палохаць кароткая працягласць сустрэчы і тое, што яе мала вывучалі. Мой шлюб цалкам рэальны, але я баюся, што яны зацягнуць працэс з перакрыжаваным допытам і г. д. Больш за тое. Ведаеце, людзі вельмі сумуюць. Што вы думаеце на гэты конт? Буду рады, калі вопытныя знаёмыя яго азелянеюць.

    да мора
    Удзельнік

    Мая жонка падала заяўку з Анкары 23 студзеня 2019 г. Шмат не пыталіся. Мая жонка хвалявалася з-за гэтага. Мы ўсё яшчэ чакаем. У гэтую сераду прайшоў месяц, як я падала заяўку. Дай Алах цярпення кожнаму. Ніякіх вестак з аддзела па справах замежных спраў я не атрымліваў. Ніякіх дадатковых дакументаў пакуль не запытвалася. Мая жонка на курсе А1 прыйшла да сацыёлага і сказала: «Не званіце праз тры месяцы і не пытайцеся, як праходзіць віза». Афармленне візы займае больш часу. На якім этапе чалавек хоча шукаць і атрымліваць інфармацыю? Чалавек нічога не можа зрабіць, акрамя як чакаць. Прывітанне ўсім

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Мая жонка звярнулася з Анкары 23 студзеня 2019 года. Яны мала прасілі. Мая жонка з -за гэтага хвалявалася. Мы ўсё яшчэ чакаем. У гэтую сераду прайшоў месяц, як я падаў заяўку. Дай Алах усім цярпення. Ніякіх вестак з офіса замежнікаў я не атрымаў. Дадатковых дакументаў пакуль не запытвалі. Жонка на курсах А1 прыйшла да сацыёлага і сказала: «Не тэлефануй праз тры месяцы і не пытайся, што такое афармленне візы». Працэс атрымання візы займае больш часу. На якім этапе чалавек хоча шукаць і атрымліваць інфармацыю? Нельга нічога рабіць, акрамя як чакаць. Прывітанне ўсім

    Так, дабраславі нас усіх. На жаль, можна сказаць што-небудзь наконт пытання аб статусе візы. Ёсць тыя, хто шмат чаму навучыўся і ніколі не меў праблем. Той, хто шмат разоў тэлефануе, адпраўляе электронныя лісты і атрымлівае інфармацыю, а з другога боку, не можа атрымаць ніякай інфармацыі. Я пачатковец, але не ведаю, што рабіць на пазнейшых этапах. Я нават баюся гэта рабіць па той прычыне, якую вы сказалі.

    Чаканне візы
    Удзельнік

    Прывітанне, хлопцы. Я падаў заяўку на ўз'яднанне сям'і з Анкары сёння (14 лютага 2019 г.). Я грамадзянін Турцыі, мая жонка - грамадзянка Германіі. Я валодаю нямецкай мовай на ўзроўні В2. У мяне быў сертыфікат В2 з невялікага курса ў Германіі. Калі жанчына сказала ў інтэрв'ю, што гэты дакумент несапраўдны, я пачаў размаўляць з жанчынай па -нямецку, і яна пераканалася. Ён даў толькі адну паперу фармату А4, і на яе было 10 вельмі простых пытанняў. Была essen Sie gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? як. Ён сказаў: "Адкуль ты ведаеш сваю жонку?" Мы суседзі ў Турцыі, і я ведаю з дзяцінства, - сказаў я па -нямецку. Ён узяў адбіткі пальцаў і сказаў, што адказ прыйдзе праз 1-3 месяцы. Сёння 1 дзень :) Дай Алах усяго найлепшага.

    Амін, поспехаў... Я настаўнік, мая жонка ўрач-спецыяліст, вучылася ў Германіі. Прайшло 100 дзён, а мы так і не атрымалі адказу. Гэта наш першы і апошні шлюб. Мы старыя. Вось і ўсё , філіял дагэтуль не адказаў, а ў маёй жонкі не запытвалі прапаўшых дакументаў... Я напісаў электронны ліст у консульства з Германіяй. Мы папрасілі меркаванне, але нам сказалі, што не нам напісаць... Думаю, судзімасьці няма, даслала вясельныя фоткі хной, аднагодкі, праца ёсьць, дом ёсьць, дык навошта? Мне вельмі шкада, набярыцеся цярпення

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Амін, поспехаў... Я настаўнік, мая жонка ўрач-спецыяліст, вучылася ў Германіі. Прайшло 100 дзён, а мы так і не атрымалі адказу. Гэта наш першы і апошні шлюб. Мы старыя. Вось і ўсё , філіял дагэтуль не адказаў, а ў маёй жонкі не запытвалі прапаўшых дакументаў... Я напісаў электронны ліст у консульства з Германіяй. Мы папрасілі меркаванне, але нам сказалі, што не нам напісаць... Думаю, судзімасьці няма, даслала вясельныя фоткі хной, аднагодкі, праца ёсьць, дом ёсьць, дык навошта? Мне вельмі шкада, набярыцеся цярпення

    Вы кажаце, што ўзрост аднолькавы, ёсць заробак, ёсць жыллё, а вы таксама ўрач -спецыяліст. Я правёў назіранне ў Германіі на працягу 3 месяцаў у бальніцы, і я ўбачыў значэнне, якое надаецца лекарам. Вы кажаце, што вы прайшлі гэта і ёсць фота ўсяго. Ці можа шлюб такога чалавека быць па згодзе пры наступных умовах? Навошта табе такое рабіць? Адным словам, немагчыма. Паглядзіце на яго дакументы, я не разумею, які сэнс чакаць ягоную візу 100 з лішнім дзён. Жадаю Божага цярпення вам, сабе і ўсім астатнім.

    Я мяркую, што гэта проста для таго, каб мы адчувалі сябе больш нікчэмнымі. У любым выпадку, я адчуваю сябе дастаткова прыніжаным, калі не магу пайсці да жонкі, пакуль я тут і чакаю адказу. Прынамсі, ён можа прыйсці, махнуўшы рукой з нямецкім пасведчаннем, а я магу даслаць Pdf білета на самалёт і сказаць: давай, прыязджай верхам. :) Невялікае суцяшэнне, але трэба зафіксаваць дазвол, прастору і г.д. Паглядзім, як далёка.

    NoFeaR
    Удзельнік

    Добры дзень, я падаў заяўку 04, прайшло каля 12 дзён, і я ўсё яшчэ чакаю. 2018 тыдні таму мая жонка пайшла ў аддзяленне замежнікаў, вам што-небудзь трэба? Дакументы прыйшлі? — спытала яна.. Афіцэр сказала, што мае дакументы ў Кёльне і праходзяць экспертызу. Дарэчы, сама мая жонка ў Мюнхене, потым яна сказала маёй жонцы, што, паколькі ты грамадзянка Нямеччыны, прыярытэт будзе аддадзены табе, але гэта можа заняць вельмі шмат часу, можа спатрэбіцца 76-2 месяцаў ці можа быць адразу, гэта залежыць ад інтэнсіўнасці. А потым ён паглядзеў на кампутар і сказаў: "Я не бачу негатыўнай сітуацыі ў вашым файле, думаю, праблем не будзе". Я не ведаю, ці павінен я быць шчаслівым, я хвалююся кожны дзень на працягу 5 месяцаў. Ці можа ён перавышаць 6 дзён? Калі так, ці трэба мне што -небудзь рабіць?

    Чаканне візы
    Удзельнік

    Вы кажаце, што ўзрост аднолькавы, заробак ёсць, жыллё ёсць, а яшчэ і лекар-спецыяліст. Я правёў назіранне ў Германіі на працягу 3 месяцаў у бальніцы, і я ўбачыў значэнне, якое надаецца лекарам. Вы таксама кажаце, што ёсць фатаграфія ўсяго. Ці можа шлюб такога чалавека быць па згодзе пры наступных умовах? Навошта табе такое рабіць? Адным словам, немагчыма. Паглядзіце на яго дакументы, я не разумею, які сэнс чакаць ягоную візу 100 з лішнім дзён. Жадаю Божага цярпення вам, сабе і ўсім.

    Я мяркую, што гэта проста для таго, каб мы адчувалі сябе больш нікчэмнымі. У любым выпадку, я адчуваю сябе дастаткова прыніжаным, калі не магу пайсці да жонкі, пакуль я тут і чакаю адказу. Прынамсі, ён можа прыйсці, махнуўшы рукой з нямецкім пасведчаннем, а я магу даслаць Pdf білета на самалёт і сказаць: давай, прыязджай верхам. :) Невялікае суцяшэнне, але трэба зафіксаваць дазвол, прастору і г.д. Паглядзім, як далёка.

    ўдачы нам

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 537)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.